Buffalo – Carolina 2:0 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Montreal – Boston 4:3 (kon.)
Nashville – Columbus 2:3 (po pr.) | Chicago – Detroit 6:1 (kon.) | Dallas – Florida 2:1 (1:0 po s.n.)
Colorado – Minnesota 2:0 (kon.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:2 (po pr.)
po s.n. (1:0)
Dallas Stars
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Florida Panthers
Středa 05.10.2016, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • Příprava NHL

To je tedy vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (05:18:39)

Využití: 1:0

Dallas tedy i ve druhém vzájemném měření sil poráží těsně Floridu 2:1, když tentokrát Stars vyhráli až po samostatných nájezdech. Rozhodující branku vstřelil Gurianov.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.

Jediným úspěšným střelcem byl domácí DENIS GURIANOV, jenž tak zařídil vítězství Dallasu.

5. série
    1:0
    Hostující Hunt však branku nedává, a Dallas tak poráží Floridu po samostatných nájezdech!

5. série
    1:0
    Až v 5.sérii vidíme první gól, který vstřelil Denis Gurianov.

4. série
    0:0
    Ani Denis Malgin nedostal puk do brány Dallasu.

4. série
    0:0
    Domácí Klingberg netrefuje bránu Floridy.

3. série
    0:0
    Reilly Smith si se svou kličkou na Niemiho nepřišel.

3. série
    0:0
    Ullyho střela končí v lapačce Reimera.

2. série
    0:0
    Jokinenovi chybělo jen pár centimetrů, aby vstřelil branku, protože nastřelil tyč.

2. série
    0:0
    Ani kapitán Jamie Benn si na Reimera nepřišel.

1. série
    0:0
    Jenže lépe si ani nevedl na druhé straně Trocheck, a tak je po prví sérii stav 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první se k nájezdu rozjel Eaves, avšak toho Reimer pokryl.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    A tak je tu ještě závěrečný útok Floridy a střela Kindla, jenže ani Niemi puk za svá záda nepoouští.

64:24
    Ani následně domácí Gurianov se svým zakončením neuspěl.

63:47
    Ullyho střelu zneškodňuje Reimer.

62:51
    Střela Petrovice letí hodně mimo tři tyče domácí klece.

61:49
    Na druhé straně se do zakončení dostal Gemel Smith, jenže jeho pokus chytá Reimer.

61:28
    Střelu Trochecka kryje Niemi.

61:03
    Reilly Smith chtěl rychle ukončit prodloužení, jenže jeho střela šla mimo bránu Dallasu.

60:01

Florida se ve třetí třetině dostala do vedení, když se z dorážky prosadil Thompson. Stars však utkání nakonec srovnali, protože se pět minut před koncem utkání trefil v přesilové hře Eaves, kterému i hodně pomohl bránící hráč. Zápas tedy bude rozhodovat prodloužení či samostatné nájezdy.

60:00

59:40
    Ully zřejmě vyslal poslední střelu v základní hrací době a Reimer nedopustil, aby v závěru třetiny inkasoval druhou branku.

58:24
    Ekblad se po svém návratu ihned dostal do zakončení, jenže jeho střelu dokázal zblokovat jeden z domácích hráčů.

57:25
    Reimer měl nyní co dělat s bekhendovou střelou Johnse, jenž si sjel až na hranici pravého kruhu, odkud prověřil hostujícího brankáře.

56:58
    Až v závěru přesilové hry se do zakončení dostal Johns, jehož ránu od modré Reimer likviduje.

55:53
    Ve vlastním oslabení se však do zakončení dostal Kindl, jenž na Niemiho vyslal spíše jen takovou propagační navštívenku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:32
    Florida bude hrát znova ve čtyřech. Aaron Ekblad (FLA) přidržel Roussela, a dostává tak dvě minuty.
    54:52 EAVES - 1:1

54:52
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars využívají přesilovou hru, a vyrovnávají tak stav utkání! Jamie Benn nahrál do střely PATRICKU EAVESOVI, jenž s pomocí teče bránícího hráče dostal puk za záda Reimera. Asistence: Jamie Benn, Jordie Benn.

53:44
    Lindell dostal nabito na modré čáře, avšak do jeho střely se položil bránící Petrovic.

53:13
    Jakub Kindl (FLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, a Dallas si tak zahraje další přesilovou hru.

52:34
    Podobně si na druhé straně vedl Brickley, který také netrefil bránu a navíc se ještě puk dostal až mimo kluziště.

52:15
    Stránského střela od levého mantinelu letěla jen mimo bránu Floridy.

51:41
    Stars se po delší době ocitli ve svém útočném pásmu, kde však pokus Gurianova zblokoval Ekblad.

50:35
    Reilly Smith zkusil své štěstí z pravé strany útočného pásma, jenže jeho pokus letěl mimo bránu Stars.

48:58
    Ani střela Mathesona se až k Niemimu nedostala, protože zasáhl Stránský a puk končí až v ochranné síti.

48:25
    Především obrana Floridy zaměstnává domácí hokejisty, kterým se zatím daří jejich pokusy blokovat už před svým brankářem.

47:57
    Florida nechce pustit Dallas z jeho obranné třetiny. Další střelu směrem na bránu Stars vyslal Kampfer, jenže jeho pokus tečoval mimo kluziště domácí Gurianov.

47:18
    Kindlova střela od modré čáry letěla jen těsně mimo bránu Dallasu.

46:56
    Floridu vstřelená branka hodně povzbudila, když právě střelec branky Thompson znova zkusil své štěstí, avšak tentokrát jej Niemi vychytal.

45:58
    Niemi měl nyní co dělat, když nejdříve zneškodnil střelu Jokinena a následně na něj hned po pár vteřinách vypálil od modré Ekblad.

44:58
    Sceviourova střela tentokrát letěla mimo bránu Dallasu a puk se navíc od mantinelu odrazil mimo hrací plochu.

44:08
    Ani střela Gurianova se neujala, a tak si Reimer stále drží své čisté konto.

43:28
    Jamie Benn chtěl na inkasovanou branku ihned reagovat, jenže jeho střela letěla mimo bránu Floridy.

42:29
    Florida právě vstřelila branku!
    A jsou to hosté z Floridy, jenž se dostávají do vedení. McKegg se v útočné třetině dostal do zakončení a Niemi jeho pokus jen vyrazil, čehož využil PAUL THOMPSON, který už dopravil puk do brány Dallasu. Asistence: Greg McKegg, Mark Pysyk.

42:16
    Stránského střela končí v lapačce Reimera, a tak se bude vhazovat po jeho pravici.

41:57
    Sceviour mohl otevřít skóre tohoto utkání, jenže bývalý útočník Dallasu trefil pouze tyč domácí klece!

41:29
    Tentokrát to směrem na floridskou bránu zkoušel Dowling, ale vedl si stejně, jako všichni jeho spoluhráči před ním, a tedy zákrokem Reimera.

40:41
    Panteři skutečně podnikli rychlý protiútok, na jejímž konci byl Trocheck, jenž vystřelil a i Niemi si připisuje první zákrok v poslední periodě.

40:32
    Eaves ihned zkraje třetí periody vyzkoušel Reimera, který však střelu s klidem chytá a navíc ihned předává puk svým obráncům.

40:01
    Ani druhá třetina zatím branku nepřinesla.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 23:16
    Zblokované střely: 9:15
    Hity: 12:13

Druhá třetina už byla vyrovnanější, když si oba celky dokázaly vytvořit několik dobrých příležitostí, avšak brankáři zatím drží své týmy. Hodně velkou šanci měla v závěru třetiny Florida, která hrála dvojnásobnou přesilovku, jenže Stars tohle oslabení parádně odbránili.

40:00

39:28
    Domácí hokejisté jsou již kompletní, a přežili tak své dvojnásobné oslabení.

39:12
    Téměř na konci přesilové hry se hostům podařilo ohrozit Niemiho, když Ekblad znova napřáhl na modré a finský brankář jeho střelu zneškodnil.

38:58
    Florida se navíc následně dostala do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

38:32
    Stars vyhazují puk přes celé kluziště.

38:12
    A další blok českého útočníka, ale tentokrát už to dopadlo pro Dallas lépe, protože střela Ekblada byla sražena až do ochranné sítě.

38:07
    Střelu R. Smitha dokázal zblokovat Faksa, jenže puk je stále v obranné třetině Dallasu.

37:23
    Dallas jde do tří! Jordie Benn (DAL) si odsedí dvě minuty za podražení, a Florida si tak zahraje hodně dlouhou přesilovku proti třem.

36:52
    Tak Coleu Ullymu (DAL) se zřejmě na trestné zalíbilo, protože chvíli po svém návratu znova podrazil jednoho z floridských, a tak opět odchází na dvě minuty posedět na trestnou lavici.

36:00
    Své štěstí tentokrát vyzkoušel hostující Malgin, jenže ani on zatím nevstřelil první branku zápasu.

35:19
    Matheson vystřelil od modré čáry a Niemi jeho pokus chytá svou lapačkou.

34:32
    Cole Ully (DAL) však podrazil Petrovice, a tak dostává dvě minuty, čímž tak ukončuje přesilovku Dallasu.

34:13
    Střela Johnse od modré čáry letěla hodně mimo bránu Dallasu.

34:03
    Colton Sceviour (FLA) hákoval jednoho z domácích hráčů, a posedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

33:40
    Matheson nyní trochu zastoupil Reimera, protože nejdříve zastavil střelu Faksy a následně i pokus Klingberga od modré.

32:31
    Florida se po ubráněné přesilové hře přesunula do útočné třetiny, kde se po několika zblokovaných střelách dostal do zakončení Ekblad a Niemi jeho pokus raději uchovává ve své výstroji.

31:49
    O poslední ránu v přesilové hře se postaral Stránský, jenže ani ten si zatím na Reimera nepřišel.

31:27
    Následně to ještě zkusil Ritchie, ale hostující brankář dnes chytá parádně a deptá domácí střelce.

31:06
    Jenže Stars se do zakončení dostali až ve druhé polovině přesilové hry, kdy pálil Ully a Reimer jeho pokus vyrazil.

30:00
    Dallas si zahraje svou druhou přesilovou hru, když je na dvě minuty za podražení vyloučen Dryden Hunt (FLA).

29:47
    To Ritchieho střela už byla trochu těžší, ale i tak si Reimer připsal další úspěšný zákrok.

29:00
    Gemel Smith po delší době vyzkoušel pozornost Reimera, který s jeho střelou neměl žádný problém.

28:39
    Útok Dallasu se zastavil už na modré čáře, protože je zastaven hvizdem čárového rozhodčího.

27:35
    McKeggova střela nakonec ukončuje tlak Floridy, když se po jeho střele ocitá puk ve výstroji domácího brankáře.

27:25
    Od modré to zkusil Kindl, jehož pokus ještě šikovně tečoval Harper, avšak Niemi byl dobře postavený a puk vyrazil mimo svou bránu.

26:25
    Ihned po vhazování se do zakončení dostal Jokinen a Niemi jeho střelu chytá svou lapačkou. Vhazování se tedy bude opakovat.

26:21
    Trocheck nyní hodně nebezpečně vystřelil směrem na bránu Dallasu a Niemi měl co dělat, aby jeho pokus zastavil.

25:24
    Střela Klingberga od modré čáry byla zblokována až do ochranné sítě, a tak se bude po komerční přestávce vhazovat před bránou Floridy.

24:39
    Útočná snaha Floridy končí u modré čáry, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

23:45
    McCann poslal svou navštívenku směrem na Niemiho, který si tak ve druhé třetině poprvé sahá na puk.

23:19
    Tak Jamie Benn se tentokrát nepřipomněl jen střelou, ale od domácího kapitána jsme mohli nyní i vidět parádní hit, který schytal Matheson.

22:18
    Roussel vyslal z levého křídla další střelu směrem na bránu Floridy a Reimer si připisuje další úspěšný zákrok.

21:34
    Huntova střela letěla hodně mimo bránu Dallasu, a tak se k puku dostávají domácí hokejisté.

21:23
    To střela Gurianova už směrem na Reimera letěla, avšak floridský brankář drží svůj tým i nadále a puk má ve své moci.

20:15
    Dallas se ihned nahrnul do útočné třetiny, kde pálil Lindell, ale jeho střela se až k Reimerovi nedostala, protože jí zblokoval jeden z bránících hráčů.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 13:5
    Zblokované střely: 2:7
    Hity: 4:11

Je za námi první třetina utkání, která jasně patřila domácímu Dallasu, jenže Stars svou aktivitu nepřetavili v úvodní branku utkání. Hodně aktivní je především domácí kapitán Jamie Benn, pro něhož je to jeho první přípravný zápas.

20:00

19:27
    Jokinen se následně s pukem rychle dostal do útočného pásma, kde i vystřelil, jenže minul domácí klec.

18:23
    Ani další pokus z hole Roussela si cestu až za záda Reimera nenašel.

17:51
    To pokus Jordieho Benna už si cestu mezi tři tyče našel, jenže zde je pozorný Reimer, který puk chytá.

17:38
    Stránského nepřesná střela se od mantinelu odrazila do ochranné sítě, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

16:43
    Jamie Benn je zatím hodně aktivní, což jen dokazuje další střela směrem na Reimera.

15:23
    Colton Sceviour, jenž se poprvé objevuje v AAC, jako soupeř, nyní vyzkoušel Niemiho a domácí brankář svého bývalého spoluhráče dokázal vychytat.

14:47
    Ritchieho střela se nevešla mezi tři tyče hostující klece.

14:31
    Trocheck nyní vystřelil hodně nepřesný projektil, který se navíc od zadního mantinelu odrazil mimo hrací plochu.

14:06
    Jokinen chtěl vyslat další střelu směrem na bránu Dallasu, avšak finský útočník jen trefil blokujícího Benna.

12:31
    Útok Floridy tak pokračoval i dále, když ho ukončila až střela McKegga a následný zákrok Niemiho, jenž udržel puk ve své výstroji.

12:14
    Kindlova rána od modré si našla svou cestu až k Niemimu, jenž puk jen vyrazil za svou klec.
    Oba týmy tentokrát nastoupili ve správných dresech.

11:11
    Malginova střela z pravého kruhu jen těsně minula domácí bránu.

10:29
    Dallas se však následně dostal do rychlého protiútoku, který zakončil Jamie Benn, avšak Reimer je zatím ve své bráně pozorný.

10:19
    Trocheck vystřelil směrem na bránu Dallasu, a Niemi si tak po delší době připisuje další úspěšný zákrok.

08:12
    Tentokrát byla snaha Dallasu příliš velká, protože jejich akce končí na útočné modré, kde je domácím odpískán ofsajd.

07:32
    Ritchie se prodral do útočného pásma, kde i z pravého křídla vystřelil, ale jeho střela končí na bránícím hráčovi.

06:26
    Jamie Benn se pokusil obkroužit klec Floridy, jenže Reimer se ke své druhé tyčce rychle přesunul, a zneškodnil tak další pokus domácího útočníka.

06:03
    Až nyní si na puk sahá i Niemi, jehož pozornost vyzkoušel od modré čáry Ekblad.

05:00
    Jamie Benn už nyní trochu zkorigoval svá mířidla a vyslal pokus směrem na bránu Floridy a Reimer si připisuje další úspěšný zákrok.

04:36
    Tentokrát od modré zkoušel vystřelit Johns, avšak jeho pokus letěl hodně mimo tři tyče hostující klece.

04:06
    Ritchie se v krátkém časovém okamžiku ocitl hned ve dvou střeleckých pozicích, jenže Reimer byl vždy pozorný a obě jeho střely chytil.

02:40
    Následně od modré nahazoval Klingberg a jeho pokus ještě tečoval Eaves, avšak Reimer byl v dobré pozici a puk má ve své lapačce.

02:30
    Lindell dostal nabito na modrou čáru a proti jeho střele už Reimer musel zasahovat.

01:58
    Domácí kapitán Jamie Benn se odhodlal do zakončení, jenže jeho střela letěla jen mimo bránu Floridy.

00:54
    Dallas si velmi rychle zahraje přesilovou hru, protože Jussi Jokinen (FLA) záhákoval Klingberga, a odsedí si tak dvě minuty na trestné.

00:01

Dallas Stars: Niemi (Lagace) – Lindell, Klingberg, Jo. Benn, Johns, Oduya, Nemeth – Ja. Benn, Faksa, Eaves – Ully, Dowling, Ritchie – Roussel, Cracknell, Gurianov – McKenzie, G. Smith, Stránský.

Florida Panthers: Reimer (Berra) – Ekblad, Petrovic, Pysyk, Matheson, Kindl, Kampfer – Jokinen, Trocheck, R. Smith – Sceviour, Thompson, Bjugstad, Harper, McKegg, Malgin, Hunt, Brickley, McCann.

Rozhodčí: Nicholson, Leggo – Gibbs, Kovachik.
    Snad se tentokrát oba týmy lépe domluví a budou hrát v rozdílných sadách dresů.

Jamie Benn nastoupí do svého prvního utkání

Vítám vás u dalšího z onlajn přenosů z přípravného kolotoče NHL, ve kterém se podíváme na odvetu Dallasu Stars a Floridy Panthers. Stars v prvním vzájemném měření sil zvítězili v prodloužení a uvidíme, zdali se Floridě povede svému soupeři vrátit porážku. Zápas startuje ve 02:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 55. Eaves (Ja. Benn, Jo. Benn), rozh. náj. Gurianov – 43. Thompson (McKegg, Pysyk)