Philadelphia – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Colorado – Anaheim 3:5 (kon.) | Florida – Carolina 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 5:1 (kon.) | Columbus – Chicago 5:4 (po pr.) | Minnesota – Calgary 1:2 (kon.)
Montreal – Tampa 5:2 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:4 (po pr.) | St. Louis – Washington 1:5 (kon.)
Dallas – Nashville 3:2 (kon.) | Vancouver – Edmonton 4:3 (3:2 po s.n.) | Los Angeles – Winnipeg 3:4 (0:1 po s.n.)
San Jose – Arizona 1:0 (kon.)
Montreal Canadiens
5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Tampa Bay Lightning
Neděle 10.04.2016, 01:08 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Bohatý sobotní (nedělní) program v kanadsko-americké NHL je derniérou pro téměř všechny týmy v základní části letošní sezony. A poslední duel letos odehrají také hokejisté Montrealu Canadiens, kteří přivítají na svém ledě Tampu Bay.

Oproti Montrealu si hráči Tampy Bay mohou uživat radosti z postupu do Stanley Cupu a sezona tak pro ně ještě zdaleka nekončí. Ideální konec základní části by však byl s výhrou a hokejisté Lightning to moc dobře ví. Po poslední výhře nad New Jersey si napravili náladu po dvou porážkách, které schytali v zápasech s týmy z New Yorku.

Jenže na druhé straně Montreal, ačkoliv mu už o nic nejde, to na Tampu umí, což potvrdil relativně nedávno venkovní výhrou 3:0. Až třináctý tým Východní konference z posledních pěti zápasů vyhrál třikrát a kromě Tampy porazil i Detroit a Carolinu. Dvě porážky schytal jen od Floridy.

Vzájemné zápasy:
    01. 04. 2016 Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 0:3
    10. 02. 2016 Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 4:2
    29. 12. 2015 Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 3:4s

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Montreal Canadiens: Condon (Lindgren) – Pateryn, Markov, Johnston, Jemelin, Dietz, Hanley – Gallagher, Galchenyuk, Pacioretty – Carr, Plekanec, Eller – Andrighetto, Desharnais, Danault – Flynn, Mitchell, Byron

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Šustr, Garrison, Carle, Nestěrov, Coburn, Taormina – Audy-Marchessault, Johnson, Palát – Drouin, Filppula, Killorn – Brown, Namestnikov, Paquette – Blunden, Boyle, Condra

Rozhodčí: Tom Kowal, Kevin Pollock – Matt MacPherson, Michel Cormier.

Začátek zápasu se opožďuje.

Oba týmy se chystají na úvodní buly.

00:01

00:17
    Vasilevskij si s první střelou zápasu, kterou na bližší tyčku namířil Pateryn, dokázal poradit.

00:30
    Zakázané uvolnění Montrealu po nepovedené přihrávce skrz střední pásmo.

00:57
    Jemelinova střílená přihrávka od modré brankáře Tampy neohrozila. Útočná kombinace Montrealu ale pokračuje.

01:26
    Domácí byli vytlačeni do středního pásma, ale rychle se vrací. Je vidět, že Montreal by rád zakončil sezonu na pozitivní vlně.

01:52
    Vhazuje se po levici Vasilevskije.

02:25
    Tampa se kraťoučce podívala do útočného pásma, ale za brankou úřadoval Dietz, který přihrál do středního pásma. Zde se rodilo přečíslení 3 na 2, jenže po nahození puku do třetiny hostů šli domácí prostřídat.

02:54
    Condon sice kryl svou levou tyčku, ale střela z otočky, kterou vyslal jeden z hráčů Tampy, proletěla jen vedle.

03:29
    Do šance se řítili domácí, ovšem Sven Andrighetto z dobré střelecké pozice trefil jen konstrukci brány!

04:03
    Killorn se po obkroužení Condonovy klece pokusil posunout na některého ze spoluhráčů na modré čáře, ale nepovedlo se mu to a Canadiens vyváží.

04:17
    Těžký zákrok brankáře Tampy, který se musel popasovat s tečovaným kotoučem od Mitchella!

05:11
    Montreal právě vstřelil branku!
    Velká chyba brankáře Vasilevskiho, který chtěl za svou klecí pozastavit puk a rozehrát ho, jenže si nevšiml najíždějícího Gallaghera, který ho o kotouč obral a přihrál před brankoviště ALEXI GALCHENYUKOVI, jenž měl práci při zaklizení puku snadnou. Asistence: Brendan Gallagher.
    05:11 Alex GALCHENYUK - 1:0

05:56
    Střelu Johnsona protečoval Markov do ochranné sítě.

06:33
    Útočnou snahu Tampy Bay zastavuje postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

07:12
    Montrealu se nyní poměrně těžce překonává střední pásmo. Povedlo se to až na třetí pokus Paciorettymu, ale jeho střelu dokázal Vasilevskij pokrýt.

07:21
    Naopak Tampa s rychlými přechody problém nemá. Potvrdil to i Condra, který stihl i vystřelit a přinutit Condona pozastavit hru.

08:25
    Johnson přihrál z pravé strany do jízdy a ke střele z první na Taorminu, ale jeho rána minula branku Canadiens.

08:58
    Filpulla naznačil pohyb ke středu mezi kruhy, ale rovnou vystřelil. Condona však nenachytal.

09:41
    Obrovská šance Tampy, která po nepovedeném výpadu Montrealu vyrazila do rychlého protiútoku, ale brankář Condon se neskutečně blýskl proti střele Boyela! Následnou dorážku Blundena zablokoval Johnston.

10:03
    Na druhou stranu se vydal do brejku Phillip Danault, proti němuž se blýskl zákrokem zase Vasilevskij. Komerční přestávka.

10:30
    Pacioretty po přebruslení útočné modré chtěl přihrávat Gallagherovi do druhé vlny, jenže útočník Montrealu přepadl a v pádu nedokázal zpracovat.

11:35
    Přechod střední třetiny se Tampě nepodařil, prostřídávající hokejisté domácího týmu jejich snahu překazili a poslali puk zpět za branku Vasilevskije.

12:28
    Šustr vybojoval útočné pásmo, dokonce i vystřelil na Condona a během pokračující akce se však jeho spoluhráč Alex Killorn v souboji u mantinelu provinil hákováním a oslabuje svůj tým. Faul v útočném pásmu vždy zamrzí o něco více.

13:01
    Po úvodním vyhození ze strany Tampy se Montreal dostává k rozestavění přesilovkového deštníku.

13:16
    Plekanec přihrál na střelu Markovovi, jeho pokus ale byl zablokován a hosté vyhazují přes všechny čáry.

13:53
    Kotouč opět letí až do pásma Montrealu.

14:09
    Boyle se vydal k útočnému výpadu v oslabení, úspěšně zabojoval se dvěma protihráči, ale jeho střela z bekhendu za záda Condona neprošla. Pro gólmana domácích to byl ale velmi náročný zákrok, puk se po něm odrazil vysoko do vzduchu.

14:28

14:54
    Condon pozastavuje hru dalším zákrokem, tentokrát ho vyzkoušel střelou příklepem Palát. Komerční přestávka.

15:33
    Condon vymáchl svou holí, aby prodloužil puk letící směrem před jeho brankoviště. Zadařilo se a ze šance Tampy nebylo nic.

Johnson zůstává ležet na ledě po krosčeku Pateryna. Pomáhat na střídačku mu musí spoluhráči a to nevypadá vůbec dobře.
    Nevybíravý faul Pateryna na nic netušícího Johnsona

15:53
    Do šarvátky se po faulu Pateryna zapojil Ondřej Palát, který obdrží menší trest. Na druhé straně Pateryn dostává za naražení na hrazení pět minut.

15:53
    Hraje se ve čtyřech.

16:27
    Pěkným gólem se prosazuje TOMÁŠ PLEKANEC, který dostal přihrávku do jízdy od Ellera, podařilo se mu projet až před brankáře Tampy, na kterého se vytasil s kličkou do bekhendu a položeného Vasilevskiho následně i překonal. Asistence: Lars Eller, Alexej Jemelin.
    16:27 Tomáš PLEKANEC - 2:0

17:53
    Začíná tříminutová přesilovka Tampy Bay.

18:25
    Hostům se nedaří dostat do útočného pásma.

19:02
    Při snaze o posun do útočného pásma se Alex Killorn proviňuje hákováním a z přesilové hry tak již není nic.

19:31
    Přečíslení dva na jednoho zahazuje Pacioretty, kterého bekhendové zakončení míjí branku.

19:54
    A další obrovská šance domácích, kterým hra ve čtyřech velmi vyhovuje! Galchenyuk napálil ale pouze tyč!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla velmi překvapivý průběh, kterým je poměrně jednostranná hra Montrealu. Dva góly budiž důkazem. Tampa Bay lehce zaspala úvod zápasu a ačkoliv postupem času se začali dostávat do hry, vše utnul gól Tomáše Plekance během hry ve čtyřech. Závěr třetiny už opět patřil jen hráčům domácího týmu.

Druhá třetina začne přibližě v 02:11.

20:01

20:17
    Pokračuje hra ve čtyřech na obou stranách.

20:27
    Další rána do už tak pochroumaného výkonu Tampy Bay. Galchenyuk po přejetí útočné modré poslal puk na MAXE PACIORETTYHO, kterému najížděl na opačné straně jeden ze spoluhráčů. Pacioretty se však rozhodl střílet sám a zacílil přesně na vzdálenější tyč! Asistence: Alex Galchenyuk, Andrej Markov.
    20:27 Max PACIORETTY - 3:0

20:53
    Montreal hraje v pěti.

21:02
    V plném počtu je i Tampa.

21:29
    Gallagher se dostával do šance, ale svou střelu zápěstím poslal jen do ruského brankáře.

22:39
    Filppula podrazil Mitchella a jde na dvě minuty pykat na trestnou lavici.

23:21
    Přesilovka Montrealu zatím nevychází, musí se vracet do útočného pásma.

23:44
    Stačilo pár desítek vteřin a zaujmutí správných pozic! Pacioretty před brankou jednu dorážku za Vasilevskije nedostal, při druhé promáchl a kotouč propadl až do kruhu pro vhazování na ALEXE GALCHENYUKA, který vysokou střelou pod víko zvyšuje na 4:0! Asistence: Max Pacioretty, Andrej Markov.
    23:44 Alex GALCHENYUK - 4:0

24:35
    Hraje se převážně ve středním pásmu, Montreal se spokojuje s odvracením útočných snah soupeře.

25:39
    Do velké šance se dostával Lars Eller, ale jeho zakončení po krátkém náporu Montrealu dokázal s vypětím všech sil zastavit brankář Vasilevskij!

25:53
    Na druhé straně se do rychlého zakončení tlačil Drouin, ale Johnston jeho střelu srazil.

26:30
    Komerční přestávka.

26:40
    Rozhodčí píská hru vysokou holí a posílá hru do středního pásma.

27:25
    Hra nyní probíhá zejména ve středním pásmu. Puky létají podél mantinelů a oba výběry se pravidelně střídají v držení puku.

28:15
    Co nyní scházelo Montrealu k pátému gólu? Centimetry! Zcela osamocen byl u levé Vasilevskiho tyčky postaven Carr, ke kterému také doputoval rychle letící puk, ale Carr ve snaze zakončit z první do prázdné branky těsně minul!

29:29
    Ve středovém kruhu se do sebe pustili Namestnikov s Byronem. Jejich krátkou šarvátku nakonec trhají rozhodčí. Oba dostávají pět minut za bitku.

30:19
    Tampa je opět ve velkých problémech a uzamčena ve vlastní obranné třetině!

30:35
    Vasilevskij pozastavuje hru! Vychytal bekhendový pokus Gallaghera. Komerční přestávka.

31:06
    Vasilevskij je nadále v permanenci. Musel se postarat o střelu Danaulta a poté také o přečíslení soupeře, které zakončil prudkou střelou Desharnais. Oba pokusy domácích brankář Tampy vychytal.

31:54
    Tampa se marně snaží o přechod středního pásma. Nyní je zastavuje postavení mimo hru.

31:58
    Paláta zaháčkoval Alex Galchenyuk a Tampa si zahraje přesilovku.

32:20
    A je po přesilovce. Filppula podrazil Hanleyho a síly na ledě se vyrovnají.

32:48
    Do hodně odvážného útoku se pustil Andrighetto, ale tísněn jedním z obránců nakonec nedokázal ani zakončit. Prokousal se však téměř přes celé kluziště až ke kruhu pro vhazování v pásmu Tampy.

33:59
    Hraje se bez přerušení, ale také bez šancí. Začíná zkrácená přesilovka Montrealu, avšak u puku jsou hosté.

34:21
    Na led se vrací i Filppula a hraje se v plném počtu na obou stranách.

35:05
    Nadále pokračuje dlouhá pasáž bez přerušení, ale také bez střel.

35:20
    Ukončuje ji až zákrok Condona po střele Paquetta. Komerční přestávka.

35:43
    Puk se ploužil v levém rohu kluziště na polovině Montrealu, když rozhodčí zapískal a poslal na trestnou lavici domácího Daniela Carra.

35:47
    Hned po vhazování se ke střele natáhl Carle, který přinutil Condona k zákroku.

36:00
    Byron se hnal v oslabení za zakončením, ale jeho pokus byl zblokován.

36:41
    Tampa se po pokazené příhrávce přes šířku modré čáry sama vyhazuje z útočného pásma.

36:51
    Hodně zbytečné dojetí Killorna, který trefil kolenem brankáře Condona a půjde na trestnou lavici. Za brankou si to s ním ještě zkouší vyřídit hokejisté Montrealu, ale rozhodčí je za Killornem nepouští.

36:51
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Killorn – 2 min., hrubost).

37:20
    Plekanec zavezl puk z vlastní třetiny do útočného pásma a posunul puk na spoluhráče, jenž ale zajel za branku a tam o kotouč přišel.

37:43
    Galchenyuk je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilovka Montrealu!

38:00
    Tampa vyhazuje přes všechny čáry.

38:23
    Jeden z velkých zákroků Vasilevskiho v dnešním utkání! Vychutnal si zákrok proti střele Paciorettyho.

38:51
    Tampa je v plném počtu.

39:15
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Vasilevskiho. Vhazuje se po jeho pravici.

39:44
    Puk je posílán po mantinelu z jedné strany na druhou, domácí se však nemohou dostat do střelecké pozice.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

A už ani nedostali. Na druhou stranu Montreal musí být plně spokojen, jelikož do kabin odchází za jasného vedení 4:0. Tampa se dostala silně pod tlak domácích hokejistů, kteří druhé periodě dominovali a sezonu tak nejspíše zakončení vítězstvím.

Třetí třetina začne přibližně v 03:06.

40:01

40:08
    Krátce po začátku třetí třetiny se Jemelin u střídaček tvrdě opřel do Condry, kterého prakticky poslal na návštěvu hokejistů domácích sedících na lavičce.

40:33
    Vasilevskij má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

41:26
    Vasilevskij se musel v rozkleku přesouvat od jedné tyčky k druhé, ale Pacioretty minul jeho klec.

42:29
    Desharnais se u brankoviště Tampy natahoval po puku, ale nedokázal prostřelit brankáře Tampy.

43:16
    Tampa sice dosáhla gólu, ale přitom útočník Tampy dojel do Condona a společně s ním dostal puk za brankovou čáru, přičemž byla i posunuta branka. Montreal si bere Challenge!

43:16
    Rozhodčí po posouzení situace u videa rozhodují o tom, že gól neplatí! Kvůli nedovolenému bránění brankáři.
    43:16 Gól Tampy neplatí

43:55
    Palátovu pumelici po přejezdu modré čáry vyráží Condon betonem mimo kluziště.

44:26
    Sražená střela Plekance zpoza kruhů pro vhazování končí jen v ochranné síti.

44:54
    Condon betonem vyráží další střelecký pokus Tampy.

45:12
    Zakázané uvolnění Montrealu.

46:00
    Hosté se dostali sice zpět do útočného pásma, ale beze střely ho zase opouští.

46:25
    Pacioretty šikovně zanechal puk za sebou pro Gallaghera, kterého rána ale šla jen vedle.

46:37
    Tampa právě vstřelila branku!
    Nakonec se Tampa dočkala svého gólu! Condon sice odolal první střele Tampy, ale kotouč se odrazil vedle branky k ONDŘEJI PALÁTOVI, který v souboji u tyčky s jedním z obránců dokázal posunout puk mezi své nohy a šikovným přiťuknutím hole dostat kotouč do sítě! Asistence: Valtteri Filppula.
    46:37 Ondřej PALÁT - 4:1

46:49
    Carrovu střelu schovává Vasilevskij ve výstroji a přerušuje hru. Komerční přestávka.

47:58
    Jsme svědky zejména tuhého boje o puk a postavení v útočném pásmu.

48:53
    Blunden nepříjemně najel do Condona, který se praštil o horní tyčku zadní částí hlavy. Bude se vylučovat.

48:53
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blunden – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

Před pokračováním hry je ještě Condonovi upravována výstroj.

49:05
    Plekanec chtěl střílenou přihrávkou vyzvat své spoluhráče k teči, ale Šustr puk tečoval mimo kluziště.

49:13
    Tampa se osvobozuje.

49:38
    Kotouč je v pásmu Canadiens, kteří se nemohou dostat do útočné třetiny.

49:59
    A když se jim to povedlo, tak Tampa zase vyhazuje.

50:35
    Domácím se přesilová hra opravdu nedaří. Stále nenašli cestu k usazení se v útočném pásmu.

50:53

51:39
    Hra je přerušena a přichází komerční přestávka.

52:12
    Hokejisté Tampy se dlouho nemohli dostat do střelecké pozice, a když se to podařilo na modré čáře Namestnikovovi, tak ten pouze přestřelil. Odražený puk od plexiskla se ale dostal ke Garrisonovi, který u tyčky zkoušel propasírovat kotouč za Condonova záda. Bez úspěchu.

53:00
    Před brankou Montrealu stál ve volné pozici JONATHAN DROUIN, ke kterému se také dostal puk, jenž poslal do poloodkryté klece! Asistence: Matthew Carle, Ondřej Palát.
    53:00 Jonathan DROUIN - 4:2

54:10
    Tampa po další vstřelené brance ještě cítí šanci něco s výsledkem udělat a dlouze drží puk. a to i poté, co se musela vrátit zpět do svého pásma po odražené střele Garrisona.

54:55
    Po přerušení hry přichází poslední komerční přestávka.

55:32
    Vhazuje se v pásmu Tampy Bay. Montreal se nyní bude snažit zejména držet puk daleko od svého pásma.

56:04
    Palát se tlačil do zakončení, ale stopku mu vystavil Galchenyuk svým blokem!

56:47
    Do šance se na druhé straně kluziště tlačil Danault, ale Vasilevskij předvedl výborný zákrok a přerušuje hru.

57:50
    Tampa se snaží o usazení v útočné třetině, aby mohla ještě zkusit hru bez brankáře. Ale domácí jejich snahu úspěšně odvrací.

58:25
    Tampa Bay hraje bez brankáře!

58:35
    Palát pouze přestřelil Condonovu klec! A úspěchu nedosáhl ani Filppula s Carlem, které Condon vychytal!

59:54
    Gólem do prázdné brány pečetí letošní sezonu Montrealu Canadiens MAX PACIORETTY! Asistence: Brendan Gallagher.
    59:54 Max PACIORETTY - 5:2

Hokejisté Montrealu Canadiens mají po sezoně a závěr zvládli velmi dobře, když tečku za ročníkem 2015/16 udělali vítěznou. To však nenapraví pachuť z toho, že slavný kanadský tým skončil hluboko v poli poražených a neprobojoval se do playoff.

Ondřej Palát (TBL) 1+1, 3 střely, 5 bodyčeků, čas na ledě 17:45

Z dnešního utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:15:08)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Galchenyuk (Gallagher), 17. Plekanec (Eller, Jemelin), 21. Pacioretty (Galchenyuk, Markov), 24. Galchenyuk (Pacioretty, Markov), 60. Pacioretty (Gallagher) – 47. Palát (Filppula), 53. Drouin (Carle, Palát)

Rozhodčí: Tom Kowal, Kevin Pollock – Matt MacPherson, Michel Cormier