Philadelphia – Ottawa 2:3 (0:1 po s.n.) | Carolina – San Jose 1:0 (kon.) | Columbus – Washington 2:1 (po pr.)
Toronto – Nashville 6:2 (kon.) | Montreal – Florida 3:4 (po pr.) | Detroit – Tampa 3:4 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 1:2 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 2:7 (kon.)
Anaheim – Edmonton 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
3:4 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Florida Panthers
Středa 16.11.2016, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Vincent Trochek se sice netrefil, radovat se ale mohl i tak.

Z tohoto dramatického duelu je to vše, přeji Vám poklidný středeční den. (04:41:44)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 5 střel, čas na ledě 16:56
    Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:36.

1. Aaron Ekblad (FLA) 1+0
    2. David Desharnais (MTL) 1+1
    3. Michael Matheson (FLA) 0+1.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 37 – 24 (6:12, 21:6, 9:3, 1:3)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 17
    Trestné minuty: 6 – 6
    Využité přesilové hry: 1/3 – 0/3
    Bodyčky: 25 – 25
    Vyhraná vhazování: 52% – 48%.

Dobojováno jest! Florida přijela do Bell Centre v roli ousidera, do Toronta však odletí s dvěma body v kapse a druhým těsným vítězstvím v řadě! Obraz hry tomu přitom moc nenapovídal, Montreal byl po většinu utkání lepším týmem, jenomže kvůli horší produktivitě byl nakonec rád za prodloužení. V něm Panteři domácí hráče zmáčkli a skórující Ekblad se na konci 63. minuty postaral o vůbec první porážku Canadiens před vlastními fanoušky.

62:59 Aaron EKBLAD - 3:4

62:59
    Florida právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! A je až pozoruhodné, jak velkou roli v tomto prodloužení hrály zlomené hokejky! Neozbrojený Galchenyuk při bránění opustil hřiště a nechal naskočit na led jiného hráče. Panteři se tak snadno udrželi v útočném pásmu, kde Jokinen z rohu přihrál napřaženému AARONU EKBLADOVI. Ten při střele zlomil hokejku, ovšem to mu paradoxně pomohlo. Price s takto pomalým zakončením nepočítal, reagoval na avizovanou prudkou ránu, a puk se po ledě doslova došoural za brankovou čáru! Asistence: Jussi Jokinen, Vincent Trocheck.

62:43
    Domácí hrají prakticky ve dvou lidech! Galchenyuk totiž nemá hokejku a nyní jen stínuje před Pricem.

62:27
    Panteři puk rychle získali zpět do své moci, Trocheck z pravého kruhu nabil na osu hřiště Ekbladovi, ale tomu se střela vůbec nepovedla.

61:52
    Domácí uklidňují hru, všech šest hráčů míří střídat a puk se pomalu stěhuje do blízkosti Roberta Luonga.

61:13
    Nádherný hokejový moment! Barkov ukradl puk Petrymu a před brankovištěm předvedl střelu jako před několika lety Tomáš Hertl v památném duelu proti Rangers. Price ale byl připravený i na tuto variantu a puk parádně chytil!

60:54
    Max Pacioretty pláchl po levé straně, jenomže Luongo střelu zápěstím vyrazil před sebe, kde už nebyl žádný muž v červenomodrých dresech.

60:27
    Smith měl vedle sebe úplně volného Trochecka, jehož střelu ale zablokoval Weber a dorážka Ekblada pro změnu skončila na betonech Price.

60:09
    Plekanec vyhrál vhazování nad Trocheckem, který ho o pár sekund později ale čistě zastavil a vrátil puk do střední třetiny.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 36 – 21 (6:12, 21:6, 9:3).

Montreal na domácím kluzišti poprvé v sezóně nevítězí po základní hrací době. Přesto má šanci získat z tohoto duelu i druhý bod, a to konkrétně v blížícím se pětiminutovém prodloužení, případně v samostatných nájezdech.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. Pacioretty (Beaulieu, Desharnais), 25. Desharnais (Markov, Plekanec), 46. Byron (Gallagher, Galchenyuk) – 6. Petrovic, 16. Rau (Matheson), 38. Malgin (Griffith, Sceviour), 63. Ekblad (J. Jokinen, Trocheck)

Montreal Canadiens: Price – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov, Pateryn, Beaulieu – Shaw, Danault, Pacioretty (C) – Gallagher, Galchenyuk, Byron – Carr, Plekanec, Terry – T. Mitchell, Desharnais, Andrighetto.
    Florida Panthers: Luongo – Demers, Yandle, Ekblad, Pysyk, Petrovic, Matheson – Jágr, Barkov, Marchessault – R. Smith, Trocheck, J. Jokinen – Sceviour, Malgin, Griffith – Rau, MacKenzie (C), McKegg.

Rozhodčí: Lewis, Meier – Cormier, Kovachik