Frölunda – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | Skellefteå – Bolzano 2:1 (kon.) | Zug – Něman Grodno 2:3 (po pr.)
TPS – Malmö Redhawks 1:2 (kon.) | IFK Helsinky – Tychy 2:1 (kon.) | Aalborg – Zürich 1:2 (kon.)
Bern – Cardiff 3:2 (kon.) | Salzburg – Växjö 4:3 (kon.)
Frölunda HC
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
spusu Vienna Capitals
Sobota 08.09.2018, 15:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Srdečně vítám všechny příznivce hokejové Ligy mistrů, která má v sobotu na programu hned sedm zápasů a my se zde společně zaměříme na duel mezi Frölundou Indians a Vienna Capitals. Úvodní buly bude vhozeno v 15 hodin.

Indians jsou se ziskem sedmi bodů ze tří odehraných utkání momentálně na špici skupiny A, jediné dva body Frölunda ztratila po samostatných nájezdech v Curychu. Švédský celek ovládl úvodní vzájemný zápas s Vídní jasně 4:1, tahounem týmu je zatím obránce Chay Genoway, který ve třech utkáních nasbíral na obránce nevídaných šest bodů (2+4)!

Vídeňští hokejisté mají po polovině skupinové fáze na svém kontě čtyři body a o skóre drží postupové druhé místo před Curychem. Všechny čtyři své body ovšem Capitals získali proti outsiderovi skupiny z dánského Aalborgu, obě měření sil s Lions Rakušany ještě čekají. Nevídanou střeleckou mušku má v letošní Champions Hockey League forvard Peter Schneider, jenž se dokázal už pětkrát střelecky prosadit.

Frölunda Indians: Mattsson (Söderblom) – Genoway, Lindström, Sigalet, Gunnarsson, Ekbom, Nørstebø, Grönlund – Carlsson, Lundqvist, Lasch – Rosseli Olsen, Mustonen, Friberg – Söderlund, Nässén, Stålberg – Fjellström, Pathrik Westerholm, Pontus Westerholm.

Rozhodčí: Rantala, Nord – Löfgren, Nyqvist.

00:01

01:14
    Ani jeden tým se nikam nežene, v úvodu utkání se vše podstatné odehrává ve středním pásmu.

02:10
    Indians vybojovali buly v útočném pásmu, krátce poté ale o kotouč přišli a Davis už může založit protiútok.

02:58
    Ten však neměl dlouhého trvání a na opačnou stranu vyrazil Ryan Lasch, který si najel až na vrchol kruhů, odkud vypálil, ale jeho nepřesný pokus Lamoureuxe neohrozil.

03:42
    Hráči Frölundy na dobrou půlminutku sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, žádná střela z toho ale nepramenila.

04:43
    Capitals si zahrají přesilovku, Mattias Nørstebø (FRO) půjde pykat na dvě minuty za krosček.

05:22
    Hráči v červených dresech se osvobozují, Vídeňští budou muset zakládat další akci až z vlastní obranné třetiny.

06:01
    Taylor Vause uvízl v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:40
    Schneider se na levém kruhu zmocnil odraženého kotouče a bez váhání vystřelil, jeho pokus ale zamířil přímo do Mattssonovy náruče.

07:19
    Po závaru u zadního mantinelu sudí přerušili hru, před námi je komerční přestávka.

07:47
    Chay Genoway (FRO) vyfasoval dvě minuty za držení, hosté si zahrají další přesilovou hru.

09:28
    Vídeň bude hrát přesilovku pět na tři! Sigalet (FRO) jde pykat na dvě minuty za sekání.

09:50
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Hosté početní výhodu tři sekundy po návratu Genowaye na led využívají a ujímají se vedení. Holzapfel chytře našel v předbrankovém prostoru úplně volného RAFAELA ROTTERA, který se tváří v tvář Mattssonovi nemýlil. Asistence: Riley Holzapfel a Jamie Arniel.
    09:50 Rafael ROTTER - 0:1

10:55
    Na střely na branku je to už 9:1 ve prospěch Capitals, favorizovaný švédský celek se v úvodu utkání trápí.

11:43
    Rotter nyní po levém křídle zavezl kotouč do útočného pásma, kde se hosté i proti pětici hráčů Frölundy dokázali vytvořit tlak.

12:27
    Linus Nässén byl u vyhozeného kotoučejako první, zakázané uvolnění se tak nepískalo a následně domácí vybojovali buly v útočném pásmu.

14:30
    Dominic Hackl (VIE) se provinil hákováním, svou první přesilovku si nyní zahrají domácí.

15:11
    Capitals se osvobozují, Chay Genoway se musí vrátit pro puk až k vlastnímu brankáři.

16:02
    První přesilová hra Fröluně nevychází podle představ, Lamoureux ještě vůbec nemusel zasahovat.

16:57
    Hackl je zpět na ledě a domácím byl nyní navíc odpískán ofsajd.

17:49
    Arnielovu střelu Mattsson dobře viděl a zkušeně zasáhl, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

18:36
    Ofsajd a v něm Rafael Rotter, následovat bude další buly ve středním pásmu.

19:12
    V probíhající poslední minutě první třetiny se ke střele z mezikruží dostal Andreas Nödl, rána mu ale příliš nesedla.

19:49
    Mattias Nørstebø měl obrovskou šanci na vyrovnání, jeho dělovku z pravého kruhu ale Lamoureux parádním semaforem zneškodnil!

20:00

Je za námi první třetina utkání mezi Frölundou a Vídní. Domácí Indians kromě jedné šance v samotném závěru nepředvedli vůbec nic, zatímco svěřenci Davea Camerona se prezentovali aktivní hrou a zcela zaslouženě vedou. Jediný gól první části obstaral v přesilové hře Rafael Rotter.

Další třetina začne přibližně v 15:48.

20:01

21:31
    Nepovedená akce Frölundy končí už ve středním pásmu, na opačnou stranu se může vydat Peter Schneider.

22:22
    Mattssonova rozehrávka měla k ideálu daleko, načež se právě Schneider dostal ke střele z vrcholu kruhů, gólman Indians se ale stačil vrátit do své pokladnice včas.

23:46
    A už je to o dva góly! Domácí kapitán Joel Lundqvist katastrofálně rozehrál, čehož využil Jamie Arniel, po jehož bleskové protiakci KESLEY TESSIER uklidil kotouč za Mattssonova záda. Asistence: Jamie Arniel.
    23:46 Kesley TESSIER - 0:2

24:30
    Peter Schneider mohl ještě navýšit náskok Capitals, jeho dělovka z pravého kruhu ale proletěla těsně nad!

25:24
    Před Lamoureuxem nyní vznikl nepřehledný závar, vídeňský gólman však nakonec dokázal přerušit hru a nepustil nikoho v červeném dresu k dorážce.

25:49
    Clark (VIE) omylem vyhodil puk až mezi diváky, Indians si tak zahrají přesilovou hru.

26:43
    Hosté se srdnatě brání, už podruhé v krátkém časovém sledu se jim podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

27:38
    Ryan Lasch obkroužil svatyni soupeře a poté nabil do mezikruží Lundqvistovi, kapitán Frölundy ale pálil vysoko nad!

28:22
    Přesilovka Indians je u konce, krátce po návratu Clarka na led navíc domácí zbytečně vyhodili puk na zakázané uvolnění.

29:05
    Rychlou akci domácího týmu zakončoval z ostrého úhlu Patrik Carlsson, jehož pokus ale nemířil do prostoru mezi třemi tyčemi.

30:52
    Takový průběh zápasu asi čekal málokdo, dvojnásobný vítěz Ligy mistrů prohrává už 0:3! Schneiderovu přízemní střelu z pravého kruhu Mattsson vyrazil jen před sebe, kam si najel CHRIS DESOUSA a dorazil touš do sítě. Asistence: Peter Schneider.
    30:52 Chris DESOUSA - 0:3

31:49
    Indians se nyní opět usadili v útočném pásmu, Söderblom ale drží puk v rohu kluziště a přes dva bránící hráče soupeře se ne a ne dostat.

32:42
    Hosté se prezentují velice účelným hokejem. Po nahození Jamieho Arniela od pravého mantinelu Mattsson vůbec nevěděl, kde má puk, nakonec si ale dokázal poradit.

33:27
    Akce Capitals ještě pokračovala a Dorion vybojoval buly v útočném pásmu, ke kterému ale dojde až po komerční přestávce.

34:23
    Ekbom to ihned po buly zkusil od modré, Lamoureux měl ale dobrý výhled a jistě zasáhl, vhazování po jeho pravé ruce se tak bude opakovat.

35:19
    Po vstřelení třetího gólu už se hosté spoléhají jen na protiútoky a jinak se pouze brání, nyní se však Capitals podařilo snadno vybojovat další buly v pásmu soupeře.

36:07
    Další Schneiderův pokus Mattsson bez potíží ukryl ve své lapačce a pro jistotu přerušil hru.

36:51
    Domácí hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Ryan Lasch (FRO).

37:04
    V závěru druhé třetiny se na ledě nic moc zajímavého neodehrává, hosté se pozorně brání a nepouští Frölundu do žádných příležitostí.

37:58
    Po delší době se ozývají i diváci, kteří se pokouší povzbudit Indians k lepšímu výkonu.

39:38
    Chay Genoway (FRO) vyprovokoval bitku s Peterem Schneiderem (VIE). Oba dostali pětiminutové tresty, domácí zadák ale navíc vyfasoval i osobní trest do konce zápasu!

40:00

V prostřední dvacetiminutovce Capitals vstřelili další dvě branky a na göteborském ledě mají skvěle nakročeno k zisku tří bodů. Indians v tomto utkání rozhodně nepůsobí jako tým, který vyhrál dva z posledních tří ročníků této soutěže, svěřenci Davea Camerona vedou zcela zaslouženě.

Další třetina začne přibližně v 16:40.

40:01

40:57
    Indians kombinují v útočném pásmu, stále se jim ale nedaří dostat se do zakončení.

41:49
    Z pravého kruhu to nyní zkoušel Ryan Lasch, jeho pokus ale zaduněl jen o zadní hrazení.

42:45
    Vídeňští pod tlakem vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Lamoureuxe.

43:47
    A znovu. Hra je teď hodně rozkouskovaná, následovat bude další vhazování před Lamoureuxem.

45:00
    Čtvrt hodiny před třetí sirénou nesledujeme kdovíjak pohledný hokej, hosté si stráží svůj náskok a nepouští Frölundu do žádných příležitostí.

45:59
    Domácí hokejisté působí poněkud odevzdaným dojmem. Indians kombinují ve středním pásmu, vůbec se jim ale nedaří ohrozit Lamoureuxe.

47:58
    Indians budou mít možnost vrátit se do zápasu v přesilové hře, Chris DeSousa (VIE) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.

48:50
    Hráči v červených dresech se za necelou minutu této početní výhody ovšem ani nedokázali usadit v útočném pásmu...

49:26
    Z tribun se místy dokonce ozývá pískot, tato přesilovka Frölundy má k ideálu opravdu daleko.

50:20
    Krátce po DeSousově návratu na led vyletěl kotouč z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu Indians.

51:15
    Göteborský celek sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, krátce poté ale domácí o kotouč zase přišli.

52:09
    Svěřenci Rogera Rönnberga už dobrou půlminutku opět kombinují v útočném pásmu, žádná střela na branku z toho ale neplynula.

52:53
    Wall obětavě zblokoval dělovku jednoho z domácích hráčů od modré, Capitals následně vyhodili kotouč na další icing.

53:41
    Po dalším přerušení hry si domácí trenér Rönnberg vybírá oddechový čas.

56:00
    Že by poslední šance pro Indians na zvrácení vývoje zápasu? Kurt Davis (VIE) za sekání stráví příští dvě minuty na trestné lavici.

56:16
    Jenže přesilovka Indians trvala jen pár sekund, Joel Lundqvist (FRO) se provinil naprosto zbytečným nedovoleným bráněním.

56:48
    Hra je sice momentálně ve středním pásmu, Mattsson ale přesto upaluje na střídačku!

57:07
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Je sníženo. Lasch vyzval ke střele Sigaleta, po jehož zakončení se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal MAX FRIBERG, který dostal kotouč za Lamoureuxova záda! Asistence: Jonathan Sigalet a Ryan Lasch.
    57:07 Max FRIBERG - 1:3

58:23
    Zdá se, že drama se konat nebude, hosté přidávají pojišťovací čtvrtou trefu do prázdné branky. Od levého mantinelu touš dostal bekhendem do sítě RAFAEL ROTTER! Bez asistence.
    58:23 Rafael ROTTER - 1:4

59:16
    V probíhající poslední minutě třetí třetiny už se na ledě nic neděje, domácí už se ani nesnaží o založení útoku.

Je dobojováno. Frölunda na domácím ledě překvapivě nestačila na rakouskou Vídeň, která ale vzhledem k dění na ledové ploše zvítězila zcela zaslouženě. Svěřenci Davea Camerona se prezentovali jednoduchým, ale účelným hokejem, a nakonec bez potíží dokráčeli k vítězství 4:1. Capitals může mrzet jen to, že brankář Lamoureux přišel necelé tři minuty před koncem o čisté konto.

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (17:20:24)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 58. Friberg (Sigalet, Lasch) – 10. Rotter (Holzapfel, Arniel), 24. Tessier (Arniel), 31. DeSousa (Schneider), 59. Rotter

Frölunda HC: Mattsson (Söderblom) – Genoway, Lindström, Sigalet, Gunnarsson, Ekbom, Nørstebø, Grönlund – Carlsson, Lundqvist, Lasch – Rosseli Olsen, Mustonen, Friberg – Söderlund, Nässén, Stålberg – Fjellström, Pathrik Westerholm, Pontus Westerholm.
    spusu Vienna Capitals: Lamoureux (Zimmermann) – Wall, Dorion, Hackl, Clark, Davis, Saari, Bauer – Tessier, Holzapfel, Arniel – Nödl, Vause, Rotter – DeSousa, Nissner, Schneider – Romig, Wukovits, Hartl.

Rozhodčí: Rantala, Nord – Löfgren, Nyqvist