NY Rangers – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Washington – St. Louis 4:3 (kon.) | Columbus – Calgary 0:2 (kon.)
Buffalo – Detroit 1:2 (1:2 po s.n.) | New Jersey – Toronto 5:4 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Winnipeg 3:1 (kon.)
Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.) | Nashville – Dallas 5:2 (kon.) | Colorado – Edmonton 3:6 (kon.)
Arizona – Vancouver 1:4 (kon.) | San Jose – Chicago 2:1 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 4:2 (kon.)
Colorado Avalanche
3:6 (2:2, 1:0, 0:4)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 24.11.2016, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL
    27 bodů Connora McDavida je nejvíc napříč celou ligou.

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:04

1. Connor McDavid (EDM) 1+2
    2. Milan Lucic (EDM) 1+3
    3. Rene Bourque (COL) 2+0

Colorado v domácím utkání s Edmontonem třikrát vedlo, přesto jej do vítězného konce nedovedlo. Může za to především hrůzostrašná třetí třetina, ve které Avalanche čtyřikrát inkasovali, směrem dopředu toho příliš nepředvedli, pouze pětkrát vystřelili v této části hry na Talbota a odchází zklamaní.

59:45 Jordan EBERLE - 3:6

59:45
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Místo toho ale přichází definitivní rozhodnutí utkání z hokejky JORDANA EBERLEHO, jenž konečně trefil prázdnou branku. Asistence: Patrick Maroon.

59:37
    Nurse vyhodil puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění. Varlamov zůstává na lavičce, Avs potřebují dva góly během třiadvaceti vteřin.

59:25
    Nugent-Hopkins vyhrál vhazování a to vypadá na konec domácích nadějí.

59:25
    A je tu navíc oddechový čas.

59:25
    Zakázané uvolnění Colorada.

59:17
    Ducheneovu střelu k zadní tyči Talbot vyrazil levým betonem, nikdo z domácích se ale k dorážce nedostal.

58:58
    Oilers ujeli do přečíslení tři na dva, nadvakrát ale netrefili prázdnou branku!

58:37
    Až teď se Colorado dostává do tlaku.

58:28
    Duchene tečoval Barrieho nahození mimo branku.

58:16
    Colorado zkouší hru se šesti bruslaři!

57:42
    Rantanen sice pracoval s pukem za Talbotovou brankou, Oilers ale posunuli hru bezpečně daleko.

57:13
    Rantanen je zpátky na ledě, jemu a spoluhráčům ale zbývá již příliš málo času.

57:01
    Benningovu střelu od modré Varlamov vyrazil a nakonec si poradil i s Maroonovým zakončením od mantinelu.

56:33
    Z Rantanenova vyloučení zbývá ještě čtyřicet vteřin, Oilers si při něm zatím k ničemu nedostali.

55:57
    V útočném pásmu se ke střele dostal Comeau, po velkém nápřahu ale vystřelil přesně do místa, kam se právě přesunul Talbot, jenž přerušil hru.

55:40
    Edmonton se pokusil zatáhnout hru do útočné třetiny, Colorado ale po mhrazení vyhodilo.

55:17
    Avs na úvod oslabení posunuli hru do útočného pásma.

55:12
    Mikko Rantanen je vyloučen na dvě minuty za sekání.

55:08
    Edmonton si zahraje další přesilovku.

54:53
    Chvíli poté se Avs dostali do útočné třetiny, Klefbom ale opět dokázala soupeře vytlačit do středního pásma.

54:30
    Colorado je opět s pukem pouze v obranném pásmu.

54:00
    Nugent-Hopkins si v dobré pozici najel pro přihrávku, zakončení se mu ale nepodařilo, protože v rozhodujícím okamžiku kotouč přeskočil jeho hokejku!

53:48
    Wiercoch přes celé kluziště hledal Iginlu, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl a je tu tak další zakázané uvolnění domácích, kteří zcela vypadli z role.

53:00
    Colorado se ani po minutě hry nedostalo k souvislejšímu držení kotouče a jeho tlak se tak odkládá.

52:35
    Edmonton navíc dostal puk až za Varlamovovu branku tak šikovně, že se nejedná o zakázané uvolnění.

52:07
    Oilers sice nevyhráli vhazování, nakonec ale na chvíli podrželi puk a to jim v tuto chvíli v podstatě stačí.

51:54
    Zakázané uvolnění domácích.

51:20
    Přesilovka Edmontonu je u konce, tentokrát se hostům příliš nepovedla, Varlamov nemusel řešit nic složitějšího.

51:10
    Russell se dostal k puku na kraji kruhu pro vhazování, Varlamov si ale povyjel a zasáhl.

50:57
    Beuachemin srazil střelecký pokus soupeře do ochranné sítě a následuje tak vhazování před Varlamovem.

50:50
    Teď již ale Oilers jsou natlačeni před Varlamovem.

50:25
    Tato přesilová hra se hostím příliš nedaří, Colorado drží puk v rohu útočného pásma.

49:59
    A je tu rovněž další ofsajd Oilers.

49:44
    Colorado po dalším úspěšném vhazování vyhazuje přes celé kluziště.

49:38
    Edmontonu se nepodařilo vyhrát vhazování a když se pak Eberle pokoušel zavézt puk do útočného pásma, společně se spoluhráči se dostal do ofsajdu.

49:20
    Jenomže je tu další vyloučení na domácí straně. Andreas Martinsen dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

49:07
    Colborne sice šikovně zavezl puk do útočného pásma, tam ale čelil třem protihráčům a ke střele tak nedošlo.

48:35
    Navíc se Coloradu nedaří v zakládání útoku, MacKinnon ve středním pásmu dostal přihrávku na brusle a nedokázal ji zpracovat.

47:55
    Oilers tak pouze vyjádřili svou herní převahu ve třetí třetině a Avalanche budou mít co dělat, aby se vůbec do utkání vrátili kontaktní brankou.
    47:30 Leon DRAISAITL - 3:5

47:30
    Oilers sehráli přesilovou hru výborně. Prakticky celá pětka si vyměnila puk, který se nakonec před brankou odrazil k LEONU DRAISAITLOVI, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Varlamova mezi betony. Asistence: Milan Lucic, Connor McDavid.

47:00
    Vylučovat se bude až teď, Jarome Iginla je skutečně vyloučen na dvě minuty za podražení Russella.

46:47
    Iginla podrazil soupeře a Oilers dostávají výhodu.

46:38
    Po další akci Oilers je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
    46:25 Connor MCDAVID - 3:4

46:25
    McDavidova řada opět ukázala, proč je tak dobrá. CONNOR MCDAVID vzal puk u své branky a bleskově s ním projel celé kluziště. Lucic po jeho přihrávce sice nechal vyniknout Varlamova, McDavid ale zpoza branky vracel puk před branku tak šikovně, že se o Varlamova odrazil do branky a Oilers poprvé v utkání vedou. Asistence: Milan Lucic.

46:00
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů nevydrží před soupeřovou brankou příliš dlouho.

45:30
    Snad poprvé se Coloradu daří držet delší dobu puk před Talbotem.

44:53
    Oilers jsou ovšem opět nastěhováni v útočném pásmu.

44:19
    Do akce musel i Talbot, kterému opět dobře clonil Iginla, nicméně nebylo to nic platné, brankář hostí si připsal další zákrok.

44:06
    Až teď se daří Mitchellovi vyjet s pukem co nejdál od Varlamova.

43:45
    Odražený kotouč se chvíli poté stal také kořistí Eberleho, ten ale mírně dezorientovaného Varlamova nepřekonal.

43:02
    Dobrou pozici měl i Larsson, jenž si mezi kruhy dojel pro odražený puk a zkusil vystřelit k tyči, Varlamov ovšem vykopl svůj levý beton a i tentokrát podržel domácí!

42:45
    Colorado na chvíli odráží nápor Edmontonu tím, že posouvá puk do středního pásma.

42:43
    McDavid objel branku, na kruhu pro vhazování se rozhodl pro střelu a Varlamov, který toho tentokrát příliš neviděl, vyrazil puk mimo hřiště!

42:33
    Lucic dojížděl dlouhé nahození spoluhráče ze středního pásma. Varlamov ale opět na puk celou dobu viděl a schoval jej do své lapačky.

42:26
    A chvíli poté se do postavení mimo hru dostal i MacKinnon.

42:20
    Draisaitl ovšem záhy o puk přišel, nicméně Avs nezvládl přechod do přečíslení a Mitchell zajel s pukem do ofsajdu.

42:14
    Do útočného pásma ovšem s pukem jde Draisaitl.

41:54
    Zadorovovi ale na modré puk přeskočil hokejku a Avalanche musí začít od vlastní branky.

41:46
    Teď jsou to zase domácí, kteří drží puk.

41:00
    Od modré to rychle zkoušel Russell, Varlamov ovšem na jeho pokus celou dobu viděl a nedělalo mu problém zasáhnout.

40:55
    Oilers gól nakopl a nadále se drží před Varlamovem.
    40:32 Milan LUCIC - 3:3

40:32
    Dvaatřiceti vteřin po úvodním buly třetí třetiny je tu třetí vyrovnávající branka Oilers. McDavid zatáhl puk před branku, kde sice Varlamov zasáhl levým betonem, a však dojíždějící MILAN LUCIC kotouč doklepl do branky. Zdálo se, že by gól nemusel být uznán pro posunutí branky, nakonec ale platí. Asistence: Connor McDavid, Adam Larsson.

40:01

Po gólově bohaté první třetině přišla mnohem chudší část hry, v níž jedinou branku vstřelil Rene Bourque. Tento gól je zatím gólem rozdílovým a Avalanche tak do třetí třetiny, která začne cca v 5.57, půjdou s jednobrankovým náskokem.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Edmonton zakládá poslední akcí druhé třetiny.

39:39
    Söderberg objel s pukem celou branku, nakonec ale ani nezakončil.

39:15
    Bourque zastavil další střelu Edmontonu a Avalanche mohou vyjet s pukem z obranného pásma.

38:59
    Poté přišlo zakázané uvolnění domácích a hra se tak opět stěhuje před Varlamova.

38:28
    Pitlick využil zaváhání Colorada na jeho útočné modré, jel v podstatě sám na Varlamova, zvolil ale poměrně zbrklé zakončení a domácí brankář si poradil.

38:20
    Duchene zastavil soupeře v obranném pásmu, projel se spoluhráči celé kluziště a nakonec vystřelil. Iginla sice bránil Talbotovi, ten ale zvládl zasáhnout a je tu komerční přestávka.

37:38
    Další přesilovka Edmontonu je u konce, Colorado nadále drží hubený náskok.

37:20
    Sekerovu střelu z úhlu posunul Varlamov do bezpečí ramenem.

36:45
    Teď již do akce musel i Talbot, který sbírá kotouč za svou brankou.

36:28
    Edmonton tak pokračuje v přesilovce, ke střele se dostal McDavid, Varlamov byl ale opět na svém místě.

35:37
    Následně byl na červené čáře sražen MacKinnon. Joe Colborne se rozhodl pomstít svého spoluhráče, nakonec je ale společně s Matthewem Benningem vyloučen za hrubost.

35:25
    Puljujarvi to zkusil z nadějného úhlu v kruhu pro vhazování, branku ale přestřelil.

34:42
    Je tu vyloučení na obou stranách. Patrick Marron (EDM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění a A.J. Greer (COL) stejnou porci za to, že přidal svému pádu.

34:38
    Skvělou práci odvedl MacKinnon, který první zavezl puk do útočného pásma a pak jej vrátil domů Wiercochovi, jenž vyhodil tak šikovně, že se bude vhazovat po levé Talbotově ruce.

34:22
    Edmonton se na chvíli usadil v útočném pásmu, pak ale puk ztratil a Avs vyhodili.

33:55
    Colorado napoprvé vyhodilo puk z obranného pásma.

33:38
    Přesilovou hru si vyzkouší i hosté, Francois Beauchemin dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
    32:56 Rene BOURQUE - 3:2

32:56
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Pouhé dvě vteřiny po Sekerově návratu z trestné lavice se Colorado prosazuje. Barrie tvrdě vypálil od modré, nikým nekrytý RENE BOURQUE před brankou šikovně nastavil hokejku a tečoval puk do branky. Asistence: Tyson Barrie, Mikko Rantanen.

32:03
    Puk si na hokejku vzal Söderberg, stáhl si jej před branku a pak zápěstím přestřelil.

31:38
    A teď se Oilers daří držet puk, se kterým kombinují po celém kluzišti.

31:00
    Edmonton krátce po buly vyhazuje.

30:54
    Nakonec je Andrej Sekera vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení Comeaua.

30:54
    Hra je po střetu Iginly se Sekerou za brankou přerušena a bude se vylučovat.

30:34
    Eberle na modré založil rychlou akci Edmontonu, ten se ale sám vyhnal k mantinelu.

29:25
    Po něm ostře od modré pálil Beauchemin, Talbot měl zakrytý výhled, ale nakonec nemusel zasahovat.

29:21
    I Greerova střela byla sražena do ochranné sítě a je z toho další buly před Talbotem.

28:58
    Na druhé straně ujel do přečíslení McDavid, Varlamov jej ale dobře vybruslil a stav zůstává nerozhodný.

28:41
    Colorado mohlo jít do přečíslení, Rantanen ale na modré dostal přihrávku dozadu a musel akci zpomalit.

28:15
    Colorado sice vyhrálo vhazování, nedokázalo se ale udržet v útočném pásmu.

28:07
    Po Mitchellově střele se puk odrazil nad tvrzené sklo, vhazovat se bude u Talbotovy branky.

27:24
    Wiercochovo nahození od modré pohodlně zachytil Talbot.

26:47
    Oilers se na chvíli usadili v útočném pásmu, Beuachemin ale zastavil Eberleho.

25:34
    Varlamov podržel Colorado při Pitlickově střele a Avs následně vyrazili do protiútoku, při kterém ovšem MacKinnon pálil pouze do Sekery.

24:29
    Po dlouhé době jsme viděli také něco od Avalanche, kteří zavezli puk do útočného pásma, nicméně Wiercoch trefil jen Kassiana.

23:07
    Akce Edmontonu pokračovalo, Puljujärvi ale nadvakrát Varlamova nepřekonal.

22:58
    McDavid nejprve ve středním pásmu obral o puk MacKinnona a pak šel sám na Varlamova, ten ale jeho úmysl kličky do bekhendu přečetl a udržení nerozhodný stav!

22:27
    Avs pokračují v dobré přesilové hře, i Duchene však pálil pouze do Talbota.

21:24
    A Iginla potřetí. Tentokrát již dokázal zasáhnout sám Talbot.

21:05
    Teď měl velkou smůlu v přesilové hře Iginla, který nadvakrát netrefil poloodkrytou branku!

20:48
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jesse Puljujärvi – 2 min., nedovolené bránění).

20:01

První třetina byla na góly poměrně bohatá, viděli jsme jich na každé straně po dvou. Colorado bylo herně i střelecky aktivnější, Edmonton se ale vždy dokázal gólově dotáhnout. Zápas bude pokračovat druhou třetinou cca od 5.13.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:49 Jordan EBERLE - 2:2

19:49
    Oilers ale jedenáct vteřin před koncem třetiny opět vyrovnávají. Draisaitl se snažil zasunout puk za Varlamova, to se mu nepovedlo, avšak kotouč se odrazil k JORDANU EBERLEMU, jenž jej již do branky dostal a využil tak přesilovou hru. Asistence: Leon Draisaitl a Milan Lucic.

19:22
    Krátce po začátku utkání je tu první vyloučení. Dvě minuty za hákování dostává Jarome Iginla.

18:20
    Iginla si šikovně zpracoval puk tak, aby mohl vystřelit zápěstím, Talbot ale zamezil odskočení Colorada na dvě branky.

17:51
    Colorado se po vedoucí brance opět usadilo před Talbotem. Vrcholem jeho tlaku ale byla nepřesná Comeauova střela.
    17:19 Rene BOURQUE - 2:1

17:19
    RENE BOURQUE si sjel před branku, kde dostal skvělou přihrávku od mantinelu od MacKinnona a po jeho zakončení Avs opět vedou. Asistence: Nathan MacKinnon a Fjodor Ťutin.

16:30
    Nyní se ani jednomu týmu nedaří udržet delší dobu puk v útočném pásmu.

15:29
    Puk po Eberleho střele do Varlamova dlouho poskakoval kolem branky domácích, až jej Varlamov raději přikryl a pozastavil hru.

14:22
    A na druhé straně to zkusil Kassian, Varlamov byl ale i tentokrát pohotový.

14:05
    I Avs si dokázali vytvořit tlak, po Iginlově střele se puk odrazil před Talbota, kam si sjel Mitchell, ani on však neměl střelecké štěstí.

13:19
    To ale od McDavidova útoku nebylo vše, Puljujärviho střelu již tentokrát musel krotit Varlamov.

13:05
    První útoku hostí nadělal domácí obraně poměrně dost potíží, několikrát si vyměnil puk, avšak Zadorov nakonec dokázal zastavit Lucicův pokus na konci akce.

12:47
    Oilers se natlačili před branku svého soupeře, Maroon ale z poměrně dobré pozice přestřelil a Pitlick zamířil pouze do Varlamova.

12:08
    Colorado prakticky okamžitě zamířilo do protiútoku, Martinsenova střela ale pozorného Talbota nepřekonala.

11:59
    Edmonton je nyní při chuti, Nurseho střelu však v klidu zastavil Varlamov.

11:08
    Benning se postavil Rantanenově střele do cesty a na Talbota ji nepustil.

10:18
    Oilers se dostali na koně, Varlamov si ale se střelami Nurseho a Sekery poradil.

09:24
    Nugent-Hopkins se hned třikrát dostal do zakončení, ale svůj druhý gól nepřidal!
    08:45 Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:1

08:45
    Hodně laciný gól pro Colorado. Avs si vůbec nerozuměli v obranném pásmu, čehož využil RYAN NUGENT-HOPKINS, puk jim vzal a prostřelil Varlamova. Bez asistence.

08:20
    Barrie zastavil Larssonovu střelu a Edmonton může jít dopředu.

06:46
    Talbot celou dobu viděl Mitchellovu střelu a neměl problém zakročit.

06:08
    Edmonton se pokusil o okamžitou odpověď, Klefbomovu střelu ale vyrzail Varlamov a Puljujärvi chvíli poté mířil nepřesně.
    05:50 Nathan MACKINNON - 1:0

05:50
    Je tu první branku utkání. Rantanen šikovně posunul hru z obranného pásma tak, že našel NATHANA MACKINNONA, jenž společně s R. Bourquem ujel do přečíslení dva na jednoho. Situaci pak vyřešil střelou, která zamířila do Talbotovy branky. Asistence: Mikko Rantanen a Patrik Wiercioch.

05:27
    Nurse ujel se spoluhráči do pohledné akce, zakončil ji však mimo domácí branku.

05:14
    Talbot pohodlně zachytil McLeodovu střelu a přerušil hru.

03:30
    A tlak Oilers pokračoval, Greer musel obětavě srazit střelu Nugenta-Hopkinse.

03:08
    Do velmi dobré pozice si na kruh pro vhazování sjel Benning, Varlamov však byl opět připraven.

02:28
    Poprvé v utkání se do střelecké pozice dostal také McDavid, jeho střela ale nebyla přesná.

02:08
    Oilers rozdali několik hitů, hra je ale přerušena.

01:23
    Nyní jsme mohli sledovat tlak Colorada, Zadorov ale pálil nepřesně a Comeau následně jen do Talbota.

00:52
    Jako první vyzkoušel Varlamova Maroon, jeho střelu zápěstím ale domácí brankář zlikvidoval.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: Varlamov – E. Johnson, Ťutin, Barrie, Wiercioch, Zadorov, Beauchemin (A) – Rantanen, MacKinnon, R. Bourque – Duchene (A), Söderberg, Greer – Iginla, J. Mitchell, Comeau – Martinsen, Colborne, McLeod.

Edmonton Oilers: Talbot – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Lucic, McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Slepyšev, Draisaitl, Kassian – Hendricks, Caggiula, Pitlick.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Eric Furlatt – Shandor Alphonso, John Grandt.

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) – 20z, 2+4, +5, 6 trestných minut

Vzájemné zápasy

21.03.2016 Edmonton – Colorado 2:3
    21.02.2016 Edmonton – Colorado 2:3
    20.12.2015 Colorado – Edmonton 5:1

I hosté jdou do utkání posíleni o dvě vítězství v řadě, která navíc přišla po pětizápasové šňůře porážek. Jejich hlavní hrozbou bude především nejproduktivnější hráč celé NHL Connor McDavid, jenž si při pondělí výhře 5:0 proti Chicagu připsal dva body a zúžil tak seznam týmů, proti kterým ještě nebodoval. Jsou jimi Carolina, Boston, Florida a Tampa, přičemž s posledními třemi týmy se ve své 65 (!) zápasů trvající kariéře v NHL ještě nepotkal. V dobré náladě je i obránce Oscar Klefbom, jenž loňskou sezonu skoro celou vynechal kvůli zranění a nyní se jako první obránce Oilers od března 2009 gólově prosadil ve třech zápasech po sobě. V dobré náladě naopak nejsou Brandon Davidson, Mark Fayne a Iiro Pakarinen, kteří do utkání nezasáhnou. Místo v brance by měl zaujmout Cam Talbot, pro nějž vítězství nad Chicagem znamenalo zastavení série čtyř porážek.

Na Avs po skvělém vstupu do sezony dopadl výsledkový útlum, který skončil až na třízápasovém tripu, kde Colorado poprvé od 18. října dokázalo vyhrát dva zápasy v řadě. Pro tým Jareda Bednara ale v tuto chvíli bude mnohem důležitější tuto sérii prodloužit a soupeře k tomu má více než povolaného – proti Oilers totiž vyhrál poslední tři zápasy. Hlavním postrachem by pak měl být obránce Tyson Barrie, jenž za poslední čtyři sezony proti Edmontonu zaznamenal třináct bodů a do utkání navíc půjde posílen o úvodní branku posledního zápasu v Columbusu. „Společně s Erikem Johnsonem je pro nás velmi důležitý. Když jsou tito dva na ledě, útočíme v pěti lidech,“ přiznal Bednar, jemuž bude scházet dlouhodobě zraněný kapitán Gabriel Landeskog, jehož návrat na led se ale blíží. V brance poté bude Semjon Varlamov, jenž v kariéře zaznamenal proti Edmontonu sedm výher, z nichž šest přišlo na domácím ledě. V dresu Avs má navíc proti dnešnímu soupeři pozitivní bilanci 6-4-0, ačkoliv celkově zaznamenal oněch sedm výher a k tomu devět proher.

V předvečer Dne díkůvzdání se na ledě Colorada Avalanche, které se vrací domů po třízápasovém tripu, představí Edmonton Oilers, který naopak v Denveru začíná svůj krátký dvouzápasový trip.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 6. MacKinnon (Rantanen, Wiercioch), 18. R. Bourque (MacKinnon, Ťutin), 33. R. Bourque (Barrie, Rantanen) – 9. Nugent-Hopkins, 20. Eberle (Draisaitl, Lucic), 41. Lucic (McDavid, A. Larsson), 47. McDavid (Lucic), 48. Draisaitl (Lucic, McDavid), 60. Eberle (Maroon)

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Eric Furlatt – Shandor Alphonso, John Grandt