Porto – Midtjylland 3:0 (kon.) | Barcelona – Lyon 3:2 (kon.)
FC Barcelona
3:2 (0:1)
Olympique Lyon
Úterý 02.04.2019, 18:00 • Mini Estadi, Barcelona • UEFA Youth League • Čtvrtfinále

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 3:0. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 19:12. (20:02:40)

Místo pěti minut se nakonec nastavovalo dokonce sedm. Barcelona postoupila přes Lyon do semifinále UEFA Youth League po vítězství 3:2.

Od samého úvodu hrály oba týmy s velkým nasazením. Barcelona držela více balon, ale do vedení se dostal francouzský celek. Po rychlém protiútoku se dostal míč k Théovi Ndickovi, který přehodil brankáře Tenase. Domácí mohli srovnat, ale Malcolm Barcola podržel svůj tým pohotovým zásahem. Také Lyon se mohl ještě jednou prosadit, ale Rafia ani Cherki míč do sítě nedotlačili.

Po změně stran se dlouho nemohla Barcelona prosadit. Srovnání ale přišlo po rohovém kopu, Lyon už mohl balon odkopnout, ale ten se odrazil k Monchuovi, který propálil Barcolu. Podobný průběh měla i situace před druhým zásahem Barcelony. Tentokrát procedil míč do sítě Anssumane Fati. Když už se zdálo, že si katalánský celek dojde pro postup, tak přišel na trávník Reo Griffiths a po minutě na trávníku srovnal krok po parádní přihrávce Kalula. Hlavní rozhodčí nastavil pět minut a právě v té páté si Barcelona vybojovala penaltu. Tu proměnil s jistotou Alejandro Marqués, který poslal domácí do semifinále.

90+7
    90+6. Alejandro MARQUÉS - 3:2

90+6
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Míč si na značku pokutového kopu postavil ALEJANDRO MARQUÉS. Osmnáctiletý útočník Barcelony se koukal celou dobu na balon, věřil si, že uklidí svou střelu přesně k tyči a to se také stalo. Barcola sice vystihl stranu, ale k zásahu již nedošlo.
    90+5. Penaltový zákrok

90+5
    Pokutový kop pro Barcelonu! V páté minutě nastavení budou mít domácí šanci rozhodnout!

90+5
    Žlutou kartu si vysloužil za faul u středového kruhu také El Hadj Coly. Hlavní rozhodčí byl nekompromisní.

90+4
    Nyní se hnali fotbalisté Barcelony ve čtyřech do otevřené obrany. Anssumane Fati to chtěl vzít na sebe, ale prudkou ránou trefil pouze Oumara Soleta.

90+3
    Alvaro Sanz takticky fauloval ve středu pole unikajícího Colyho a je potrestán žlutou kartou.

90+2
    V nastaveném čase nabral zápas obrovské tempo. Nejprve procházel do vápna domácí Fati, ale neuspěl. Na druhou stranu poté mířil Coly, ale ani on neprošel ke střele.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
    89. Reo GRIFFITHS - 2:2

89
    Lyon právě vstřelil branku!
    Lyon těsně před koncem druhého poločasu srovnává na 2:2! Dlouho to vypadalo z pohledu hostujícího nevýrazně, ale po neskutečné přihrávce Kalula se dostal do vápna s balonem u kopačky střídající REO GRIFFITHS, který byl na trávníku jen několik sekund.

88
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Minolien, přichází Griffiths.

88
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Ndicka, přichází Silva.

87
    Žlutou kartu dostává Jesús (FC Barcelona).

86
    Barcelona se nezaměřuje jen na obranu. Peque přihrával na rozběhnutého Fatiho, ale střelec zatím rozhodující branky nezpracoval míč ideálně.

85
    Od rohového praporku centroval do pokutového území kapitán Caqueret. Lyon se udržel ve vápně, ale před Ndickou sebral balon pro sebe brankář Tenas.