Toronto – Detroit 1:2 (kon.) | Carolina – Washington 3:2 (3:2 po s.n.) | Ottawa – Buffalo 2:4 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – Dallas 3:6 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:5 (kon.)
Boston – Philadelphia 1:0 (po pr.)
Boston Bruins
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Sobota 08.10.2016, 23:00 • TD Garden, Boston • Příprava NHL

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemnou neděli. (02:00:27)

Prodloužení je za námi a nutno konstatovat, že jsme dnes nesledovali příliš záživný duel. Neokořeněný hlavní chod zřejmě divákům moc nechutnal a jediné branky zápasu jsme se dočkali až ve druhé minutě prodloužení!

Bruins právě vstřelili branku!

A je rozhodnuto! Jedinou branku utkání střílí po samostatném úniku a střele nad beton k pravé tyči RYAN SPOONER! Asistence:David Backes.

61:10
    Na druhé straně se Bergeron obtočil kolem branky, ale Mason se stihl přemístit.

60:31
    V prvním vhazování byli lepší hosté. Nikým nětísněný Voráček bekhendovou střelou netrefuje branku

60:01

60:00

59:48
    Hosté už ze středního pásma jen odevzdávají kotouč. Je jasné, že o výsledku zápasu rozhodne prodloužení.

59:29
    Ke střele se od modré odhodlal Weise, ale Rask si puk stáhl ze vzduchu a počká si na píšťalku.

59:12
    Philadelphie tlačí, dostane se však na dostřel?

58:32
    Už to vypadalo, že si Rask po dlouhé době připíše zákrok, ale Simmonds netrefuje klec.

57:21
    Po nedorozumění v domácí obraně se puk dostal k Raskovi a ten raději přikryl kotouč před blížícími se protihráči.

56:52
    Hosté vyhazují na icing.

56:13
    Domácí zaujali prakticky přesilovkové postavení a ke střele se dostal Nash, jehož pokus vykopává Mason levým betonem.

55:02
    Domácí si vypracovali hned několik slibných šancí, ale branka Philadelphie je snad zakletá. Backes netrefuje branku a ani jeho spoluhráčům se nedaří z velkého tlaku vsítit.

54:02
    Tohle byla šance jako hrom, tady už měl jít Boston do vedení! Pastrňák byl tísněný, najel si vedle brankáře a skvělou zadovkou našel Marchanda, který byl úplně sám. Domácí forvard ale střelu nedokázal patřičně zvednou a napálil jen beton.

53:15
    Z protiakce na opačné straně zakončoval Pastrňák. Vyslal takový přátelský pozdrav brankáři a Mason už drží puk v lapačce.

53:06
    Konecny si obehrál domácího beka a zkusil překvapit Raska bekhendovou střelou. Jeho pokus byl velmi pomalý a domácí brankář ho bez větších problémů ze stoje chytá do lapačky.

52:55
    Oba týmy se teď nikam neženou a hraje se ve středním pásmu.

52:21
    Zakázané uvolnění domácího celku.

52:18
    Z vrcholu kruhu střílel Gudas. Jeho přízemní pokus postrádal rychlost a Rask ho vykopl betonem.

51:45
    Na druhé straně hrozil Backes. Masonovy betony nepouštějí kotouč a stále drží bezbrankový stav.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:23
    Streitovu prudkou střelu Rask vyráží mimo nebezpečnou zónu.

49:10
    Krejčí vjel do pásma a za brankou nahrál. Jeho spoluhráč si v rohu nedokázal poradit a puk přišel.

48:43
    Hostující hráči byli na ledě teď až příliš dlouho a jen posílají puk na Raskovu branku, aby mohli vystřídat.

47:54
    Flyers zvládli poctivě ubránit přesilovku, ale tlak Bostonu nekončí. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

47:47

47:12
    Ofsajd brzdí další akci Bostonu.

46:55
    Domácí se nemohou dostat do pásma a znovu přicházejí o kotouč.

46:30
    Flyers konečně vyhazují a budou si moc na chvilku odpočinout.

46:02
    Krejčí zblízka střílel, Mason vyrážečkou zasahuje.

45:47
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Gudas – 2 min., vražení na hrazení).

45:16
    Miller od modré nahazoval na branku, puk se otřel o brusle bránícího hráče a zamířil do rohu kluziště.

44:23
    Carlovu tvrdou ránu Mason zpacifikoval.

44:04

43:42
    Už to vypadlo, že se hráči Bostonu usadí před brankou hostí. Hostující bek ale vypíchl kotouč a nabídl ohromnou šanci na skórování jednomu z jeho spoluhráčů, Ten z mezikruží nastřelil hokejku a tečovaná střela minula tyč jen o chlup. Tady by byl Rask bez nároku.

43:10
    Hosté vyhazují.

42:04
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Cousins – 2 min., příliš mnoho hráčů).

41:47
    Zakázané uvolnění od Flyers.

41:36
    A Boston se znovu řítil dopředu, ale domácí útočník si pustil kotouč příliš před sebe a přišel o něj.

40:31
    Domácí se ihned dostali do pásma a Krejčí skvěle nahrával na druhou stranu Krugovi. Ten měl úplně prázdné palebné pole, ale nedokázal trefit branku.

40:01

Druhá třetina je za námi a kupodivu stále čekáme na úvodní branku. Hráči si během obou period dokázali vypracovat dobré příležitosti na skórování, ale stále se trápí v koncovce. Navíc dnes oba brankáři předvádějí výborné zákroky a je tak jasné, že se střelci v závěrečném dění budou muset vykasat s něčím daleko lepším.

39:12
    Obrana Bruins vůbec neměla situaci pod kontrolou a po laciné ztrátě u branky Masona se k puku dostali hosté a ihned pelášili do protiakce. Sám na brankáře ujížděl VandeVelde, ale střelu nepatřila k nejpovedenějším a Raska doslova trefila do betonu.

38:55
    Bostonští se snaží jak mohou a stále obstřelují branku. Zatím to ale vypadá, jakoby obě dvě branky dnes byly zakleté.

38:27
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Gudas – 2 min., hákování).

38:09

37:52
    Teď už se konečně hráči Flyers před branku dostali, ale ve finále z toho zase nic není. Obrana domácích za brankou vybojovala puk a posílá ho až k Masonovi.

37:11
    A hosté se stále nemohou dostat ani do pásma. Hráči Bostonu skvěle a rychle přistupují a nepouštějí hosty na dostřel.

36:42
    Domácím se hned v úvodu oslabení daří vyhodit.

36:09
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Marchand – 2 min., sekání).

35:31
    Carlo teď šel sám na Masona a střelou do horní části branky neuspěl. Hostující brankář puk zřejmě vytáhl koncem lapačky.

34:39
    Boston je v posledních minutkách činnějším týmem, ale tlak prozatím nikam nevede. Aktuálně se domácí nemohou protlačit do slibné pozice pro zakončení.

34:12
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

33:51
    Boston nyní neuvěřitelně tlačí! Po přihrávce Krejčího stál sám mezi kruhy Moore. Asi třikrát naznačil střelu, čímž sice zmátl obránce Flyers, ale sám následně nedokázal trefit branku.

33:01
    Chára střílel, ale ani on skóre dnešního zápasu neotevře. Jeho pokus šel mimo branku.

32:07
    Provorov tvrdě vypálil od modré na vzdálenější tyč. Jeho střela skončila v lapačce Raska, který si počkal na zapískání.

31:15
    Rask nakonec musel zasahovat proti dorážce Couturiera a vyráží.

30:11
    Backes střílel z velkého úhlu, avšak jeho rána mířila velmi přesně přímo pod horní tyč. Mason jí jen tak tak dokázal vytáhnout vyrážečkou mimo.

29:55
    Po velkých šancích na obou stranách se hra trochu uklidnila a puk se pohybuje převážně ve středním pásmu.

29:11
    Ofsajd Bostonu.

28:41
    Hostující Simmonds si to zleva namířil na Raska. Střelu z velkého úhlu na bližší tyč ale domácí brankář viděl a s klidem jí chytá do lapačky.

27:58
    Krug nahazoval na branku a moc nechybělo, aby se některý z clonících útočníků dostal k teči.

27:05
    Šance jsou teď na obou stranách a hraje se divácky atraktivní hokej. Brankáři jsou ale ve velké pohodě a útočníci si s nimi zatím vůbec nevědí rady.

26:15
    Backes v pásmu přišel o kotouč a vybídl hosty k protiútoku. Rozjetý Voráček mířil vyjetému Raskovi mezi nohy. Rask je však stále bezchybný a puk vykopl před sebe.

26:01
    Icing domácích.

25:29
    Bergeron byl rozjetý a tak se mezi kruhy odhodlal ke střele. Nechybělo moc a puk by se třepal v síti.

24:11

23:57
    A další střela hostí. Weise napodobil svého spoluhráče a také branku netrefil.

22:48
    Útočníci Philadelphie šli ve dvou na jediného obránce. Bergeron vzal nakonec zakončení na sebe a nenahrál, což se neukázalo jako nejlepší řešení. Střela mu nesedla a gólman nemusel ani zasahovat.

22:11
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Hayes – 2 min., vysoká hůl).

22:10
    Velmi podobná šance i na druhé straně, ale i tam se po střele mezi betony předvedl brankář jistým zákrokem.

21:20
    Teď už ale konečně kloudná akce. Útočník Flyers zakončoval z bezprostřední blízkosti mezi betony, ale Rask je stihl stáhnout.

20:48
    Nahození na soupeřovu branku teď hráči Bostonu nevyšlo a Flyers jsou u puku.

20:20
    Ofsajd domácích.

20:01

První třetina nabídla očekávaný průběh. Týmy předvádějí vyrovnaný hokej a po první třetině se nedá říct, že by měl jeden z nich navrch. Gólmani jsou zatím stoprocentní a na první branku si tak budeme muset počkat do další třetiny.

19:26
    Domácí se pokouší o branku do šatny a nedávají obráncům Flyers šanci na oddych. Carlova ani následná Nashova střela zatím bezchybného Masona nepřekvapili a hostující brankář dál drží svůj tým.

18:39
    Domácí Spooner šel sám na brankáře a nic nevymýšlel. Jeho střela končí na Masonově betonu.

17:22
    Backes střílel tahem, ale Mason opět chytá.

16:58
    Krejčí střílel z pravého kruhu na bližší tyč, ale gólman se k ní dobře přitiskl a znemožnil tak kotouči cestu do branky.

16:26
    Pastrňák skvěle zablokoval střelu MacDonalda od modré.

15:30
    Úvodní vhazování po komerční přestávce vyznělo lépe pro hosty. Ti však ihned po něm přicházejí o puk.

15:15
    Krejčí velmi hezky obkroužil branku a dostal se do prostotu mezi kruhy. Z toho však nedokázal adekvátně zakončit a jeho pokus šel mimo levou tyč.

14:22
    A Rask musel znovu vytáhout skvělý zákrok. Tentokrát se předvedl proti střele zápěstím od Konecneho.

12:42
    Hosté jsou stále v tlaku. Gudasovu dalekonosnou ránu brankář vyráží.

11:14
    Po oslabení se hosté konečně dostávají před Raskovu branku. . Střela Weise ale neměla šanci na úspěch a byla jen takovou lahůdkou pro Raska.

10:51
    Marchandovu střelu Mason lapil a počkal si na zapískání.

09:25

08:14
    Hosté se v oslabení mohou snahou přetrhnout. Při posledních dvou pokusem nemusel Mason zasahovat, obrana pokusy domácích zablokovala.

07:25
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Backes – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Couturier – 5 min., bitka + 2 min., nesportovní chování).
    07:25 První bitka zápasu skončila smírně.

07:25
    Máme tu první rvačku zápasu. Hráči předvádějí poměrně vyrovnaný duel a už trochu polevují na aktivitě.

07:11
    Velká šance pro Jakuba Voráčka. Český forvard ujížděl zleva sám na brankáře a střílel mezi betony. Rask jeho úmysl přečetl a chytá!

06:32
    Domácí jsou teď doslova zatlačeni před vlastní brankou. Poslední rána z hole Simmondse byla zablokována.

05:45
    Síly na ledě se ale postupně vyrovnávají a i hosté vystrkují růžky. Simmonds ale technickým pokusem Raska nepřekonal.

04:23
    A jsou tu další střely domácích. Czarnik, ani Krug ale brankáře nepřelstili.

03:32
    V úvodních minutách se jako aktivnější celek jeví domácí. První střelu na branku obstaral Krejčí. Jeho pokus tahem ale Mason chytá.

02:48
    Konečně větší šance. Obránce od modré skvěle přenesl hru na levý kruh k rozjetého Marchandovi, který z první střílí těsně vedle levé tyče.

02:15
    Do útočného pásma si to namířil domácí Moore, ale puk si pustil příliš před sebe a první u něj byl hostující bek.

01:20
    Před brankou už se ocitl i hostující tým. Úvod hry však zatím provází řada nepřesností na obou stranách.

00:24
    Pastrňák se bleskově uvolnil a prošel do pásma. Tam byl vzápětí v rohu kluziště obrán o puk.

00:01

Boston Bruins: Rask (Subban) – Ehrhoff, Chára, O'Gara, Krug, Carlo, Miller – Hayes, Nash, Moore, Bergeron, Beleskey, Backes, Krejčí, Spooner, Heinen, Czarnik, Marchand, Pastrňák.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Gudas, Streit, Macdonald, Gostisbehere, Schultz, Provorov – Raffl, Couturier, Simmonds, Weise, Read, Gordon, Giroux, Cousins, Konecny, Vandevelde, Bellemare, Voráček.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Wes McCauley – Brian Murphy, Ryan Daisy.

Boston Bruins – David Krejčí, Zdeno Chára, David Pastrňák
    Philadelphia Flyers – Jakub Voráček, Radko Gudas, Michal Neuvirth

Vzájemné zápasy

02.10.16 Philadelphia Flyers – Boston Bruins 3:4 (3:3)
    26.01.16 Philadelphia Flyers – Boston Bruins 2:3
    14.01.16 Philadelphia Flyers – Boston Bruins 3:2
    22.10.15 Boston Bruins – Philadelphia Flyers 4:5 (4:4)
    07.03.15 Boston Bruins – Philadelphia Flyers 3:2 (2:2)

Přípravná utkání
    07.10.16 New York Rangers – Philadelphia Flyers 2:4
    04.10.16 Philadelphia Flyers – New York Rangers 4:3 (3:3)

05.10.16 Montreal Canadiens – Boston Bruins 4:3
    01.10.16 Detroit Red Wings – Boston Bruins 1:2 (1:1)
    29.09.16 Boston Bruins – Detroit Red Wings 1:5

1. Patrice Bergeron – 68 bodů (32+36)
    2. David Krejčí – 63 bodů (17+46)
    3. Brad Marchand – 61 bodů (37+24)

Pěkný den, vítám vás u dalšího přípravného utkání NHL, ve kterém na led Boston Bruins dorazí Philadelphia Flyers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.