Vladivostok – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:6 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 1:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 0:3
Avangard Omsk
Pátek 26.02.2016, 17:00 • SCC Arena Petrochemist • Play-off KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:34:05)

Trestné minuty: 2:12

Zápas je u konce a Avangard Omsk se může radovat ze třetí výhry v sérii a je tak blízko postupu mezi nejlepší osmičku. Ve třetí třetině jsme viděli velký nápor Neftěchimiku, který byl odměněn snižujícím gólem z hole Bogdana Jakimova. Domácí dnes ale pohořeli v přesilových hrách, nevyužití je možná stálo úspěch v tomto utkání. V závěru Nižněkamsk zkusil i hru bez brankáře, tolik toužené vyrovnání ale nepřišlo. Omsk tak vyhrál 1:2 a v sérii vede 3:0.

59:59
    Už to domácí nestihnou, tenhle zápas nezachrání.

59:43
    Neftěchimik je v plném počtu.

59:36
    Branka domácích je prázdná, je tu závěrečná power-play.

59:36
    Domácí tým si vybírá oddechový čas.

59:36
    Ještě jedno vyloučení. Na straně Omsku byl dvouminutovým trestem za krosček potrestán Martin Erat.

59:01
    Osamocený Sobotka se vydal do útočného pásma, jeho úkolem bylo ušetřit zase několik cenných vteřin.

58:13
    Hosté rychlými přihrávkami kombinují ve vlastní třetině, nemají důvod pospíchat dopředu.

57:43
    Vylučuje se na druhé straně, dnes vůbec poprvé. Dvě minuty za držení hole dostal Maxim Berezin.

57:20
    Hosté se ubránili, jsou tak v plném počtu.

56:55
    Nižněkamsk se sám vyhnal z pásma, Rjasenskij nezpracoval žabičku na modrou čáru.

56:10
    Nyní se hostům podařilo alespoň na chvíli osvobodit.

55:51
    Domácí jsou usazeni v pásmu Omsku a pálí ze všech možných pozic. Furch a jeho obránci odolávají.

55:20
    Dvě minuty za podražení vyfasoval Ivan Lekomcev.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 50. Jakimov – 19. Burdasov (Lemťjugov), 22. Alexandrov (Sobotka, Michejev)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Lisutin) – Sergejev, Rjasenskij, Ščitov, Kuzmin, Ogurcov, Berezin, Brjancev – Grigorenko, Polygalov, Sexton – Žukov, Stas, Volkov – Jakimov, Taffe, Stoa – Kitarov, Kulikov, Molovzorov – Porjadin.
    Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Lekomcev, Pervyšin, Alexandrov, Kempný, Gusev, Ahnelöv, Dervuk – Perežogin, Zubov, Erat – Michejev, Sobotka, Popov – Lemťjugov, Gluchov, Burdasov – Lauta, Petrov, Černikov – Chochrjakov.

Rozhodčí: Bondar, Kuljov – Šalagin, Šišlo

Diváci: 5 500