Porto – Midtjylland 3:0 (kon.) | Barcelona – Lyon 3:2 (kon.)
FC Porto
3:0 (1:0)
FC Midtjylland
Úterý 02.04.2019, 16:00 • Centro de Treinos e Formação Desportiva, Vila Nova de Gaia (Porto) • UEFA Youth League • Čtvrtfinále

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:19. (17:56:45)

Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Mladíci z Porta si zajistili postup do semifinále UEFA Youth League po vítězství 3:0 nad Midtjyllandem.

Midtjylland nastoupil na domácí Porto ve velkém stylu, ale z aktivní první desetiminutovky nevytěžil jediné zakončení. Poté se dostali ke slovu také mladíci z Porta, kteří svůj nápor proměnili v úvodní branku. Po centru Vieiry se prosadil hlavou Nor Ndiaye. V závěru první půle se činil také hlavní rozhodčí, který rozdal hned několik žlutých trestů.

Po změně stran se dlouho nemohl ani jeden z týmů prosadit. Až s příchodem střídajícího Sousy se domácí dostali k pojišťovací brance. Do otevřené obrany následně v devadesáté minuty pronikl Goncalo Borges a zajistil Portu postup mezi nejlepší čtyřku.

90+3

90+3
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+3
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Madsen, přichází Hannola.

90+2
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Dawa, přichází Hansen.

90+1
    Ferreira byl v souboji s Martisem příliš pozdě, následně dohrál soupeře a je odměněn žlutou kartou.
    90. Goncalo BORGES - 3:0

90
    Porto právě vstřelilo branku!
    O postupujících je rozhodnuto! Midtjylland až příliš otevřelo obranu a toho okamžitě využilo Porto! Vieira vyslal do úniku střídajícího GONCALA BORGESE, který si ještě navedl míč do vápna a prudkou ránou pod břevno překonal Olafssona.

90
    Sousa si navedl míč na levou stranu, poté ještě posunul k Ferreirovi. Porto ale svou akci před vápnem soupeře překombinovalo a Sousa ztratil míč.

89
    Angel Torres si pomohl přihrávkou k Ndiayemu, který následně zkoušel vysunout do úniku Borgese, ale míč skončil jen u Olafssona.

88
    Tiago Lopes zastavil rozběhnutého soupeře ještě před půlící lajnou. Hosté se pomalu nadechují k závěrečnému náporu, ale Porto zatím s klidem odolává.

87
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Abubakar, přichází Sand.

86
    Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Giessing, přichází Andersen.

85
    Fabio Vieira si narazil s Estevesem, následně ale musel krajní obránce přihrávat zpět do středu trávníku k nohám Leiteho s Lopesem.

84
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Porto si hlídá dvoubrankové vedení na útočné polovině trávníku.

83
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Fomakwang, přichází Borges.

82
    S bolestivou grimasou je odnášen z trávníku Taddeus Fomakwang. Domácí budou muset vynuceně střídat svého útočníka.