Lipt. Mikuláš – Nitra 2:4 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 2:3 (kon.) | Martin – Poprad 5:4 (po pr.)
Nové Zámky – Žilina 4:0 (kon.) | Trenčín – Zvolen 0:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
HK Nitra
sk Středa 16.11.2016, 17:00 • SE Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

V dnešnom stretnutí Tipsport ligy si Nitra zo zápasu odnáša všetky tri body. Liptáci v prvej tretine viedli 2:0, ale Nitra dokázala znížiť na 2:1 už v prvej tretine a po ďalších troch góloch v tretej tretine napokon zvíťazila 2:4. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:30:46)

59:20
    Kriška našiel osamoteného Urama medzi kruhmi, ale jeho strela bola veľmi nepresná.

58:48
    Zápas sa už len dohráva a ani jeden tím sa netlačí do útočného pásma.
    58:07 SLOVÁK - 2:4

58:07
    Nitra dala gól!

Milam vyslal prudký puk od modrej čiary a pred bránou ho tečoval MAREK SLOVÁK, ktorý prekonáva brankára Liptovského Mikuláša.
    Asistencie: Milam Jameson

57:45
    Nitra je v útočnom pásme. Versteeg nahodil puk na brankára, ale Križan zostal neporazený aj po následnej dorážke.

57:37
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ro. Huna – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

57:30
    Domáci sú v útočnom pásme, ale kombinujú len okolo mantinelov.

56:50
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Hostia vyhrali buly, ale puk vyhodili cez všetky čiary a píska sa zakázané uvoľnenie.

56:10
    Hra sa mierne ukľudnila a Liptáci sa aj napriek veľkej snahe gólu dočkať nevedia.

55:20
    Liptovský Mikuláš rozohráva spoza brány, ale po nepresnej prihrávke zapríčinili zakázané uvoľnenie.

54:30
    Oba tímy viackrát stratili puk a hra sa odohráva väčšinou v strednom pásme.
    53:46

53:46
    Slovák išiel sám proti Križanovi, ale jeho zakončenie išlo tesne okolo ľavej žŕdky.

53:00
    Bobčekova strela od modrej čiary bola zastavená obrancom Nitry, ktorý rozohráva útočnú akciu.

52:00
    Do útočného pásma sa snažil preniknúť Števuliak, ale rozhodca hru prerušil kvôli ofsajdu.
    50:46 ŠTEFANKA - 2:3

50:46

Blackwater našiel pred Križanovou bránkou osamoteného JURAJA ŠTEFANKU,ktorý okamžite vystrelil a puk poslal za Križanov chrbát.
    Asistencie? Blackwater Judd

49:59
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Nitry. Liptáci sa dostali k puku, ale nepresnou prihrávkou zapríčinili zakázané uvoľnenie.

49:40
    Bajtek sa snažil pred bránou nájsť Ondruška, ale ten sa pod tlakom k zakončeniu nedostal.

48:40
    Uram krížnou prihrávkou perfektne našiel Krišku a ten prudkou strelou z prvej trafil len do Valenta.

47:37
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Štefanka sa v rýchlo protiútoku dostal osamotený do výbornej príležitosti, ale jeho strelu Križan vyrazil mimo nebezpečenstva.

46:30
    Hostia sú v útočnom pásme. Ručkay sa spoza brány snažil prekvapiť Križana, ale domáci obrancovia puk odpratali.

45:45
    Slovák mohol ísť sám proti brankárovi, ale Kriška mu pekne puk vypichol.

45:12
    Nitra puk vyhadzuje sa oslobodzuje sa.

44:41
    Po peknej prihrávke Rudolfa Hunu sa k strele dostal Faith, ale Valent tento puk zastavil.

44:06
    Nitra má puk na hokejkách a zdržuje hru.

44:05
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Paukovček – 2 min., nedovolené bránenie).

43:27
    Nitre sa nedarí udržať v útočnom pásme.

42:44
    Liptáci sa zatiaľ úspešne bránia a puk neustále vyhadzujú.

42:08
    Domácim sa puk podarilo vyhodiť a na chvíľu sa tak oslobodili.

41:50
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kadlubiak – 2 min., držanie).
    40:46 RUČKAY - 2:2

40:46

Po hrubej chybe domácej obrany Nitra vyrovnáva stave stretnutie na 2:2. Osamotený sa pred Križanom ocitol HENRICH RUČKAY a poslal puk za jeho chrbát.
    Asistencie: Blackwater Judd, Pupák Miroslav

40:15
    Slovák sa pekne uvoľnil a po prechode do útočného pásma vystrelil spoza obrancu, ale Križan puk chytá.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sa skóre nemenilo, aj napriek obrovským šanciam oboch tímov. Hra pokračovala v útočnom duchu. Uvidíme, či sa hosťom podarí v tretej tretine otočiť stav zápasu, alebo si Liptáci vedenie udržia a zvíťazia.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:49
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Kadlubiak nahodil puk na mantinel a domáci o puk prichádzajú.

39:20
    Moravčíkova strela od modrej čiary bola zastavená obrancom hostí.

38:30
    Liptáci už sú v plnom počte a hrajú presilovú hru.

37:55
    Väčšina hry sa teraz odohráva v strednom pásme.

37:14
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Milam – 2 min., nedovolené bránenie).

36:40
    Križan sa teraz predviedol. Behom pár sekúnd išlo naňho veľké množstvo striel a dorážok a všetky s prehľadom vyrazil.

36:22
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., hákovanie).

35:56
    Hostia v plnom počte.

35:27
    Nádašdi vystrelil prudko o modrej čiary, ale puk dokázal Valent vyraziť.

34:32
    Po Uramovej prihrávke spoza brány sa k strele dostal Stümpel, ale puk letel tesne ponad bránu.

34:10
    Domáci sa držia v útočnom pásme, ale kombinujú len okolo mantinelov.

33:56
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Milam – 2 min., držanie).

Domáci v plnom počte.

33:11
    Ručkay to skúsil z pravého kruhu ale Križan puk vyráža.

32:20
    Mezeiova strela od modrej čiary bola zblokovaná a ku Križanovi sa nedostala.

31:44
    Liptáci puk vyhadzujú a napádajú rozohrávku hostí.

31:34
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Faith – 2 min., hákovanie).

31:05
    Buly v útočnom pásme Nitry vyhrali domáci, ale puk sa im vyviezť nepodarilo a Nitra zostáva v útočnom pásme. Ordzovenského strelu Križan chytá a prerušuje hru.

30:50
    Macík sa tlačil pred Križana, ale bol dobre bránený Mezovským a ten mu puk vypichol.

30:00
    Chalupa bol po nepresnej prihrávke v obrovskej príležitosti, ale ani po dorážke nedokázal Križana prekonať.

29:00
    Huna po Števuliakovej prihrávke prudko vystrelil, ale jeho strelu dokázal Valent betónom vyraziť.

28:16
    Buly v strednom pásme vyhrali hostia, ale Liptáci im puk pri prechode do útočného pásma zobrali.

27:40
    Nitra rozohráva spoza brány, ale v strednom pásme puk stráca.

26:42
    Hostia zvýšili aktivitu a vytvorili si viacero gólových príležitostí.

26:20
    Blackwater poslal prudkú strelu z uhla na Križana, ale ten puk bez problémov vyrazil.

25:10
    Hostia nahodili puk do útočného pásma. Versteegova strela od modrej čiary bola tečovaná ale Križan puk vyrazil.

25:06
    Hostia už sú na ľade v plnom počte a vhadzuje sa v strednom pásme.

24:37
    Nitra puk opäť vyhadzuje.

23:57
    Uram sa snažil pred bránou nájsť svojho spoluhráča, ale prihrávka bola nepresná.

23:35
    Domáci sú už v úročnom pásme a kombinujú.

22:50
    Hostia po vhadzovaní puk vyhadzujú cez všetky čiary.

22:45
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., sekanie).

22:15
    Domáci sú v útočnom pásme ale po súboji o puk v rohu klziska sa k puku dostala Nitra.

21:28
    Buly v útočnom pásme Nitry. Domáci buly vyhrali pri prechode stredným pásmom a nepresnej prihrávke rozhodca hru prerušuje pre zakázané uvoľnenie.

21:00
    Dávid König sa z uhla snažil prekvapiť Križana ale ten bol pozorný a hru prerušuje.

20:41
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Pri puku zostali hostia, ale po nepresnej prihrávke rozhodca odpískal zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude opäť v obrannom pásme Nitry.

20:15
    Pri puku sú hostia. Slovákovu strelu Križan vyrazil. Následný rýchly protiútok Rudolfa Hunu skončil podobne a brankár puk po dobrej strele vyrazil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine dnešného stretnutia Liptáci vyhrávajú nad Nitrou 2:1. Skóre otváral Uram v jedenástej minúte a vedenie Liptákov na 2:0 zariadil Števuliak. Nitra sa ale naďalej snažila o útočnú hru a gólom Macíka z 19. minúty znížila na 2:1. V Liptovskom Mikuláši sa hrá útočný hokej a diváci sa rozhodne nemajú na čo sťažovať.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:31
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Nitry. Štefanka sa ocitol po výbornej prihrávke gólovej príležitosti, ale Križan bol proti a puk chytá.

19:30
    Blíži sa nám koniec prvej tretiny a oba tímy pokračujú v útočnej aktivite.
    18:58 MACÍK - 2:1

18:58

Nitra nahodila puk do útočnej tretiny. RADOSLAV MACÍK sa dostal až pred brankára Križana a pomedzi betóny ho prekonal.
    Asistencie: Ordzovenský Peter, Paukovček Lukáš

17:50
    Mezeiova strela od modrej čiary bola prudká ale priestor brány netrafila.
    16:51 ŠTEVULIAK - 2:0

16:51
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Rýchly protiútok Liptovského Mikuláša. Piatka presnou prihrávkou našiel osamoteného PATRIKA ŠTEVULIAKA, ktorý z prvej vystrelil a prekonal brankára Valenta.
    Asistencie: Piatka Maroš, Laco Andrej

16:21
    Hostia už sú v plnom počte, ale domáci sú stále pri puku.

15:50
    Liptáci sa musia opäť dostávať do útočného pásma po vyhodenom puku.

15:12
    Nádašdiho strelu od modrej čiary tečoval Uram, ale Valent dokázal puk vyraziť.

14:30
    Hostia puk vyhodili a Vesŕsteeg mal možnosť na strelenie gólu, ale Križan mu jeho plány prekazil.

14:12
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 min., sekanie).

13:30
    Domáci rozohrávajú spoza vlastnej brány, ale nepresnou prihrávkou o puk prišli.

12:25
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Hostia vyhrali buly a König nahodil puk do útočného pásma.

12:00
    Liptáci po góle zvýšili aktivitu a nechcú Nitru pustiť cez stredné pásmo.

11:10
    Nitra je pri puku, ale Liptáci ju aktívne napádajú a tak má problém s rozohrávkou.
    10:18 URAM - 1:0

10:18

Pekná spolupráca MAREKA URAMA a Matúša Sukeľa priniesla prvý gól. Obaja boli pred bránou Nitry osamotený a peknou kombináciou nemali problém otvoriť stav zápasu.
    Asistencie: Sukeľ Matúš

09:35
    Na oboch stranách môžu teraz diváci vidieť viacero nepresností.

08:30
    Milam sa snažil natlačiť pred bránu Križana, ale obrancovia Liptovského Mikuláša mu dokázali puk odobrať.

07:30
    Kriška vybojoval puk za bránou hostí ale nedokázal nájsť prihrávkou Sukeľa v dobrej pozícii.

06:20
    Róber Huna napádal rozhrávku Nitry v oslabení a puk sa mu podarilo vybojovať. Pred bránku prihral osamotenému bratovi Rudolfovi Hunovi, ale jeho strelu dokázal Valent vyraziť.

05:50
    Vhadzovalo sa v strednom pásme a domáci dokázali puk vyhodiť cez všetky čiary.

05:17
    Kabáč sa dokázal výborne v oslabení uvolniť, ale sám proti brankárovi pod tlakom tesne netriafa Valentovu bránu.

04:59
    Milamov nahodený puk dokázal Križan chytiť a prerušuje hru.

04:50
    Nitra je pri puku a kombinuje v útočnom pásme.

04:44
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., hákovanie).

04:00
    Blackwater bol v rýchlom protiútoku. Jeho strela trafila tyčku Križanovej brány.

03:40
    Richard Huna bojoval o pik v rohu klziska, ale Nitranom sa podarilo puk vybojovať.

02:45
    Ordzovenského strela od modrej čiary bola vyrazená na ochrannú sieť a hra sa prerušuje.

02:02
    Paukovček je za bránkou Liptákov a kombinuje so spoluhráčmi.

01:30
    Obe mužstvá začali zápas aktívne a tlačia sa pred súperove bránky.

00:45
    Milamova strela od modrej čiary minula bránku Križana.

00:10
    Pri puku boli hostia, ale v strednom pásme puk stratili a Liptáci rozohrávajú spoza bránky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

O pár minút sa bude môcť začať stretnutie.

Rolba sa napokon po 20 minútach pohla a začala upravovať ľad.

Stretnutie sa s veľkou pravdepodobnosťou začne neskôr. Ľadová plocha nie je upravená, rolba stojí v rohu klziska a technici sa ju pokúšajú opraviť.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Makovský, Moravčík, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Šiška, Bobček, Oravec – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna- Kriška, Sukeľ, Uram – Faith, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

HK Nitra: Valent – Milam, Versteeg, Pupák, Mezei, P. König, Ordzovenský, Rais, Kuzma – Ručkay, Slovák, Blackwater – Štefanka, Krištof, D. König – Macík, Paukovček, Bajtek – Chalupa, Ondrušek, Bene

Rozhodca: Lauff, Kalina – Bogdaň, Jobbágy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Uspeje dnes Liptovský Mikuláš v súboji s majstrom?

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní stredajšieho hokejového zápasu 20. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím HK Nitra. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Po reprezentačnej prestávke sa mu podarilo o body ošklbať Zvolen, keď dokázal otočiť zápas z 2:0 na 3:4. V predĺžení rozhodujúci gól po 40 sekundách strelil Matúš Sukeľ. V ďalšom kole ale Liptáci svoj dobrý výkon nedokázali v Žiline zopakovať. Domáci už po prvej tretine vyhrávali 3:0 a aj napriek snahe Liptovského Mikuláša znížiť stav zápasu ale dokázali zvíťaziť vysoko 7:3. Liptáci sú v tabuľke Tipsport ligy na piatom mieste s 30 bodmi o tri body za Žilinou.
    Skóre: 54:59
    Najproduktívnejší hráč: Huna Rudolf (7+8)

HK Nitra

Nitra v posledných štyroch zápasoch nezískala ani bod. Najprv podľahli na vlastnom ľade Žiline 4:6, potom postupne prehrali v Košiciach 5:2 a doma s Popradom 2:5 a proti Banskej Bytrici 1:4. V poslednom zápase Nitrania síce otvorili skóre v 18. minúte gólom Lalibertého, ale hostia dokázali ešte v prvej tretine vyrovnať a zápas sa rozhodol až v tretej tretine keď Nitra inkasovala z hokejky Matushkina a dva krát z hokejky Matoušeka.
    Skóre: 68:56
    Najproduktívnejší hráč: Slovák Marek (11+9)

Posledný vzájomný zápas:
    HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
    Góly: 4. Mezei (Kutálek, Ručkay), 31. Slovák (Blackwater, Laliberté), 34. Ručkay (Ordzovenský, Krištof), 36. Macík (König, Štefanka) – 53. Ru. Huna (Ro. Huna)
    Strely: 48:18
    Vylúčenia: 5:10

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 11. Uram (Sukeľ), 17. Števuliak (Piatka, Laco) – 19. Macík (Ordzovenský, Paukovček), 41. Ručkay (Blackwater, Pupák), 51. Štefanka (Blackwater), 59. Slovák (Milam)

Rozhodčí: Lauff, Kalina – Bogdaň, Jobbágy