Francie – Estonsko 4:0 (kon.) | Česko – Slovinsko cz 2:1 (kon.)
Česko
2:1 (2:1)
Slovinsko
Sobota 08.10.2016, 17:00 • Městský stadion Ústí nad Labem • Kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Do Ústí nad Labem dnes dorazí k druhému utkání 9. kvalifikační skupiny vyzvat Český tým celek ze Slovinska. Naši mladíci zvládli vstup do kvalifikace skvěle, když ve čtvrtečním utkání v Teplicích přejeli Estonsko 5:0 a zajistili si prozatímní první místo ve skupině. Soupeř ze Slovinska ve svém prvním zápase remizoval s Francií 1:1.

Česko: Jedlička – Holík, Kostl, Turyna, Sadílek, Šašinka "C", Havlena, Král, Havelka, Chvěja, Mareček
    Trenér: Jan Suchopárek
    Náhradníci: Plachý, Tkáč, Smékal, Lingr, Rychnovský, Novotný

Slovinsko: Vodišek – Čoralič, Karič, Pišek, Novak, Mlakar "C", Valenčič, Elšnik, Rom, Brekalo, Ogrinec
    Trenér: Igor Benedejčič
    Náhradníci: Vekič, Hodžič, Petrić, Petrovič, Sredojevič, Žižek, Bužinel

Rozhodčí: Martins(Por), Campos(Por), Doig(Sco).

Hráči nám již nastupují na hřiště a vyslechneme si státní hymny Slovinska a České Republiky.

1

1
    Kapitán Slovinska Jan Mlakar rozehrává na úvod zápasu.

2
    Ondřej Šašinka zůstal ležet po souboji na zemi s bolestivou grimasou, nakonec se zvedá a může pokračovat.

3
    Havlena zahrál dlouhý aut až do vápna, obrana Slovinska si ale poradila.

3
    Hra se přesunula až k Jedličkovi a Češi v klidu rozehrávají.

4
    Uvidíme první rohový kop domácích, rozehrávat bude Sadílek.

4
    Na centr si naskakoval Alex Král, ale Karič ho přeskočil.

5
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    JAKOB NOVAK se dostal za obranu a v úniku nedal Jedličkovi šanci.
    5. Jakob NOVAK - 0:1

7
    Ondřej Chvěja se dostal ke střele z hranice velkého vápna, nezamířil ale přesně, Vodišek nemusel zasahovat.

9
    Česko právě vstřelilo branku!
    Po menším závaru ve vápně se dostal do koncovky MICHAL SADÍLEK a trefil přesně k levé tyči.
    9. Michal SADÍLEK - 1:1

11
    Šašinka a po něm Holík předvedli skvělou práci s míčem, ani jednomu se však nepovedlo přesně odcentrovat.

12
    První rohový kop bude zahrávat také Slovinsko.

12
    Sven Karič pálí těsně nad břevno domácí branky!

13
    Turyna se dostal do náběhu po levé straně, jeho nahrávka však postrádala přesnost.

15
    Šašinka byl faulován a domácí budou zahrávat volný přímý kop.

16
    Sadílkův centr prodloužil hlavou na zadní tyč Alex Král, balon se poté dostal k ONDŘEJI ŠAŠINKOVI a ten otáčí průběh zápasu.
    16. Ondřej ŠAŠINKA - 2:1

18
    Jakob Novak na druhé straně pálí jen mimo branku.

19
    Momentálně sledujeme pasáž plnou nepřesností, ani jeden z týmů se nemůže dostat do útoku a hraje se spíše ve středu hřiště.

20
    Holík teď fauloval metr za půlkou a rozehrávat budou hosté.

21
    Dnes hodně aktivní Novak se snažil dostat ke kolmému pasu od svých spoluhráčů, Jedlička se mu na poslední chvíli vrhl pod nohy a zabránil většímu nebezpečí.

23
    Balon se opět dostává až k Jedličkovi, který nakopává dopředu.

25
    Havlena zkoušel vysunout do úniku Chvěju, ten ale těsně na míč nedosáhl.

27
    Mlakarova nepřesná nahrávka končí jen u Jedličky.

28
    Rozhodčí nakonec po menším váhání odpískal faul na domácího kapitána, který dostal loktem do hlavy a Češi budou zahrávat přímý kop.

29
    Pišek teď nasadil jesle Chvějovi a rozvíjí akci.

29
    Horní tyč teď zachránila Čechy od obdržené branky!

31
    Slovinci se teď pohlednou kombinací dostali z českého zámku a uklidňují hru.

32
    Holík teď zkoušel parádičku ve stylu Zidane, soupeř jeho úmysl ale přečetl.

33
    Mlakar se snažil dostat do zakončení po centru Novaka, Jedlička však včas vyběhl.

34
    Slovinsko se dostává trochu více do hry a posledních 5 minut je aktivnějším týmem.

35
    Holík teď zaváhal u rohového praporku a k centru se dostal Elšnik, našel Novaka, který ale hlavou minul branku.

36
    Elšnik vypálil technickou střelu, ale Havlena jí zablokoval na rohový kop.

37
    Snažení Slovinska kazí ofsajd.

39
    Novak teď vyslal dalekonosný pokus, který postrádal asi úplně všechno.

40
    Havelka se prosadil na středu hřiště, slibně se rozvíjející akci ale nepodpořil přesnou nahrávkou.

42
    Opět sledujeme pasáž, kdy se vše odehrává ve středu hřiště, oba týmy se teď předhání spíše v nepřesnostech.

42
    Jedlička musel vyběhnout před dotírajícím Mlakarem a raději zakopl míč do autu.

43
    Šašinka si prohodil dva hráče a mohl pokračovat vstříc ke střele, bohužel mu rozhodčí odpískal hru rukou.

45
    Na hřišti teď zůstal ležet jeden z domácích hráčů po úderem loktem a hráči se pouští do potyčky.

45
    Žlutou kartu dostává Jedlička (Česko).
    Žlutou kartu dostává Pišek (Slovinsko).

45
    Červenou kartu dostává Novak (Slovinsko).

45+1

První poločas je u konce a rozhodně se bylo na co dívat. Obzvlášť první čtvrt hodinka byla výživná, když se nejdříve po úniku Novaka dostali do vedení Slovinci. V rozmezí sedmi minut pak otočili skóre Sadílek s Šašinkou. Zbytek poločasu už byl o poznání chudší na šance, v té jediné skončil míč na břevně Jedličkovo branky. V poslední minutě poločasu dnes aktivní Novak zbytečně sestřelil loktem Filipa Havelku a po zásluze obdržel červenou kartu a Slovinci tak budou dohrávat v deseti.

46

46
    Daniel Turyna centroval do vápna, míč ale našel jen připraveného Vodiška.

47
    Dvakrát teď kraloval ve vzduchu ve vlastním pokutovém území Alex Král, když nedal naskakujícím hráčům Slovinska šanci.

48
    Žlutou kartu dostává Turyna (Česko).

49
    Král na poslední chvíli povedeným skluzem zabránil Elšnikovi v úniku.

50
    Valenčič si navedl míč na levou nohu a z dobrých 25 metrů přestřeluje branku.

51
    Pišek fauluje Sadílka a domácí budou zahrávat standartku.

51
    Šašinka si při výskoku pomohl faulem a vzrušení je tak zbytečné.

52
    Další faul hostů a pokus o reparát, centr ale opět ideální nepřišel.

54
    Češi jsou usazení na útočné polovině a ve druhém poločase zatím Slovince k ničemu nepouštějí.

55
    Turyna s Karičem se srazili ve vzduchu hlavami, je tam dokonce krvavé zranění a domácí borec musí být ošetřován.

57
    Slovinci se i v deseti začínají osmělovat a pokouší se se zápasem ještě něco udělat.

58
    Vodišek musel odkopnout míč před dotírajícím Turynou do zámezí.

60
    Havlena se pokoušel dojít si pro penaltu, rozhodčího však jeho pád nechává chladným.

61
    Hostující kapitán zasažený do obličeje a Slovinci budou rozehrávat.

63
    Přestože hrají Češi v početní výhodě, nechávají Slovincům spoustu prostoru a spíše vyčkávají.

63
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Elšnik, přichází Petrić.

64
    Havelka chtěl vyslat Sadílka do brejku, neodhadl ale sílu přihrávky a poslal jí do autu.

66
    Žlutou kartu dostává Kostl (Česko).

67
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Pišek, přichází Žižek.

69
    Po delší době v útoku domácí, Šašinka ale nenahrál přesně.

70
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Havlena, přichází LIngr.

71
    Sledujeme hodně rozkouskovanou pasáž zápasu. Více se střídá, než hraje.

72
    Čoraličův centr odvrací domácí obrana na rohový kop.

72
    Kostl odvrací do bezpečí.

73
    Slovinsko bude zahrávat standartní situaci z hodně zajímavé pozice.

73
    Vše nakonec řeší pozorný Jedlička.

75
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Čoralič, přichází Sredojevič.

76
    Stále čekáme na větší šance, na hřišti je to sice boj o každý metr trávníku, místo šancí vidíme ale jen nepřesnosti.

77
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Turyna, přichází Novotný.