Poprad – Košice 1:3 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 5:3 (kon.) | Trenčín – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.)
Nové Zámky – Zvolen 3:4 (kon.) | Miskolc – Detva 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – MAC Budapešť 2:3 (kon.)
HK Poprad
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
HC Košice
Pátek 04.01.2019, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný páteční večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze „šlágru“ 38. kola Slovenské extraligy, které přinese utkání mezi HK Poprad a HC Košice. Úvodní buly je stanoveno na 17:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

HK Poprad

„Kamzíci“ se nachází po 39 odehraných zápasech na 3. místě z 12. V sezoně 21 zápasů vyhráli, 8 remizovali a 10 prohráli se skóre 120:96. Nejlepším střelcem týmu je Patrik Svitana s 14 zásahy. Bodování týmu vede také Patrik Svitana, který si zatím připsal (14+21). Na domácím kluzišti si HK Poprad zatím z 21 zápasů připsal bilanci 13-3-1-4 a skóre 67:46.

HC Košice

Mužstvo se nachází po 39 odehraných zápasech na čele tabulky. V sezoně 24 zápasů vyhrálo, 5 remizovalo a 10 prohrálo se skóre 129:82. Nejlepším střelcem týmu je Ladislav Nagy s 28 zásahy. Bodování týmu vede Ladislav Nagy, který si zatím připsal (28+19). Na venkovním ledě si HC Košice zatím z 19 zápasů připsali bilanci 9-2-2-6 a skóre 57:43.

Poslední vzájemné zápasy

2018 Košice – Poprad 3:4 po prodl.
    2018 Poprad – Košice 2:5
    2018 Košice – Poprad 0:1

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Brejčák (A), Fabian (C), Erving, Ťavoda, Brincko, Česánek – Bondra, Mlynarovič, P. Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Lichanec – Koyš, Heizer, Václav

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Vrábeľ, Šedivý – Haščák, Suja, L. Nagy (C) – Petráš, Brophey, Kafka – Spilar (A), Galamboš, Hričina – Žitný, Klíma, Lušňák

Rozhodčí: D. Konc st., Juhász – Rojík, Vincze.

Košice dnes nastoupí v tmavomodrých a "Kamzíci" v bílých dresech.

Nyní zní stadionem státní hymna.

00:01

00:18
    Bondra nahodil puk do pásma. Puku se zmocnil Dudáš, kterému nevyšla rozehrávka a proto se pískalo zakázané uvolnění.

00:38
    Abdul přižnou přihrávkou před brankoviště hledal Zagrapana, Habal vložil do přihrávky hokejku a puk poslal do bezpečí.

01:03
    Nahození od modré v podání Ťavody musel Habal vyrazit.

02:09
    Koch zachytil přihrávku na modré čáře. Jeho střela švihem zamířila na hruď Vošvrdy.

02:31
    Hričina se z rohu kluziště protlačil před branku. Směřoval k tyčce, následně mu domácí obránce vypíchl puk.

03:18
    Dávid Bondra zachytil přihrávku Šedivého a pokračoval do zakončení z levého kruhu. Jeho pokus těsně minul Habalovu branku.

03:54
    Křižnou přihrávku Svitany zachytil na pravým kruhu Mlynarovič, následně nezakončil přesně na branku.

04:24
    K šikovné akci se také dostali Košice. Brophey střílel z pravého kruhu, Vošvrda vyrazil puk před sebe a následně na dvakrát dorážel Petráš, ale pouze do domácího brankáře.

06:16
    Šedivého nahození od modré čáry směřovalo mimo branku.

06:54
    Klíma vystřelil z levého kruhu, Vošvrda dokázal betonem vyrazit.

08:41
    Košický protiútok nevyšel, Petráš přišel o puk mezi kruhy.

09:04
    Takáčovo nahození z těžkého úhlu nadělalo Habalovy problémy.

10:04
    Po nevydařené akci domácích se dostal s pukem dopředu Tomáš Klíma, který zakončoval z mezikruží, ale zamířil mimo prostor branky.

10:53
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Belluš – 2 min., podrážení).

11:25
    Koyš zabojoval v souboji s Haščákem a domácí tak vyhazují přes všechny čáry.

12:04
    Košice získali útočné pásmo, Spilar našel přižnou přihrávkou Kafku, který vystřelil příklepem, Vošvrda si připsal úspěšný zákrok.

12:51
    Košice vstřelily branku!
    Košice využívají přesilovou hru. Brophey se dostal s pukem do pásma a posunul puk na pravý kruh GABRIELOVI SPILAROVI, který prudkou střelou příklepem trefil místo nad Vošvrdovou lapačkou. Asistence: Evan Brophey.

13:44
    McDowell posunul puk křižně na Dudáše, ten to vyzkoušel nahozením. Vošvrda vyrazil puk hokejkou.

14:03
    Zagrapan se tlačil po levém křídle, vybruslil až k Habalovi, puk mu ovšem sjel z hole a Habal puk přikryl do lapačky.

14:33
    Koch to vyzkoušel švihem, Vošvrda našel puk v lapačce.

16:12
    Hosté dávají druhou branku. Po chybě ve středním pásmě se Košice dostali do přečíslení dva na jednoho. Na sebe to vzal TOMÁŠ KLÍMA, který přesnou střelou pod horní tyč nedal Vošvrdovi šanci. Asistence: Patrik Lušňák, Klemen Pretnar.

17:38
    Vyloučení v týmu HC Košice (Pretnar – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:29
    Abdul našel přižnou přihrávkou Ervinga, který vystřelil. Habal neměl puk pod kontrolou a dorážet se snažil Bondra. Košice celou situaci ustáli.

20:00

Máme za sebou první třetinu po které vedou Košice na ledě "Kamzíků" 2:0. V 13. minutě skóroval Spilar a o čtyři minuty poté navýšil vedení Klíma.

Uvidíme co přinese druhá třetina, jestli udělá Poprad něco se skóre a nebo si Košice náskok pohlídají.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:21
    Petran po buly ihned nahodil puk do útočného pásma, Svitana při mantinelu o puk přišel.

20:35
    Ladislav Nagy se dostal do úniku. Stíhal ho však Daniel Brejčák, který v poslední chvíli zasáhl a Vošvrda měl minimum práce.

20:58
    Vyloučení v týmu HC Košice (Kafka – 2 min., podrážení).

21:29
    Petranovo nahození od modré čáry bylo ještě tečované, Habal dokázal zasáhnout.

21:56
    Po Petranově střele Habal přesně nevěděl, kde se nachází puk. Odrazil ho k Abdulovi, ten zakončil z první mimo branku.

22:42
    Fabianova střel příklepem od modré čáry letěla mimo, Mlynarovič dokázal puk udržet v útočném pásmě.

23:17
    Brinckovu střelu od modré čáry tečoval Koyše, který puk nasměřoval mimo branku. Košice jsou v pěti.

24:18
    Nahozený puk ze středního pásma zachytil Vošvrda a okamžitě rozehrál. Jeho rozehrávka zamířila pouze na icing.

24:58
    Abdul našel přižnou přihrávkou Belluše, který se dostal k zakončení švihem, střelu poslal mimo branku.

25:55
    Zagrapan poslal puk na Abdula, ten přihrávku nezpracoval a Košice posunuly puk do středního pásma.

26:47
    Od modré čáry dvakrát vystřelil McDowell. První zakončení vyrazil Vošvrda betonem, a to další skončilo na brusli jednoho z domácích hráčů.

27:44
    Zpoza levého kruhu vystřelil Petráš, Jeho pokus Vošvrda eliminoval hokejkou a Petráš odešel střídat. Košice zůstávají v pásmu.

28:25
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Václav – 2 min., podrážení).

29:10
    Paukovček ujel sám na Habala, ale byl hákovaný uvidíme trestné střílení.

29:10
    Patrik Svitana se snažil rameny rozpohybovat Habala, nakonec zvolil "blafák" na forhend, ale trefil pouze beton.

29:42
    Pretnar nabil na levý kruh Kafkovi, ten vystřelil příklepem. Jeho dělovku gólman Vošvrda bezpečně zachytil.

30:25

31:09
    Vyloučení v týmu HC Košice (Václav – 2+2 min, vysoká hůl).

31:49
    Košicím se přesilová hra zatím vůbec nedaří.

32:35
    Spilar nedokázal zachytit přihrávku od Kafky. Puku se zmocnil Belluš a poslal ho přes všechny čáry.

33:36
    Pretnar nahodil puk od modré čáry. Vošvrda přikryl puk a podržel ho pod lapačkou.

34:18
    Nagy hledal v pásmu spoluhráče, jeho přihrávku vypíchl Bondra a puk je u branky Habala.

34:46
    Bondra unikl po levém křídle ve vlastním oslabení a dostal se ke střele z kruhu. Jeho pokus skončil na výstroji Habala.

35:09

36:52
    Košice získávají tříbrankové vedení. Pulli zpracoval přihrávku na modré čáře, poslal střelu na branku, kterou před brankou tečoval PETER GALAMBOŠ. Asistence: Jere Pulli, Gabriel Spilar.

37:56
    Dopředu vyrazily Svitana s Mlynarovičem. Druhý jmenovaný vypálil z mezikruží, ale netrefil vůbec branku.

39:49
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Ťavoda – 2 min., hákování).

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku, kterou zaznamenal Gomboš v 37. minutě a navýšil vedení Košic. V 30. minutě nepromněnil nájezd Patrik Svitana.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

40:01

40:26
    Košice začali třetí třetinu s přesilovkou. Snaží se dostat a udržet se v pásmu.

41:52
    Zakončení Hasčáka od modré čáry směřovalo do lapačky Vošvrdy.

42:32
    Vyloučení v týmu HC Košice (Pulli – 2 min., nedovolené bránění).

43:07
    Abdul zakončil bekhendem. Následně dorážel ještě Erving, Habal znovu odolal.

44:06
    Svitana nabil na modrou Fabianovi, který příklepem vypálil. Jeho pokus byl zablokovaný do ochranné sítě.

44:32

Dnešní utkání sleduje 3 630 diváků.

45:05
    Suja vybruslil po levém křídle a vypálil z kruhu. Jeho pokus skončil v lapačce Vošvrdy.

45:57
    Vyloučení v týmu HC Košice (Brophey – 2 min., podrážení).

47:29
    Poprad právě vstřelil branku!
    Poprad snižuje a využívá přesilovou hru. SAMUEL TAKÁČ se uvolnil na brankovišti a po přihrávce od Svitany od zadního mantinelu z první překvapil Habala. Asistence: Patrik Svitana.

48:31
    Košice se dostaly do útočné třetiny. Střelecké pokusy však Vošvrda úspěšně zlikvidoval.

48:48
    Paukovček našel přihrávku Belluše mezi kruhy. Po jeho zakončení však směřoval puk mimo branku.

50:04
    Vyloučení v týmu HC Košice (Haščák – 2 min., podrážení).

50:26
    Svitana křižnou přihrávkou našel Mlynaroviče, ten však z levého kruhu mířil nad branku.

51:32
    Abdul z levého kruhu dokázal vymyslet přihrávku na Bondru. Před sebou měl odkrytou branku, v poslední chvíli zasáhl Koch, který puk vypíchl.

52:04

53:32
    Kafka získal puk v útočném pásmu, bekhendem ho neposunul na Petráše.

54:39
    Takáč našel zadovkou Abdula, který střílel z první, zamířil pouze do Habala.

55:32
    "Kamzíci" se drží v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Košice zatím výborně brání a přistupují k hráčům.

56:29
    Bondra se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho zakončení zpoza obránce Habal zachytil a podržel v lapačce.

58:10
    Petran vystřelil příklepem Habal vyrazil před sebe a Košice posunuly puk ven z pásma.

58:33
    Oddechový čas pro domácí.

58:51
    Vošvrda na střídačce. Poprad se šesti bruslaři.

59:16
    Brejčák nepřesně přihrál na Mlynaroviče a je z toho icing. Vošvrda se vrací do branky.

59:50
    Paukovčekova dělovka zpoza pravého kruhu Habal bezpečně vyrazil.

V poslední třetině Košice hráli odpovědně v obraně, Poprad nepromnělil několik šancí. Jiskra nadějě vzplanula v 48. minutě, když snížil Takáč. I po tomto utkání platí, že mezi Popradem a Košicemi v této sezóne platí, že vždy vyhraje hostující tým. Košice si po zisku tří bodů upevnily vedoucí příčku.

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (19:28:30)

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 48. Takáč (Svitana) – 13. Spilar (Brophey), 17. Klíma (Lušňák, Pretnar), 37. Galamboš (Pulli, Spilar)

Rozhodčí: D. Konc st., Juhász – Rojík, Vincze

Diváci: 3 630