Francie - Černá Hora 4:7 (kon.) | Brazílie - Austrálie 8:7 (kon.)
Francie - Černá Hora

4:7

(0:2, 0:3, 1:0, 3:2)

Neděle 07.08.2016, 00:30 • Maria Lenk Aquatics Centre • Olympijské hry - Vodní pólo (muži) • Skupina B
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mužského vodního póla. Událost začíná v 00:30.

Po čtyřech úvodních zápasech mužského turnaje vodního póla na Letních olympijských hrách 2016 nás čeká střetnutá mezi Francií a Černou Horou. Favoritem dnešního zápasu bude rozhodně Černá Hora, která byla pátá na letošním mistrovství světa a druhá na letošním mistrovství Evropy. Na Mistrovství světa v roce 2013 pak Černá Hora získala dokonce stříbrné medaile.

Naopak Francie je dnes a také na celém turnaji spíše za outsidera. Na Mistrovství Evropy 2014 byli Francouzi až desátí a na letošním šampionátu si oproti minulému umístění o jednu příčku polepšili. Díky devátému místu si však Francie vybojovala místo v Olympijské kvalifikaci, ve které na penalty ve čtvrtfinále porazila Nizozemsko a díky tomu získala právo startu na LOH 2016. Celkově pak Francie na kvalifikaci obsadila čtvrté místo.

Oba celky se letos utkaly na evropském mistrovství a spokojenější mohli být Černohorci, kteří Francouze v osmifinále porazili 11:6! Vzájemné utkání letos Černá Hora vyhrála i v rámci evropské části Světové ligy, ve které Francii deklasovala 17:4.

Hráči jsou připraveni u svých branek a utkání bude za několik málo vteřin zahájeno!

7:32
    Sprint o možnost prvního útoku vyhráli Černohorci, avšak branku se favoritům tohoto utkání zatím vstřelit nepodařilo.

7:18
    Zablokovaná střela jednoho z Francouzů. Dopředu se okamžitě derou znovu reprezentanti Černé Hory.

6:35
    Dvacetivteřinový trest pro Alexandre Camarasu (FRA). Početní výhoda pro Černou Horu.

6:25
    A Černá Hora se dostává do vedení! Úspěšnou ranou zblízka se prosadil ALEKSANDAR RADOVIĆ – 0:1!

6:08
    Na druhé straně trefují Francouzi jen tyč, ale Černohorci naopak ztrácejí a dopředu spěchají francouzští hráči.

4:32
    Ani na jedné straně se nyní nedaří trefit zařízení! Výhodu ale nyní budou mít Černohorci, neboť jeden z Francouzů dostává dvacetivteřinový trest.

4:17
    Černá Hora si bere oddechový čas.

3:57
    Jenže ani při přesilové hře se Černé Hoře nepodařilo navýšit vedení. Skóre je tak stále velmi skromné a zůstává na jedné vstřelené brance.

3:28
    Francouzům při následném útoku vypršel třicetivteřinový limit na zakončení. Černohorský brankář zatím neměl moc práce.

2:26
    Další nepřesně zakončený ofenzivní postup Francie. Dokáží Černohorci konečně skórovat?

1:16
    Odpověď zní ano! Po přihrávce ze středu měl chvilku času DARKO BRGULJAN a ten rychlou střelou o vodní hladinu dává branku na 0:2!

0:32
    První čtvrtina se nám chýlí ke konci a Francii se stále nepodařilo skórovat. Nyní ale dobře zasáhl brankář Remi Garsau.

0:00
    KONEC PRVNÍ ČTVRTINY

7:14
    První útok druhé čtvrtiny měli k dispozici opět Černohorci, ale zvýšení náskoku na 3:0 zatím nepřichází. Uvidíme, jak s první možností útoku v této části naloží Francouzi.

6:52
    Dvacetivteřinový trest pro Čučkoviće, ale Mehdi Marzouki (FRA) byl vychytán gólmanem Černé Hory!

6:24
    Ani na konci druhé minuty druhé čtvrtiny jsme se tedy nedočkali třetí branky zápasu. Pokoušet se o ni mohou znovu Černohorci.

5:26
    A konečně je tady branka! ALEKSANDAR RADOVIĆ si ve středu hřiště našel cestu pro svou ránu a přesným zakončením soupeři nedal sebemenší šanci – 0:3!

3:48
    Několik nepřesností Francie dalo pár šancí Černé Hoře. Střela Darka Brguljana ale byla sražena.

3:17
    Na druhé straně se soupeřovu obranu pokusil prostřelit Igor Kovacevic (FRA), avšak ani ten neuspěl. Ofenzíva Francie je zatím velmi chabá.

2:24
    Další neúspěšné zakončení Francie! Na černohorského brankáře nedokázal vyzrát ani Michal Izdinsky.

2:08
    Petar Tomasevic (FRA) dostává dvacetivteřinový trest. To je další šance pro Černou Horu.

2:07
    Uběhla jen vteřina z početní výhody a neatakovaný SAŠA MIŠIĆ dává čtvrtou branku Černé Hory – 0:4!

1:47
    Po vyloučení Radović si přesilovku zahrají i Francouzi, kteří si berou oddechový čas.

0:55
    Jenže Francouzům se vůbec nedaří a Romain Blary navíc svou reprezentaci oslabuje po zbytečném faulu.

0:33
    Účet druhé čtvrtiny uzavírá VJEKOSLAV PAŠKOVIĆ, jenž využil dostatek prostoru a nekompromisní střelou zvyšuje na 0:5!

7:31
    I potřetí vyhráli sprint o míč Černohorci, ale opět se jim nepovedlo udeřit hned z prvního útoku. Mišić byl vychytán.

7:02
    Na druhé straně dopadl úplně stejně Ugo Crousillat (FRA).

6:33
    Dvacetivteřinový trest pro Igora Kovacevice (FRA).

5:50
    První přesilovku třetí čtvrtiny sice Černá Hory nevyužila, ale záhy bude mít další příležitost. Vyloučen Mehdi Marzouki (FRA).

4:34
    Mehdi Marzouki se sice na chvíli vrátil do hry, ale teď už zase míří do prostoru vymezeného pro vyloučené hráče.

4:32
    Francouzský trenér není spokojen s velkým počtem faulů svého týmu a bere si proto timeout.

4:23
    Dobře zablokovaná střela Antonia Petroviće! Francie se po sérii faulů konečně dostane do útoku.

2:56
    Ani jednomu týmu se nyní vůbec nedaří. Především Francie však tápe od začátku zápasu a stále má na kontě nulu.

2:12
    Konečně se prosazuje Francie! Povedená akce skončila až u ENZA KHASZE, jenž tvrdou střelou propálil bloky i brankáře Černé Hory – 1:5!

0:54
    V závěru třetí čtvrtiny ještě dostanou šanci Černohorci. Remi Saudadier je totiž potrestán a dvacet vteřin se do hry nezapojí.

0:00
    KONEC TŘETÍ ČTVRTINY

SKÓRE PO TŘETÍ ČTVRTINĚ

Francie – Černá Hora 1:5

7:31
    V tomto utkání se stalo pravidlem, že první útok na začátku čtvrtin mají Černohorci a pokaždé je neúspěšný. Tentokrát Ivović trefil tyč.

7:03
    Ne tyč, ale brankáře na druhé straně trefuje Mehdi Marzouki.

6:38
    Nyní už ale máme sníženo! Ke střele z větší vzdálenosti se odhodlal UGO CROUSILLAT a jeho bomba letěla mimo dosah černohorského brankáře – 2:5!

5:59
    Tak pozor! Černá Hora pokračuje v neúspěších a naopak znovu inkasuje. Tentokrát z ruky MEHDIHO MARZOUKIHO – 3:5!

5:30
    Mladan Janović nedokázal odpovědět stejnou mincí a Černá Hora musí znovu spěchat do obrany.

4:58
    Jenže po francouzské ztrátě z rychlého kontru udeřil ALEKSANDAR RADOVIĆ – 3:6! Veledůležitá branka Černé Hory.

4:30
    V poslední čtvrtině se nám s góly rozsypal pytel. Okamžitou odpověď na černohorskou branku přináší MATHIEU PEISSON – 4:6!

3:31
    Marzouki je potřetí v zápase vyloučen a pro dnešek končí. Černá Hora cítí šanci a bere si oddechový čas.

3:15
    Rána Antonia Petroviće zablokována. Šance pro Francouze na to, aby se dostali na rozdíl jediné branky!

2:24
    Neúspěšné pokusy o zakončení registrujeme na obou stranách. Francie má na snížení a případné vyrovnání už jen něco málo přes dvě minuty.

1:30
    Radović ukradl míč Francouzům, avšak Brguljan na jeho akci nenavázal přesnějším zakončením.

1:00
    Důležitý zákrok nyní vytáhl brankář Černé Hory! Do konce utkání zbývá jedna minuta a tohle už Francie nestihne vyrovnat.

0:35
    Navíc přichází další zářez Černé Hory. Tentokrát v podání DARKA BRGULJANA – 4:7!

0:16
    Šestnáct vteřin před koncem zápasu si francouzský trenér bere ještě jeden timeout a pokusí se něco vymyslet.

Posledním zakončením trefili Francouzi tyč a to je tečka za tímto utkáním. Černá Hory potvrdila roli favorita a i přes mírné komplikace ve čtvrté čtvrtině vítězí 7:4! Ode mě je to k tomuto utkání vše. Na shledanou. (01:37:16)