Novokuzněck – Spartak Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 1:4 (kon.) | Omsk – Soči 4:0 (kon.)
Barys – HC Slovan 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Toljatti 1:2 (0:1 po s.n.)
Ufa – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Minsk – Kunlun 3:4 (kon.) | Jokerit – Vladivostok 2:1 (kon.)
Riga – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Admiral Vladivostok
Čtvrtek 10.11.2016, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Máme za sebou utkání mezi domácím Jokeritem ahostujícím Vladivostokem. Šťastnější z tohoto utkání dnes budou domácí borci, kterým se podařilo v poslední třetině využít přesilovku 5 na 3 a rozhodnout tak o tom, že všechny body zůstanou v Hartwall aréně. Nutno podotknout, že Jokerit byl po většinu utkání o něco lepším týmem a výhru si tak určitě zasloužil. (19:54:45)

Statistiky

Střely: 42-27
    Vyloučení: 6-8
    Bodyčeky: 16-17
    Vhazování: 35-34

59:57
    Poslední střela utkání byla zblokována obránci.

59:39
    O puk se bojuje v obranné třetině domácích.

59:29
    Hosté to zkouší v šesti.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:16
    Teď navíc po nepřesném pasu přišlo zakázané uvolnění.

58:54
    Admiral rychle spěchá před domácí bránu, jejich snažení je ale hodně kostrbaté. Nedaří se mu udržet si pásmo.

58:43
    Jokerit ovšem perfektně brání. Nyní se dokonce dostal ke střele od modré, kterou musel Bobkov podržet. Další cenné sekundy pro domácí celek.

58:17
    Puk je opět za Bobkovem. Vladivostok se nadechuje k poslednímu snažení.

57:57
    Hosté jsou opět v útoku, na vyrovnání se jim ale povážlivě krátí čas.

57:29
    Vladivostok si vytvořil tlak, ale špatnou kombinací se vyhnal ze třetiny. Bude tak muset začít od vlastní brány.

57:18

57:08
    Další vyhození domácích.

56:46
    Hosté už jsou ovšem opět před brankou Jokeritu. Střelu z pravé strany opět kryje Zapolski, který dnes působí opravdu hodně jistě!

56:09
    Ti navíc zvládli vyhodit kotouč.

55:49
    Před bránou vznikla velká skrumáž, Zapolski byl úplně mimo bránu, ale k puku se nakonec dostali nejdříve domácí.

55:27
    Sabolic ihned vyzkoušel pozornost domácího brankáře, ale neuspěl.

55:17
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., podražení).

55:13
    Nakonec je to Vladivostok, kdo se dostal do útoku. A dokonce vybojoval faul.

54:53
    Hraje se ve středu hřiště, kde probíhají souboje o puk. Ani jednomu týmu se ale nedaří dostat kotouč pod svou kontrolu.

53:59

53:30
    Po následném vhazování vyhazují hosté přes všechny čáry. Domácím se přesilovka moc nedaří.

53:18
    Další střela končí v lapačce Bobkova. Hostující gólman dnes chytá velmi dobře.

53:04
    Vladivostoku se daří vyhodit kotouč a ušetřit tak cenné vteřiny.

52:43
    Zatím to tak nevypadá, střelu z vrcholu kruhů pokryl Bobkov.

52:17
    Domácí už jsou nastěhováni v útočné třetině. Podaří se jim přidat další gól?

51:58
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Voronin – 2 min., nedovolené bránění).

51:24
    Hra je stále velmi vyrovnaná. Ani jeden tým se nedostává do tlaku. Dá se však očekávat, že časem na tom budou lépe hosté.

51:00
    Další ofsajd hostujícího týmu.

50:37
    domácí jsou s pukem za vlastní bránou, do útoku nijak nepospíchají.

50:05
    V polovině poslední třetiny se hosté dopustili ofsajdu. Jokerit je ve vedení a Vladivostoku zbývá už jen nějakých deset minut na to, aby vyrovnal.

49:37

48:51
    Domácím se nedaří dostat se do pásma, hosté dobře brání.

48:25
    Pokračuje přesilovka 5 na 4, hosté ale vyhodili puk.
    47:57 Peter REGIN - 2:1

47:57
    Jokerit právě vstřelil branku!
    To už ale neplatí! Přihrávka přes brankoviště našla PETERA REGINA, který v pokleku překonal přesunujícího se Bobkova. Asistence: Masi Marjamäki

47:40
    Domácí zatím mají špatně seřízená mířidla.

47:24
    První trest skončil čeká nás ale ještě 1:24 přesilovky pět na tři.

47:07
    První střela Jokeritu skončila mimo branku a druhá byla zblokována Sajustovem. Domácím se tak zatím moc nedaří.

46:47
    Tohle bude pro hosty hodně těžké. Za krosček je vyloučen Kazakov. Domácí tak budou mít přesilovou hru 5 na 3. Za posunutí branky a tedy zdržování je navíc vyloučen i Wisniewski! Hosté se hodně zlobí, ale nic jim to není platné.

46:23
    Vladivostok vyhodil, Jokerit bude muset začít od začátku.

46:00
    Domácí jsou usazeni v pásmu, kde si vytvořili velký tlak. Hosté mají co dělat aby se ubránili.

45:39
    Domácí celek vyslal střelu od modré. Jensen ovšem nebyl úspěšný. Bobkov s klidem ukryl puk v lapačce.

45:24
    Přesilovou hru si zahraje i Jokerit. Za krosček si odpočine Mnacjan.

44:53

44:40
    Další vyhození domácích, hostům se tato přesilovka nedaří.

44:10
    Jokerit se dokázal dostat do úniku, ale lehká střela Bobkova nijak neohrozila.

43:19
    Jokerit se zatím brání výborně a vyhazuje kotouč.

42:52
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

42:52
    Jeonsuu byl příliš agresivní při tahu na bránu a doslova sestřelil Bobkova. Po jejich střetu se na hřišti pochopitelně strhla šťouchanice.

42:32
    Nahození od modré ukryl ve výstroji Bobkov. První střela v závěrečné periodě tak příliš nebezpečná nebyla.

42:17
    Třetí třetina toho zatím moc nenabídla...Hosté se dopustili ofsajdu.

41:35
    O tlak se pokoušeli hosté, ale prohráli souboj o puk u mantinelu. Domácí čekají za bránou na prostřídání.

41:09
    Ani jednomu týmu se nedaří přejít modrou čáru a udržet se v útoku.

40:32
    Třetí třetina je zatím hodně opatrná, puk se pohybuje po většinu času ve středu ledové plochy.

40:13

40:01

Máme za sebou druhou třetinu, která nabídla po gólu na obou stranách. Vladivostok se prosadil ve vlastním oslabení, kdy se do úniku dostal Krasnoslobodcev s Wrightem. Odpověď domácích na sebe ale nedala dlouho čekat, hned z následné přesilovky srovnal Huhtala. Hraje se hodně vyrovnaný zápas, ve kterém mají o něco více ze hry domácí. Před třetí třetinou je ale vše otevřené.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Jokerit navíc dokázal vyhodit puk, ve druhé třetině už se asi nic nestane.

39:17
    Z pravé strany přišla střela, která Zapolskimu vypadla, ale nikdo v bílém se k puku již nedostal.

38:49
    Až nyní se hosté dostali do pásma, podaří se jim něco vymyslet?

38:25
    Domácí začínají oslabení výborně, daří se jim vyhodit a dobře bránit modrou čáru.

38:13
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., krosček).

38:08
    Vladivostoku se daří držet v útočné třetině. Tam se ale o puk bojuje hlavně v rohu kluziště.

37:39
    Domácí trápí ztráty puku, které často resultují v protiútoky hostů. Obránci Jokeritu tak musí být stále v pozoru.

37:06
    Zatím to tak nevypadá, Vladivostoku se totiž podařilo vyhodit puk.

36:39
    Helsinky jsou opět nastěhovány v útočné třetině. Dočkáme se ještě gólu?

35:53
    Naopak mohli zahrozit hosté na druhé straně, Sabolicova střela však neměla gólové parametry.

35:29
    Skrumáž ale vznikla nakonec před Bobkovem. Od modré totiž pálil Jensen, ale k dorážce se nikdo v modrém dresu nakonec nedostal.

34:48
    Po delší době je u puku Vladivostok. Ten kombinuje na vlastní polovině, kde se snaží uklidnit hru.

34:19
    Domácí jsou při chuti a snaží se ještě před koncem druhé třetiny přidat jeden gól.

33:51
    Jokerit se dokázal usadit v pásmu soupeře, ke střele se nakonec dostal střelec branky Huhtala, ale tentokrát z pravé strany branku nevstřelil.

33:12
    Nahození končí v lapačce Bobkova. Čeká nás komerční přestávka.

32:58

32:43
    A když už přijde střela na bránu, tak ji ukryje ve výstroji pozorný Zapolski.

32:29
    Vladivostok má velký tlak, k žádné větší šanci to ovšem zatím nevede.

31:47
    Jokerit vyhazuje přes všechny čáry a střádá tak cenné vteřinky.

31:35
    Náslendá kombinace je však zblokována a končí v ochranné síti. Fisenko se tak k puku nedostal.

31:17
    Vladivostok se hned na začátku výhody usazuje v útočném pásmu.

30:58
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podražení).

30:29
    Nyní se hraje hlavně ve středu hřiště.. Bude zajímavé sledovat, jak se bude zápas vyvíjet.

30:06
    Následná střela však končí pouze ve výstroji Bobkova.

29:49
    V polovině utkání tak máme srovnáno, utkání bude ještě hodně zajímavé. Jokerit je při chuti a snaží se přidat další gól.
    28:28 Tommi HUHTALA - 1:1

28:28
    Rychlá odpověď Jokeritu, který využívá přesilovou hru. TOMMI HUHTALA se dostal k puku, o který přišel Bartulis před vlastní bránou, a poslal jej za záda bezmocného Babkova. Za hrubici Bratulise trenér rozhodně nepochválí! Bez asistence.

28:16
    Ta přišla až teď střelu od modré Bobkov pouze vyrazil, ale poradil si i s následnou dorážkou Regina.

27:52
    Jokerit má velký tlak, ale nedaří se mu vymyslet nějakou kloudnou akci.

27:29
    Střela od modré minula bránu a vyletěla z pásma až za Zapolskiho.

26:56
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Maxim Mamin – 2 min., podražení).
    26:52 James WRIGHT - 0:1

26:52
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    JAMES WRIGHT však z následného úniku dává gól a skóruje v prodloužení. Krasnoslobodcev vyřešil situaci dva na jednoho parádně, nahrál na volného spoluhráče a ten neměl problém domácího brankáře překonat! Asistence: Vadim Krasnoslobodcev

26:36
    Obrovská šance! Jeden z útočníku domácích dostal nabito na mezikruží, ale Bobkov předvedl parádní zákrok.

26:15
    Zatím ne, ránu Genowaye od modré Bobkov bez problému pokryl.

26:00
    Teď už jsou ale opět v útoku. Uvidíme první gól zápasu?

25:37
    Domácí nezačínají přesilovku dobře. Nepřesnou přihrávkou se vyhnali z útočné třetiny.

25:14
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Oskars Bartulis – 2 min., vysoká hůl).

24:54
    Jokerit je při chuti. Hosté teď mají hodně práce s rozjetým soupeřem. Huhtala objel bránu a zkusil překvapit Bobkova, ale ten se stihl přesunout.

24:38
    Huahtala se snažil tečovat před hostujícím gólmanem, ale ten si s pukem dokázal poradit.

24:18
    Tak teď už se to domácím povedlo a byla z toho hodně dobrá střela zápěstím. Joensuův pokus však Bobkov parádním semaforem překazil!

23:47
    Domácím se ve druhé třetině absolutně nedaří vydržet v pásmu soupeře, ten je jednoznačně lepším týmem zatím.

23:25
    Akce pak ještě pokračovala,a ale po pokusu Grigorjeva skončil kotouč v lapačce Zapolskiho.

22:59
    Ten se dokonce dostal ke střele, ale z úhlu neměl moc šancí ke vstřelení gólu.

22:29
    Poprvé ve druhé třetině jsou v útoku domácí, ale dlouho jim to nevydrželo. Do protiútoku postupuje jejich soupeř.

22:00

21:49
    Jokerit opět vyhazuje.

21:37
    Hosté se navíc špatnou kombinací vyhnali z útočného pásma.

21:18
    Až nyní přišla střela od modré, ale Zapolski ji dokázal srazit do rohu.

20:57
    Daří se jim usadit ve třetině, ale zatím nepřichází žádná střela.

20:01
    Jokerit byl na konci první třetiny shledán vinným za špatné střídání. Hosté tak začínají třetinu přesilovkou.

20:01

Je za námi první třetina, která nám gól nenabídla. Jedinou větší šanci měli domácí, ale ti ji využít nedokázali. Hraje se ale docela pohledný hokej, který oplývá velkou rychlostí a bojovností. Ani jeden celek si však nemůže vytvořit větší tlak. Ten vznikl pouze jedenkrát – při přesilovce Jokeritu. Doufejme, že druhá třetina už nám nějaký gól nabídne.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28
    První třetina už se spíše dohrává, do šaten se tak nejspíše půjde za stavu 0:0.

18:59
    Útok Vladivostoku skončil nepřesnou přihrávkou, jenž skončila opět mimo hřiště.

18:20
    Rissanen zkusil své štěstí, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

17:58
    Hostům se po delší době podařilo podívat se do útoku. Výsledkem byla střela od modré, kterou v lapačce ukryl Zapolski.

17:24
    Zakázané uvolnění Admiralu. Mnacjanova přihrávka byla hodně nepřesná.

17:12

16:59
    Hostům se daří dostat z tlaku, vyhazují přes všechny čáry a toto oslabení tak přežijí.

16:27
    Střela od modré byla sražena do rohu, tlak domácích pokračuje.

16:02
    Střelu od modré nedokázal nikdo před Bobkovem tečovat. Ten tak ukryl puk ve své výstroji.

15:48
    První přesilovku utkání hraje Jokerit, který roztáčí kolotoč v útočné třetině.

15:11
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Maxim Kazakov – 2 min., hákování).

14:29
    Hraje se převážně ve středu hřiště. Ani jeden tým se nemůže déle udržet ve třetině.

13:59
    Hosté jsou s pukem za bránou, kde čekají na prostřídání a následný útok.

13:27
    Na druhé straně puk zastavil Zapolski, čeká nás komerční přestávka.

12:45
    Z protiútoku domácího týmu přišla střela, ale Bobkov byl opět pozorný a bez problémů srazil puk do rohu.

12:17
    Hra se odehrává v obranném pásmu Jokeritu, nyní se však Vladivostok nepřesnou kombinací vyhnal. Bude tak muset začít od svého brankáře.

11:44
    Voronin se ocitl v ofsajdovém postavení.

11:26
    Reginova střela byla ztečována do ochranné sítě. Čeká nás tak vhazování před bránou Admiralu.

10:58
    Po střele od modré vznikla před Bobkovem skrumáž, ale nejlépe se zorientovala obrana hostů. Stav se tak měnit nebude.

10:38
    Zakázané uvolnění Admiralu.

10:23
    Wrightova střela byla sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat v pásmu Jokeritu.

09:44
    V polovině třetiny je stav stále 0:0, sledujeme však velmi rychlý hokej. Ani jeden tým nemá větší převahu.

09:18
    Oba týmy jsou v plném počtu.

08:48
    Nakonec to byl však Voronin kdo se dostal ke střele, z velké blízky ale nedokázal trefit mezírku mezi betony.

08:29
    Jokerit kombinuje na vlastní polovině, kde čeká na vhodný čas k útoku.

07:50
    První šanci při hře čtyři na čtyři si vytvořili domácí. Úspěšný zákrok betony předvedl Bobkov, který se roztáhl přes celé brankoviště a zamezil tak puku v cestě do brány. Velmi důležitý zákrok.

07:18
    U branky si účty vyřizovali Wright s Jensenem, rozhodčí je zchladil dvěma minutama za hrubost.

06:58
    Teď ovšem přišla hodně zajímavá přízemní střela od modré, ale Zapolski ji dokázal pravým betonem vyrazit.

06:29
    Útočné výpady hostujícího týmu končí stejně tak, jako začínají. Helsinky zatím brání výborně.

05:57
    Ofsajd domácího celku.

05:19
    Vladivostok je momentálně opticky horším týmem, Jokerit hraje hodně aktivně a nepouští protivníka k puku.

04:45
    Huhtalova střela z pravé strany našla pouze připravenou lapačku hostujícího gólmana.

03:57
    Vladivostoku se nepodařilo udržet v útočném pásmu. Soupeř vyhrál souboj u mantinelu a může tak vyrazit do protiútoku.

03:37
    Přerušení i na druhé straně, nyní se o střelu z pravé strany pokusil Jensen. Ta však skončila přímo v lapačce Bobkova.

03:15
    Máme tady teprve druhé přerušení zápasu. Od modré nahodil puk Fisenko, Zapolski jej raději podržel a nerozehrál.

02:38
    Vladivostok nakonec vyhazuje puk a pospíchá střídat. Útočit však budou moci opět domácí hokejisté.

02:09
    To se nakonec povedlo, domácí jsou v pásmu soupeře. ale ke střele to zatím nevede.

01:37
    Jokerit vystihl rozehrávku soupeře a kombinuje nyní ve vlastní třetině, kde čeká na okamžik k prvnímu útoku.

01:07
    Admiral je zatím lepším mužstvem, domácí hráči se osvobodili pouze vyhozením přes všechny čáry.

00:37
    Úvodní střelu obstarali hosté, ale Zapolski dokázal projektil od modré čáry srazit do rohu kluziště.

00:13
    Utkání nám začalo nepřesným pasem Jokeritu, ze kterého je pouze zákázané uvolnění.

00:01

Hráči již vstupují na led. Domácí dnes budou hrát v modrých dresech, hosté v bílé kombinaci.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – A. Kulda, Ch. Genoway, Lauridsen, Jensen, Rissanen, Jalvanti – Joensuu, O'Neill, Regin – Niemi, Salminen, Huhtala – Marjamäki, Jormakka, Hishon – Anttila, Mäki, Talaja.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Wisniewski, Bartulis, Grigorjev, Gavrilenko, Zemčjonok, Mnacjan, Kurašov – Fisenko, Sabolič, Gorškov – Wright, Barbašev, Krasnoslobodcev – Lugin, Alexandrov, Sajustov – Kazakov, Mamin, K. Voronin – J. Jakovlev.

Rozhodčí: Oskirko, Ovčinikov – Šalagin, Šišlo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hosté jsou na tom o něco málo lépe než jejich hostitel. Admiral má totiž třináct výher a čtrnáct proher. Z toho jednu výhru v prodloužení a pět proher v prodloužení. Vladivostok je tak ve své konferenci taktéž na třetím místě, celkově je však před Jokeritem – konkrétně dvanáctý.

Domácí tým poslední dobou sužují interní problémy, ale v lize mu to docela šlape. Skoro vyrovnaná bilance a třetí místo v divizi mluví za své. Jokerit má na svém kontě dvanáct výher, z toho dvě v prodloužení. Má však o něco více proher – patnáct, ale ty jsou především ze začátku sezóny. Se skóre 63:75 a s 39 body je celkově na dvanáctém místě v KHL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 29. Huhtala, 48. Regin (Marjamäki) – 27. Wright (Krasnoslobodcev)

Jokerit Helsinky: Zapolski – A. Kulda, Ch. Genoway, Lauridsen, Jensen, Rissanen, Jalvanti – Joensuu, O'Neill, Regin – Niemi, Salminen, Huhtala – Marjamäki, Jormakka, Hishon – Anttila, Mäki, Talaja.
    Admiral Vladivostok: Nalimov – Wisniewski, Bartulis, Grigorjev, Gavrilenko, Zemčjonok, Mnacjan, Kurašov – Fisenko, Sabolič, Gorškov – Wright, Barbašev, Krasnoslobodcev – Lugin, Alexandrov, Sajustov – Kazakov, Mamin, K. Voronin – J. Jakovlev.

Rozhodčí: Oskirko, Ovčinikov – Šalagin, Šišlo