Novosibirsk – Barys 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kunlun – Jokerit 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 3:2 (2:1 po s.n.)
Čerepovec – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Viťaz – Minsk 3:1 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Barys Nur-Sultan
Pátek 05.02.2021, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (15:42:56)

Dnešní utkání je na svém konci. Hostující Barys ovládl poslední třetinu 2:0, díky čemuž si veze výhru 3:2 a tři body do tabulky KHL. Rozhodující branku si připral dnes velmi produktivní bek Jesse Blacker, který si připisuje dnes gól a asistenci, čímž si vylepšil dosavadní bilanci 2+6. Barys si touto výhrou navýšil náskok na svého soka v boji o postup do play off. Novosibirsk v dalším utkání čeká 16.2. doma Nižněkamsk a Barys si příště zahraje už 7.2. na ledě Magnitogorsku.

59:41
    Střela Konstantina Alexejeva zablokována a Barys vyhazuje. Dnes v Novosibirsku pravděpodobně vyhraje.

59:12
    Hosté však dokázali vyhodit tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a čas se krátí.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:19
    Harri Säteri na střídačce a domácí tým to zkouší v šesti.

57:50
    Juuso Puustinen se po nahrávce od mantinelu dostal k zakončení před brankou, jenže našel pouze připravený beton soupeře.

57:18
    Zakázané uvolnění hostujícího Barysu.

56:54

55:53
    Nahození Barysu našli jen Säteriho, který pak sám naložil puk na hokejku a poslal ho do střední třetiny.

55:25
    Po nahrávce od pravého hrazení se k zakončení dostal hostující Jakob Lilja, který ze slotu našel jen perfektně připravenou lapačku soupeřova brankáře.

55:14
    Domácí hokejisté se nyní neshodli na modré čáře, a tak se jim nepovedlo puk dostat za branku soupeře.

54:54
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., vysoká hůl).

54:50
    Nejrychlejší střelu dnešního zápasu má zatím Pavel Akolzin, jemuž byla naměřena rychlost 150,8 km/h.

54:40
    Zakázané uvolnění hostů.

54:29
    Do slibného brejku šli domácí. Z pravé strany to vzal střelou na sebe Li, branku však o dost přestřelil.

54:08

53:14
    Rána Dietze od modré skončila na prvním bloku a domácí celek posílá znovu puk za Karlssona.

52:40
    Hosté se však rychle vrátili do útočné třetiny a Curtis Valk pálil ze středu pásma jen do výstroje Säteriho.

52:28
    Novosibirsk vyhrál vhazování v obranném pásmu a Oleg Li okamžitě vyhodil puk do bezpečí.

52:08
    Následuje komerční přestávka.

52:08
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Vladislav Ušenin – 2 min., hrubost).

51:50
    Aktuálně se hraje přes tři minuty bez přerušení hry.

51:23
    Jefim Gurkin si na modré čáře navedl kotouč na střelu a důrazně pálil. Tvrdým pokusem trefil pouze prvního soupeře.

50:33

50:13
    Následuje nepřesná nahrávka Alexandra Šarova a domácím už moc času v přesilovce nezbývá.

49:29
    Následuje další vyhození za branku Harriho Säteriho.

48:55
    Hostující Jakob Lilja získal puk mezi kruhy a rychle vyhodil alespoň do středního pásma.

48:33

48:33
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alex Lintuniemi – 2 min., hákování).
    48:06 Jesse BLACKER - 2:3

48:06
    Barys právě vstřelil branku!
    Hosté v rychlém sledu dávají druhou branku a otáčí vývoj zápasu. JESSE BLACKER dostal puk na modrou čáru a předvedl parádní akci, kdy se dostal až před branku a bekhendovou střelu nachytal brankáře Säteriho na přední tyčce. Asistence: Valerij Orechov, Linus Videll.

47:55
    Domácí tým se hned vydal dopředu, kde se ovšem ke střele na branku nedostal.
    46:08 Kirill PANJUKOV - 2:2

46:08
    A máme tu vyrovnáno. Phil Varone se perfektně uvolnil po levém hrazení a důraznou nahrávkou před brankou našel na tyčce postaveného KIRILLA PANJUKOVA, kterému stačila pouze nastavit hokejka a mohl se radovat. Asistence: Phil Varone, Linus Videll.

45:56
    Domácí tým pouze nahodil puk na branku a jeho hráči míří na střídačku.

44:11
    Nadvakrát se o zakončení z pravé strany pokusil Jakob Lilja, ale v obou případech narazil na rameno brankáře Säteriho.

43:59
    Zakázané uvolnění kazašského klubu.

43:29
    Jefim Gurkin se na modré čáře zbavil soupeře a ostře vypálil zápěstím. Kus gumy však poslal jen nad branku Barysu.

42:49
    A znovu se do akce dostal Anton Sagadějev. Tentokrát na něho jel z pravé strany útočného pásma a zamířil pouze do lapačky.

42:18
    Anton Sagadějev se otočil zpoza branky a na přední tyčce zkusil zakončit. Trefil jen připravený beton Säteriho.

41:30
    Nepovolený přechod přes modrou čáru má za sebou Vladislav Ušenin, a tak se píská ofsajd domácího celku.

41:15
    K puku se na útočné modré dostal Curtis Valk a hned pálil. Nikterak důrazný kotouč skončil v lapačce Säteriho.

40:44
    Poslední třetinu začali domácí s pukem na holích. Nyní hrají ve vlastním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:09.

Druhá dvacetiminutovka je za námi. Viděli jsme v ní dvě branky, každý tým se postaral o jednu, a tak se jde da šaten za stavu 2:1. Nejprve se za domácí tým prosadil Viktor Komarov šikovným manévrem za brankou a poté snížil hostující Maxim Musorov v čase 24:28 přesnou tečí do branky soupeře. Druhá třetina rozhodně nebyla tak atraktivní, jak tomu bylo v té první. Nyní bylo k vidění spousta ztrát a nepřesností.

38:55
    Nepovedené zakončení Liho a hosté vyhazují puk.

38:45
    Juuso Puustinen dostal nahrávku od Vjačeslava Ušenina a hned pálil z mezikruží. Pohotový pokus skončil kousek vedle pravé tyčky.

37:43
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Phil Varone – 2 min., hrubost).

37:43
    Na přední tyčky se natlačil hostující Phil Varone. Jeho snaha vyšla vniveč, protože Harri Säteri byl na svém místě.

36:37
    Dlouhé vyhození hostujícího týmu se jako zakázané uvolnění nepíská, takže se může pokračovat ve hře.

36:04
    Zpoza branky nahrával Vjačeslav Ušenin. Jeho nahrávku si našel Vladislav Ušenin, který mířil pouze do připraveného brankáře soupeře.

35:35
    O dlouhou nahrávku vpřed se pokoušel Morozov, který našel pouze připraveného soupeře.

35:00
    Puk se odrazil k mantinelu pro Curtise Valka, jehož rychlý pokus zápěstím z velkého úhlu letěl hodně vedle.

33:56
    Juuso Puustinen dostal puk za branku soupeře, ale s nahrávkou z otočky neuspěl a musí se vracet.

32:35
    Hraje se hodně neuspořádaný hokej, vidíme hodně ztrát ve střední pásmu.

31:46

31:24
    Další kotouč do pásma dostal Alexandr Šarov, jehož zradilo zpracování a o puk přišel.

30:53
    Do útočného pásma se dostal Li. Proti dobře postavené obraně se však nedokázal prosadit a otočil hru dozadu.

29:58
    Jegor Milovzorov sice šikovně posunul puk do útočné třetiny, jenže tam nikdo nebyl a puk tak skončil na hokejkách hostů.

28:47
    Alex Lintuniemi naznačil střelu na kruhu, čímž se zbavil soupeře a poté vypálil opravdu. Na jeho pokus si počíhal soustředěný Säteri.

28:28
    Nepovedená nahrávka Puustinena na spoluhráče a následuje další zakázané uvolnění Sibiru.

28:07
    Kotouč na modrou čáru dostal domácí Ilja Morozov a hned pálil. Jeho důrazný puk skončil ve výstroji Karlssona.

27:28
    Zakázané uvolněné Novosibirsku.

27:10
    Danil Romancev dostal nahrávku na levý kruh a chtěl okamžitě pálit. Z voleje ovšem trefil pouze blokujícího soupeře.

26:30

26:30
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., bitka).

26:30
    Relativně nezajímavou část utkání zpestřil Nikita Šaškov bitkou s Darrenem Dietzem.