Mönchengladbach – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Mohuč – W. Brémy 2:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:0 (0:0)
Fortuna Düsseldorf
Neděle 04.11.2018, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 10. kolo

Druhý poločas se taktéž nesl v režii domácího celku, kteří začali střílet branky. První branku dávali z pokutového kopu, následně dvě branky ze hry. Dvěma brankami se do statistik zapsal Thorgan Hazard . Na svém kontě má již sedm branek a drží druhé místo pro nejlepšího střelce celé soutěže.
    Hosté se dostali ve druhém poločase ke dvěma šancím, které mohly znamenat branku. V 57. minutě dobře po teči zasáhl Sommer a v 85 minutě Sommer naopak podcenil své vyhození míče, ale svou chybu napravil, když vyrazil střelecký pokus.
    Obecně hosté na svého soupeře dnes zkrátka nestačili a připisují si další porážku. Je to již jejich šestá prohra v řadě za sebou. Mönchengladbach naopak odčinil vyřazení z poháru, který odehráli v týdnu a připisuje si, dá se říci, povinné vítězství. (17:30:39)

90+2

90+1
    Míč se nachází daleko od obou branek a domácí už si jen přihrávají a čekají na závěrečný hvizd.

90
    Rozhodčí se rozhodl nastavit ještě dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

88
    Do konce zápasu nám zbývají poslední dvě minuty a momentálně sledujeme hru, kdy mají domácí míč, kteří pozvolna postupují od své branky do útoku.

87
    Náznaky, že by se hosté dopracovali k čestné brance, nejsou. Sami se stále musí bránit útočné hře svého soupeře.

86
    O vítězi v dnešním utkání je s největší pravděpodobností rozhodnuto a favorit zápasu v poklidu kontroluje hru.

85
    Na dlouhý centr si povyskočil Sommer, ale špatně následně vyhodil míč. Do zakončení se dostal Davor Lovren a Sommer jeho pokus nohou vyrazil.

85
    Střelec druhé branky odchází ze hřiště a Hofmanna nahrazuje Stindl.
    82. Thorgan HAZARD - 3:0

82
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    A je tu třetí branka domácího celku. THORGAN HAZARD si zpracoval dlouhý míč z poloviny hřiště a vydal se s ním k brance. Z hranice šestnáctky napřáhl ke střele a Rensing je překonán potřetí! Pro Hazarda je to zároveň druhá branka v dnešním utkání. Celkově pak sedmá branka.

81
    Naopak, Neuhaus nyní hrozí s míčem na levé straně v blízkosti branky. Fortuna se pro tentokrát ubránila, ale jen za cenu odkopu míče do autu.

80
    Düsseldorfu se krátí čas a na jejich hře jde vidět, že již nemají příliš mnoho sil k nějakému otočení či srovnání skóre.

79
    Thorgan Hazard rozehrál jeden z dalších rohů svého celku. Jeho centr nakonec neznamenal nebezpečí pro Rensinga. Fortuně se podařilo dostat míč k polovině hřiště, kde jej ihned ztrácí.

78
    Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Takaši Usami, přichází Davor Lovren.

77
    Thorgan Hazard už byl odstaven od míče, ale obrana hostí nedokázala nakonec míč dostat do bezpečí. Hazard se k němu opět dostal a přihrával na střed pokutového území, odkud jeho spoluhráč zakončuje. Ale do střely se mu obětavě postavil obránce hostí.

75
    Rozhodčí nyní musel uklidňovat Hofmanna, kterému se něco nelíbilo. Nakonec si nechal říct a hra může pokračovat.

74
    Mönchengladbach se drží na míči a nedovoluje soupeři, aby se dostal na jejich polovinu a už vůbec ne před brankáře Sommera.

73
    Domácí si svým aktivním přístupem vybojovali standardní situaci, kterou však nezahráli nejlépe.