Philadelphia – Ottawa 2:3 (0:1 po s.n.) | Carolina – San Jose 1:0 (kon.) | Columbus – Washington 2:1 (po pr.)
Toronto – Nashville 6:2 (kon.) | Montreal – Florida 3:4 (po pr.) | Detroit – Tampa 3:4 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 1:2 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 2:7 (kon.)
Anaheim – Edmonton 4:1 (kon.)
Detroit Red Wings
3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Tampa Bay Lightning
Středa 16.11.2016, 01:42 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Joe Louis Areně v Detroitu sledovalo 20 027 diváků se s vám loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:29:19)

3. Nikita Nestěrov (TBL) 1+1

Zajímavé střetnutí je tedy u konce a dva body si odvezou přeci jenom hráči Tampy. Ti měli velmi dobrý vstup do třetí třetiny, neboť Nikita Nestěrov v čase 41:29 potrestal vyloučení Justina Abdelkadera a dostal Tampu do dvoubrankového vedení. Jenže domácí se opět dokázali vrátit do hry. Díky přesilové hře ve 48. minutě po trefě Ryana Sproula snížili a o přibližně dvě minuty později navíc Henrik Zetterberg rovněž při početní výhodě vyrovnal!

Zdálo se, že uvidíme prodloužení, ale 70 vteřin před koncem řádné hrací doby přišel šok. Zblokovaná střela od modré čáry se odrazila na hůl Nikity Kučerova, který pohodovým zakončením rozhodl o vítězství hostujícího celku.

Střely na bránu po 3. třetině

DET – 28 (9, 8, 11)
    TBL – 22 (11, 5, 6)

59:57
    Kotouč se odráží až do pásma domácího celku. Dnešní utkání je bohužel pro příznivce Rudých křídel definitivně rozhodnuto.

59:39
    Konečně se Mrázek vydal na střídačku a Detroit hraje powerplay. Na vyrovnání už ale nezbývá moc času.

59:26
    Domácí hokejisté se ne a ne vymanit z blízkosti vlastního obranného pásma. Petr Mrázek proto stále zůstává v bráně.
    58:50 Nikita KUČEROV - 3:4

58:50
    Tampa právě vstřelila branku!
    Zničehonic je tady velký šok pro domácí hokejisty. Blokující Miller nešťastně zastavil střelu od modré čáry, kotouč zůstal před NIKITOU KUČEROVEM a ten v pohodě trefil odkrytou bránu. Petr Mrázek nemohl zasáhnout, neboť reagoval na první střelu od modré čáry. Asistence: Braydon Coburn, Tyler Johnson

58:14
    Na obou stranách jsme zaregistrovali nepovedený pokus o ohrožení soupeřova gólmana. Kotouč se odráží do neutrální zóny.

57:34
    Brayden Point neměl prostor na zbytečné kličky či kombinaci a tak Mrázka jednoduše zaměstnal dalším nahozením. Necelé dvě a půl minuty před koncem se bude vhazovat v pásmu Detroitu.

57:02
    Tak v posledních desítkách vteřin mají více ze hry hosté, kteří zřejmě nechtějí do prodloužení. Český gólman však teď domácí párkrát podržel.

55:59
    S dalším zakončením přispěchal Victor Hedman, jenž si to z pozice obránce namířil až mezi kruhy. Mrázek opět připraven.

55:37
    Po icingu a vyhraném buly se k zakončení dostali hosté. Mrázek jen vyrazil střelu od modré čáry, ale poté se rychle zorientoval a bekhendem zlikvidoval i dorážku.

55:19
    Hra se rychle přelévá ze jednoho konce ledové plochy na druhý. Teď je však puk za Mrázkem, kde vyčkává jeden z domácích beků.

54:28
    Valtteri Filppula dostal na pravé straně trochu prostoru, ale po rychlém přechodu do útočného pásma pálil těsně vedle vzdálenější tyče.

54:06
    Přes mantinel se teď kotouč odrazil až mezi diváky. To byl signál pro přerušení hry a rovněž i komerční přestávku.

53:22
    Akce Kučerova teď nevypadala vůbec nebezpečně, ale po prohazovačce a jemném plácnutí do puku trefil hostující forvard tyč!

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 19. Nielsen (Glendening), 48. Sproul (Green, Nyquist), 50. Zetterberg (Mantha, Sproul) – 4. Kučerov (Nestěrov, Naměstnikov), 7. Stamkos (Hedman, Kučerov), 42. Nestěrov (Filppula, Naměstnikov), 59. Kučerov (Coburn, T. Johnson)

Detroit Red Wings: Mrázek – DeKeyser, Green, Ericsson, Marčenko, Br. Smith, Sproul – Tatar, Zetterberg, Abdelkader – Glendening, Nielsen, D. Larkin – Nyquist, Helm, Mantha – D. Miller, Sheahan, Ott.
    Tampa Bay Lightning: Bishop – Hedman, Šustr, Garrison, Nestěrov, Coburn, Koekkoek – Killorn, Palát, T. Johnson – Kučerov, Naměstnikov, Stamkos – Callahan, Filppula, Point – Boyle, Paquette, J.T. Brown.

Rozhodčí: Garrett Rank, Dan O’Rourke – Scott Driscoll, Scott Cherrey

Diváci: 20 027