Spišská N. Ves – Prešov 4:2 (kon.) | Skalica – Nové Zámky B 7:0 (kon.) | Trnava – Osmos Bratislava 2:3 (po pr.)
Michalovce – Dubnica 6:1 (kon.) | Martin – Topoľčany 4:7 (kon.) | Pov. Bystrica – Humenné 3:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
HC Prešov
sk Pátek 04.01.2019, 16:00 • STEZ aréna • 1. liga (SR) • 34. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Milí športoví priaznivci. Prihováram sa Vám prvý krát v Novom roku. Na úvod Vám chcem popriať všetko dobré a veľa športových zážitkov.
    Teraz si predstavíme oboch aktérov dnešného stretnutia, medzi domácimi HK Spišská Nová Ves a HC Prešov.

HK Spišská Nová Ves svoj posledný zápas v roku 2018 zvládla na výbornú. Bola to gólová explózia v podobe 10 gólov. Zámky prvú tretinu síce ešte ustáli, inkasovali v nej iba jeden gól, no stálo ich to príliš veľa síl, ktoré im chýbali po celý zvyšok zápasu. Zámčania do druhej tretiny nastúpili z odhodlaním, no veľké chyby v obrane sa odrazili na konečnom výsledku 10:1.V závere zápasu síce skórovali, no ich statický výkon stačil, iba na tento čestný zásah. HK Spišská Nová Ves sa bavila kombínačným hokejom a rýchlou hrou svojho súpera pre korčuľovali. Dnes tu však máme nový deň a nového súpera. Zápas sa začína od nuly a všetko je otvorené.

HC Prešov sa so starým rokom rozlúčili vonku, cestovali do Trnavy. Po tesnej prehre 4:3 momentálne okupujú 11 priečku v tabuľke. V posledných 5 zápasoch ťahali za kratší koniec a nezískali ani bod. V Trnave sa po vyrovnaných dvoch tretinách rozhodlo až v poslednej dvadsať minutovke, v ktorej padlo až 5 gólov. Prešov bol síce v predošlom zápase strelecky aktívnejší, no o zápase rozhodlo i veľké množstvo vylúčení. Mužstvo z Prešova sa celý zápas golovo doťahovalo, no na body to nestačilo. Z Novým rokom je šanca pretrhnúť šnúru prehier a skúsiť zabodovať.
    Zápas bol presunutý na 16:00, pretože o 19:30 je naplánovaný zápas Tipsprt ligy. MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta v Spišskej Novej Vsi MAC Ujbuda.
    Teším sa na Vás.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Brankári: Surák- Hudáček
    Obrancovia: Knižka- Zekucia, Grebenyuk, Krmenčík, Murashov, Vantroba, Soveľ, Selickis
    Útočníci: Koky- M. Olejník,Kover, Zwick, Mikulka, Ondov, Polomský, Pischalnikov, Vartovník (C), Halász, Findura(A), Nagy( A)

HC Prešov: Brankári: M. Marcinek- Babik,
    Obrancovia: Dubina- Matejovie, Lamač, Hajda, Benko, ,Voitcekh,
    Útočníci: Iždinský,Vrbka,Stena(A),Liubimov,Chlepčok, Lupták( C), P. Marcinek, (A), Kicha,Pulščák,Magdolen

Spišská Nová Ves dala gól!
    v strednom pásme vybojoval puk, telom sa pretlačil na os ihriska, na pravo našiel, ten nahral Zekuciovi ktorý pohotovo zakonči. Babik mal zakrytý výhľad
    Asistencie: M. Findura, B. Zwick

16:07
    Vartovník v rohu vybojoval puk a nahral MICHALOVI FINDUROVI, ktorý sa nezmýlil z pred bránkového priestoru

Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina, bola veľmi rýchla bez veľkého prerušenia. Oba mužstva hrajú disciplinovane. Hostia však fyzicky nestačia na domáce mužstvo a majú veľké problémy udržať puk dlhšie na svojich hokejkách. Surák naozaj nemal veľa práce, hostia na neho poslali iba 4 streli, zatiaľ čo jeho náprotivok má zatiaľ na konte 16 zákrokov .

Ďalšia tretina sa začne približne o 11 minút

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Prešovčania to skúsili hneď po získaní puku, Surák v pohotovosti

21:21
    MICHAL FINDURA si ide po ďaľší hetrik v zápase, domáci sa usadili v pásme,prvú strelu po ľade Babik ešte zvládol, no nestihol sa dať do postavenia a Grebenyuk nahral Finduroví ktorý skóroval do vrchnej časti bráni, ktorá bola odkrytá
    Asistencie: Grebenyuk

23:21
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Voicekh – 2 min., nedovolené bránenie).

25:09
    Spišiaci v šanci, celú presilovku odohrali v pásme a v krátkom slede poslali na Babika 2 streli, podržal však svoj tím

26:38
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Selickis – 2 min., podrazenie).

27:03
    Hostia sa sami nepresnou prihrávkou obrali o pásmo, uvidíme ako zužitkujú svoju presilovku

27:48
    Tvrdí stred pred Surákom, v ktorom zvíťazil, domáci hokejista. Prešov sa dostal do šance po ľavej strane. Surák však zapracoval betónom

29:15
    Hostia po presilovke viac ožili a Surák si pripisuje ďaľši zákrok

29:51
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Silckis – 2 min., podrazenie).

32:15
    Prešov ma šancu znížiť, so strelou do stredu brány však Surák nemal žiaden problém

32:43
    Striedanie v tíme HK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Surák, prichádza Hudáček.

33:09
    Hrá sa medzi tretinoví hokej, bez veľkého tlaku. Puk sa pohadzuje. Prešov poslal puk cez všetky čiary a nemôže striedať

34:19
    Strkanica po strele na Babika, rozhodcovia radšej prerušili hru.

35:08
    Prešov vybojoval puk pri zadnom mantinely, no nerozumeli si v strednom pásme a strácajú puk, vhadzovanie po ľavici Babika

35:20
    Hrá sa kúskuje a stráca tempo, toto vhadzovanie získali domáci

36:07
    Posunutá brána na strane hostí, prerušená hra

36:41
    Domáci nevyužili čistú gólovú šancu, domáci sa tlačia do bráni po veľkej kombinačnej súhre

37:30
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Matejovie – 2 min., nedovolené bránenie).

37:33
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Lamač – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:07
    Veľmi rýchlo využitá presilovka o 2 hráčov. Rozostavenie v pásme, rýchla výmena puku strela gol. Strelec MAREK NAGY
    Asistencie: Mikula, Vartovník

39:04
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Polomský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:44
    Hostia v plnom počte.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Domáci pokračujú v hre za 3 bodmi. Prešovčania ožili, snaha sa im nedá uprieť, no zatiaľ ťahajú za kratší koniec. Uvidíme či sa im podarí zdramatizovať zápas. Domáci im zatiaľ na to nedávajú veľa príležitostí.

41:27
    Vylúčenie v tíme HC Prešov (Iždinský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

41:46
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Findura – 2 min., krosček).

42:27
    Nebezpeční stred Babika s útočníkom domácich

42:39
    Tím HC Prešov dal gól!
    Predsa je tam. Snaha sa oplatila, Pluščák nahodil puk, ktorý do korčuľoval Marcinek po odrazení zo zadného mantinelu zakončil
    Asistencia: P. Marcinek

44:50
    Hrá sa pred Hudáčkom čoraz viac, hra hostí vyzerá ako presilovka! Dlho usadení v pásme miešajú domácu obranu

46:13
    Kokymu nesadla strela od Modrej

48:18
    Findura hľadal na slepo Vartovníka, súhra im nevyšla a súper zakladá útok

48:27

49:13
    Domáci mohli v úvode presilovky inkasovať po veľkom nedorozumení, puk po strele získali na svoje hokejky zatiaľ trápia Prešovskú defenzívu.

49:58
    Gol v oslabení!! Hostia sa dostali do predčíslie vo dvojici, Prihrávkami natiahli Hudáčka, ktorý bol voči strele MICHALA MAGDOLENA prikrátky
    Asistencia: Dubina, Idžinský

52:04
    Hajda neskrotil puk na útočnej modrej a tak Prešov prišiel o pásmo

53:13
    Jedna prihrávka cez stredne pásmo v podaní Luptáka a následná strela im zabezpečila vhadzovanie pri Hudáčkovi

54:23
    Domáci na chvíľu utlmili súpera a skúšajú to nepresnou strelou z uhlu, získali pásmo. Čas hrá proti súperovi

55:19
    Zekucia nepresne, no mrzieť ho to nemusí, Prešov musí tvoriť hru.

56:07
    Hostia strácajú čas vo svojom pásme, nevedia sa zmocniť puku.

57:04
    Zvwick v šanci, Babíka neprekonal z bodu na vhadzovanie po ľavej strane

58:07
    2 minúty do konca 3 tretiny, Prešov v pásme usadení z pukom na hokejkách, Babik zatiaľ ostal v bráne

59:17
    Veľké šance na oboch stranách, Mikula zoči v oči neuspel, toto sa ale musí premieňať, na druhej strane z rýchleho brejku tiež neskorovl Vrbka

Hostia to neskúsili v hre bez brankára, naviac im môže mrzieť prvá tretina v ktorej bolo vidieť najväčší rozdiel. Nedostali sa takmer k ničomu. Domáci v závere tretiny poľavili a odzrkadlilo sa to 2 góloch hostí, ktoré v podstate nič neriešia a body ostali na Spiši.
    To je na teraz všetko priatelia, lúči sa s Vami Dana Kontuľová (18:06:12)

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 14. Zekucia (Findura, Zwick), 17. Findura (Vartovník), 22. Findura (Grebenyuk), 39. Nagy (Mikula, Vartovník) – 43. Pulšák (Marcinek), 50. Maggolen (Dubina, Iždinský)

HC Prešov: Brankári: Babik- M. Marcinek

Rozhodčí: Vido- Knižka- Holienka