W. Brémy – Hertha 1:4 (kon.) | Frankfurt – Bielefeld 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Hoffenheim 2:3 (kon.)
Stuttgart – Freiburg 2:3 (kon.) | Union Berlín – Augsburg 1:3 (kon.) | Dortmund – Mönchengladbach 3:0 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnem
2:3 (1:2)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 19.09.2020, 15:30 • RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem • Německá Bundesliga • 1. kolo

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a užijte si zbytek soboty! (17:36:19)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 8:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:13.

Hoffenheim nakonec po infarktovém závěru vítězí v Kolíně 3:2! V prvním poločase byli hosté lepší. Skóre utkání otevřel po fatální chybě Hectora už ve 3. minutě Andrej Kramarić, který pak před přestávkou odpověděl i na vyrovnávací trefu Sebastiana Anderssona, když proměnil nařízený pokutový kop. Po změně stran měl Kolín nadějný začátek, ale poté se dlouho nemohl k vyrovnání přiblížit. To v 86. minutě přeci jen přišlo, když po standardní situaci hlavičkoval do tyče Andersson a dorážející Dominick Drexler už posílal balón do odkryté brány. Když už se zdálo, že vše směřuje k dělbě bodů, přihlásil se o statut hrdiny zápasu Andrej Kramarić, jenž v nastaveném čase zkompletoval hattrick a rozhodl o výhře Hoffenheimu.

90+6

90+6
    Hosté se ubránili. Stále se ale hraje...

90+5
    Pavel Kadeřábek ještě dostal žlutou kartu za šlapák na Drexlera. Možná poslední možnost pro Kolín v podobě standardní situace.

90+4
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Joshua Brenet.

90+2
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Jestli dnes Hoffenheim vyhraje, hrdina zápasu je jasný! Na hranici šestnáctky se dostal k míči ANDREJ KRAMARIĆ, jenž vypustil přízemní střelu, která prošla pod tělem padajícího brankáře Horma až do sítě. Kramarić kompletuje hattrick a již v nastavení vrací hostům vedení – 2:3.

90+1
    Rozhodčí nastaví pět minut!

90
    Žlutou kartu obdržel také Ihlas Bebou. Zde to bylo za faul, kvůli kterému vyrazil Baumann protestovat.

90
    Hostující brankář Oliver Baumann vyběhl za rozhodčím až do středového kruhu, aby mu něco řekl. Sudí Siebert okamžitě vytáhl žlutou kartu, načež mu Baumann ukázal kapitánskou pásku. Sudí ani tak neměl pochopení.

88
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Noah Katterbach.

88
    Hosté mohli odpovědět po rohovém kopu Mijata Gačinoviče. Jeho dobrý centr však obrana domácích odklidila.

86
    Köln právě vstřelil branku!
    Domácí srovnávají po standardní situaci! Hlavička Sebastiana Anderssona ještě skončila na tyči, ale centrovaný míč si našel DOMINICK DREXLER, který balón zblízka usměrnil do sítě.

86
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Iljás Schirí, přichází Frederik Sörensen.

85
    Jonas Hector dostal žlutou kartu za řeči. Karetní trest pro protihráče Nuhua žádal příliš důrazně.

84
    Další snaha domácích skončila útočným faulem na Pavla Kadeřábka.

83
    Domácí brankář Timo Horn byl napadán Kramarićem, ale situaci zvládl. Dokázal balón nakopnout k levé postranní čáře, kde byl Ehizibue.

Martin Augustin

Branky: 22. Andersson (J.-K. Horn), 86. Drexler – 3. Kramarić, 45+3. Kramarić (pen.), 90+2. Kramarić (Gaćinović)

Karty:   33. Bornauw (KLN), 85. Hector (KLN) – 45+4. Bičakčić (HOF), 90. Baumann (HOF), 90. Bebou (HOF), 90+5. Kadeřábek (HOF)

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Höger (46. Ehizibue), Bornauw, Czichos, J.-K. Horn – Rexhbecaj (71. Drexler), Schirí (86. F. Sörensen), Hector (C), Duda (88. Katterbach) – Andersson, Thielmann (71. S. Özcan).
    Náhradníci: Zieler – Drexler, Meré, F. Sörensen, Katterbach, Ehizibue, S. Özcan, Lemperle.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Nuhu, Vogt, Bičakčić – Akpoguma (90+4. Brenet), Geiger (75. Belfodil), Samassékou (76. Gaćinović), Kadeřábek – Baumgartner – Dabbur (62. Bebou), Kramarić.
    Náhradníci: Pentke – Klauss, Belfodil, Bogarde, Bruun Larsen, Gaćinović, Brenet, Bebou, Adamjan.

Rozhodčí: Siebert – Dietz, Pelgrim