Poprad – Banská Bystrica 5:2 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 1:0 (kon.) | Zvolen – Žilina 2:4 (kon.)
Detva – Nitra 3:4 (kon.) | Miskolc – MAC Budapešť 2:0 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:1 (kon.)
HKM Zvolen
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
MsHK Žilina
Pátek 21.12.2018, 18:00 • Zimný štadión, Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 32. kolo

Konec zápasu. (20:27:28)

59:02
    Vandane neměl přesně seřízená mířidla. Domácí s dvougólovým mankem už nic neudělají.

58:39
    Skapski opět vyrazil na střídačku. Hosté toho tentokrát nevyužili a z pokusu o trefení branky vznikl icing.

57:57
    Žilina vstřelila branku!
    Risk bez gólmana se domácím nevyplatil! LUKÁŠ HVILA se dostal k vyhození od Beránka a trefil nikým nehlídanou klec. Asistence: Petr Beránek.

57:18
    Skapski odjel na střídačku a domácí to budou zkoušet v šesti proti pěti!

56:42
    Kytnár trefil letící puk vypálený Vandanem, ovšem mezi tři tyče Mikolášovy klece ho nepřesměroval.

56:03
    S přibývajícím časem si Žilina hlídá náskok se stále větším přehledem. Domácím už moc času na vyrovnání nezbývá.

55:09
    Bárta tak dostal druhý pokus, ale ani v něm neuspěl, neboť Skapski střelu mezi betony zastavil!

55:09
    Michal Bárta byl v úniku faulován a je z toho trestné střílení pro Žilinu!

55:02
    Špirko na modré čáře přihrál Šišovskému. Mikoláš měl s jeho střelou trochu problémy, ale nakonec kotouč přikryl.

54:16
    Hra se hodně kouskuje. Těžko říct, kterému z týmů to více vyhovuje. Zvolen se nedostává k pořádnému tlaku a Žilině naopak velmi pomalu utíkají vteřiny zbývající do konce třetí třetiny.

53:21
    Trochu nezvyklá situace přerušila hru. Některý z fanoušků hodil na ledovou plochu druhý kotouč.

53:02
    Zakázané uvolnění Žiliny stěhuje pozornost devíti set fanoušků před Mikolášovu branku. Tam vyhrál vhazování Špirko, ale Handlovský vypálil jen doprostřed branky.

52:46
    Menší strkanice čtyř hráčů u žilinské branky byla rychle zažehnána, a tak se ani nebude nic měnit na poměru sil na ledě.

51:55
    Tak to je hodně nečekaný průběh třetí třetiny. Vlci přečkali velký tlak a sami udeřili! Rudolf Huna se vrátil z ošetřovny a hned připravil šanci pro PETRA HÚŽEVKU, jenž zavěsil pod břevno bezmocného skapského. Asistence: Rudolf Huna.

51:44

51:19
    Beránek v úniku vůbec netrefil branky a zákonitě se konal také rychlý kontr Zvolenu. Situace dvou na jednoho ale nebyla vyřešená vůbec dobře.

50:36
    Vlkům oslabení ale vychází a po úspěšném vyhození prchají na hráčskou lavici.

50:00
    Zvolen má už šestou přesilovou hru, ve které možná bude jeho tlak gradovat. Času na zisk tří bodů má ještě dost.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 25. Drgoň (Chovan, Pöyhönen), 29. Kytnár (Mich. Chovan) – 5. Huna (Bagin), 40. Balej (Bárta, Dubeň), 52. Húževka (Huna), 58. Hvila (Beránek)

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Fraser, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pöyhönen, Roman, Pufahl – Šišovský, Špirko (A), Handlovský – Mitchell, Petráš, Obdržálek – Zuzin, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Marcinek, Holovič, Andrisík
    MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Hudec, Piegl, Zilin, Dubeň, Bagin, Mendrej, Hrazdira – Jenčík, Húževka (A), Ru.Huna (A) – Balej (C), Podešva, Barta – Hvíla, Surovka, Beránek – Síkela, Rehák, Milý.

Rozhodčí: Jonák, Juhász – Výleta, Árkovics