Vladivostok – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:4 (kon.)

Michal Kempný (Omsk) – 38 minut 11 sekund

Máme za sebou velice dlouhé utkání. Až ve 103. minutě rozhodl o vítězi Denis Paršin. Avangard Omsk je tak prvním postupujícím na Východě. Na soupeře si musí ještě počkat.

Denis PARŠIN - 2:3

102:39
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk rozsekl tohle dlouhé utkání. DENIS PARŠIN se natlačil přes beka do středu a odtamtud zakončil bekhendem po ledě k pravé tyči. Asistence: Ivan Lekomcev

102:19
    Furch se nenechal nachytat na švestkách. První tyč měl pohlídanou při soupeřově zasunutí.

101:10
    Kdo strhne zápas na svou stranu? To se snad už brzo dozvíme. Máme za sebou pět třetin a šestá v průběhu. Velmi dlouhé utkání.

100:30
    Lisutin se hned vyznamenal třemi úspěšnými zákroky. Přivádí střelce Omsku k zoufalství!

100:01
    Začalo třetí prodloužení.

Ani druhé prodloužení nám nepřineslo branku, a tak uvidíme třetí prodloužení.

100:00
    Konec druhého prodloužení.

99:00
    Málo střelby, málo důrazu. Toť shrnutí počínání obou klubů v posledních minutách.

97:45
    Převaha Neftěchimiku. Nicméně gól z toho není.

96:12
    Další zkouška pozornosti Lisutina. Ten byl však úspěšný.

95:34
    Lemťugov zakončoval, jeho rána ale ztečována hokejkou beka domácích nad plexisklo.

95:24
    Střela Erata byla zblokována mimo kluziště.

94:31
    Kličkující Pěrežogin se dostal na dostřel brány Lisutina, objel jí a pak chtěl pověsit touš nad jeho rameno. Lisutin střelu zneutralizoval.

93:37
    Lisutin kryje v rukavici nahození z dálky.

93:00
    Hráč Neftěchimiku netrefil bránu! Mimo mířila rána od modré čáry. Co rána, přímo dělovka!

92:12
    Lisutin zázračným skokem připravil Avangard o oslavu gólu i postupu. Nádherný zákrok.

91:00
    Ani jednomu týmu není souzeno vstřelit branku. Sledujeme dál neúnavný boj.

89:35
    Český reprezentační brankář nyní výborně podržel své spoluhráče. Roztáhl se na brankové čáře a pokryl kotouč.

89:04
    Sobotka prohrál buly na středovém kruhu. Věc nevídaná.

87:34
    Hráči už musejí být unavení, avšak jde o hodně a tak ze sebe vydávají maximum. Hledají nové zdroje sil.

86:12
    Neftěchimik v podčíslení. Situace 3 na 4. Furch zlikvidoval a pokryl puk v náruči.

85:35
    Na druhé straně se zaskvěl pěkným zákrokem vyrážečkou Lisutin.

85:05
    Furch nezvykle vyráží lapačkou za bránu. Pokus z pravého křídla. Furch ale pozorný.

84:40
    Lisutinovi spadla maska při zákroku, a proto je hra přerušena, v zájmu bezpečí domácího brankáře.

83:34
    Čeští forvardi Erat se Sobotkou dělají problémy obraně Neftěchimiku. Mají výborný pohyb a domácím se těžko brání.

82:11
    Sám proti čtyřem se ocital útočník Omsku a tak radši jen nahodil na zadní mantinel a šel střídat.

81:40
    Tribuny ženou hráče Neftěchimiku svými pokřiky.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

80:00
    První prodloužení skončilo.

79:19
    Šermovanou v obranném pásmu vyhráli hráči Omsku.

78:21
    Hra nabrala tempo. Vidíme rychlé přechody do ofenzivy.

77:17

77:00
    Až před Furcha vybruslil domácí hráč, ale ten jeho možnost ke skŕování zavrhl dobrým zákrokem.

76:27
    Domácí pěkně zakombinovali v útočné třetině. Poté vypálili. Furch chytá razantní střelu od modré.

75:32
    Obránci Neftěchimiku utekl kotouč do za modrou čáru a tak musejí domácí vyklidit pásmo.

75:17
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Paršin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

74:39
    Neskutečná šance, do které ujel Valentin Pjanov. V zakončení ale selhal. Puk vyslal přímo do lapačky Lisutina. Velká škoda.

73:50
    Domácí se pokoušejí o založení nového útoku. je to ttěžké prosadit se přes plné střední pásmo.

72:53
    Pravé křídlo Omsku hledalo volného spoluhráče na středu, ale přihrávku zachytili domácí beci.

72:08
    Sergejev zůstává na zemi a rozhodčí po pár sekundách přerušuje hru. Nyní už Sergejev odjíždí na střídačku po svých, takže to s ním vypadá dobře.

70:14
    Teď musel Lisutin likvidovat několik nebezpečných projektilů Omsku. Všechno zvládl a udržel naděje na prodloužení série.

68:54
    Tandem domácích forvardů už už se nahýbal ke střele, ale obrana Avangardu byla rychlejší a soupeře odzbrojila.

67:35
    Furch znovu kryje nahození lapačkou. Nikdo mu nestínil, takže to byl pohodový zákrok.

66:48
    Na druhé straně ujel Popov do samostatného úniku. Střílel na lapačku nahoru, ale vynikající Lisutin vyčaroval zákrok lapačkou.

66:14
    Neftěchimik měl v posledních chvílích dvě obrovské šance. Furch první zneškodnil. Druhá šla těsně vedle tyče.

64:50
    Nižněkamsk se ubránil dalšímu ataku vedenému přes střed.

64:13
    Oba celky si hlídají zadní vrátka. Defenzíva je prioritou.

63:14
    Česká dvojice Erat – Sobotka opět brázdí mantinely. Je aktivní a útočí, hledá prostory ke střelbě.

62:37
    Omsk – Vyhraná buly, střela obránce zápěstím, tak aby šla tečovat, avšak mířila mimo.

62:05
    Vhazování před Lisutinem. Střela od modré beka hostů. Byla zblokována. Lisutin bez práce.

61:10
    Kempný rozehrával, ale útok se nepodařilo založit.

60:46
    Sobotka opět skvělý u mantinelu za bránou. Vyhrál souboj o puk.

60:01

Statistiky po 3. třetině (Nižněkamsk – Omsk)

59:12
    Pokus o projetí dobře bráněného středního pásma, který zaznamenal Nižněkamsk. Vybojoval vhazování před Furchem.

59:02
    Furch opět podržel puk v náruči. Jeho zákroky drží akcie Avangardu nahoře.

57:56
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Grigorenko – 2 min., hákování).

57:42
    Sám před Furchem se ocitl útočník domácích. Furch dobře pokryl horní část brány a nedovolil mu skórovat.

57:33
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Zubov – 2 min., podražení).

57:11
    Máme tu šarvátku za bránou Furcha. Hostům se nelíbilo důrazné doražení, v době kdy už měl brankář Furch puk v rukavici.

56:33
    Omsk v útoku. Povedla se mu jedna rána na Lisutina. Víc z toho nebylo.

55:38
    Na ledě druhá řada Omsku, tedy Sobotka, Erat, Popov, plus samozřejmě obránci. Vymyslí tato z části česká lajna nějakou pěknou akci? Nebo třeba i gól, který by poslal hosty do vedení?

54:18
    Jsou to spíše šachy a taktizování. Nikdo nechce být ten, kdo dostane rozdílovou branku.

52:21
    Gluchov operuje v pravém rohu útočné třetiny, je tam však sám a bráněný, tísněný několika protihráči. Z toho nic nebude.

50:45
    Ofsajd hostů. Nikdo nechce dostat gól, a proto je utkání zaměřené hodně na defenzívu, která začíná už ve středním pásmu.

49:50
    Lisutin vyrazil střelu mířící mezi jeho betony.

49:05
    Zápas je nyní hodně rozkouskovaný přerušeními. To hře rozhodně nepřispívá.

48:41
    Furch přikryl kotouč mířící na něj po slabé střele bekhendem a přerušil hru.

47:11
    Sobotka je velmi platný v soubojích v útočné třetině. Vybojuje a udrží spoustu puků.
    46:59 Alexandr PĚREŽOGIN - 2:2

46:59
    Omsk srovnává. Zničehonic se objevil před Lisutinem na kruzích ALEXANDR PĚREŽOGIN a nemýlil se. Krásnou ranou zápěstím vymetl horní roh branky. To je gól, který hru ještě více zdramatizuje. Domácí byli příliš pasivní a nevyplatilo se to. Asistence: Ilja Zubov

45:29
    Velká chyba v rozehrávce. Domácí ji nepotrestali, jelikož beci Avangardu rychle přispěchali na pomoc. Hosté se ubránili a nepovolili soupeři zakončit.

43:50
    Lisutin kryje střelu zápěstím z velkého úhlu. Paršinova rána ho nepřekapila.

42:54
    Hra je rozháraná, každý chvilku drží puk. Defenzivy pracují.

40:36
    Furch má kotouč v moci a bude se vhazovat po jeho levici.

40:01
    Chytře vyhrál úvodní buly hráč Neftěchimiku.

40:01

Ve druhé části se hráči Omsku více tlačili do střely. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Avangard se trefil do černého v čase 34:59. Autorem branky byl Jurij Alexandrov, který zužitkoval výtečnou práci Sobotky. Nižněkamsk hraje takticky a snaží se držet hosty daleko od své brány. Ti se těžko probíjejí ke střele nebo nějaké nebezpečné situaci.

Stav 1:2 z pohledu Avangardu ale není beznadějný. Mají 20 minut na vyrovnání. Může se stát cokoliv. Buďte u toho s námi! Třetí třetina bude ještě pořádně zajímavá! Přesune Neftěchimik sérii ještě do Omsku? Nebo Avangard vybojuje postup už dnes. Sledujte náš textový přenos.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Pokus o rychlou střelu příklepem. Nicméně v tu chvíli zní stadiónem siréna, oznamující konec druhé periody.

39:02
    Až teď se podařilo Nižněkamsku nastěhovat do útočné třetiny.

38:24
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Erat – 2 min., hraní puku rukou).

36:58
    Zápas se dostává do sféry, kdy je nejdůležitější opatrnost a pečlivá defenziva.
    34:59 Jurij ALEXANDROV - 2:1

34:59
    Sobotka zabrzdil, nechal přejet soupeře a pak vyslal krásnou přihrávku na modrou bekovi, a ten prostřelil všechny hráče stojící v cestě rány. Autorem branky je JURIJ ALEXANDROV. Asistence: Vladimír Sobotka, Martin Erat

33:48
    Furch si uhlídal ránu na první tyč. Vytěsnil puk mimo branku.

32:55
    Brejk domácích. Situace 1 na 1. Obránce Omsku úspěšný. Zblokoval střelu zápěstím útočníka Neftěchimiku.

32:21

31:20
    Nižněkamsk má utkání pod kontrolou. Omsk nyní není schopen udržet si třetinu a vystřelit nebo kombinovat.

30:59
    Avangard útočí, tlačí svého soka hluboko do třetiny. Zatím bez gólu.

30:21
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kvapil – 2 min., hákování).

29:50
    Hosté ale pásmo neudrželi.

29:48
    Sobotka vyhrál další buly. Tahle disciplína mu jde velmi dobře.

27:55
    Omsk je nastěhovaný v pásmu protivníka, ale chybí tomu dobrá finální přihrávka nebo střela na teč. Prostě něco, co by fungovalo na zhuštěnou defenzivu domácího Neftěchimiku.

27:30
    Je to boj o každý milimetr ledu. Nikdo nedá soupeři nic zadarmo.

26:55
    Snaha o průnikovou přihrávku nevyšla a tak se hra přesouvá do obranné třetiny Omsku.

25:40
    Omsk má převahu. Vytváří jeden útok za druhým. Napříkladf Pěrežogin si krásně a rychle nabruslil do pásma domácích. chybí tomu střelba. Omsk by měl více zaměstnávat Lisutina. Na druhou stranu musíme říci, že Neftěchimik dobře brání a zhušťuje prostor okolo branky.

24:05
    Gluchov se chtěl probít přes pravý mantinel do útočné třetiny, jenže ho zastavil ofsajd.

23:06
    Hraje se 5 na 5.

22:41

22:20
    Nahození na Furcha. Vysoký puk, ale před Furchem ho ještě někdo zblokoval.

21:55
    Zubov se tlačil do šance po pravé straně. Vystřelit už ale nedokázal.

21:10
    Uvidíme hru 4 na 4.

21:06
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Erat – 2 min., vysoká hůl).

20:50
    Přesilovka 5 na 4 pro Avangard.

20:41
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stas – 2 min., hákování).

20:01
    Máme tu druhou dvacetiminutovku, všichni jste zváni.

20:01

Domácí možná trochu překvapivě vedou 2:0. Avšak naprosto zaslouženě. Dnes jsou lepším týmem prozatím. Pokud se jim povede udržet nastolené tempo, mohou pomýšlet na první bod v sérii. Rozhodně nevypadají odevzdaně, naopak nemají co ztratit. Omsk musí přidat.

Další třetina začne přibližně v 15:56.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Už se nic nestane.

19:28
    Neftěchimik a jeho další atak. Domácí jsou jako vyměnění. Nebojí se, mají sebevědomí, hrají ofenzivně a co hlavně, dávají góly, což se jim v minulých střetnutích úplně nedařilo.

19:05
    Tentokráte icing hostů ze Sibiře.

18:00
    Dvě minuty zbývají do konce první části.
    16:34 Jevgenij GRIGORENKO - 2:0

16:34
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Branku domácích střílí JEVGENIJ GRIGORENKO. Zpoza brány dostal nahrávku od spoluhráče, který vymotal soupeře a poté oslovil přihrávkou právě Grigorenka. Ten dal gól po ledě k tyči. Stav 2:0. Asistence: Igor Polygalov

Dnešní utkání sleduje 5500 diváků. Je vyprodáno!

16:30
    Puk mimo kluziště. Přerušení hry.

15:10
    Těsně vedle! Forvard domácích minul tři tyče. Mířil dobře na vzdálenější tyčku.

14:05
    Sexton bojuje o touš za bránou Furcha. Nicméně na něj se vrhli tři hráči domácí a o puk ho připravili.

13:23

12:53
    Neftěchimik úspěšně brání oslabení. Zbývá 30 sekund početní výhody Omsku.

11:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Milovzorov – 2 min., podražení).

10:36
    Ahnelov posílá kotouč po mantinelu ven z pásma. Pravé křídlo Omsku ale přišlo o hrací materiál.

10:00
    Skvělý Furch! Podržel hosty. Nižněkamsk dále útočí.

09:15
    Neftěchimik rozehrává další akci. Nyní se dostal až do pásma hostů, a tam je velmi nebezpečný.

08:36
    Omsk tlačí domácí a svírá je v jejich pásmu. Lisutin vyrazil střelu Kempného.

07:15
    To byla gólová šance! Omsk a jeho pěkná akce. Sobotka přihrával do prostoru mezi kruhy, kam si sjel Ahnelöv. Ahnelöv však trefil jen Lisutina. Výborný zákrok tohoto gólmana.

06:32
    Sobotka úspěšný na buly na pravém kruhu v útočné třetině.

05:13
    Zubov vyhrál buly pro své spoluhráče.

05:12
    Další icing Nižněkamsku.

04:50
    Furch musel dávat pozor na střelu, která mířila pod jeho lapačku. Autorem byl Taffe.

03:55
    Poměrně snadný zákrok Lisutina betony.
    02:14 Andrej SERGEJEV - 1:0

02:14
    Domácí se dostali do šance, Tu neproměnili, avšak ANDREJ SERGEJEV si nabruslil k odraženému puku a ten poslal Furchovi nad lapačku. Byla to střela příklepem asi ze tří metrů. Furch nestihl reagovat. Asistence: Bogdan Jakimov, Ryan Stoa

01:40
    Domácí se snaží prosadit v pásmu Avangardu. Obrana Omsku zatím pevná.

01:00
    Na ledě Sobotkova pětka.

00:05
    Neftěchimik zahrál první icing utkání. Hra se stěhuje k němu do pásma.

00:01

Zazněla ruská hymna. Jde se na to!

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Sudnicin) – Ščitov, Kuzmin, Bryncev, Porjadin, Sergejev, Rjasenskij, Ogurcov, Berezin – Žukov, Kvapil, Stas – Jakimov, Taffe, Stoa – Polygalov, J. Grigorenko, Sexton – Milovzorov, Volkov, Kulikov
    Trenér: Popichin

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Lekomcev, Pervyšin, Alexandrov, Kempný, Gusev, Ahnelöv, Dervuk – Perežogin, Zubov, Paršin – Erat, Sobotka, Popov – Lemťjugov, Gluchov, Burdasov – Lauta, Petrov, Černikov – Pjanov
    Trenér: Kornouchov

Rozhodčí: Bondar, Ščeňov – Šišlo, Šalagin.