Vladivostok – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:6 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:0 (kon.)

Alexandr Salák – 95,45% (21/22) odchytal celé utkání

Tomáš Vincour – (0+0), žádná střela na branku, čas na ledě: 16:08 (13:15:53)

Je konec a Novosibirsk je v čele se skvělým Salákem krůček od pustupu do semifinále, protože v sérii vede už 3:0 na zápasy! Český brankař inkasoval ve třech utkání pouze tři branky. Dnes kapituloval pouze v první periodě. V té třetí si Novosibirsk s naprostým přehledem pohlídal dvoubrankový náskok a vyhrál zaslouženě. To je pro dnešek vše. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.

58:55
    Neskutečné! Ale Mnacjan dostává trest v celkové výši devět trestných minut za hrubost, iniciátora bitky a úder pěstí + trest do konce utkání.

58:55
    Jenže hned po vhazování se strhla bitka! Mnacjan se jak smyslu zbavený vrhl na Meszaroše a tvrdě ho sejmul k zemi. Hostující hráč ale ukazuje na světelnou tabuli, že tímto si domácí obránce ničím nepomůže.

58:47
    Mnacjan se chce rvát, ale Ignatovič na to reaguje s úsměvem a nechce se zaplést do žádného konfliktu. Tak či tak se vylučovat neubde.

58:12
    Následně se Vladivostok dvakrát v krátkém sledu osvobodil. Jenže by to měli být domácí, kteří by měli útočit.

57:27
    Z taktického hlediska Sibir nikam nepospíchá. Snaží se především neztratit kotouč a neumožnit soupeři zahrozit z případného brejku.

56:09
    Dá se říct, že je rozhodnuto. Sajustov narazil protihráče na mantinel a do konce zápasu bude Novosibirisk hrát přesilovou hru.

55:26
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Sajustov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

55:23
    Hosté už se drží převážně ve své obranné třetině. Snaží se vyhazovat puky do střední třetiny a vyhnout se zakázanému uvolnění.

54:51
    Riderrwall se z ničeho nic zjevil před brankovištěm a z bekhendu mířil mezi betony Nalimova. Ten opět zaúřadoval včas.

53:19
    Času už moc nezbývá a prohrávající celek se snaží vyprodukovat nějaký větší nápor. Sibir ale stále drží s domácími krok.

52:24
    Až teď to zkoušel Makarov z pravé strany na vrcholu kruhu Český brankař byl nicméně pozorný a s přehledem zakoričl.

51:14
    Vladivostok se na nějakou chvíli usadil v pásmu soupeře, jenže je to bez efektu. Na Saláka nezamířila ani jedna střela.

50:03
    Následně to zkoušel Šalunov přízemní ranou mezi betony Nalimova. Gólman Admiralu byl pozorný a včas sklepl výstroj k sobě.

49:35
    Před námi je poslední desetiminutovka a hraje je relativně plynulá. Novosibirsk drží kotouč v útočné třetině a v klidu kombinuje.

48:28
    Po delší době si Salák sáhl na kotouč, když zneškodnil nebezpečnou ránu z úhlu z hokejky Mamina. Hra je přerušena.

47:23
    Zemčjonok nahodil kus černé pryže od modré. Kotouč směřoval k brance, jenže v poslední chvíli byl zblokován.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 15. Makarov (Bartulis, Kuzněcov) – 14. Okulov, 32. Šumakov (Verešagin), 39. Naumov (Šalunov)

Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Bartulis (C), Blum, Kindrade, Zemčjonok, Mnacjan, Lisov, Vozovik – Alexandrov, Dugin, Booth – Sajustov, Fisenko, Lugin – Makarov, Kuzněcov, Gorškov – Barbašev, Mamim, Voronin – Jakovlev.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Mišarin, Beljakov, Meszaroš, Menšikov, Ignatovič, Gimajev, Naumov – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Ridderwall, Ullstrom, Vincour – Bobrov, Okulov, Vorošilo – Žafjarov, Gubin, Kopějkin (C).

Rozhodčí: Gašilov, Oskirko – Novikov, Kučava