Kadaň – Litoměřice 0:2 (kon.) | Frýdek-M. – Most 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 4:1 (kon.)
Přerov – Jihlava 2:1 (kon.) | Motor ČB – Kladno 3:1 (kon.) | Havířov – Benátky n/J 2:5 (kon.)
Prostějov – Slavia 13:0 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
13:0 (2:0, 2:0, 9:0)
HC Slavia Praha
Sobota 08.10.2016, 18:00Chance liga • 13. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:18:37)

Dnešní utkání je za námi. Domácí deklasovali Slavii 13:0 a posunuli se tak v tabulce na druhou příčku. Za domácí se dnes postupně trefili Luňák, Fiala, M. Novák, L. Krejčík, Fiala, Venkrbec, Švec, J. Káňa, Luňák, Půhoný, Půhoný, Venkrbec a Rudovský. Junioři Slavie, kteří dnes přijeli odehrát tento zápas tak odjíždějí z Prostějova s obrovským debaklem a z druhého místa tak spadli v tabulce na čtvrtou příčku.

59:18
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Domácí zvyšují v oslabení na 13:0! JAN RUDOVSKÝ získal kotouč na útočné modré. Následně se dostal až před Šorfa a střelou pod horní víko nedal Šorfovi žádnou šanci. Asistence: Bez asistence.

58:46
    Neužil dokázal vyrazit střelecký pokus od modré, který na něj vyslal Kolouch.

58:23
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jiří Hozák – 2 min., vysoká hůl).

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

56:20
    Domácí vedou 12:0! Novák se dostal ke kotouči těsně před Šorfem. Překonat ho však ještě nedokázal, neboť Šorf kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče. Následně se však k němu dostal MATOUŠ VENKRBEC a ten už neměl problém vstřelit dvanáctý gól domácích. Asistence: Martin Novák a Jan Rudovský.

56:03
    Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu se už příliš neženou.

55:35

55:31
    Domácí posílají na branku jednu střelu za druhou. Šorf však zatím odolává.

54:20
    Kvapil vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus však Šorf v pohodě chytil.

53:35
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Zderadička – 2 min., vysoká hůl).

52:41
    Domácí prakticky nepouštějí ke kotouči svého soupeře a stále se snaží vstřelit další a další branky.

51:24
    JIŘÍ PŮHONÝ se dostal podél pravého mantinelu až do útočného pásma. Následně objel branku a zasunul k levé tyči. Asistence: Lukáš Krejčík.

50:46
    Tomáš Protivný napřáhl ke střele z levého kruhu. Jeho pokus však Šorf vyrazil pouze před JIŘÍHO PŮHONÉHO a ten se střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: Martin Novák a Jan Káňa.

49:47
    A je to 9:0! LUKÁŠ LUŇÁK se po skvěle individuální akci dostal s kotoučem až před Šorfa a toho dokázal prostřelit střelou mezi betony! Asistence: Patrik Moskal.

48:58
    Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.

47:53
    Švec se dostal s kotoučem od pravého mantinelu až do levého kruhu. Následně našel chirurgicky přesnou přihrávkou na hranici brankoviště JANA KÁŇU a ten se nadvakrát dokázal střelecky prosadit. Asistence: Marek Švec a Lukáš Luňák.

46:11
    Jan Rudovský se dostal do samostatného úniku. Následně však trefil pouze břevno Šorfovy svatyně!

45:54
    Jeden z hostujících hráčů vyhodil kotouč z vlastního pásma do středního pásma a hrát tak mohou opět domácí.

44:56
    Domácí deklasují svého soupeře už 7:0! Vokurka napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval před Šorfem MAREK ŠVEC a kotouč tak skončil v pravém horním růžku branky. Šorf neměl proti této tečované střele žádnou šanci. Asistence: Jiří Vokurka a Jan Káňa.

44:16
    Domácí jsou stále jasně lepším týmem a svého soupeře ve všech směrech přehrávají.

43:24
    A je to 6:0! MATOUŠ VENKRBEC převzal kotouč v mezikruží. Následně se s ním dostal až před Šorfa a kotouč zasunul do branky pod jeho pravým betonem. Asistence: Lukáš Krejčík.

43:02
    Hradil se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus však nenadělal Neužilovi větší potíže.

41:58
    Domácí vedou již 5:0! Moskal se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až před Šorfa. Toho však nedokázal překonat, ale kotouč se následně dostal k ONDŘEJI FIALOVI a ten se střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: Patrik Moskal.

41:13
    Aleš Holík napřáhl ke střele z mezikruží. Branku však přestřelil.

40:30
    Luňák hledal přihrávkou před branku od pravého mantinelu někoho ze svých spoluhráčů. Nikdo z nich tam však nebyl a hrát tak mohou hosté.

40:12
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Šorfem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:40.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme viděli stejně jako v té první dvě branky. Nejdříve se v čase 33:39 prosadil Martin Novák a následně zhruba o půl minutky později z trestného střílení Lukáš Krejčík. Hosté se ve druhé třetině dostali prakticky do dvou větších šancí, ale ani jednu z nich nedokázali proměnit a Neužil stále drží čisté konto.

40:00

39:43
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu a ve druhé třetině se už nic nestane.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

38:03
    Hosté se dostali do zajímavé šance, když se Furch dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Jeho jedovatý pokus však Neužil dokázal nadvakrát zkrotit.

37:40
    Aleš Holík se dostal podél levého mantinelu až před Šorfa. Toho však nedokázal prostřelit střelou mezi betony.

37:26
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

36:31
    Krejčík se dostal k vyraženému kotouči těsně před Šorfem, ale jeho následný střelecký pokus neskončil gólem.

35:27
    Kvapil napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus však dokázal zablokovat těsně před brankářem jeden z obránců.

35:12
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

34:08
    Domácí zvyšují už na 4:0! LUKÁŠ KREJČÍK prostřelil Dominika Šorfa střelou mezi betony a poslal svůj tým do čtyřbrankového vedení. Asistence: Bez asistence.

34:08
    Krejčík byl v samostatném úniku faulován Filipem Zderadičkou a bude to trestné střílení!

33:39
    Domácí využívají přesilovou hru a zvyšují na 3:0! MARTIN NOVÁK se dostal ke kotouči u pravé tyčky Šorfovy branky. Následně naznačil střelu, objel brankáře, který se položil na zem a zakončil do odkryté klece. Asistence: Lukáš Luňák a Jan Rudovský.

33:15
    Domácí se zatím nedokázali usadit na delší dobu s kotoučem v útočném pásmu.

32:44
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Matějka – 2 min., hákování).

32:31
    Moskal se hnal s kotoučem sám na brankáře. Těsně před brankářem však zadovkou ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů, ten byl však faulován a zakončit tak nedokázal.

31:15
    Tam však nic nevymysleli a směrem dopředu se tak vydali hosté. Heldák se dostal ke kotouči těsně před Neužilem, ale svou obrovskou šanci promarnil, neboť trefil pouze Neužila do hrudi.

30:31
    Domácí zamkli svého soupeře ve svém útočném pásmu.

29:25
    Kvapil se dostal podél pravého mantinelu až před Šorfa, ale toho mířenou střelou k levé tyči nedokázal překonat. Šorf si opět připsal na své konto jeden z důležitých zákroků.

28:23
    Kotouč skončil na trestné lavici hostů a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

28:03
    Novák vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus však Šorf dokázal vyrazit svou vyrážečkou do rohu kluziště.

27:46
    Domácí v plném počtu. Hosté se v této přesilovce nedostali prakticky k ničemu a domácí tak neměli žádnou práci ubránit tuto početní převahu.

27:11
    Hosté se vůbec nemohou dostat s kotoučem do útočného pásma.

26:22
    Heldák zavezl kotouč do útočného pásma. Tam však o něj přišel a jeden z obránců tak neměl problém vyhodit kotouč z vlastního pásma.

25:46
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Aleš Holík – 2 min., podražení).

24:52
    Přihrávka rukou.

24:37
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Neužilem.

24:12
    Kotouč po teči jednoho z domácích hráčů skončil na tribuně.

23:24
    Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho. Netolický to však vzal vše na sebe, ale překonat Neužila nedokázal.

23:03
    Hozák dostal nabito do mezikruží. Jeho tvrdý střelecký pokus však dokázal Šorf skvěle chytit.

22:29
    Heldák vyslal na branku střelu z levého kruhu. Jeho pokus však Neužil v pohodě vyrazil mimo tři tyče.

21:17
    Moskal dostal skvělou přihrávku před branku od jednoho ze svých spoluhráčů z pravého kruhu. Jeho následný střelecký pokus však skončil těsně vedle levé tyče.

20:16
    Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.

První třetina je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:0. Hosté byli v prvních pěti minutách první třetiny mírně lepším týmem, ale větší šanci si vypracovat nedokázali. Zhruba od té páté minuty se dostali do hry také domácí. V čase 06:12 ujel obráncům Martin Novák, ale na Šorfa nevyzrál. Šorf mimochodem zatím předvádí skvělý výkon a jen díky němu hosté prohrávají "jen" 2:0. Domácí se dnes poprvé prosadili v čase 07:25, když střelu Rudovského dorazil za záda Šorfa Luňák. Domácí poté pokračovali v tlaku a na branku soupeře vyslali několik střel, které však Šorf pochytal. Domácí se dočkali druhé branky až v čase 16:19, když se do přečíslení dva na jednoho dostali Novák s Fialou a druhý jmenovaný se po přihrávce Nováka do odkryté klece nemýlil. Hosté, z nichž někteří už za sebou dnes mají jeden zápas v dresu juniorky Slavie, to tak budou mít po zbytek utkání ještě velice těžké, ale uvidíme, jestli se jim podaří s tímto výsledkem ještě něco udělat.
    Jakub Soukup z Ústí nad Labem je nejvytíženějším brankářem WSM ligy.

20:00

19:30
    Luňák hledal přihrávkou od pravého mantinelu před brankou Rudovského, ten byl však skvěle pohlídán jedním z obránců a ke střele se tak nedostal.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

18:52
    Venkrbec si sjel s kotoučem od pravého mantinelu do mezikruží. Následně vyslal na branku střelu, kterou však opět dokázal Šorf skvěle chytit.

18:45
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:48
    Šorf si připsal další důležitý zákrok, když se před něj s kotoučem dostal Moskal. Šorf však jeho pokus dokázal chytit.

16:19
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Martin Novák naznačil střelu, poslal kotouč doprava na úplně volného ONDŘEJE FIALU a ten už neměl problém kotouč poslat do sítě. Asistence: Martin Novák.

15:21
    Venkrbec zkusil překvapit Šorfa střelou z velkého úhlu. Šorf si však pohlídal mezírku u své pravé tyče a kotouč tak dokázal chytit.

15:08

14:16
    Jan Káňa se dostal ke kotouči zcela osamocen před Šofrem, ten však proti jeho následné střele předvedl fantastický zákrok a stav utkání je tak stále 1:0.

13:50
    Jeden z hostujících hráčů pouze vyhodil kotouč z vlastního pásma do středního pásma.

12:55
    Tomáš Protivný vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho střelecký pokus však skončil nad brankou a následně se ke kotouči dostávají po delší době hosté.

12:24
    Kolář napřáhl ke střele z mezikruží. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

11:22
    Venkrbec se dostal s kotoučem středem kluziště až před Šorfa. Toho však nedokázal překonat kličkou do backhandu! Šorf zatím chytá skvěle.

10:47
    Hostům logicky rychle docházejí síly, vždyť většina z nich už dnes za sebou jeden zápas má. Domácí jsou momentálně prakticky stále v útočném pásmu.

09:10
    Švec dostal skvělou přihrávku do mezikruží. Jeho následný povedený střelecký pokus však Dominik Šorf skvěle chytil!

08:52
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

08:33

07:25
    Domácí se dostávají do vedení! Jan Rudovský napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus Šorf vyrazil pouze k LUKAŠOVI LUŇÁKOVI a ten se střelou do poloodkryté branky nemýlil. Asistence: Jan Rudovský.

06:12
    Martin Novák se hnal s kotoučem sám na brankáře. Těsně před Šorfem naznačil střelu a následně se snažil poslat kotouč pod horní tyčku. To se mu však nakonec nepovedlo, neboť branku přestřelil.

05:48
    Novák získal kotouč v útočném pásmu. Následně se s ním dostal za branku soupeře, ale tam o něj opět přišel.

04:54
    Jan Káňa se dostal ke kotouči v mezikruží. Jeho následnou jedovatou střelu však Šorf dokázal nadvakrát zkrotit.

04:14
    Heldák napřáhl ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

03:33
    Mareček vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus však neprošel k Neužilovi, neboť tento střelecký pokus zastavil jeden z obránců.

03:13
    Kotouč skončil mimo kluziště a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

02:06
    Krejčík dokázal před Šorfem tečovat střelu jednoho ze svých spoluhráčů od modré, ale kotouč po jeho teči skončil vedle svatyně, kterou stráží Dominik Šorf.

01:30
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

01:07

00:50
    Kotouč se od zadního mantinelu po nahození jednoho z domácích hráčů dostal před Šorfa a ten ho raději následně podržel pod svou lapačkou.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se ženou s kotoučem směrem dopředu.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli červeno-bílé dresy.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Vokurka, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec (C), Rudovský – M. Novák, Moskal, Fiala – L. Krejčík, J. Káňa, Půhoný – Švec, Hozák.

HC Slavia Praha: Šorf (Vacula) – Zderadička (C), Chvála, Novák, Chládek, Krásný – Mareček, Netolický, Šteiner – Heldák, Hradil, Furch – Šmerha, Kolouch, Kohút – Matějka, Fiala.

Rozhodčí: Kubičík – Rožánek, Konvička.

Poslední 3 vzájemná utkání

Prostějov – Slavia Praha 0:1 po nájezdech
    Prostějov – Slavia Praha 2:6
    Slavia Praha – Prostějov 5:1

Slavia má problémy s financemi a klub se podle vedení musí ekonomicky stabilizovat tím, že se zbaví několika svých opor.

„Toto rozhodnutí považuji za korektní vůči hráčům, realizačnímu týmu a zaměstnancům. Pokud bychom tento krok neučinili, mohlo by vážně hrozit, že bychom poprvé od změny vlastnické struktury v únoru 2013 nebyli schopni vzniklé závazky vůči těmto subjektům pravidelně hradit. A já bych se nerad dočkal toho, že se bude v průběhu sezony hráčům dva tři měsíce dlužit a dojde k tomu, že by třeba nenastoupili k soutěžnímu utkání. Účast ve WSM lize druhým rokem bohužel přinesla snížený zájem sponzorů a diváků. Oproti jiným týmům, které se účastní extraligy nebo WSM ligy, se nemůžeme spoléhat na podporu municipality. Zatímco jinde jsou významně dotovány provozy hal (energie, údržba, mzdové náklady aj.) a činnost klubu, u nás ještě kromě toho je to naopak tak, že provoz mládeže musí dofinancovat vždy klub, a to nás zásadně limituje,“ uvádí člen představenstva klubu Vladimír Pitter.

„O naše hráče je poměrně velký zájem a my se musíme dívat na ekonomiku klubu. Dá se tedy očekávat, že budeme muset udělat relativně hodně změn, ale i přesto chceme mít mužstvo, které bude hrát v lize důstojnou roli,“ dodává sportovní manažer klubu Luděk Bukač.

Po divokých událostech v posledních dnech a hodinách dnes do Prostějova přicestoval omlazený tým, z velké části složený z hráčů slávistické juniorky, která už dnes za sebou má jeden (neúspěšný) zápas.

Slavia Praha se momentálně nachází v tabulce na druhé příčce s třiadvaceti body. Po dvanácti odehraných zápasech má Slavia na svém kontě 5 výher, 4 výhry po prodloužení či nájezdech a 3 prohry v normální hrací době. Venku zatím odehrála pět zápasů, ze kterých 3x vyhrála po prodloužení či nájezdech a 2x prohrála v normální hrací době.

Posledních 5 zápasů

Slavia Praha – Přerov 5:4 po nájezdech
    Ústí nad Labem – Slavia Praha 1:2 po prodloužení
    Slavia Praha – Frýdek Místek 3:2
    Kadaň – Slavia Praha 2:3 po prodloužení
    Slavia Praha – Most 1:4

Prostějov se momentálně nachází v tabulce na páté příčce s jednadvaceti body. Po dvanácti odehraných zápasech má Prostějov na svém kontě 4 výhry, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 2 prohry v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím odehrál pět zápasů, ze kterých 3x vyhrál, 1x vyhrál po prodloužení a 1x prohrál po prodloužení.

Kladno – Prostějov 3:1
    Prostějov – Havířov 7:3
    Benátky – Prostějov 3:4 po nájezdech
    Prostějov – České Budějovice 3:1
    Litoměřice – Prostějov 5:1

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 13. kola WSM Ligy mezi LHK Jestřábi Prostějov a HC Slavia Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 8. Luňák (Rudovský), 17. Fiala (M. Novák), 34. M. Novák (Luňák, Rudovský), 35. L. Krejčík (TS), 42. Fiala (Moskal), 44. Venkrbec (L. Krejčík), 45. Švec (Vokurka, J. Káňa), 48. J. Káňa (Švec, Luňák), 50. Luňák (Moskal), 51. Půhoný (M. Novák, J. Káňa), 52. Půhoný (L. Krejčík), 57. Venkrbec (M. Novák, Rudovský), 60. Rudovský

Rozhodčí: Kubičík – Rožánek, Konvička