Novokuzněck – Spartak Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 1:4 (kon.) | Omsk – Soči 4:0 (kon.)
Barys – HC Slovan 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Toljatti 1:2 (0:1 po s.n.)
Ufa – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Minsk – Kunlun 3:4 (kon.) | Jokerit – Vladivostok 2:1 (kon.)
Riga – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Admiral Vladivostok
Čtvrtek 10.11.2016, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Domácí tým poslední dobou sužují interní problémy, ale v lize mu to docela šlape. Skoro vyrovnaná bilance a třetí místo v divizi mluví za své. Jokerit má na svém kontě dvanáct výher, z toho dvě v prodloužení. Má však o něco více proher – patnáct, ale ty jsou především ze začátku sezóny. Se skóre 63:75 a s 39 body je celkově na dvanáctém místě v KHL.

Hosté jsou na tom o něco málo lépe než jejich hostitel. Admiral má totiž třináct výher a čtrnáct proher. Z toho jednu výhru v prodloužení a pět proher v prodloužení. Vladivostok je tak ve své konferenci taktéž na třetím místě, celkově je však před Jokeritem – konkrétně dvanáctý.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – A. Kulda, Ch. Genoway, Lauridsen, Jensen, Rissanen, Jalvanti – Joensuu, O'Neill, Regin – Niemi, Salminen, Huhtala – Marjamäki, Jormakka, Hishon – Anttila, Mäki, Talaja.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Wisniewski, Bartulis, Grigorjev, Gavrilenko, Zemčjonok, Mnacjan, Kurašov – Fisenko, Sabolič, Gorškov – Wright, Barbašev, Krasnoslobodcev – Lugin, Alexandrov, Sajustov – Kazakov, Mamin, K. Voronin – J. Jakovlev.

Rozhodčí: Oskirko, Ovčinikov – Šalagin, Šišlo.

Hráči již vstupují na led. Domácí dnes budou hrát v modrých dresech, hosté v bílé kombinaci.

00:01

00:13
    Utkání nám začalo nepřesným pasem Jokeritu, ze kterého je pouze zákázané uvolnění.

00:37
    Úvodní střelu obstarali hosté, ale Zapolski dokázal projektil od modré čáry srazit do rohu kluziště.

01:07
    Admiral je zatím lepším mužstvem, domácí hráči se osvobodili pouze vyhozením přes všechny čáry.

01:37
    Jokerit vystihl rozehrávku soupeře a kombinuje nyní ve vlastní třetině, kde čeká na okamžik k prvnímu útoku.

02:09
    To se nakonec povedlo, domácí jsou v pásmu soupeře. ale ke střele to zatím nevede.

02:38
    Vladivostok nakonec vyhazuje puk a pospíchá střídat. Útočit však budou moci opět domácí hokejisté.

03:15
    Máme tady teprve druhé přerušení zápasu. Od modré nahodil puk Fisenko, Zapolski jej raději podržel a nerozehrál.

03:37
    Přerušení i na druhé straně, nyní se o střelu z pravé strany pokusil Jensen. Ta však skončila přímo v lapačce Bobkova.

03:57
    Vladivostoku se nepodařilo udržet v útočném pásmu. Soupeř vyhrál souboj u mantinelu a může tak vyrazit do protiútoku.

04:45
    Huhtalova střela z pravé strany našla pouze připravenou lapačku hostujícího gólmana.

05:19
    Vladivostok je momentálně opticky horším týmem, Jokerit hraje hodně aktivně a nepouští protivníka k puku.

05:57
    Ofsajd domácího celku.

06:29
    Útočné výpady hostujícího týmu končí stejně tak, jako začínají. Helsinky zatím brání výborně.

06:58
    Teď ovšem přišla hodně zajímavá přízemní střela od modré, ale Zapolski ji dokázal pravým betonem vyrazit.

07:18
    U branky si účty vyřizovali Wright s Jensenem, rozhodčí je zchladil dvěma minutama za hrubost.

07:50
    První šanci při hře čtyři na čtyři si vytvořili domácí. Úspěšný zákrok betony předvedl Bobkov, který se roztáhl přes celé brankoviště a zamezil tak puku v cestě do brány. Velmi důležitý zákrok.

08:29
    Jokerit kombinuje na vlastní polovině, kde čeká na vhodný čas k útoku.

08:48
    Nakonec to byl však Voronin kdo se dostal ke střele, z velké blízky ale nedokázal trefit mezírku mezi betony.

09:18
    Oba týmy jsou v plném počtu.

09:44
    V polovině třetiny je stav stále 0:0, sledujeme však velmi rychlý hokej. Ani jeden tým nemá větší převahu.

10:23
    Wrightova střela byla sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat v pásmu Jokeritu.

10:38
    Zakázané uvolnění Admiralu.

10:58
    Po střele od modré vznikla před Bobkovem skrumáž, ale nejlépe se zorientovala obrana hostů. Stav se tak měnit nebude.

11:26
    Reginova střela byla ztečována do ochranné sítě. Čeká nás tak vhazování před bránou Admiralu.

11:44
    Voronin se ocitl v ofsajdovém postavení.

12:17
    Hra se odehrává v obranném pásmu Jokeritu, nyní se však Vladivostok nepřesnou kombinací vyhnal. Bude tak muset začít od svého brankáře.

12:45
    Z protiútoku domácího týmu přišla střela, ale Bobkov byl opět pozorný a bez problémů srazil puk do rohu.

13:27
    Na druhé straně puk zastavil Zapolski, čeká nás komerční přestávka.

13:59
    Hosté jsou s pukem za bránou, kde čekají na prostřídání a následný útok.

14:29
    Hraje se převážně ve středu hřiště. Ani jeden tým se nemůže déle udržet ve třetině.

15:11
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Maxim Kazakov – 2 min., hákování).

15:48
    První přesilovku utkání hraje Jokerit, který roztáčí kolotoč v útočné třetině.

16:02
    Střelu od modré nedokázal nikdo před Bobkovem tečovat. Ten tak ukryl puk ve své výstroji.

16:27
    Střela od modré byla sražena do rohu, tlak domácích pokračuje.

16:59
    Hostům se daří dostat z tlaku, vyhazují přes všechny čáry a toto oslabení tak přežijí.

17:12

17:24
    Zakázané uvolnění Admiralu. Mnacjanova přihrávka byla hodně nepřesná.

17:58
    Hostům se po delší době podařilo podívat se do útoku. Výsledkem byla střela od modré, kterou v lapačce ukryl Zapolski.

18:20
    Rissanen zkusil své štěstí, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

18:59
    Útok Vladivostoku skončil nepřesnou přihrávkou, jenž skončila opět mimo hřiště.

19:28
    První třetina už se spíše dohrává, do šaten se tak nejspíše půjde za stavu 0:0.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, která nám gól nenabídla. Jedinou větší šanci měli domácí, ale ti ji využít nedokázali. Hraje se ale docela pohledný hokej, který oplývá velkou rychlostí a bojovností. Ani jeden celek si však nemůže vytvořit větší tlak. Ten vznikl pouze jedenkrát – při přesilovce Jokeritu. Doufejme, že druhá třetina už nám nějaký gól nabídne.

20:01

20:01
    Jokerit byl na konci první třetiny shledán vinným za špatné střídání. Hosté tak začínají třetinu přesilovkou.

20:57
    Daří se jim usadit ve třetině, ale zatím nepřichází žádná střela.

21:18
    Až nyní přišla střela od modré, ale Zapolski ji dokázal srazit do rohu.

21:37
    Hosté se navíc špatnou kombinací vyhnali z útočného pásma.

21:49
    Jokerit opět vyhazuje.

22:00

22:29
    Poprvé ve druhé třetině jsou v útoku domácí, ale dlouho jim to nevydrželo. Do protiútoku postupuje jejich soupeř.

22:59
    Ten se dokonce dostal ke střele, ale z úhlu neměl moc šancí ke vstřelení gólu.

23:25
    Akce pak ještě pokračovala,a ale po pokusu Grigorjeva skončil kotouč v lapačce Zapolskiho.

23:47
    Domácím se ve druhé třetině absolutně nedaří vydržet v pásmu soupeře, ten je jednoznačně lepším týmem zatím.

24:18
    Tak teď už se to domácím povedlo a byla z toho hodně dobrá střela zápěstím. Joensuův pokus však Bobkov parádním semaforem překazil!

24:38
    Huahtala se snažil tečovat před hostujícím gólmanem, ale ten si s pukem dokázal poradit.

24:54
    Jokerit je při chuti. Hosté teď mají hodně práce s rozjetým soupeřem. Huhtala objel bránu a zkusil překvapit Bobkova, ale ten se stihl přesunout.

25:14
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Oskars Bartulis – 2 min., vysoká hůl).

25:37
    Domácí nezačínají přesilovku dobře. Nepřesnou přihrávkou se vyhnali z útočné třetiny.

26:00
    Teď už jsou ale opět v útoku. Uvidíme první gól zápasu?

26:15
    Zatím ne, ránu Genowaye od modré Bobkov bez problému pokryl.

26:36
    Obrovská šance! Jeden z útočníku domácích dostal nabito na mezikruží, ale Bobkov předvedl parádní zákrok.

26:52
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    JAMES WRIGHT však z následného úniku dává gól a skóruje v prodloužení. Krasnoslobodcev vyřešil situaci dva na jednoho parádně, nahrál na volného spoluhráče a ten neměl problém domácího brankáře překonat! Asistence: Vadim Krasnoslobodcev
    26:52 James WRIGHT - 0:1

26:56
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Maxim Mamin – 2 min., podražení).

27:29
    Střela od modré minula bránu a vyletěla z pásma až za Zapolskiho.

27:52
    Jokerit má velký tlak, ale nedaří se mu vymyslet nějakou kloudnou akci.

28:16
    Ta přišla až teď střelu od modré Bobkov pouze vyrazil, ale poradil si i s následnou dorážkou Regina.

28:28
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Rychlá odpověď Jokeritu, který využívá přesilovou hru. TOMMI HUHTALA se dostal k puku, o který přišel Bartulis před vlastní bránou, a poslal jej za záda bezmocného Babkova. Za hrubici Bratulise trenér rozhodně nepochválí! Bez asistence.
    28:28 Tommi HUHTALA - 1:1

29:49
    V polovině utkání tak máme srovnáno, utkání bude ještě hodně zajímavé. Jokerit je při chuti a snaží se přidat další gól.

30:06
    Následná střela však končí pouze ve výstroji Bobkova.

30:29
    Nyní se hraje hlavně ve středu hřiště.. Bude zajímavé sledovat, jak se bude zápas vyvíjet.

30:58
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podražení).

31:17
    Vladivostok se hned na začátku výhody usazuje v útočném pásmu.

31:35
    Náslendá kombinace je však zblokována a končí v ochranné síti. Fisenko se tak k puku nedostal.

31:47
    Jokerit vyhazuje přes všechny čáry a střádá tak cenné vteřinky.

32:29
    Vladivostok má velký tlak, k žádné větší šanci to ovšem zatím nevede.

32:43
    A když už přijde střela na bránu, tak ji ukryje ve výstroji pozorný Zapolski.

32:58

33:12
    Nahození končí v lapačce Bobkova. Čeká nás komerční přestávka.

33:51
    Jokerit se dokázal usadit v pásmu soupeře, ke střele se nakonec dostal střelec branky Huhtala, ale tentokrát z pravé strany branku nevstřelil.

34:19
    Domácí jsou při chuti a snaží se ještě před koncem druhé třetiny přidat jeden gól.

34:48
    Po delší době je u puku Vladivostok. Ten kombinuje na vlastní polovině, kde se snaží uklidnit hru.

35:29
    Skrumáž ale vznikla nakonec před Bobkovem. Od modré totiž pálil Jensen, ale k dorážce se nikdo v modrém dresu nakonec nedostal.

35:53
    Naopak mohli zahrozit hosté na druhé straně, Sabolicova střela však neměla gólové parametry.

36:39
    Helsinky jsou opět nastěhovány v útočné třetině. Dočkáme se ještě gólu?

37:06
    Zatím to tak nevypadá, Vladivostoku se totiž podařilo vyhodit puk.

37:39
    Domácí trápí ztráty puku, které často resultují v protiútoky hostů. Obránci Jokeritu tak musí být stále v pozoru.

38:08
    Vladivostoku se daří držet v útočné třetině. Tam se ale o puk bojuje hlavně v rohu kluziště.

38:13
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., krosček).

38:25
    Domácí začínají oslabení výborně, daří se jim vyhodit a dobře bránit modrou čáru.

38:49
    Až nyní se hosté dostali do pásma, podaří se jim něco vymyslet?

39:17
    Z pravé strany přišla střela, která Zapolskimu vypadla, ale nikdo v bílém se k puku již nedostal.

39:40
    Jokerit navíc dokázal vyhodit puk, ve druhé třetině už se asi nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou druhou třetinu, která nabídla po gólu na obou stranách. Vladivostok se prosadil ve vlastním oslabení, kdy se do úniku dostal Krasnoslobodcev s Wrightem. Odpověď domácích na sebe ale nedala dlouho čekat, hned z následné přesilovky srovnal Huhtala. Hraje se hodně vyrovnaný zápas, ve kterém mají o něco více ze hry domácí. Před třetí třetinou je ale vše otevřené.

40:01

40:13

40:32
    Třetí třetina je zatím hodně opatrná, puk se pohybuje po většinu času ve středu ledové plochy.

41:09
    Ani jednomu týmu se nedaří přejít modrou čáru a udržet se v útoku.

41:35
    O tlak se pokoušeli hosté, ale prohráli souboj o puk u mantinelu. Domácí čekají za bránou na prostřídání.

42:17
    Třetí třetina toho zatím moc nenabídla...Hosté se dopustili ofsajdu.

42:32
    Nahození od modré ukryl ve výstroji Bobkov. První střela v závěrečné periodě tak příliš nebezpečná nebyla.

42:52
    Jeonsuu byl příliš agresivní při tahu na bránu a doslova sestřelil Bobkova. Po jejich střetu se na hřišti pochopitelně strhla šťouchanice.

42:52
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

43:19
    Jokerit se zatím brání výborně a vyhazuje kotouč.

44:10
    Jokerit se dokázal dostat do úniku, ale lehká střela Bobkova nijak neohrozila.

44:40
    Další vyhození domácích, hostům se tato přesilovka nedaří.

44:53

45:24
    Přesilovou hru si zahraje i Jokerit. Za krosček si odpočine Mnacjan.

45:39
    Domácí celek vyslal střelu od modré. Jensen ovšem nebyl úspěšný. Bobkov s klidem ukryl puk v lapačce.

46:00
    Domácí jsou usazeni v pásmu, kde si vytvořili velký tlak. Hosté mají co dělat aby se ubránili.

46:23
    Vladivostok vyhodil, Jokerit bude muset začít od začátku.

46:47
    Tohle bude pro hosty hodně těžké. Za krosček je vyloučen Kazakov. Domácí tak budou mít přesilovou hru 5 na 3. Za posunutí branky a tedy zdržování je navíc vyloučen i Wisniewski! Hosté se hodně zlobí, ale nic jim to není platné.

47:07
    První střela Jokeritu skončila mimo branku a druhá byla zblokována Sajustovem. Domácím se tak zatím moc nedaří.

47:24
    První trest skončil čeká nás ale ještě 1:24 přesilovky pět na tři.

47:40
    Domácí zatím mají špatně seřízená mířidla.

47:57
    To už ale neplatí! Přihrávka přes brankoviště našla PETERA REGINA, který v pokleku překonal přesunujícího se Bobkova. Asistence: Masi Marjamäki
    47:57 Peter REGIN - 2:1

48:25
    Pokračuje přesilovka 5 na 4, hosté ale vyhodili puk.

48:51
    Domácím se nedaří dostat se do pásma, hosté dobře brání.

49:37

50:05
    V polovině poslední třetiny se hosté dopustili ofsajdu. Jokerit je ve vedení a Vladivostoku zbývá už jen nějakých deset minut na to, aby vyrovnal.

50:37
    domácí jsou s pukem za vlastní bránou, do útoku nijak nepospíchají.

51:00
    Další ofsajd hostujícího týmu.

51:24
    Hra je stále velmi vyrovnaná. Ani jeden tým se nedostává do tlaku. Dá se však očekávat, že časem na tom budou lépe hosté.

51:58
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Voronin – 2 min., nedovolené bránění).

52:17
    Domácí už jsou nastěhováni v útočné třetině. Podaří se jim přidat další gól?

52:43
    Zatím to tak nevypadá, střelu z vrcholu kruhů pokryl Bobkov.

53:04
    Vladivostoku se daří vyhodit kotouč a ušetřit tak cenné vteřiny.

53:18
    Další střela končí v lapačce Bobkova. Hostující gólman dnes chytá velmi dobře.

53:30
    Po následném vhazování vyhazují hosté přes všechny čáry. Domácím se přesilovka moc nedaří.

53:59

54:53
    Hraje se ve středu hřiště, kde probíhají souboje o puk. Ani jednomu týmu se ale nedaří dostat kotouč pod svou kontrolu.

55:13
    Nakonec je to Vladivostok, kdo se dostal do útoku. A dokonce vybojoval faul.

55:17
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., podražení).

55:27
    Sabolic ihned vyzkoušel pozornost domácího brankáře, ale neuspěl.

55:49
    Před bránou vznikla velká skrumáž, Zapolski byl úplně mimo bránu, ale k puku se nakonec dostali nejdříve domácí.

56:09
    Ti navíc zvládli vyhodit kotouč.

56:46
    Hosté už jsou ovšem opět před brankou Jokeritu. Střelu z pravé strany opět kryje Zapolski, který dnes působí opravdu hodně jistě!

57:08
    Další vyhození domácích.

57:18

57:29
    Vladivostok si vytvořil tlak, ale špatnou kombinací se vyhnal ze třetiny. Bude tak muset začít od vlastní brány.

57:57
    Hosté jsou opět v útoku, na vyrovnání se jim ale povážlivě krátí čas.

58:17
    Puk je opět za Bobkovem. Vladivostok se nadechuje k poslednímu snažení.

58:43
    Jokerit ovšem perfektně brání. Nyní se dokonce dostal ke střele od modré, kterou musel Bobkov podržet. Další cenné sekundy pro domácí celek.

58:54
    Admiral rychle spěchá před domácí bránu, jejich snažení je ale hodně kostrbaté. Nedaří se mu udržet si pásmo.

59:16
    Teď navíc po nepřesném pasu přišlo zakázané uvolnění.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:29
    Hosté to zkouší v šesti.

59:39
    O puk se bojuje v obranné třetině domácích.

59:57
    Poslední střela utkání byla zblokována obránci.

Statistiky

Střely: 42-27
    Vyloučení: 6-8
    Bodyčeky: 16-17
    Vhazování: 35-34

Máme za sebou utkání mezi domácím Jokeritem ahostujícím Vladivostokem. Šťastnější z tohoto utkání dnes budou domácí borci, kterým se podařilo v poslední třetině využít přesilovku 5 na 3 a rozhodnout tak o tom, že všechny body zůstanou v Hartwall aréně. Nutno podotknout, že Jokerit byl po většinu utkání o něco lepším týmem a výhru si tak určitě zasloužil. (19:54:45)

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 29. Huhtala, 48. Regin (Marjamäki) – 27. Wright (Krasnoslobodcev)

Jokerit Helsinky: Zapolski – A. Kulda, Ch. Genoway, Lauridsen, Jensen, Rissanen, Jalvanti – Joensuu, O'Neill, Regin – Niemi, Salminen, Huhtala – Marjamäki, Jormakka, Hishon – Anttila, Mäki, Talaja.
    Admiral Vladivostok: Nalimov – Wisniewski, Bartulis, Grigorjev, Gavrilenko, Zemčjonok, Mnacjan, Kurašov – Fisenko, Sabolič, Gorškov – Wright, Barbašev, Krasnoslobodcev – Lugin, Alexandrov, Sajustov – Kazakov, Mamin, K. Voronin – J. Jakovlev.

Rozhodčí: Oskirko, Ovčinikov – Šalagin, Šišlo