Dvouhra (muži) – 1. kolo (kon.) | Dvouhra (ženy) – 2. kolo (kon.)
Dvouhra (ženy) – 2. kolo (kon.) | Dvouhra (muži) – 2. kolo (kon.)
Dvouhra (ženy) – 3. kolo (kon.)
Dvouhra (ženy) – 3. kolo

Neděle 07.08.2016, 23:00 • Riocentro - Pavilion 3 • Olympijské hry - Stolní tenis
Sledujte:¨

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 23:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou již v plném proudu, dnes v noci se odehrajé také zápasy 3. kola stolních tenistek. První souboje začnou ve 23:00!

Do 3. kola bylo přímo nasazeno 16 nejvýše postavených hráček světového žebříčku, kteří se utkají s postupujícími z předešlého kola. Celkem tedy uvidíme 16 zápasů. Do 2. kola byly předtím přímo nasazeny hráčky na 17. až 32. místě žebříčku. Ostatní musely bojovat v kole prvním včetně našich nadějí Matelové a Vacenovské.

Třetí kolo se už dnes bohužel obejde bez českých hráček. Hana Matelová se totiž poroučela už v prvním kole s Kanaďankou Zhangovou, Iveta Vacenovská pak nestačila ve druhém kole na Ukrajinku Bilenkovou.

Program zápasů:

23:00
    Ning Ding (CHN) – Elizabeta Samaraová (ROM)
    Hoi Kem Doo (HKG) – Georgina Potaová (HUN)
    Jihee Jeon (KOR) – Matilda Ekholmová (SWE)
    Kasumi Ishikawaová (JPN) – Song I Kim (PRK)

0:00
    Jie Li (NED) – Xue Li (FRA)
    Ying Han (GER) – Nanthana Komwongová (THA)
    Mengyu Yu (SIN) – Jian Fang Lay (AUS)
    Melek Hu (TUR) – Szu-Yu Chen (TPE)

Dnes budeme sledovat celkem osm utkání, tedy polovinu celého 3. kola ženské dvouhry. Čtyři zápasy začnou ve 23:00, další čtveřice pak přesně o půlnoci našeho času.

První čtveřice zápasů se už za malou chvilku rozehraje. Hráčky už jsou u stolů a rozehrávají se.

Zápasy právě začaly!

Číňanka Ding se podle předpokladů dostala v zápase s Rumunkou do jasného vedení. Výborně si zatím vede také Ishikawaová v zápase proti Kim z KLDR.

První sety už pomalu míří ke svému konci, nejvyrovnanější je zatím duel mezi Hoi Kem Doo z Hongkongu a Potaovou z Maďarska.

Ning Ding získává první set proti Samaraové v poměru 11:5, Jihee Jeon doslova rozdrtila Švédku Ekholmovou 11:2.

Blízko k zisku prvního setu je také Japonka Ishikawaová, která vede nad Kim 10:6.

Maďarka Georgina Potaová nakonec získává první sadu nad Hoi Kem Doo v poměru 11:8.

Kasumi Ishikawaová se sice dostala v závěru prvního setu do menších potíží, nakonec jej ale dovedla do vítězství v poměru 11:7.

Překvapivý výsledek v podání Rumunky Samaraové, která právě vede ve druhém setu na Ding z Číny vysoko 7:1!

Zatím zřejmě nejzábavnější zápas přináší Japonka Ishikawaová s Kim ze Severní Koreje. Číňanka Ding mezitím už stáhla náskok Rumunky. Zatím nejjistěji si za vítězstvím míří korejka Jihee Jeon.

Ding už otočila vývoj druhého setu se Samaraovou, vyrovnaná partie pokračuje v duelu Doo – Potaová.

Korejka Jihee Jeo získala už druhý set v zápase se Švédskou Ekholmovou, tentokrát v poměru 11:3 a míří si suverénně za postupem do osmifinále.

Druhý set je u konce také v zápase Ding se Samaraovou. Rumunská hráčka sice vedla už 6:0 a poté 7:1, i tak sadu ovládla favoritka z Číny v poměru 11:8 a ujímá se tak vedení 2:0 na sety.

Švédka Ekholmová vstoupila výborně do třetího setu proti Jeon a vede zatím 4:2. Zcela vyrovnaný souboj nadále panuje v utkání Doo s Potaovou.

Máme u konce zbývající druhé sety:

Ishikawaová – Kim 11:7 (na sety 2:0)
    Doo – Potaová 9:11 (na sety 0:2)

Matilda Ekholmová nakonec potvrdila výborný vstup do třetí sady a překvapivě ovládla set na Korejkou Jeon jednoznačně 11:3 a snižuje tak stav zápasu na 1:2.

Famózní podívanou přináší utkání mezi Ishikawaovou a Kim. Hráčka z KLDR prokazuje vynikající defenzivní schopnosti, Japonka zase baví diváky svými útoky.

U konce je třetí set v zápase mezi Ding z Číny a Samaraovou z Rumunska. Číňanka si jde suverénně za vítězstvím, nyní sadu ovládla 11:5.

Korejka Jihee Jeon ve čtvrtém setu opět zabrala a vede nad Ekholmovou 5:1.

Favoritky z Asie si jdou za vítězstvím. Ding vede ve čtvrtém setu 4:1, Korejka Jeon pro změnu 9:3.

Jihee Jeon získává čtvrtý set v zápase s Matildou Ekholmovou v poměru 11:4 a ujímá se vedení 3:1 na sety.

Za chvilku nám skončí první zápas. Číňanka Ding totiž ve čtvrtém setu vede nad Samaraovou z Rumunska již 8:2.

Nejvyrovnanější je nadále duel mezi Doo z Hongkongu a Potaovou, kde je aktuální skóre ve třetím setu 10:10.

První zápas 3. kola je u konce! Ning Ding ovládla čtvrtý set v zápase s Elizabetou Samaraovou jednoznačně 11:2 a celý zápas pak suverénně 4:0 na sety!

Za vítězstvím míří i Korejka Jeon, která v páté sadě vede už 4:0. Do potíží se naopak dostala Ishikawaová, která za stavu 9:10 bude odvracet setbol Kim.

Ishikawaová koncovku třetího setu nezvládla, Kim snižuji na 1:2, když sadu vyhrála 11:9.

U konce je také třetí set v utkání Doo – Potaová. Hráčka z Honkongu rovněž snižuje na 1:2, když set vyhrála v poměru 14:12.

Rázný konec dostal zápas mezi Jeon a Ekholmová. Korejka vyhrála pátý set jednoznačně 11:2 a celý zápas pak 4:1 na sety a postupuje do osmifinále!

Ze čtyř zápasů tak už pokračují jen dva a oba jsou velice vyrovnané. Na koně se nyní dostávají obě zatím prohrávající hráčky – Doo a Kim.

Hoi Kem Doo je blízko k zisku čtvrtého setu a srovnání na 2:2, aktuálně vede nad Potaovou 8:4.

U konce je čtvrtý set zápasu Doo – Potaová. Hráčka z Honkgongu srovnává stav zápasu na 2:2, když sadu vyhrála 11:8.

A srovnáno je také i v druhém hraném zápase! Song I Kim vítězí ve čtvrtém setu opět 11:9.

Hoi Kem Doo zatím pokračuje ve velkém obratu, v pátém setu vede 7:4. V druhém zápase má zatím v páté sadě více navrch Japonka.

Doo z Honkongu dokázala obrátit nepříznivý stav zápasu proti Potaové a už vede 3:2! Pátý set získala v poměru 11:9.

Vyrovnanou koncovku páté sady má zápas mezi Ishikawaovou a Kim. Aktuální stav je 8:8.

Hoi Kem Doo směřuje za vítězstvím, na startu šesté sady se ujala vedení už 3:0.

Kasumi Ishikawaová nakonec získává pátý set 11:9 a ujímá se důležitého vedení 3:2 na sety!

Doo je dva míčky od vítězství v zápase, vede v šestém setu 9:7. Slibně má nakročeno také Ishikawaová.

Hoi Kem Doo nakonec dokonala obrat z 0:2 na 4:2 v zápase s Potaovou, když šestý set vyhrála 11:8!

I přes ještě nedohraný zápas mezi Ishikawaovou a Kim už začínají další utkání. První body už byly rozdány v zápase mezi Yu ze Singapuru a Lay z Austrálie.

Kim je blízko zisku šestého setu, vede totiž 10:7.

Song I Kim získává šestý set v poměru 11:9 a srovnává tak stav zápasu s Ishikawaovou na 3:3! Rozhodne sedmý set.

Mezitím už pokročily další zápasy. Mengyu Yu směřuje za vítězstvím v prvním setu, začal také zápas dvou jmenovkyň z Nizozemska a Francie – Jie Li proti Yue Li, a také utkání Turkyně Hu proti Chen z Tchajwanu.

Mengyu Yu získává první set v zápase proti Jian Fang Lay v poměru 11:9!

Song I Kim je na dobré cestě k postupu do osmifinále. V rozhodujícím sedmém setu se ujala vedení 5:2.

Kasumi Ishikawaová si poranila zřejmě lýtkový sval, její zápas s Kim se neustále prodlužuje.

U konce jsou už první sety dalších zápasů. Tchajwanka Chen přehrála Melek Hu z Turecka 12:10. Nizozemka Jie Li pak jsou jmenovkyni Xue Li z Francie 11:8.

Mengyu Yu vítězí i ve druhém setu stejně jako v první sadě 11:9 a ujímá se vedení 2:0 na sety.

Strhující koncovku nabízí utkání Ishikawaová – Kim. Japonka i přes zdravotní indispozice stahuje náskok soupeřky. Kim má ovšem nyní k dispozici dva mečboly!

Vynikající zápas je u konce! Kim za obrovského ohlasu arény slaví vítězství 11:8 v rozhodujícím sedmém setu!

Výsledky:

Ning Ding (CHN) – Elizabeta Samaraová (ROM) 4:0 (11:5, 11:8, 11:5, 11:2)
    Hoi Kem Doo (HKG) – Georgina Potaová (HUN) 4:2 (8:11, 9:11, 14:12, 11:8. 11:9, 11:8)
    Jihee Jeon (KOR) – Matilda Ekholmová (SWE) 4:1 (11:2, 11:3, 3:11, 11:4, 11:2)
    Kasumi Ishikawaová (JPN) – Song I Kim (PRK) 3:4 (11:7, 11:7, 9:11, 9:11, 11:9, 9:11, 8:11)

Szu-Yu Chen získává druhou sadu nad Melek Hu v poměru 11:6 a vede již 2:0 na sety.

Mengyu Yu směřuje suverénně za postupem do osmifinále. Třetí set získává na Jian Fang Lay v poměru 11:6 a celkově už vede 3:0 na sety!

Právě se rozběhl i poslední zápas dnešního programu 3. kola dvouhry žen, a to mezi Němkou Han a Komwongovou z Thajska.

Stejně jako Yu ze Singapuru směřuje za hladkým postupem do osmifinále také Szu-Yu Chen, která získává třetí sadu v zápasu s Melek Hu v poměru 11:7 a celkem už vede 3:0.

Ying Han vede už na startu prvního setu rychle 7:1, vyrovnanou koncovku druhého setu má naopak zápas mezi Jie Li a Xue Li.

Jie Li nakonec získává druhý set v poměru 14:12 a ujímá se vedení 2:0 na sety.

Han Ying vyřídila svou soupeřku z Thajska v prvním setu během neuvěřitelných dvou minut! Němka vyhrála 11:2.

Singapuranka Mengyu Yu postupuje suverénně do dalšího kola! Svou soupeřku Lay z Austrálie vyřídila jednoznačně ve čtyřech setech, v tom posledním 12:10!

Německá hráčka Han Ying pokračuje ve své krasojízdě a už vede 2:0 na sety! Druhou sadu vyhrála v poměru 11:4.

U konce je už i zápas mezi Melek Hu a Szu-Yu Chen. Tchajwanka zvítězila ve čtvrtém setu 11:8 a v celém utkání suverénně 4:0!

Nejvíce vyrovnaný duel v druhé várce utkání dnešního programu se hraje mezi Jie Li a Xue Li. Nizozemka sice vede 2:0 na sety, Francouzka ovšem má blíže k zisku třetí sady, vede 7:5.

Ying Han směřuje suverénně k zisku dalšího setu, nad thajskou hráčkou vede už 6:1.

Německá hráčka Ying Han získává třetí sadu v poměru 11:4 a ujímá se vedení už 3:0 na sety!

Minulostí je už i třetí set v zápase Jie Li – Xue Li. Francouzka snižuje stav zápasu na 1:2, když sadu vyhrála v poměru 11:8.

I ve čtvrtém setu zápasu Han – Komwongová se nic nemění, Němka vede již 4:0.

Ying Han získala svůj postup do osmifinále za minimální čas strávený u stolu. Thajku Komwongovou vyprovodila jednoznačně 4:0 na sety, v tom posledním 11:3!

Nyní už se tedy hraje jediný zápas, a to mezi Jie Li a Xue Li. Nizozemka vede 2:1 na sety, k zisku čtvrté sady má ale blíže reprezentantka Francie, která vede 8:4.

V zápase mezi naturalizovanými Asiatkami je srovnáno na 2:2! Xue Li vyhrála čtvrtý set v poměru 11:9.

Vyrovnaný souboj pokračuje i nadále, v pátém setu je skóre 5:5.

Xue Li se blíží k obratu zápasu, jelikož se ujala vedení 8:6.

Francouzská hráčka Xue Li otáčí vývoj zápasu na svoji stranu. V pátém setu vítězí 11:7 a vede 3:2 na sety.

Jie Li ale nic nevzdala a v šesté sadě vede 5:0!

Půjde se do sedmého setu! Jie Li získala šestou sadu v poměru 11:6 a o postupu tak rozhodne až rozhodující set.

Také v sedmém setu pokračuje vyrovnaná partie. Aktuální skóre je 5:5.

Francouzská hráčka Xue Li nakonec zvítězila v rozhodujícím setu 11:8 a vítězí tak v zápase 4:3 na sety a postupuje do osmifinále!