Vladivostok – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:4 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 0:4
Avangard Omsk
Neděle 28.02.2016, 15:00 • SCC Arena Petrochemist • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den. Je tu neděle a s ní druhá nejlepší hokejová liga světa. Na programu jsou čtvrté zápasy Východní konference KHL. Já Vám zprostředkuji zápas mezi Neftěchimikem Nižněkamsk a Avangardem Omsk. Zápas začíná v 15 hodin SEČ.

Vývoj série

Favorit Avangard Omsk zatím potvrzuje své postavení v tabulce základní části – 1. místo na Východě. Vyhrál všechny tři duely a v sérii vede 3:0, avšak žádný nebyl lehký. Posuďte sami, výsledky 2:1, 4:2, 2:1; nevypovídají o nějakých jasných a jednoduchých výhrách. Naopak Nižněkamsk je vyrovnaným soupeřem. V posledním vzájemném zápase série Neftěchimik vystřelil na Furcha, strážce svatyně Omsku, dokonce 47 střel. Nicméně ujala se jediná. Takže největším problémem Nižněkamsku bude efektivita. Tu musí hráči jednoznačně zlepšit, jinak je to bude stát postup. Nyní už nesmí ani jednou zaváhat, jelikož další prohra by znamenala pro Neftěchimik vyřazení a konec sezóny.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Sudnicin) – Ščitov, Kuzmin, Bryncev, Porjadin, Sergejev, Rjasenskij, Ogurcov, Berezin – Žukov, Kvapil, Stas – Jakimov, Taffe, Stoa – Polygalov, J. Grigorenko, Sexton – Milovzorov, Volkov, Kulikov
    Trenér: Popichin

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Lekomcev, Pervyšin, Alexandrov, Kempný, Gusev, Ahnelöv, Dervuk – Perežogin, Zubov, Paršin – Erat, Sobotka, Popov – Lemťjugov, Gluchov, Burdasov – Lauta, Petrov, Černikov – Pjanov
    Trenér: Kornouchov

Rozhodčí: Bondar, Ščeňov – Šišlo, Šalagin.

Zazněla ruská hymna. Jde se na to!

00:01

00:05
    Neftěchimik zahrál první icing utkání. Hra se stěhuje k němu do pásma.

01:00
    Na ledě Sobotkova pětka.

01:40
    Domácí se snaží prosadit v pásmu Avangardu. Obrana Omsku zatím pevná.

02:14
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí se dostali do šance, Tu neproměnili, avšak ANDREJ SERGEJEV si nabruslil k odraženému puku a ten poslal Furchovi nad lapačku. Byla to střela příklepem asi ze tří metrů. Furch nestihl reagovat. Asistence: Bogdan Jakimov, Ryan Stoa
    02:14 Andrej SERGEJEV - 1:0

03:55
    Poměrně snadný zákrok Lisutina betony.

04:50
    Furch musel dávat pozor na střelu, která mířila pod jeho lapačku. Autorem byl Taffe.

05:12
    Další icing Nižněkamsku.

05:13
    Zubov vyhrál buly pro své spoluhráče.

06:32
    Sobotka úspěšný na buly na pravém kruhu v útočné třetině.

07:15
    To byla gólová šance! Omsk a jeho pěkná akce. Sobotka přihrával do prostoru mezi kruhy, kam si sjel Ahnelöv. Ahnelöv však trefil jen Lisutina. Výborný zákrok tohoto gólmana.

08:36
    Omsk tlačí domácí a svírá je v jejich pásmu. Lisutin vyrazil střelu Kempného.

09:15
    Neftěchimik rozehrává další akci. Nyní se dostal až do pásma hostů, a tam je velmi nebezpečný.

10:00
    Skvělý Furch! Podržel hosty. Nižněkamsk dále útočí.

10:36
    Ahnelov posílá kotouč po mantinelu ven z pásma. Pravé křídlo Omsku ale přišlo o hrací materiál.

11:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Milovzorov – 2 min., podražení).

12:53
    Neftěchimik úspěšně brání oslabení. Zbývá 30 sekund početní výhody Omsku.

13:23

14:05
    Sexton bojuje o touš za bránou Furcha. Nicméně na něj se vrhli tři hráči domácí a o puk ho připravili.

15:10
    Těsně vedle! Forvard domácích minul tři tyče. Mířil dobře na vzdálenější tyčku.

16:30
    Puk mimo kluziště. Přerušení hry.

Dnešní utkání sleduje 5500 diváků. Je vyprodáno!

16:34
    Branku domácích střílí JEVGENIJ GRIGORENKO. Zpoza brány dostal nahrávku od spoluhráče, který vymotal soupeře a poté oslovil přihrávkou právě Grigorenka. Ten dal gól po ledě k tyči. Stav 2:0. Asistence: Igor Polygalov
    16:34 Jevgenij GRIGORENKO - 2:0

18:00
    Dvě minuty zbývají do konce první části.

19:05
    Tentokráte icing hostů ze Sibiře.

19:28
    Neftěchimik a jeho další atak. Domácí jsou jako vyměnění. Nebojí se, mají sebevědomí, hrají ofenzivně a co hlavně, dávají góly, což se jim v minulých střetnutích úplně nedařilo.

19:58
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 15:56.

Domácí možná trochu překvapivě vedou 2:0. Avšak naprosto zaslouženě. Dnes jsou lepším týmem prozatím. Pokud se jim povede udržet nastolené tempo, mohou pomýšlet na první bod v sérii. Rozhodně nevypadají odevzdaně, naopak nemají co ztratit. Omsk musí přidat.

20:01

20:01
    Máme tu druhou dvacetiminutovku, všichni jste zváni.

20:41
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stas – 2 min., hákování).

20:50
    Přesilovka 5 na 4 pro Avangard.

21:06
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Erat – 2 min., vysoká hůl).

21:10
    Uvidíme hru 4 na 4.

21:55
    Zubov se tlačil do šance po pravé straně. Vystřelit už ale nedokázal.

22:20
    Nahození na Furcha. Vysoký puk, ale před Furchem ho ještě někdo zblokoval.

22:41

23:06
    Hraje se 5 na 5.

24:05
    Gluchov se chtěl probít přes pravý mantinel do útočné třetiny, jenže ho zastavil ofsajd.

25:40
    Omsk má převahu. Vytváří jeden útok za druhým. Napříkladf Pěrežogin si krásně a rychle nabruslil do pásma domácích. chybí tomu střelba. Omsk by měl více zaměstnávat Lisutina. Na druhou stranu musíme říci, že Neftěchimik dobře brání a zhušťuje prostor okolo branky.

26:55
    Snaha o průnikovou přihrávku nevyšla a tak se hra přesouvá do obranné třetiny Omsku.

27:30
    Je to boj o každý milimetr ledu. Nikdo nedá soupeři nic zadarmo.

27:55
    Omsk je nastěhovaný v pásmu protivníka, ale chybí tomu dobrá finální přihrávka nebo střela na teč. Prostě něco, co by fungovalo na zhuštěnou defenzivu domácího Neftěchimiku.

29:48
    Sobotka vyhrál další buly. Tahle disciplína mu jde velmi dobře.

29:50
    Hosté ale pásmo neudrželi.

30:21
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kvapil – 2 min., hákování).

30:59
    Avangard útočí, tlačí svého soka hluboko do třetiny. Zatím bez gólu.

31:20
    Nižněkamsk má utkání pod kontrolou. Omsk nyní není schopen udržet si třetinu a vystřelit nebo kombinovat.

32:21

32:55
    Brejk domácích. Situace 1 na 1. Obránce Omsku úspěšný. Zblokoval střelu zápěstím útočníka Neftěchimiku.

33:48
    Furch si uhlídal ránu na první tyč. Vytěsnil puk mimo branku.

34:59
    Avangard právě vstřelil branku!
    Sobotka zabrzdil, nechal přejet soupeře a pak vyslal krásnou přihrávku na modrou bekovi, a ten prostřelil všechny hráče stojící v cestě rány. Autorem branky je JURIJ ALEXANDROV. Asistence: Vladimír Sobotka, Martin Erat
    34:59 Jurij ALEXANDROV - 2:1

36:58
    Zápas se dostává do sféry, kdy je nejdůležitější opatrnost a pečlivá defenziva.

38:24
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Erat – 2 min., hraní puku rukou).

39:02
    Až teď se podařilo Nižněkamsku nastěhovat do útočné třetiny.

39:59
    Pokus o rychlou střelu příklepem. Nicméně v tu chvíli zní stadiónem siréna, oznamující konec druhé periody.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé části se hráči Omsku více tlačili do střely. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Avangard se trefil do černého v čase 34:59. Autorem branky byl Jurij Alexandrov, který zužitkoval výtečnou práci Sobotky. Nižněkamsk hraje takticky a snaží se držet hosty daleko od své brány. Ti se těžko probíjejí ke střele nebo nějaké nebezpečné situaci.

Stav 1:2 z pohledu Avangardu ale není beznadějný. Mají 20 minut na vyrovnání. Může se stát cokoliv. Buďte u toho s námi! Třetí třetina bude ještě pořádně zajímavá! Přesune Neftěchimik sérii ještě do Omsku? Nebo Avangard vybojuje postup už dnes. Sledujte náš textový přenos.

40:01

40:01
    Chytře vyhrál úvodní buly hráč Neftěchimiku.

40:36
    Furch má kotouč v moci a bude se vhazovat po jeho levici.

42:54
    Hra je rozháraná, každý chvilku drží puk. Defenzivy pracují.

43:50
    Lisutin kryje střelu zápěstím z velkého úhlu. Paršinova rána ho nepřekapila.

45:29
    Velká chyba v rozehrávce. Domácí ji nepotrestali, jelikož beci Avangardu rychle přispěchali na pomoc. Hosté se ubránili a nepovolili soupeři zakončit.

46:59
    Omsk srovnává. Zničehonic se objevil před Lisutinem na kruzích ALEXANDR PĚREŽOGIN a nemýlil se. Krásnou ranou zápěstím vymetl horní roh branky. To je gól, který hru ještě více zdramatizuje. Domácí byli příliš pasivní a nevyplatilo se to. Asistence: Ilja Zubov
    46:59 Alexandr PĚREŽOGIN - 2:2

47:11
    Sobotka je velmi platný v soubojích v útočné třetině. Vybojuje a udrží spoustu puků.

48:41
    Furch přikryl kotouč mířící na něj po slabé střele bekhendem a přerušil hru.

49:05
    Zápas je nyní hodně rozkouskovaný přerušeními. To hře rozhodně nepřispívá.

49:50
    Lisutin vyrazil střelu mířící mezi jeho betony.

50:45
    Ofsajd hostů. Nikdo nechce dostat gól, a proto je utkání zaměřené hodně na defenzívu, která začíná už ve středním pásmu.

52:21
    Gluchov operuje v pravém rohu útočné třetiny, je tam však sám a bráněný, tísněný několika protihráči. Z toho nic nebude.

54:18
    Jsou to spíše šachy a taktizování. Nikdo nechce být ten, kdo dostane rozdílovou branku.

55:38
    Na ledě druhá řada Omsku, tedy Sobotka, Erat, Popov, plus samozřejmě obránci. Vymyslí tato z části česká lajna nějakou pěknou akci? Nebo třeba i gól, který by poslal hosty do vedení?

56:33
    Omsk v útoku. Povedla se mu jedna rána na Lisutina. Víc z toho nebylo.

57:11
    Máme tu šarvátku za bránou Furcha. Hostům se nelíbilo důrazné doražení, v době kdy už měl brankář Furch puk v rukavici.

57:33
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Zubov – 2 min., podražení).

57:42
    Sám před Furchem se ocitl útočník domácích. Furch dobře pokryl horní část brány a nedovolil mu skórovat.

57:56
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Grigorenko – 2 min., hákování).

59:02
    Furch opět podržel puk v náruči. Jeho zákroky drží akcie Avangardu nahoře.

59:12
    Pokus o projetí dobře bráněného středního pásma, který zaznamenal Nižněkamsk. Vybojoval vhazování před Furchem.

59:33

59:56

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Statistiky po 3. třetině (Nižněkamsk – Omsk)

Střely po první třetině: 34 -17

Vyhraná vhazování: 26 – 36

60:01

60:46
    Sobotka opět skvělý u mantinelu za bránou. Vyhrál souboj o puk.

61:10
    Kempný rozehrával, ale útok se nepodařilo založit.

62:05
    Vhazování před Lisutinem. Střela od modré beka hostů. Byla zblokována. Lisutin bez práce.

62:37
    Omsk – Vyhraná buly, střela obránce zápěstím, tak aby šla tečovat, avšak mířila mimo.

63:14
    Česká dvojice Erat – Sobotka opět brázdí mantinely. Je aktivní a útočí, hledá prostory ke střelbě.

64:13
    Oba celky si hlídají zadní vrátka. Defenzíva je prioritou.

64:50
    Nižněkamsk se ubránil dalšímu ataku vedenému přes střed.

66:14
    Neftěchimik měl v posledních chvílích dvě obrovské šance. Furch první zneškodnil. Druhá šla těsně vedle tyče.

66:48
    Na druhé straně ujel Popov do samostatného úniku. Střílel na lapačku nahoru, ale vynikající Lisutin vyčaroval zákrok lapačkou.

67:35
    Furch znovu kryje nahození lapačkou. Nikdo mu nestínil, takže to byl pohodový zákrok.

68:54
    Tandem domácích forvardů už už se nahýbal ke střele, ale obrana Avangardu byla rychlejší a soupeře odzbrojila.

70:14
    Teď musel Lisutin likvidovat několik nebezpečných projektilů Omsku. Všechno zvládl a udržel naděje na prodloužení série.

72:08
    Sergejev zůstává na zemi a rozhodčí po pár sekundách přerušuje hru. Nyní už Sergejev odjíždí na střídačku po svých, takže to s ním vypadá dobře.

72:53
    Pravé křídlo Omsku hledalo volného spoluhráče na středu, ale přihrávku zachytili domácí beci.

73:50
    Domácí se pokoušejí o založení nového útoku. je to ttěžké prosadit se přes plné střední pásmo.

74:39
    Neskutečná šance, do které ujel Valentin Pjanov. V zakončení ale selhal. Puk vyslal přímo do lapačky Lisutina. Velká škoda.

75:17
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Paršin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

75:32
    Obránci Neftěchimiku utekl kotouč do za modrou čáru a tak musejí domácí vyklidit pásmo.

76:27
    Domácí pěkně zakombinovali v útočné třetině. Poté vypálili. Furch chytá razantní střelu od modré.

77:00
    Až před Furcha vybruslil domácí hráč, ale ten jeho možnost ke skŕování zavrhl dobrým zákrokem.

77:17

78:21
    Hra nabrala tempo. Vidíme rychlé přechody do ofenzivy.

79:19
    Šermovanou v obranném pásmu vyhráli hráči Omsku.

80:00
    První prodloužení skončilo.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

81:40
    Tribuny ženou hráče Neftěchimiku svými pokřiky.

82:11
    Sám proti čtyřem se ocital útočník Omsku a tak radši jen nahodil na zadní mantinel a šel střídat.

83:34
    Čeští forvardi Erat se Sobotkou dělají problémy obraně Neftěchimiku. Mají výborný pohyb a domácím se těžko brání.

84:40
    Lisutinovi spadla maska při zákroku, a proto je hra přerušena, v zájmu bezpečí domácího brankáře.

85:05
    Furch nezvykle vyráží lapačkou za bránu. Pokus z pravého křídla. Furch ale pozorný.

85:35
    Na druhé straně se zaskvěl pěkným zákrokem vyrážečkou Lisutin.

86:12
    Neftěchimik v podčíslení. Situace 3 na 4. Furch zlikvidoval a pokryl puk v náruči.

87:34
    Hráči už musejí být unavení, avšak jde o hodně a tak ze sebe vydávají maximum. Hledají nové zdroje sil.

89:04
    Sobotka prohrál buly na středovém kruhu. Věc nevídaná.

89:35
    Český reprezentační brankář nyní výborně podržel své spoluhráče. Roztáhl se na brankové čáře a pokryl kotouč.

91:00
    Ani jednomu týmu není souzeno vstřelit branku. Sledujeme dál neúnavný boj.

92:12
    Lisutin zázračným skokem připravil Avangard o oslavu gólu i postupu. Nádherný zákrok.

93:00
    Hráč Neftěchimiku netrefil bránu! Mimo mířila rána od modré čáry. Co rána, přímo dělovka!

93:37
    Lisutin kryje v rukavici nahození z dálky.

94:31
    Kličkující Pěrežogin se dostal na dostřel brány Lisutina, objel jí a pak chtěl pověsit touš nad jeho rameno. Lisutin střelu zneutralizoval.

95:24
    Střela Erata byla zblokována mimo kluziště.

95:34
    Lemťugov zakončoval, jeho rána ale ztečována hokejkou beka domácích nad plexisklo.

96:12
    Další zkouška pozornosti Lisutina. Ten byl však úspěšný.

97:45
    Převaha Neftěchimiku. Nicméně gól z toho není.

99:00
    Málo střelby, málo důrazu. Toť shrnutí počínání obou klubů v posledních minutách.

100:00
    Konec druhého prodloužení.

Ani druhé prodloužení nám nepřineslo branku, a tak uvidíme třetí prodloužení.

100:01
    Začalo třetí prodloužení.

100:30
    Lisutin se hned vyznamenal třemi úspěšnými zákroky. Přivádí střelce Omsku k zoufalství!

101:10
    Kdo strhne zápas na svou stranu? To se snad už brzo dozvíme. Máme za sebou pět třetin a šestá v průběhu. Velmi dlouhé utkání.

102:19
    Furch se nenechal nachytat na švestkách. První tyč měl pohlídanou při soupeřově zasunutí.

102:39
    Omsk rozsekl tohle dlouhé utkání. DENIS PARŠIN se natlačil přes beka do středu a odtamtud zakončil bekhendem po ledě k pravé tyči. Asistence: Ivan Lekomcev
    Denis PARŠIN - 2:3

Máme za sebou velice dlouhé utkání. Až ve 103. minutě rozhodl o vítězi Denis Paršin. Avangard Omsk je tak prvním postupujícím na Východě. Na soupeře si musí ještě počkat.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 3. Sergejev (Jakimov, Stoa), 17. Grigorenko (Polygalov) – 35. Alexandrov (Sobotka, Erat), 47. Pěrežogin (Zubov), 103. Paršin (Lekomcev)

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Sudnicin) – Ščitov, Kuzmin, Bryncev, Porjadin, Sergejev, Rjasenskij, Ogurcov, Berezin – Žukov, Kvapil, Stas – Jakimov, Taffe, Stoa – Polygalov, J. Grigorenko, Sexton – .Milovzorov, Volkov, Kulikov

Rozhodčí: Bondar, Ščeňov – Šišlo, Šalagin