Mountfield HK – Písek 14:0 (kon.) | Zlín – Havířov 3:0 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 4:0 (kon.)
Letňany – Chomutov 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:4 (kon.) | Pardubice – Kolín 6:0 (kon.)
HC Plzeň – Kladno 2:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:2 (kon.)
Slavia – Sparta 3:1 (kon.)
Mountfield HK
14:0 (5:0, 4:0, 5:0)
IHC Králové Písek
Pátek 09.09.2016, 15:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 3. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, z města na soutoku Labe a Orlice se s vámi loučím a těším se zase někdy u ledního hokeje, na počtenou. (17:26:51)

Dnešní zápas je u konce. Favorit z Hradce Králové v něm potvrdil svou roli a jednoznačně zvítězil nad týmem z Písku v poměru 14:0. Co se týče branek, nejvíc jich dnes nasázeli Filip Jirásek (4+3) a Václav Maršík (3+1). Za svůj výkon si však pochvalu jistě zaslouží celé mužstvo Mountfieldu HK včetně brankáře Štěpána Kouby, který udržel čisté konto, ač musel čelit několika nebezpečným střelám Jihočechů.

59:48
    Šlaicher ještě nahazuje puk za svatyni Buchty, ale závěrečný hvizd se už kvapem blíží.

59:15
    Zakázané uvolnění Písku.

58:38
    Hradec právě vstřelil branku!
    Ještě jeden zásah přidávají Lvi z Hradce! Šikovnou tečí se prosazuje VÁCLAV MARŠÍK, který dokázal tečovat Kuklovu tvrdou ránu od modré – 14:0. Václav Maršík tak kompletuje svůj hattrick! Asistence: Miroslav Kukla.

58:28
    Tvrdou ránu od modré schoval Buchta ve výstroji, následně jej útočníci Mountfieldu dotlačili i s pukem až za brankovou čáru, ale to už bylo po přerušení hry.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Kynčlův razantní pokus prosvištěl jen kousek od levé tyče branky Jihočechů.

57:13
    Šedivého tvrdá rána končí nad brankou Buchty.

56:16
    O touš se nyní bojuje v rohu za klecí Kouby, získala jej defenziva Hradce a zakládá další útočné snažení.

55:38
    Měchura získává kotouč a zaváží jej za vlastní svatyni, takže si defenziva hostí může alespoň na chvilku vydechnout.

54:50
    Nebezpečnou Maršíkovu ránu mezi betony si zvládl gólman Písku pohlídat.

54:14
    Tečovaný kotouč míří až za branku Buchty, kam se o něj vydává bojovat Havelec.

53:42
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

53:12
    Lvi jsou i nadále v náporu a obrana Jihočechů jejich rychlým akcím příliš nestačí.

52:13
    Dominik Sklenář se rozjel středem hřiště, vypálil na vyrážečku a ačkoliv to vypadalo, že Buchta puk udržel, nebylo tomu tak, touš se nakonec dokutálel za brankovou čáru. Bez asistence.

52:13
    Dominik Sklenář byl faulován v úniku a uvidíme trestné střílení!

51:50
    Přesilovky dnes Lvům určitě jdou. I v této rozjeli svěřenci Miroslava Krupky pěkný kolotoč přihrávek na jehož konci VÁCLAV MARŠÍK vybruslil zpoza branky a překonal Buchtu střelou na přední tyč! Asistence: Jakub Hašek, Denis Martinec.

51:17
    Buchta si nahození od modré pohlídal a skryl jej v lapačce.

50:46
    Norris je vyloučen na dvě minuty za sekání. Šance pro Mountfield na gól s pořadovým číslem 12.

50:06
    Jihočeši sice nevyvíjejí přílišnou aktivitu směrem dopředu, ale prozatím se jim podařilo na delší dobu zastavit příliv královéhradeckých branek.

49:47
    Maršíkův pokus skončil na hrudi Buchty.

49:08
    Puk dlouho neudržel a na opačnou stranu míří Východočeši. Střela Voňky ale mezi tři tyče nemířila.

48:40
    Matouš se snažil šikovnou kličkou prohodit kotouč obránci mezi nohama, Svoboda byl ale připraven, získal gumu a rozjíždí se směrem na Koubovu svatyni.

48:12
    Jihočeši se osvobodili vyhozením až do hradeckého pásma, tam ale na puk číhal pouze Voňka, který tak může rozjet další akci Lvů.

47:49
    Postavení mimo hru je odpískáno hráčům Mountfieldu.

47:18
    Miroslav Kulka chtěl zpracovat touš u mantinelu, ale podjely mu nohy a tak skončil na zádech a puku se zmocnil soupeř.

46:56
    Pokud si nepomůže zakázaným uvolněním jako právě teď. Buly před Buchtou.

46:25
    Přesilovka již sice skončila, na ledě to však není znát. Písek se nemůže dostat ze svého pásma.

45:53
    Východočeši neustávají v náporu, Kynčlovi ale puk sjel z čepele a ze zakončení tak nic nebylo.

45:12
    Dvojitou přesilovku Lvi nevyužili, ale tu jednoduchou už ano. PATRIK MAŠÍN dostal nalito od Jiráska a z brankoviště krásně zavěsil pod víko! Asistence: Filip Jirásek, Miroslav Havelec.

44:55
    Písek ve čtyřech, ale Hradec v obrovském náporu!

44:29
    Hostům se daří osvobodit, touš letí až ke Koubovi.

43:56
    Další vyloučení v mužstvu Jihočechů. Stárek dostává trest na dvě minuty za držení protihráče. Lvi budou hrát devětapadesát vteřin přesilovku pět na tři.

43:24
    Útočná smršť Jiráskovi formace už zase čeřila vody před Buchtou. Písečtí ale zabojovali a kotouč získali.

42:55
    Lang dostává dvě minuty za napadení. Hradečtí mají další šanci zvýšit svůj náskok.

42:26
    Písek je u kotouče, slabé nahození však Kouba pohodlně skrývá v lapačce a i nadále drží čisté konto.

41:40
    Voňkova tvrdá rána od modré skončila na boční síti svatyně Jihočechů.

40:47
    Po sedmačtyřiceti vteřinách poslední části hry je tu desátý gól Mountfieldu. Kolotoč Mašína, Jiráska a skórujícího MIROSLAVA HAVELCE neměli šanci hráči Písku zastavit. Střelec branky překonal Buchtu ranou mezi betony. Asistence: Filip Jirásek, Patrik Mašín.

40:10
    První buly závěrečné třetiny vyhrál Hradec a lajna s ostrostřelcem Jiráskem míří vpřed.

40:01

Druhá třetina začala, probíhala a skončila podobně, jako třetina první. Hradec je v náporu a Písek se zuby nehty snaží dostat co nejméně branek s tím, že tu a tam provede rychlý výpad. O osudu celého utkání a taky bodech z něj je už rozhodnuto. Třetí třetina začne přibližně v 16:42.

40:00

39:48
    Lvi se ještě pokusili zaútočit, ale desátý zásah již do konce třetiny nejspíš přidat nestihnou.

39:19
    Písek střídá brankáře, Křepelu nahrazuje Buchta.

39:19
    Nahození od modré Křepela vyrazil jen před sebe, tam byl připraven MIKULÁŠ MATOUŠ a dopravil puk za brankovou čáru – 9:0! Asistence: Dominik Šedivý, Václav Maršík.

39:08
    Pejša je vyloučen na dvě minuty za podražení. Další možnost pro Lvy zvýšit náskok.

38:42
    Maršík vybojoval touš ve středním pásmu a zaváží ho až za klec Křepely.

38:10
    Kouba už byl překonán, puk se válel po brankové čáře, ale útočníci Písku jej nestihli posunout za ni dřív, než jej jeden z obránců Východočechů odpálil.

37:49
    Jonáš zakládá další akci Mountfieldu za svatyní Hradce.

37:17
    Před Koubou teď nebezpečně operoval Norris, hradecký muž v masce si s jeho střelou ale dokázal poradit.

37:04
    Domácí teď byli blízko k další brance. V klubku těl před brankou se nejlépe zorientoval Mašín, jeho střela však skončila pouze pod betony Vojtěcha Křepely.

36:11
    Mountfield se i nadále drží v útočném pásmu.

35:28
    Tak nebudou, přichází totiž další zásah! Přesilovku pět na tři přesnou ranou využívá čtvrtým gólem v zápase FILIP JIRÁSEK, jehož střela skončila až za zády hostujícího gólmana. Asistence: Patrik Mašín, Denis Martinec.

34:55
    Vyloučení v týmu IHC Písek. Chval dostává dvě minuty za vysokou hůl. Lvi budou hrát minutu a osmatřicet vteřin přesilovku pět na tři.

34:33
    Přesilovka pro Mountfield. Na trestnou lavici putuje Stárek na dvě minuty za podražení.

33:52
    Postavení mimo hru a v něm Hradečtí.

33:41
    Wallerovu střelu skryl Kouba v lapačce.

33:16

33:00
    Východočeši již roztáčejí svůj kolotoč přihrávek v pásmu soupeře.

32:33
    Písek se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Již se na něj ale valí další útok.

31:59
    Lvi svírají pevně svého protivníka v jeho pásmu, do zakončení se však zatím nedostávají.

31:16
    Tvrdé naražení protihráče na mantinel odpyká Stauber dvěma minutami na trestné lavici – nedovolené bránění.

30:22
    Krátce po polovině zápasu slaví FILIP JIRÁSEK svůj hattrick! Mašín vyslal v oslabení hradeckého ostrostřelce do úniku, ten předvedl povedenou kličku do bekhendu a Východočeši vedou již 7:0! Asistence: Patrik Mašín.

30:00
    Icing Jihočechů, založení akce jim dělá značné trable.

29:36
    Další přesilovka pro Písek. Na trestné lavici už sedí Pažourek – dvě minuty za vysokou hůl.

29:23
    Další pěkná akce Mountfieldu na jejímž konci vznikl závar před Křepelou. Gólman Jihočechů však tuto situaci ustál a kotouč schoval ve výstroji.

28:54
    Obětavý zákrok Kynčla neumožnil Jihočechům zakončit.

28:37

28:12
    Maršík vybojoval kotouč a zvládl jej zavézt až do pásma soupeře, odkud brance Hradce nic nehrozí.

27:48
    Až nyní se jim to daří, ale defenziva Mountfieldu je do nebezpečnějšího zakončení nepouští.

27:22
    Jihočeši se nemohou usadit s kotoučem před Koubou.

26:58
    Lvi se poměrně snadno osvobozují a sami zakládají útočnou akci.

26:37
    Jonáš dostává dvě minuty za krosček, ačkoliv se brání, že byl sám atakován nedovoleně. Přesilovka pro Písek.

26:06
    Martinec šikovně zavezl kotouč do pásma protivníka, ten se však po souboji dvou hráčů dostal mimo hrací plochu.

25:35
    Vaňát nahazuje puk za branku Křepely a jeho formace spěchá střídat.

24:58
    Přibyl se snažil probít přes obranu Mountfieldu. Defenziva Hradeckých však zapracovala na jedničku a útočníka Písku do šance nepustila.

24:27
    Waller nahazoval bekhendem před branku domácích, ale tam se žádný z jeho spoluhráčů nenacházel.

23:58
    Jonáš ani nadvakrát svou střelou od modré nepřekonal bránícího hráče.

23:24
    Jednu z mála příležitostí Jihočechů zakončil Novák, Kouba byl s vyrážečkou připraven.

22:49
    Lvi pokračují v náporu, ze kterého se Písečtí jen málokdy osvobozují.

21:42
    Ani v druhé periodě jsme na gól dlouho nečekali. Sklenář vyslal do útoku VÁCLAVA MARŠÍKA, který střelou na přední tyč překonal Křepelu – 6:0. Asistence: Dominik Sklenář.

21:05

20:43
    Na hře to ale příliš znát není, obě mužstva se rychle střídají v držení puku.

20:15
    Druhá třetina začíná a Písku zbývá ještě necelá minuta přesilovky.

20:01

První třetina se nesla v jednoznačném duchu. Hraje se více méně v obranném pásmu Jihočechů. Hráči hostí se jen velmi málo dostávají na kotouč. Přesto si pár pokusů na své konto připsali. Úvodní část hry však patřila jednoznačně Mountfieldu HK. Za vše mluví výsledek po první periodě – 5:0. Druhá třetina začne přibližně v 15:47.

20:00

19:53
    Lvi místo toho, aby se bránili, zaútočili a pořádně zamotali hlavy pětici Jihočechů, kteří jejich rychlou kombinaci nestíhali. Naštěstí pro Písek je tu už závěrečná siréna.

19:05
    Teď už se ale bude po zásluze vylučovat. Na trestnou lavici usedá hráč Mountfieldu Dominik Šedivý, jenž na svou obranu zvedl hůl, za což dostává vyšší trest na 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

18:20
    Hašek z pravého mantinelu nahrál před branku na Pažourka, který také díky lehkému háčku jednoho z protivníků nedokázal provést svůj blafák rychleji. Skóre se tak prozatím nemění.

17:58

17:28
    Šedivý získal puk a dlouhou dobu jej držel v útočném pásmu. Soupeři se pomalu krátí přesilovka.

17:11
    Zakázané uvolnění Jihočechů.

16:57
    Lvi se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

16:29
    Pěkná kombinace Písku, ale Kopencově ráně chyběla přesnost.

15:58
    Přesilovku si vyzkouší také Jihočeši! Viktorin dostává dvě minuty za faul kolenem.

15:02
    Hakl se dostal do samostatného úniku, ale svou střelu poslal přímo do gólmana Mountfieldu.

14:32
    Zakázané uvolnění Lvů. Buly před svatyní Hradce.

14:03
    Kapitán hostí měl hned nato i druhou příležitost, tentokrát použil brankář Mountfieldu k jejímu zastavení svůj beton!

13:45
    V jedné z mála šancí Jihočechů se objevil Šebesta, ale Kouba jeho střelu z bezprostřední blízkosti likviduje!

13:26
    Obraz hry se příliš nemění, Hradečtí dobývají obranu Písku, která má nemálo mezer.

12:48
    Východočeši jsou zjevně při chuti a rychle přidávají pátý zásah. Po pěkném kolotoči se kotouč dostal na hůl DOMINIKA ŠEDIVÉHO, který svou střelou znovu rozsvěcí světlo za svatyní Křepely! Asistence: Mikuláš Matouš, Václav Maršík.

11:55
    Také druhá přesilovka je využita! Jakub Hašek přihrál na modrou DOMINIKU SKLENÁŘOVI, jehož skrytá rána skončila až v síti Jihočechů! Asistence: Jakub Hašek, Adam Jonáš.

11:32
    Kombinace teď Hradeckým nevyšla a odražený puk končí mimo ledovou plochu.

11:19
    Tvrdou ránu od modré zkrotil Křepela v lapačce.

11:07
    Druhá přesilovka pro Mountfield, na trestnou lavici usedá Lang za zdržování hry.

10:57
    Zakázané uvolnění Písku, hra se teď poměrně často přerušuje.

10:38
    Ofsajd Východočechů.

10:05
    Odražený puk se dostal ke Kryštofovi Pažourkovi, který před poloprázdnou svatyní promáchl!

09:28
    Stárek zakládá akci Písku dlouho přihrávkou, která je tečována do útočné třetiny hostů.

08:58
    Hakl se dostal ke střele od modré, ta však byla zblokována prvním bránícím hráčem.

08:15
    Mountfield zdaleka nemá dost a důrazně napadá rozehrávku protivníka.

07:22
    A přesilovka je bleskově využita, po pěkné kombinaci se před prázdnou brankou s pukem na holi zjevil DENIS MARTINEC a nekompromisně skóruje – 3:0! Asistence: Filip Jirásek, Mikuláš Pohl.

06:23
    Šance pro zvýšení náskoku! Vokoun dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Východočechy!

06:07
    Lvi rychle přidávají druhý gól! Havelec přihrál zpoza svatyně FILIPU JIRÁSKOVI, který svou druhou trefou zdvojnásobuje vedení Mountfieldu! Asistence: Miroslav Havelec, Patrik Mašín.

05:43
    K dorážce před Koubou se dostával Hakl, ale hradecký brankář stihl puk skrýt pod svým tělem.

05:20
    Hraje se více méně na jednu branku. Písek se jen sporadicky dostává z vlastního pásma.

04:58
    Postavení mimo hru a v něm svěřenci Miroslava Krupky.

04:22
    Hašek zajel skoro až za svatyni Křepely a pak rychle přihrál před ni na nekrytého Pažourka, který gólmanovi Jihočechů vyprášil betony!

03:39
    Lvi jsou znovu na kotouči a zakládají svou akci za klecí Kouby.

03:10
    Východočeši se rychle ujímají vedení! FILIP JIRÁSEK se zbavil bránícího soupeře v rohu, rychle vyjel až před branku a střelou na přední tyč propálil Křepelu! Asistence: Patrik Mašín.

02:52
    Pohlův pokus od modré skončil po teči jednoho z bránících hráčů v ochranné síti.

02:21
    Další rána hradeckého beka mířila kousek nad branku Písku.

01:58
    Viktorinovu střelu od modré zlikvidoval Křepela vyrážečkou.

01:21
    Lvi sevřeli svého soupeře v jeho třetině, ale šikovné vyhození směřuje hru před Koubu.

01:01
    Postavení mimo hru je pískáno hráčům Mountfieldu.

00:28
    Mašín se snažil vybojovat puk v útočném pásmu, ale získala jej obrana Jihočechů a míří s ním na druhou stranu kluziště.

00:13
    Hradečtí vyhráli úvodní vhazování a hned se cpou před bránu Křepely.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za chvíli začne.

Mountfield HK: Kouba (Dvořák) – Martinec, Voňka, Pohl, Krištof, Kynčl, Viktorin, Jonáš, M. Kukla – Šedivý, Sklenář, Mašín, Pažourek "C", Matouš, Havelec, Jirásek, Jakubec, Vaňát, Hašek, Šlaicher, Maršík. Trenér: Miroslav Krupka.

IHC Písek: Křepela (Buchta) – Kopenec, Pokorný, L. Kukla, Chval, Lang, Stárek – Waller, Svoboda, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta "C", Stauber, Měchura. Trenér: Jindřich Setikovský.

Rozhodčí: Wagner – Řezníček, Zeman.

Královéhradečtí jsou na tom podstatně lépe a v tomto klání jsou jednoznačným favoritem. V prvním zápase sezóny dokázali svěřenci Miroslava Krupky přehrát Kolín 5:2. Následně také ukázali, že body hodlají vozit i z venkovních střetnutí, když po trestných nájezdech oslavili vítězství na půdě Liberce 4:3. V tabulce tak rychle získali pět bodů a dnes k nim budou chtít určitě přidat tři další.

IHC Písek

Jihočeši si určitě dokázali představit i lepší vstup do sezóny. V úvodním utkání ligy prohráli na kluzišti Liberce rozdílem 2:14. V prvním souboji před domácím publikem pak nestačili na tým z Havlíčkova Brodu, který si od nich odvezl vítězství 6:1. Po dvou zápasech tak nemají na svém kontě jediný bod a jejich skóre je odstrašující – 3:20.

Pěkný den přeji všem příznivcům ledního hokeje z města pod Bílou věží. Extraligová sezóna staršího dorostu se dostává do plných obrátek. Dnes nás čeká zápas 3. kola, ve kterém domácí Mountfield HK přivítá IHC Písek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 4. Jirásek (Mašín), 7. Jirásek (Havelec, Mašín), 8. Martinec (Jirásek, Pohl), 12. Sklenář (Hašek, Jonáš), 13. Šedivý (Matouš, Maršík), 22. Maršík (Sklenář), 31. Jirásek (Mašín), 36. Jirásek (Mašín, Martinec), 40. Matouš (Šedivý, Maršík), 41. Havelec (Jirásek, Mašín), 46. Mašín (Jirásek, Havelec), 52. Maršík (Hašek, Martinec), 53. Sklenář, 59. Maršík (M. Kukla)

IHC Králové Písek: Křepela (40. Buchta) – Kopenec, Pokorný, L. Kukla, Chval, Lang, Stárek – Waller, Svoboda, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta "C", Stauber, Měchura. Trenér: Jindřich Setikovský.

Rozhodčí: Wagner – Řezníček, Zeman