Kunlun – Chabarovsk 1:0 (kon.) | Toljatti – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 6:3 (kon.)
Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 0:3 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan 4:2 (kon.)
Petrohrad – Záhřeb 6:0 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 27.10.2016, 18:00 • Neftěchim Arena • KHL

Československá stopa

Do zápasu nenastoupil žádný hráč české, či slovenské národnosti. (20:26:12)

Zápas je u konce a vítězně z něj vyšli hosté z Astany. Kazašský celek se ujal vedení v první třetině, když Rymarev a následně Dawes našli recept na obranu soupeře a poslali svůj tým do vedení. Neftěchemiku nechyběla snaha o vyrovnání, ale jejich šance vynuloval dobře chytající Karlsson. Ve druhé třetině přidali hráči Barysu třetí zásah a své vedení již pohodlně a s čistým kontem uhájili.

Brankář české hokejové reprezentace, Dominik Furch, si umí užít vítězné oslavy! (y)

59:43
    Karlsson nyní uhájil čisté konto proti nepříjemné střele Koňkova.

59:20
    St. Pierre se snažil zakončit z otočky ale byl obrán o kotouč.

58:48

58:30
    Polygalov si připravil kotouč a poté ho poslal přesně do náruče gólmana.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Zdunov zkusil otočku okolo brány a poslal slabou střelu jen do Karlssona.

57:08
    Kinrade prováhal možnost ke střele a následnou přihrávkou našel spoluhráče ještě v obtížnější pozici.

56:48
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Vladimir Markelov – 2 min., podražení).

56:27
    Z velké dálky zkusil Šalapov vypálit a donutil Chakimova po delší době k zákroku.

55:40
    Puk se po souboji u mantinelu odporoučel mezi střídačky a tak se bude vhazovat ve střední třetině.

55:09
    Po dalším nebezpečném obléhání brány se hosté uchýlili k vyhození na zakázané uvolnění.

Oddechový čas pro hosty.

54:45
    Astana vyhazuje na zakázané uvolnění.

54:26
    Dělovka Berezina z hranice pásma neprošla na bránu a trefil jen padajícího obránce.

53:02
    Fanouškům se nelíbí nepovedené útoky domácích a dávají to najevo velmi hlasitým pískotem.

52:40
    Barysu nyní stačí hájit získané vedení a nepouštět soupeře do útoku.

51:15
    Průnik hostů do pásma končí odraženým kotoučem v ochranné síti. Následuje vhazování ve střední zóně.

50:19
    V přečíslení Bochenski zvolil zakončení a jen těsně minul vzdálenější tyč.

50:11
    Tvrdou střelu Lekomceva, která chytla faleš o nohu obránce, lapil pohotový gólman Astany.

49:31
    Kulikovovo nahození je posouzeno jako zakázané uvolnění a hra se vrátí před Chakimova.

48:27
    Makarov prošel za obranu, avšak utekl mu puk z hokejky. K zakončení tedy nedošlo.

47:42

47:15
    Z těsné blízkosti zakončil Gynge. Puk ovšem vítečně vytěsnil gólman.

46:36
    Kotouč poskakoval před bráno, ovšem nikdo z domácích hráčů ho nedopravil za záda Karlssona.

46:07
    Kinrade se opřel do střely a donutil Karlssona zasáhnout ramenem.

45:55
    Astaně se ihned povedlo vyhodit kotouč.

45:42
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Cam Barker – 2 min., podražení).

45:32
    Odražený puk po první střele z modré zkusil dopravit na do sítě Sexton. Jeho zakončení ovšem ze vzduchu srazil obránce.

44:46
    Individuální průnik Bochenskiho zastavuje tvrdý hit.

44:01
    Z pozice od mantinelu vypálil Brule. Střela následně prolétla nad betonem gólmana a těsně minula bránu.

43:29
    Za dlouhou přihrávkou se vrhl Makarov. Kotouč ale pomalu doklouzal až k Chakimovovi a ten ho přikryl lapačkou.

42:54
    Nahození Starčenka z modré zastavil obránce a ihned otočil směr hry.

42:31
    Gynge se snažil vyhnout jednomu obránci a vrazil přitom do druhého.

41:29
    Kučinovo nahození se od gólmana odrazilo. Následně ho strážce klece podržel na ledě pod lapačkou.

40:25
    Markelov svou střelou donutil Chakimova k zákroku vyrážečkou. Puk následně skončil v ochranné síti.

40:10
    Dawes se ihned vrhl do útoku a zkusil zakončit. Než se tak stalo rozhodčí odpískal ofsajd.

40:01

Po druhé třetině jsou ve výrazném vedení hosté. Ti v první části nasázeli dvě branky a tu třetí přidali hned v úvodu druhé třetiny. Obstaral ji Martin St. Pierre, který prostřelil Chakimova

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Domácím se sice daří pronikat do útočného pásma ale jejich střelecké pokusy jsou velmi slabé.

38:29
    Zakončit se snažil Milovzorov. Při střele mu ale obránce zablokoval hůl a k ohrožení brány tedy nedošlo.

37:44
    Nižněkamsk v postupu na bránu zastavuje icing.

37:16
    Po otočce Dawes ihned vystřelil a trefil se do hrudi připraveného Chakimova.

36:32
    Bryncev prostřelil hradbu těl před sebou. Gólman Barysu ovšem dobře viděl a vyrazil puk.

35:23
    Polygalov přetlačil bránícího hráče a dostal se k zakončení. Karlsson vyrážečkou vytěsnil puk.
    Dovede Ilja Sorokin CSKA v této sezoně k zisku vytouženého Gagarinova poháru?

34:55
    Sextonovo zakončení přes obránce skončilo v lapačce Karlssona, který tak přerušil hru.

34:36
    Ivanov odvrátil útok soupeře a sám vyrazil dopředu. Jeho nahození následně nikdo ze spoluhráčů nedojel.

32:59
    Ofsajd nyní přerušil pohlednou akci Barysu.

32:47
    Za obranu soupeře pronikl Starčenko. Bránící hráč mu ale v poslední chvíli v pádu vypíchl kotouč.

31:52
    Další útok Neftěchemiku zastavuje ofsajd.

31:18
    Černovovu střelu od mantinelu vyrazil Karlsson jen před sebe. Puk musel odklidit z nebezpečné zóny obránce.

30:48
    Třígólová ztráta je pro Nižněkamsk dost dobrý důvod být aktivní. Nyní podnikají domácí jeden útok za druhým, zatím však bez výsledku.

29:55
    Po protiútoku Astany skončil kotouč v ochranné síti.

29:36
    Makarov z pozice na hranici kruhu zkusil prostřelit vše před sebou ale trefil jen obránce.

28:53
    Kinrade nyní zkusil nahození od modré. To bylo tečováno a trefilo nepřipraveného brankáře do betonu.

28:22
    Berezin se dostal velkým obloukem až před bránu, kde ale bekhendem trefil jen nohu obránce.

27:40
    Gynge se dostal do útoku a nebezpečným zakončením z blízka prověřil pozornost gólmana.

27:19
    Sallinen zkusil projít sám do útočné třetiny, což se mu povedlo, ale byl obrán o kotouč.

27:05
    Další útok hostů teď zastavuje ofsajd.

26:33

26:18
    Astaně se nyní nedaří udržet v útočné třetině.

25:28
    Dawesovu střelu z úhlu vyrazil gólman a puk následně poslali obránci do střední třetiny.

24:55
    St. Pierre se dostal za obranu ale pas na něj směřující nezachytil. Domácí následně vyhodili puk.

24:33
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

24:33
    Zajímavá akce Nižněkamsku končí vražením Barkera na hrazení a nejspíše se bude vylučovat.

23:55
    Bochenski se opřel do střely na modré a donutil gólmana k zákroku lapačkou.

23:35
    Nahození Koňkova nikdo nezachytil a puk propadl na zakázané uvolnění.

23:13

22:40
    V přesilové hře zatím domácí ostřelují bránu Astany ale Karlsson je zatím neprůstřelný.

21:13
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Vjačeslav Trjasunov – 2 min., hákování).
    20:34 Martin St. Pierre - 0:3

20:34
    Astana právě vstřelila branku!
    Hosté začali velmi aktivně! Po dlouhém obléhání brány přišla přihrávka Semjonova, kterou si převzal MARTIN ST. PIERRE a ten následně prostřelil vše před sebou a zařídil tak třetí gól Barysu. Asistence: Maxim Semjonov a Kevin Dallman.

20:10
    Po rozehrání se do útoku dostali hosté. Dallman dorážel před bránou a trefil jen beton gólmana.

20:01

V první třetině se prosadili pouze hosté a to hned dvakrát. Nejprve odražený kotouč procpal do brány Rymarev. Poté v přesilové hře Dawes poslal puk nad rameno gólmana a navýšil. Nižněkamsk je velmi aktivní ale zatím se mu nedaří vážněji ohrozit bránu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41
    Sexton se zkusil prosadit přes obránce ale trefil jen beton gólmana.

19:17
    Nyní se v útočné třetině usadil Nižněkamsk ale jeho akci dobře brání hosté.

18:37
    Osamocený Bochenski zkusil prostřelit obránce a gólmana. Chakimova ale nepřekonal a trefil se do jeho náruče.
    17:16 Nigel DAWES - 0:2

17:16
    NIGEL DAWES dostal přihrávku k mantinelu. Následně vybruslil směrem k bráně tvrdě vystřelil. Puk proletěl nad ramenem gólmana a skončil v síti. Asistence: Martin St. Pierre.

16:45
    Skrze skrumáž před bránou prostřelil Barker ale našel jen lapačku gólmana.

15:54
    Starčenko si počkal na přihrávku a z velmi dobré pozice trefil jen rameno brankáře!

15:19
    Po dlouhém obléhání získali domácí kotouč a vyhodili.

14:56
    Bochenski číhal u tyče, kde ale nezvládl dopravit puk do sítě.

14:28
    Dallmanova propagační střela po ledě končí jen na betonu gólmana.

13:59
    Nižněkamsk se krátce po rozehrání osvobozuje vyhozením puku.

13:54
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jevgenij Rjasenskij – 2 min., vysoká hůl + 2 min., nesportovní chování).

12:38
    Černov se zjevil před bránou a bekhendem zkusil poslat puk z velmi ostrého úhlu do brány. To se mu nepovedlo a vše končí zákrokem gólmana.

12:09

11:49
    Gynge zkusil vystřelit zpoza obránce. Trefil jen a pouze lapačku brankáře.

11:29
    Lekomcev z modré zkusil prostřelit vše před sebou. Hosté ale střelu zablokovali a následně vyhazují.

10:45
    V přesilové hře se ke střele od modré dostal Rjasenskij. Puk ale škrtl o vyrážečku Karlssona a skončil v ochranné síti.

10:09
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Martin St. Pierre – 2 min., sekání).

10:09
    Astana zůstávala aktivní. Po střele Dallmana od modré ale dosšlo k seknutí Chakimova a ten se skácel k zemi.
    08:41 Jevgenij RYMAREV - 0:1

08:41
    Po úvodní střele Trjasunova od modré se kotouč odrazil od brankáře jen na hůl JEVGENIJE RYMAJEVA a ten rychlým zakončením prostřelil gólmana. Asistence: Vjačeslav Trjasunov.

08:28
    Do útoku se vrhl Ivanov a zvládl obejít posledního obránce. Svižnou střelou mířil pod horní tyč, jenže puk lehce tečoval koncem hokejky gólman a puk skončil v ochranné síti.

07:40
    Po střele Bochenskiho se odražený puk dostal na hokejku Dawse. Ten z dobré pozice trefil jen beton gólmana.

07:12
    Stále aktivním domácím se nyní nedaří přejít útočnou modrou. Hostující hráči skvěle brání.

06:29
    Pozorný Karlsson teď dobře viděl zakončení Lekomceva od modré a vytasil svou lapačku.

05:51
    Makarov zatím dvakrát vyslal střelu z mezikruží, které vždy mířila nad. Karlsson zastavil dlouhý tlak Nižněkamsku tím, že zalehl puk na ledě.

05:15
    Před bránou číhal Bochenski na dorážku. Nicméně byl v brankovišti a tak rozhodčí nuceně přerušil hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

04:42

04:30
    Kinrade nezachytil nahrávku na modrou čáru a jeho tým tak ztratil pásmo.

03:59
    Bruleho střela z křídla bránu nenalezla a Astana se následně osvobodila vyhozením kotouče.

03:29
    Barysu se podařilo získat kotouč a vyvést ho z pásma ven.

03:08
    Polygalov zkusil střelu i v pádu a trefil pouze boční síť.

02:50
    Pro úmyslný ofsajd je nyní hra vykázána do obranné třetiny Nižněkamsku.

02:42
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Brandon Bochenski – 2 min., podražení).

01:58
    V útočné třetině se zkusil Trivino obtočit okolo obránce a zakončit. Jeho střela ovšem nemířila na bránu.

01:05
    Sexton zkusil při svém průniku zakončení bekhendem. Karlsson jen lehce tečoval puk mimo bránu.

00:28
    Koňkov se dostal odražené střele a snažil se puk dopravit do brány. Pro postavení útočícího hráče v brankovišti byla ale hra přerušena a vykázána do střední třetiny.

00:10
    Po vyhraném buly se hosté snažili nahodit kotouč do pásma. Zde ale puk převzali domácí.

00:01

Nyní zazní hymny Ruské federace, Autonomní republiky Tatarstán a Kazachstánu.

Oba týmy jsou již na ledové plošě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Neftěchimik Nižněkamsk: Chakimov (Lisutin) – Lekomcev, Rjasenskij, Berezin, Kinrade, Ljamin, Bryncev, Fazylzjanov – Milovzorov, Polygalov, Koňkov – Gynge, Brulé, Sexton – A. Černov, K. Makarov, D. Makarov – P. Kulikov, Porjadin, Sallinen – Zdunov.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Kučin, Rymarev – Markelov, Trivino, Paňukov – Chudjakov, Grenc, Belgibajev – N. Ivanov.

Rozhodčí: Gebej, Kadyrov – Misjur, Palej..

Barys Astana drží v tabulce Východní konference KHL čtrnáctou příčku. Po dvaadvaceti zápasech má kazašský tým v držení 26 bodů. V posledních pěti zápasech Astana nejprve prohrála s Ufou. Poté přišly dvě výhry a to nad moskevským Dinamem a Viťazem. Následně Kazaši prohráli s Jaroslavlí a Kazaní.

Neftěchemik Nižněkamsk se po čtyřiadvaceti zápasech nachází na třinácté příčce tabulky Východní konference KHL. Na svém kontě má 28 bodů. V posledních pěti zápasech si Nižněkamsk připsal nejprve dvě výhry a to nad Kunlunem a bratislavským Slovanem. Následovaly prohry se Záhřebem, Kazaní a Jekatěrinburgem.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je další zápas Kontinentální hokejové ligy. Proti sobě se postaví Neftěchemik Nižněkamsk a Barys Astana.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 9. Rymarev (Trjasunov), 18. Dawes (St. Pierre), 21. St. Pierre (M. Semjonov, Dallman)

Neftěchimik Nižněkamsk: Chakimov – Lekomcev, Rjasenskij, Berezin, Kinrade, Ljamin, Bryncev, Fazylzjanov – Milovzorov, Polygalov, Koňkov – Gynge, Brulé, Sexton – A. Černov, K. Makarov, D. Makarov – P. Kulikov, Porjadin, Sallinen – Zdunov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson – M. Semjonov, Dallman, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Kučin, Rymarev – Markelov, Trivino, Paňukov – Chudjakov, Grenc, Belgibajev – N. Ivanov.

Rozhodčí: Gebej, Kadyrov – Misjur, Palej.