Philadelphia – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Colorado – Anaheim 3:5 (kon.) | Florida – Carolina 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 5:1 (kon.) | Columbus – Chicago 5:4 (po pr.) | Minnesota – Calgary 1:2 (kon.)
Montreal – Tampa 5:2 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:4 (po pr.) | St. Louis – Washington 1:5 (kon.)
Dallas – Nashville 3:2 (kon.) | Vancouver – Edmonton 4:3 (3:2 po s.n.) | Los Angeles – Winnipeg 3:4 (0:1 po s.n.)
San Jose – Arizona 1:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:4 (0:3, 3:0, 1:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 10.04.2016, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Základní část NHL vrcholí a dnešními zápasy ji zakončí týmy Columbusu Blue Jackets a Chicaga Blackhawks. Zatímco pro domácí Modrokabátníky půjde také o poslední utkání v sezóně, obhájci Stanley Cupu z Chicaga se již chystají na play-off.

Chicago Blackhawks:
    Černí jestřábi mají na svém kontě 102 bodů a do play-off zřejmě půjdou jako čtvrtý tým tabulky Západní konference. Svých posledních pět zápasů hráči Chicaga orámovali porážkami, ale mezitím třikrát zvítězili. Tým táhne zejména útočník Patrick Kane, jenž jako jediný hráč v soutěži letos překonal magickou hranici 100 kanadských bodů. Výborně se vede i ruský nováček Artěmij Panarin, jenž těží právě ze spolupráce s Kanem.

Columbus Blue Jackets:
    Blue Jackets si ani letos play-off nezahrají. Tým po špatném začátku sezóny příliš nepozvedl ani kouč John Tortorella a Modrokabátníkům tak v tabulce Východní konference patří se 74 body až předposlední patnácté místo. Nutno ale dodat, že sezónu dohrávají hráči Columbusu důstojně a v posledních dvou případech si přivezli jasné výhry z Toronta – 5:1 a Buffala – 4:1.

Cam Atkinson – 52b (27+25)
    Brandon Saad – 51b (30+21)
    Boone Jenner – 49b (30+19)

Brankáři:
    Joonas Korpisalo – 31z, průměr 2,60, úspěšnost 92,0%
    Sergej Bobrovskij – 36z, průměr 2,72, úspěšnost 90,9%

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy v této sezóně:
    V probíhajícím ročníku se oba celky utkaly pouze jednou. 18. října 2015 zvítězilo favorizované Chicago na svém ledě 4:1.

Blackhawks nastupují do zápasu notně oslabeni. Kouč Quenneville nechává odpočívat kapitána Jonathana Toewse a zkušeného obránce Niklase Hjalmarssona. Hrát ještě nemohou ani suspendovaný bek Duncan Keith a zranění forvardi Arťom Anisimov, Marián Hossa a Andrew Shaw. Naopak po jedenáctizápasové absenci se vrací gólmanská jednička Corey Crawford.
    Vylepší ještě Patrick Kane na závěr základní části své už tak vynikající statistiky?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Murray, Savard, Kukan, Prout, Falk – Atkinson, Jenner (A), Dubinsky (A) – Foligno (C), Wennberg, Saad – Bourque, Karlsson, Hartnell – Boll, Campbell, Calvert. Trenér: John Tortorella

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Ehrhoff, Van Riemsdyk, Seabrook (A), Svedberg, Rozsíval (A), Gustafsson – Pánik, Teräväinen, Ladd – Kane (A), Rasmussen, Panarin – Weise, Desjardins, Bickell – Fleischmann, Krüger, Mashinter. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Sutherland, McIsaac – Berg, Sericolo.

V Nationwide Areně zazní hymna Spojených států amerických.

00:01

00:09
    Chicago právě vstřelilo branku!
    To je neskutečný začátek zápasu! Dennis Rasmussen vyhrál úvodní buly na Seabrooka, který posléze rozehrál zpět na Rasmussena. Ten poté posunul kotouč Artěmijovi Panarinovi, jenž v oslovil PATRICKA KANEA a již jistý vítěz Art Ross Trophy trefuje z první poloodkrytou klec. Nádhera! Asistence: Artěmij Panarin a Dennis Rasmussen.
    00:09 Patrick KANE - 0:1

00:41
    Domácí se snaží rychle odpovědět. Bývalý hráč Blackhawks Brandon Saad vyzkoušel pozornost Crawforda, který vyráží jeho střelu.

02:04
    Nyní to zkoušel na Crawforda Rene Bourque, hostující brankář je opět na místě.

02:36
    Modrokabátníci opravdu touží po vyrovnání. Puk za Crawforda však nedostali ani Atkinson s Bourquem.

03:13
    Scott Hartnell trefil dokonce brankovou konstrukci! Hosté jsou pod velkým tlakem.

04:17
    Na druhé straně to výborně udělal Richard Pánik. Slovenský útočník objel obránce a dostal se až před Bobrovského, který domácí podržel.

05:31
    Ke střele se nyní dostal Boone Jenner, Crawford ji vyrazil.

06:19
    Patrick Kane protáhl Sergeje Bobrovského, ten dobrým zákrokem vyráží.

06:55
    Také střela Hartnella se neujala, Corey Crawford se po zranění vrátil v dobré formě.

07:29
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

09:07
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez dalších šancí.

09:54
    Mimo bránu vypálil po spolupráci s Kanem Artěmij Panarin. Tahle dvojka si rozumí parádně.

11:12
    Hosté budou hrát přesilovku. Za podražení je vyloučen Nick Foligno.

11:25
    Hosté se s tím nemazlili a využívají přesilovku po 13 sekundách! ARTĚMIJ PANARIN ještě na první pokus napálil tyčku, ale o pár sekund později mohl střílet znovu a tentokrát už z levého kruhu zamířil z voleje naprosto přesně – 0:2. Asistence: Patrick Kane a Brent Seabrook.
    11:25 Artěmij PANARIN - 0:2

12:11
    Blackhawks zápas skvěle rozehráli. Kane s Panarinem už mají bilanci 1+1.

14:06
    ARTĚMIJ PANARIN přidává svůj druhý gól! Tentokrát se dostal do samostatného úniku a jeho střela propadla krajanu Bobrovskému mezi betony – 0:3. Bez asistence.
    14:06 Artěmij PANARIN - 0:3

14:35
    Utkání začíná pomalu zavánět debaklem. Sergej Bobrovskij zatím zůstává v brance, byť je zralý na střídání.

15:13
    Další šance hostí. Proti Teräväinenovi tentokrát předvedl Bobrovskij dobrý zákrok a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

16:05
    Svedbergovu dlouhou rozehrávku nikdo ze spoluhráčů nezachytil. Domácí ale museli hrát a tak nešlo o zakázané uvolnění.

16:56
    Střelu Gustafssona od modré srazila domácí obrana mimo branku.

17:20
    Černí jestřábi hrají s velkou chutí. Výborně hraje zejména formace Kane, Rasmussen, Panarin.

18:05
    Patrick Kane se málem dostal do samostatného nájezdu. Neměl ale rychlost a tak se nedokázal odpoutat od vracejícího se hráče Columbusu.

18:15
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

18:36
    Ke střele z levého kruhu se dostal Tomáš Fleischmann. Bobrovskij pokus českého forvarda zastavil. Následuje reklamní přestávka.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:11
    David Savard sekl Daleho Weiseho a hosté tak budou hrát přesilovku. Tu první rychle využili, prosadí se i podruhé?

19:34
    Puk byl tečován do ochranné sítě. Vhazuje se před Bobrovským.

19:59
    Kotouč po ose Kane – Seabrook doputoval až k Artěmijovi Panarovini. Ten ranou z vrcholu levého kruhu ještě pořádně zaměstnal Bobrovského, který se musel hodně natáhnout, aby vyrazil tento projektil!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetinu jasně ovládli hostující Černí jestřábi a především pak dvojice útočníků Patrick KaneArtěmij Panarin. Prvně jmenovaný skóroval po nahrávce svého ruského parťáka už po devíti sekundách hry. Další dvě branky Chicaga pak přidal Panarin. Hosté tedy vedou v Columbusu 0:3 a mají nakročeno k vítěznému konci základní části.

Střely na branku v 1. třetině – 10:8.

Další třetina začne přibližně ve 2:02.
    Nováček Artěmij Panarin má na svém kontě už 30 gólů!

20:01

20:50
    Brent Seabrook podrazil pronikajícího Dubinského a síly na ledě se na chvilku srovnají.

21:12
    Domácí už jsou v plném počtu a začíná jejich přesilovka.

21:25
    Brandon Saad orazítkoval střelou z vrcholu pravého kruhu vzdálenější tyčku hostující branky!

21:46
    Od modré pálil Kukan, Crawford vyráží.

22:24
    Na Crawforda si nepřišel ani Ryan Murray, brankář Blackhawks se stačil rychle přesunout.

22:51
    Nyní už jsou hosté v plném počtu.

23:28
    Střelu Savarda vykopl pozorný Corey Crawford svým betonem.

24:44
    Hosté vybojovali buly v útočném pásmu.

25:04
    Domácí se rychle dostali dopředu. Jenner hledal před brankovištěm najíždějícího spoluhráče, ale ten byl dobře pokryt.

25:46
    Hráči Chicaga si teď trochu nerozuměli na útočné modré a ke kotouči se dostali domácí.

26:29
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí snižují! Brandon Saad sice netrefil branku, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil zpět do brankoviště, kde už číhal SCOTT HARTNELL, který černou pryž pohotově dorazil za záda dezorientovaného brankáře Crawforda – 1:3. Asistence: Brandon Saad a David Savard.
    26:29 Scott HARTNELL - 1:3

27:51
    S Modrými kabáty to už vypadá přeci jen veseleji, než po první třetině. Ještě je ale čeká těžká práce, pokud chtějí duel otočit.

28:26
    Obránce Brent Seabrook podpořil hostující útok. Jeho dobrou střelu vyrazil Bobrovskij ramenem.

29:07
    Právě Seabrook teď zahrál na zakázané uvolnění.

29:48
    Hokejisté Columbusu se snaží vyvíjet tlak na rozehrávku soupeře. Domácí chtějí potěšit své fanoušky dobrou hrou.

29:59
    Marcus Krüger vyzkoušel Bobrovského pozornost, ruský gólman domácích byl na místě.

30:00
    Je tu reklamní přestávka.

30:32
    Wennberg posílal spíše střílenou přihrávku na zadní tyčku. Kotouč jen prolétl kolem hostující klece.

31:14
    Po pravém křídle zaútočil Boone Jenner. Jeho střelu vyrazil Crawford do rohu.

32:00
    Rozsíval vystihl domácí rozehrávku, ale následně mu jeden ze spoluhráčů přejel do útočného pásma dříve. Pískáno je tedy postavení mimo hru. Další reklamní přestávka.

32:00
    Domácí vedou ve druhé třetině na střely na branku poměrem 5:3.

32:31
    Ladd v rohu kluziště vybojoval kotouč a hosté tak mohou pobývat v útočné třetině.

32:55
    A už je to jen o jediný gól! Chybu Michala Rozsívala potrestal MATT CALVERT, který za brankou obral českého veterána o kotouč a bekhendem překonal Coreyho Crawforda, jenž si sice na puk sáhl, ale zabránit mu v cestě do sítě nedokázal – 2:3. Bez asistence.
    32:55 Matt CALVERT - 2:3

33:49
    Domácí jsou zpět ve hře a dá se očekávat, že budou ještě nepříjemným soupeřem.

34:35
    Brandon Saad byl v postavení mimo hru. Je tu další komerční přestávka.

34:35
    Zajímavé je, že na utkání v Nationwide Areně dorazila spousta fanoušků hostujícího Chicaga.

35:21
    Také hosté málem využili odraz od zadního mantinelu. Po Seabrookově střele se dostal před brankou ke kotouči Dennis Rasmussen, jenž se ho z otočky snažil poslat za Bobrovského záda. Ruský brankář ale natlačil beton ke své bližší tyčce včas a podržel tak svůj tým.

36:35
    Z ochozů se nyní dokonce ozývá zřetelné Let's go Blackhawks.

37:00
    Domácí dokázali vyrovnat ze stavu 0:3 až na 3:3! Modrokabátníci sehráli naprosto dokonale rychlý protiútok. Kombinaci mezi Hartnellem, Wennbergem a BRANDONEM SAADEM zakončoval posledně jmenovaný do zcela odkryté klece. Asistence: Alexander Wennberg a Scott Hartnell.
    37:00 Brandon SAAD - 3:3

38:11
    Blue Jackets hrají s velkou chutí. Jennerova střela se však mezi tyče nevešla.

39:02
    Další pěkná akce domácích! Atkinson hledal před odkrytou brankou Brandona Duinského, který ale zakončil pouze do Crawforda, jenž se stačil včas přesunout!

39:37
    Hosté drží puk v rohu za brankou soupeře a už se asi těší na přestávku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Jak první třetinu opanovalo Chicago, tak tu druhou ovládli Blue Jackets! Také Modré kabáty dokázaly skórovat třikrát a srovnaly tak stav utkání z 0:3 na 3:3! K obratu zavelel ve 27. minutě Scott Hartnell, jenž pohotově zametl do branky kotouč, který se odrazil do zadního mantinelu. Na 2:3 snížil Matt Calvert, který potrestal chybu Michala Rozsívala a stíhací jízdu zakončil přesně tři minuty před přestávkou po krásné kombinaci Brandon Saad. Hráči Columbusu ukazují, že se chtějí rozloučit se sezónou co nejlepším výsledkem.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:5, celkem – 18:13.

Další třetina začne přibližně ve 2:54.
    Brandon Saad proti svému bývalému klubu srovnal na 3:3 a mohl se právem radovat.

Vše se už chystá k zahájení třetí části hry.

40:01

40:22
    Z pravé strany střílel Svedberg, domácí branku ale netrefil.

41:01
    Panarin to zkoušel individuálně, jeho střela však byla sražena do rohu kluziště.

41:49
    Foligno nahodil kotouč do útočného pásma. Hráči o něj v rohu bojují.

42:26
    Ve třetí třetině se hra rychle přelévá, ale brankáři zatím nemuseli řešit nic složitého.

42:36
    Zakázané uvolnění Chicaga, hra se stěhuje před Crawforda.

43:09
    To je obrat jako hrom! Scott Hartnell našel přihrávkou zpoza branky ALEXANDERA WENNBERGA, kterého si obrana hostí nepohlídala a domácí útočník z bezprostřední blízkosti překonává bezmocného Crawforda, jemuž návrat po zranění začíná hořknout – 4:3. Asistence: Scott Hartnell a Ryan Murray.
    43:09 Alexander WENNBERG - 4:3

44:25
    Další dobrá příležitost Columbusu! Brandon Dubinsky tentokrát trefuje jen prostor, kde byl připravený Crawford.

45:00
    Od modré pálil Murray a Crawford měl co dělat, aby nedovolil Atkinsovovi dotlačit kotouč za jeho záda! Domácí hrají od druhé třetiny výborně.

45:35
    Matt Calvert si nyní vyšlápl na Richarda Pánika a vysloužil si tak trest za hrubost. Hosté budou hrát přesilovku.

45:54
    Domácí na úvod oslabení vyhazují.

46:26
    Teuvo Teräväinen vybojoval v rohu kotouč a prošel s ním až před branku. K dokonalosti chybělo jen lepší zakončení.

47:05
    Artěmij Panarin opět pálil ze své pozice na levém kruhu. Bobrovskij ale zakročil výborně a nedovolil číhajícímu Kaneovi dorážet.

47:36
    Vynikající Sergej Bobrovskij! Ten nejprve vyrazil střelu Weiseho a poté nějakým zázrakem nepustil za svá záda dorážku Andrewa Desjardinse! Domácí jsou v plném počtu.

48:11
    Nyní se objevil v nadějné pozici Rasmussen. Bobrovskij byl opět na místě.

49:07
    Domácí se ocitli v postavení mimo hru. Je tu reklamní přestávka.

49:49
    Hosté vyrovnávají! Brent Seabrook nahodil ze středního pásma kotouč za branku, u mantinelu ho následně vybojoval Marcus Krüger, který jej předložil mezi kruhy PATRICKOVI KANEOVI a ten trefil odkrytou polovinu Bobrovského svatyně – 4:4. Asistence: Marcus Krüger a Brent Seabrook.
    49:49 Patrick KANE - 4:4

50:24
    Sledujeme krásné utkání. Po vítězství touží oba týmy!

51:39
    Do listiny střelců se mohl zapsat také Tomáš Fleischmann! Útočník Blackhawks však netrefil branku.

52:03
    Od modré pálil Gustafsson, jenž ale trefil pouze bránícího Bolla.

52:57
    Střelu Dubinského srazil Seabrook do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranném pásmu Chicaga.

53:22
    Seabrook odehrál kotouč přes všechny čáry, ale není to zakázané uvolnění. Domácí musejí hrát.

53:31
    Pokus Karlssona vyrazil Crawford betonem mimo hrací plochu. Hra je tedy přerušena.

54:04
    Domácí bleskově prošli přes střední pásmo. Finální přihrávka Wennberga však byla pro najíždějícího Saada příliš dlouhá.

54:32
    Po střele Tomáše Fleischmanna Bobrovskij přerušil hru. Ještě jedna reklamní přestávka.

54:47

55:21
    Teď už může každý gól rozhodnout. Uvidíme, zda někdo dokáže skórovat ještě v řádné hrací době.

56:06
    Foligno se snažil natlačit přes Van Riemsdyka, hostující bek však zapracoval dobře a odjel se svým sokem až za branku.

56:31
    A opět souboj stejné dvojice! Nick Foligno srazil obránce Chicaga, který v tu chvíli ani nebyl v držení puku a dostává tak trest na dvě minuty za nedovolené bránění!

56:52
    Domácí se snažili soupeře co nejdéle zdržet v jeho obranném pásmu.

57:10
    Nyní se podařilo Columbusu vyhodit.

57:35
    Teräväinen nahrál na zadní tyč Richardovi Pánikovi, kterého skvěle vychytal Bobrovskij!

57:42
    David Savard sekl Patricka Kanea a hosté budou hrát 48 sekund přesilovku 5 na 3! To je obrovská šance na rozhodnutí zápasu.

58:07
    Patrick Kane si sjel na osu hřiště, ale trefil jen protihráče.

58:24
    Sergej Bobrovskij hned dvakrát zachránil domácí tým! Nejprve "motýlím" zákrokem vychytal Patricka Kanea, který střílel do poloodkryté branky, ale Bobrovskij se přesunul a vyrazil kotouč ramenem. Poté zastavil střelu Panarina, která také měla gólové parametry.

58:43
    Domácí jsou ve čtyřech.

58:54
    V oslabení ujel Cam Atkinson, ale jeho střelu Crawford vytěsnil mimo svou klec!

59:43
    Blue Jackets jsou kompletní!

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60 minut skvělé bitvy vítěze neurčilo. Rozhodovat tak bude až prodloužení 3 na 3!

Střely na branku ve 3. třetině – 6:12, celkem – 24:25.

60:01

60:47
    Kane s Panarinem se snaží něco vymyslet v útočném pásmu. Zatím je to bez střely.

61:10
    Panarin už byl na ledě dlouho. Přesto ještě dokázal v situaci 2 na 1 nahrát Fleischmannovi, ale domácí opět podržel Bobrovskij!

61:34
    Cam Atkinson jel sám na Crawforda, ale po kličce do forhendu už nedokázal zasunout puk za záda hostujícího brankáře!

61:34
    Atkinson byl ale zahákován Teuvem Teräväinenem! Domácí tak mají k dispozici přesilovku 4 na 3, což je velká šance rozhodnout zápas!

62:15
    Atkinson z mezikruží míjí hostující branku!

62:28
    Modré kabáty se nakonec loučí se sezónou i fanoušky vítězstvím nad obhájci Stanley Cupu! Střela Cama Atkinsona byla tečována bránícím hráčem i před brankou clonícím SCOTTEM HARTNELLEM a kotouč tak doplachtil až za záda bezmocného Coreyho Crawforda. Hartnell si dnes připsal čtyři kanadské body (2+2) – Asistence: Cam Atkinson a Seth Jones.
    62:28 Scott HARTNELL - 5:4

V prodloužení dostali domácí možnost hrát přesilovku, kterou také využili a zásluhou Scotta Hartnella se loučí se sezónou vítězstvím. O čem přemýšlet mají naopak před play-off v Chicagu. Vždyť Blackhawks vedli po první třetině už 0:3, ale nakonec si vezou domů jen bod.

Střely na branku v prodloužení – 1:1, celkem – 25:26.

Richard Pánik (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:56

Děkuji za pozornost a přeji Vám ničím nerušený zbytek noci! (03:58:00)
    Scott Hartnell svým vítězným zásahem rozjásal i tyto fanynky.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Hartnell (Saad, Savard), 33. Calvert, 37. Saad (Wennberg, Hartnell), 44. Wennberg (Hartnell, Murray), 63. Hartnell (Atkinson, Jones) – 1. Kane (Panarin, Rasmussen), 12. Panarin (Kane, Seabrook), 15. Panarin, 50. Kane (Krüger, Seabrook)

Rozhodčí: Sutherland, McIsaac – Berg, Sericolo

Diváci: 19177