Nitra – Vítkovice 0:5 (kon.) | IFK Helsinky – TPS 5:4 (2:1 po s.n.) | Kärpät – Sparta 0:1 (po pr.)
Rauma – HV71 3:4 (kon.) | SaiPa – Tappara 4:2 (kon.) | Plzeň – Lugano 3:3 (kon.)
Färjestad – Liberec 2:0 (kon.) | Växjö – Mnichov 4:3 (kon.) | Skellefteå – JYP 4:2 (kon.)
Frölunda – Junosť Minsk 5:0 (kon.) | Djurgården – Kuopio 2:1 (kon.) | Bern – Salzburg 3:3 (kon.)
Zürich – Wolfsburg 5:2 (kon.) | Fribourg – Košice 4:1 (kon.) | Zug – Eisbären 1:2 (kon.)
Linköping – Davos 2:3 (kon.)
Kärpät Oulu
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
Úterý 11.10.2016, 18:00Hokejová Liga mistrů • 1/32 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u sledování zápasu play-off Champions Hockey League, kdy proti sobě od 18 hodin nastoupí finský tým Kärpät Oulu a zástupce české extraligy HC Sparta Praha.

Kärpät Oulu

Finský celek v uplynulém ročníku CHL probojoval až do závěrečné fáze soutěže, kdy ve finále nestačil na na švédský Frölunda Göteborg.

V bojích v základní skupině se Oulu setkalo s jiným zástupcem TELH – Vítkovicemi, a pak ještě německým Krefeldem. Se ztrátou pouhého bodu Kärpät jasně ovládl skupinu E se ziskem jedenácti bodů.

Sparťané v ročníku 2015/16 skončili v Lize mistrů na hokejce právě Kärpätu Oulu, když v Praze sice Sparta zvítězila 4:2, v odvetném duelu ale ztratila ve Finsku výsledkem 4:1.

Aktuální sezonu obsadila v základní skupině druhé místo. Vyhrála v obou zápasech proti polskému týmu Comarch Cracovia, proti výherci skupiny O, Färjestadu, doma nejprve prohrála, pak ve Švédku ale zvítězila 3:2 v prodloužení.

První zápas 1/32 finále: Sparta-Kärpät Oulu 1:1

Branky a nahrávky: 47. Mikuš (Ihnačák) – 30. Humaloja.
    Vyloučení: 3:5, navíc Hakanpää (KAR) 10 minut.
    Využití: 0:0.
    V oslabení: 0:0.
    Diváci: 2 288.
    Střely na branku: 31:21.
    Průběh utkání: 0:1, 1:1.
    Nejlepší hráči utkání: Lukáš Pech – Shaun Heshka.

Sestava Sparty: Pöpperle – Kalina, Nedomlel, Gernát, Piskáček, Hrbas, Mikuš, Eminger, Barinka – Ružička, Vrána (A), Ihnačák – Forman, Hlinka (C), Černoch – Safin, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, M. Procházka. Trenér: Jiří Kalous.

Sestava Kärpätu: Aittokallio – Kukkonen (C), Heshka, Niemelä, Hakanpää, Mikkola (A), Mäkelä, Bryhnisveen – Ruohomaa, Pyörälä, Saarinen (A) – Lehtonen, Kalapudas, Kähkönen – Leskinen, Humaloja, Sailio – Kestilä, Koblížek, Metsävainio – Anttila. Trenér: Kai Suikkanen.

Dres TOP SCORER:

Kärpät Oulu: Mikael Ruohamaa
    HC Sparta Praha: Lukáš Pech

Kärpät Oulu: Aittokallio (Rynnäs) – Kukkonen, Heshka, Niemelä, Hakanpäa, Mikkola, Mäkelä, Ronkainen – Olausson, Pyörälä, Lehtonen – Ruohomma, Kalapudas, Kähkkönen – Leskinen, Humaloja, Sailio – Koblížek, Metsävainio, Välimaa – Kestilä. Trenér: Kai Suikkanen.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Čajkovský, Nedomlel, Mikuš, Kalina, Gernát, Piskáček, Eminger, Barinka – Ružička, Vrána, Ihnačák – Černoch, Hlinka, Forman – Kumstát, Pech, Safin – Kudrna, Cingel, Uher. Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Sjöqvist (SWE), Fonselius – Thomann, Perämäki (všichni FIN).

00:01

00:34
    Ani jednomu z týmů se nedaří udržet na puku a zároveň zahrozit v útočné třetině.

01:11
    Spartě se povedlo propracovat do zakončení, ale Černochův pokus nebyl přesný.

02:09
    Poté, co se domácí mužstvo prodralo do třetiny hostů, končí po ztečované přihrávce kotouč mimo hrací plochu.

02:58
    Ihnačák vybojoval puk za bránou domácích, Nedomlel následně zachytil přihrávku na modré čáře, jeho dělovka neprostřelila Aittokallia.

03:44
    Kärpät se usadil na delší dobu ve třetině Sparty, otestovali také brankáře Pöpperleho, nicméně brankář Pražanů buď zasáhl nebo mu pomohli obránci.

04:49
    Safin se prosmýkl do obranného pásma Oulu, avšak jeho pokus neprošel za záda domácího gólmana.

05:47
    První formaci Sparty se daří držet na kotouči a tlačí Kärpät v jejich třetině.

06:15
    Domácím se povedlo osvobodit a mohou jít vystřídat.

07:10
    Nepřesné rozehrávky ze strany Oulu, ale ani Forman ani Černoch se nedostali k zakončení.

07:50
    Sparťané jsou aktivnější a lépe napadají, ale do střeleckých pozic se nedostávají, Finové dobře brání.

08:46
    Aittokallio zastavuje kotouč před dojíždějícím Kudrnou, následuje krátká přestávka, po které se bude vhazovat před finským brankářem.

09:15
    Domácí se snažili o prostup středním pásmem, jenže dobrá obrana Sparty je dále k Pöpperlemu nepustila.

10:26
    Pech poslal na Safina najíždějícího do útočné třetiny puk, ten zprava vystřelil, ale jeho pokus jeden z bránících tečoval, kotouč nakonec je škrtl o lapačku Aittokallia.

11:21
    Ofsajd Sparty, vhazuje se ve středním pásmu.

12:08
    Nyní se bude vhazovat ve středovém kruhu.

12:39
    Sparťané se opět točili okolo domácí svatyně, nicméně nebezpečný moment nevykřesali.

13:33
    Po nepřesné rozehrávce Sparty končí touš na její střídačce, následuje další krátká pauza.

13:45
    Zleva nyní poslal pozdrav na Aittokalliu Kumstát po zadovce od jeho spoluhráče, ale i když jeden ze sparťanů clonil před bránou, domácí brankář zachytil puk.

14:33
    Po rychlém probruslení domácích do útoku se puku opět ujali hosté a zahajují protiútok.

14:40
    Ten úspěšně nekončí, ale Sparta se dále drží v obranném pásmu Oulu.

15:19
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Forman – 2 min., podražení).

15:41
    Lukáš Pech vypíchl touš na obranné modré, ujel do útočné třetiny, přihrál najíždějícímu Kumstátovi na levé straně, tomu se ale nepodařilo prostrčit puk pod Aittokalliem.

16:06
    V přesilovce Kärpätu se vhazuje v obranném pásmu domácích.

16:33
    Pražané výborně napadají a nepouští svého soupeře k ohrožení Pöpperleho.

17:06
    Kukkonen nyní po dlouhé době prověřil pozornost hostujícího gólmana nepříjemnou střelou, avšak Pöpperle se nenechal zaskočit.

17:38
    Již ve hře 5 na 5 se puk dostal k Ružičkovi, který číhal na modré čáře, vypálil dělovku na Aittokallia, jenž měl zakrytý výhled. První branka z toho ale není.

18:56
    Mikkola vypálil zleva, nicméně i když Pöpperlemu puk vypadl a číhal na dorážku ještě jeden z domácích, vrhl se po černé pryži a hbitě ji zalehl.

19:12
    Kotouč končí v ochranné síti, vhazuje se v obranné třetině Sparty.

19:38
    V závěru se drží na puku domácí a jdou do útoku.

19:45
    Čajkovskému se nevydařilo vyhodit touš, zachytil ho jeden z útočících hráčů, nicméně jeho střela z mezikruží Kärpät do vedení neposílá.

20:00

V první třetině byl lepším týmem pražská Sparta. Domácí Kärpät nepouštěla před Pöpperleho bránu a aktivněji napadal. V závěru dvacetiminutovky sice Oulu zahrozilo, kdy po chybě bránícího hostujícího hráče mohlo jít do vedení, nicméně díky pozornému brankáři Sparty neinkasovala. Do druhého dějství se tak půjde za napínavého nerozhodného stavu 0:0, uvidíme, jestli někdo přikloní šance na postup více na svou stranu.

Střely po první třetině: 4:12.

20:01

20:24
    Hned na úvod dostává Sparta 2 trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

20:35
    Vrána zachytil přihrávku domácích, uzurpoval si puk, ujel s ním až do útočného pásma, odkud vystřelil zprava. Aittokallio kotouč chytil.

21:11
    Pöpperle raději kryje puk a bude se vhazovat před jeho svatyní.

21:40
    Sparta výborně napadá a Kärpät se dopouští zakázaného uvolnění.

22:23
    Až v závěru přesilovky se Oulu udrželo v útočné třetině, nicméně více než střelu od modré nezmohli.

23:21
    Po souboji u mantinelu se touše ujal Pyörälä, jenž si najel pravým kruhem a zblízka se snažil najít mezírku u levé tyče sparťanské brány. Pöpperle zkušeně vykryl prostor a puk drží.

24:28
    Rozhodčí přerušuje hru, protože Gernát zůstává na zemi po souboji u mantinelu poté, co ho jeden z domácích koncem hole trefil do obličeje. Nevylučuje se.

25:10
    Sparta se dostala do útočného pásma, nicméně na puku se neudržela. nakonec se hra ale k Aittokalliovi vrací kvůli icingu.

25:56
    Uher zavezl puk do třetiny, jenže kotouč se mu při nápřahu svezl po čepeli, proto nedokázal střelu nasměrovat na svatyni Kärpätu.

26:40
    Ani jednomu z týmů se nedaří udržet déle na puku v útočné třetině.

27:07
    Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Mikkola – 2 min., držení protihráče).

27:12
    Oulu se krátce po vhazování podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

27:44
    Uher dostal přihrávku do mezikruží, nicméně přes bránící hráče nenasměroval z otočky ránu na bránu Kärpätu.

28:40
    Sparťané se tlačili do brány. Ihnačák nahrál Ružičkovi na zadovku, ten posunul puk na Pecha v mezikruží, ale úspěchem tato akce neskončila.

29:30
    Oulu je již kompletní, ale Sparta se dále snaží kombinovat.

30:04
    Osamocený Pyörälä zkoušel z první střílet z mezikruží, ale puk se mu zadrhl a nedokázal přesně vypálit.

31:13
    Nyní se Pöpperlemu zcela nepodařila rozehrávka za bránou, ale jeden z útočících hráčů šance nevyužil.

31:29
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Hlinka – 2 min., podražení).

31:41
    Eminger ztečoval rozehrávku Kärpätu do ochranné sítě a přerušuje akci domácích. Vhazuje se před sparťanskou bránou.

32:07
    Leskinen pálil na Pöpperleho, jenže do rány se mu položil odhodlaně Kumstát.

32:58
    Sparta ujela 2 na 1, avšak Cingel zprava nastřelil jen pravou tyčku Aittokalliovi brány.

33:05
    Po nevyužité šanci ujeli domácí, ale ani domácí hráč nedokázal proměnit chybu v obraně Sparty.

34:30
    Trojici Forman, Hlinka, Černoch se daří aktivně napadat v útočné třetině, nicméně k zakončení se neprobojovávají.

35:39
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

36:01
    Icing nyní i na straně hostující Sparty, bude se vhazovat před Pöpperlem.

36:35
    Kärpät se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

36:42
    Pražanům se ale daří dostat až do útočné třetiny, nicméně žádná šance nepřichází.

37:19
    Kudrna vystřelil zprava nepříjemnou ránu na Aittokallia, ten však puk drží.

37:51
    Sparťané nyní příliš kombinovali a domácí výborně bránili, puk se dostává do středního pásma.

38:31
    Pyörälä byl zcela nehlídán v mezikruží, nicméně při snaze zpracovat přihrávku zaškobrtl a Pöpperle zavčasu odpálil puk pryč.

39:10
    Černoch vystřelil z velkého úhlu, Aittokallio pozorný.

39:40
    Oulu nyní nikam nespěchá a kontroluje hru za svou bránou.

40:00

Ani druhá třetina nepřinesla gól. Přestože Sparta měla více hry v oslabení, byla aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Do vedení ji mohl poslat Lukáš Cingel, když ujel v přesilovce Kärpätu, jenže nastřelil jen brankovou konstrukci. I do třetí třetině se půjde za nerozhodného a bezbrankového skóre.

Střely po druhé třetině: 11:18.

40:01

40:15
    Nedomlel ověřil Aittokalliovu pozornost střelou od modré čáry.

41:00
    Puk končí mimo led, vhazuje se před Aittokalliem.

41:45
    Kumstát přihrál zpoza brány Safinovi číhajícímu před bránou domácích, jenže hostující mladík puk do branky neprocpal.

42:25

42:48
    Mäkeläovi se podařilo vyhodit, a tudíž osvobodit svůj tým.

43:45
    Sparta se chvíli držela v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali a hosté se osvobodili.

44:01
    Mikuš ale zachytil puk na modré, najel si na vršek levého kruhu a vypálil zápěstím. Aittokallio kotouč chytá.

44:34
    Icing Sparty, již ve hře 5 na 5 se bude rozehrávat před Pöpperlem.

44:42
    A další zakázané uvolnění Pražanů.

45:22
    Forman si přivlastnil puk v útočné třetině, obtočil se v mezikruží a vypálil na domácí svatyni, jenže jeho pokus v síti neskončil.

46:15
    První útok Kärpätu přidělal sparťanům pořádné vrásky, nejprve zleva střílel Olausson, následný odražený puk se ještě dostal na hokejku Pyöräläho napravo, ale i jeho střelu hostující brankář vychytal.

46:46
    Sailio nehlídán číhal před svatyní hostů, ale přihrávku zadovkou stihli bránící hráči zachytit dříve, než se dostala k domácímu hráči.

47:25
    Oulu je momentálně o něco aktivnější a nebezpečnější, Sparta se nemůže propracovat alespoň k ohrožení Aittokallia.

48:21
    Safin hledal před bránou domácích najetého Pecha, ten ale jeho přihrávku nenašel.

48:37
    Nyní se vhazuje ve středním pásmu.

49:16
    Kudrna projel s pukem všechna pásma, dostal se nakonec i ke střele přes beka, Aittokallio raději přikryl puk.

50:08
    Pyörälä chtěl vypálit z mezikruží, kam na něj mířil puk, jenže jako již poněkolikáté v utkání jen promáchl.

50:17
    Vhazování před sparťanskou bránou.

51:20
    Zakázané uvolnění Kärpätu, ani jednomu týmu se nedaří propracovat k zajímavému a nebezpečnému zakončení.

52:23
    Je vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu, hra je velmi opatrná.

52:40
    Další ze série zakázaných uvolnění, tentokrát ze strany Kärpätu.

53:01
    A opět icing domácího celku.

53:50
    Domácím se daří držet v útočném pásmu, nicméně Sparta dobře brání.

54:23
    jeden z hráčů Kärpätu pálil z pravého kruhu, jeho střela ale skončila jen v ochranné síti. Po krátké přestávce se bude vhazovat před sparťanskou bránou.

55:06
    Mikuš nahazoval zleva puk na Aittokallia, před bránou ještě clonil Vrána, puk byl tečován a změnil směr, avšak domácí maskovaný muž si s ním poradil.

55:47
    Obrovská příležitost Sparty! nejprve pálil z mezikruží Černoch, jenže střela šla těsně okolo pravé tyče. pak z otočky zkoušel zblízka zakončit Hlinka, nicméně Aittokallio vytáhl pozorný zákrok a přiklepl betony k sobě, aniž by propustil puk.

56:40
    Forman našel Pecha vlevo před brankovištěm, nicméně sparťanovi v dresu Top Scorera se nepovedlo touš přesně nasměrovat do sítě.

57:12
    Mäkelä na druhé straně pálil z vrchu a chtěl využít velkého počtu clonících hráčů, Pöpperleho nakonec nepřelstil.

57:49
    Z velkého úhlu zprava vypálil Pyörälä, ale hostující brankář si dobře pohlídal levou tyč branky.

58:39
    Černoch se těžko zvedá z ledu poté, co se snažil zabrzdit, ale nepříjemně narazil kolenem do mantinelu. Nakonec bez větší pomoci odbruslil na střídačku.

59:25
    Kärpät rozehrává zpoza své brány a nikam se nežene.

59:57
    Závěrem ještě zahrození domácího mužstva v útočné třetině.

60:00

Ani třetí třetina nepřinesla rozhodující gól. Oba týmy hrály velmi koncentrovaně a nechtěly dopustit sebemenší chybu. Protože doposud nebylo rozhodnuto o postupujícím do dalších vyřazovacích bojů, následuje desetiminutové prodloužení 3 na 3.

60:01

60:10
    Čajskovský to zkoušel zleva z vrchu kruhu, ale nezadařilo se.

60:41
    Olausson na druhé straně prověřil Pöpperleho, nicméně ani jeho střela se nesetkala s úspěchem.

61:25
    Pöpperle raději podržel puk, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat.

61:38
    Nyní skvělý zákrok Tomáše Pöpperleho! Humaloja vypálil z levého kruhu nepříjemnou střelu, kterou tečoval bránící Cingel a pozměnil dráhu kotouče, ale sparťanský brankář přesto touš vychytal nastavenou lapačkou.