Zvolen – Poprad 2:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:6 (kon.) | Detva – Nové Zámky 1:5 (kon.)
Košice – Miskolc 5:4 (po pr.) | Trenčín – Banská Bystrica 3:4 (kon.) | Nitra – HC Slovan 2:4 (kon.)
HK Nitra
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 05.02.2021, 19:30 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo

Posledná tretia tretina v Nitra Aréne bola na góly najbohatšia. Dokopy sme v nej videli tri presné zásahy, Slovan najprv išiel do dvojgólového vedenia po presnom zásahu od Bortňáka, za domácich neskôr iskierku nádeje vykresal Slovák. Napokon však skóre zápasu uzavrel za hostí Valach a tak Slovan zvíťazil na ľade súpera 4:2!

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera! (21:56:01)

59:32
    Nemcova strela nebola presná a domácim sa nepodarilo ani dorážka.

59:12
    Navyše sa domácim v tejto presilovke nedarí. Cowley je na striedačke, takže to je 6 na 4 v prospech Nitry.

58:29
    Ešte tu je presilovka pre domácich, ale času je už málo na dva góly.

58:15
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Zigo – 2 min., podrazenie).

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:46
    Domáci brankár musel späť do svojej bránky, Slovan má buly v útočnom pásme.

57:10
    Nitrianska bránka je prázdna! Domáci to skúšajú so 6 hráčmi na ľadovej ploche.

56:49
    Oddychový čas hostí.

56:29
    Slovan Bratislava dal gól!

Hostia idú opäť do vedenia o dva góly! Krátko pred koncom tretej tretiny je znova Nitra vo veľmi zlej situácii, k puku sa dostal JURAJ VALACH a jeho tvrdá strela končí v sieti, puk prešiel všetkým čo mu stál ov ceste – 2:4!

56:04
    Nasleduje reklamná prestávka.

55:41
    Hostia pohodlne držia hru ďaleko od svojej bránky, ešte musí Slovan určitú dobu vydržať v tomto tempe aby získal tri body.

55:03
    Zakázané uvoľnenie hostí.

54:37
    Slovan pokračuje v zodpovednom defenzívnom výkone v posledných chvíľach. Čas sa domácim pomaličky kráti.

54:22
    Nitra momentálne kombinuje vo vlastnom pásme, Slovan túto rozohrávku vysoko napáda.

53:42
    Domáci razom ožili, ale hostia sú teraz v defenzíve pozorní a súpera do ďalšej šance nepúšťajú.

53:01
    No uvidíme, ako tento gól ovplyvní obraz hry do konca tretej tretiny. Nitra má stále šancu doma bodovať, ale potrebuje streliť ešte aspoň jeden gól.

52:01
    Nitra dala gól!

Tak predsa len prichádza kontaktný gól domáceho tímu a bdue z toho dráma do konca! Mezei našiel presnou prihrávkou MAREKA SLOVÁKA, ktorý vyslal tvrdú a presnú strelu na hosťujúcu bránku a na tento pokus bol Noskovič bezmocný – 2:3!
    Asistencie: Branislav Mezei.

51:48
    Slovan je pri puku a pokúša sa o postupný prechod do útočného pásma.

51:33
    Dlhšiu dobu sme žiadnu zaujímavú šancu nevideli. Slovanu to určite nevadí, čoraz viacej sa približuje k trom bodom.

50:22
    Cowley musel zasahovať pri strele od Urbánka, hra je znova prerušená a bude to buly pre Slovan v útočnom pásme.

50:10
    Sme už v druhej polovici tretej tretiny. Slovan stále drží vedenie o dva góly.

49:38
    Nepresná strela od hostí je aj táto, Nitra sa však stále nemôže vymaniť zo svojho pásma.

49:15
    Už sa pokračuje ďalej. Na obraze hry sa nič nemení, hostia kombinujú v útočnom pásme.

48:56
    Strela od modrej v podaní Broddzinskeho, brankár Cowley jeho pokus kryje a nasleduje reklamná prestávka.

48:27
    Slovan zatiahol puk do svojho pásma, oba celky idú striedať.

47:49
    Nitra je pod veľkým tlakom, ale hosťom sa nedarí v koncovke.

47:28
    Dlhšiu dobu sa teraz hra neprerušuje. Slovan momentálne kombinuje v útočnom pásme.

46:45
    No, takéto šance domáci musia premieňať. Čas sa bude krátiť a domáci prehrávajú o dva góly.

46:07
    Obrovská šanca pre domácich je nevyužitá! Tvrdoň sa už teraz k puku dostal a rútil sa sám na Noskoviča, brankára Slovana prekonal, ale puk sa na šťastie pre hostí odrazil od hornej tyčky do bezpečia!

45:46
    Minárik sa snažil nájsť Tvrdoňa, ale ten svojou hokejkou na puk nedočiahol a tak ho získavajú hostia.

45:12
    Nitra nevyužila ani túto presilovku. Slovan teda drží vedenie o dva góly, ale ešte nemôže nič podceniť a hrať ďalej zodpovedne.

44:50
    Hostia v plnom počte.

44:43
    Teraz sa to podarilo, dokonca zakončoval Dauda, ale autor zatiaľ jediného gólu domácich bránku súpera netrafil.

44:21
    A opäť sa hostia pohodlne oslobodili. No, Nitra sa teraz nevie dostať ani len do útočného pásma.

43:29
    Slovan vyhodil puk cez všetky čiary do bezpečia.

43:10
    Nitra získala presilovku. Potrebuje ju využiť, aby dosiahla kontaktný gól čo najskôr.

42:50
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Báčik – 2 min., podrazenie).

41:53

To už neplatí! Hostia navyšujú svoje vedenie na dva góly a posilňujú svoje šance na zisk troch bodov z tohto zápasu. Rapáč dostal presnú prihrávku, pretlačil sa do zakončenia, jeho pokus Noskovič vyrazil, ale na dorážku od DALIBORA BORTŇÁKA – 1:3!
    Asistencie: Branislav Rapáč, Brendan Ranford.

41:03
    Už sa pokračuje s rovnovážnym počtom hráčov na oboch stranách. Ťažšiu situáciu má momentálne Nitra, ktorá doma prehráva o jeden gól.

40:35

40:10
    V Nitra Aréne už beží posledná tretina! Domáci pokračujú v krátkej presilovke.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

V Nitra Aréne je už minulosťou aj prostredná tretina. V nej napokon padol jeden gól, o ktorý sa v 35. minúte postaral ŠIšovský a Slova tak po dvoch tretinách vyhráva v Nitre 2:1! Aj naďalej sledujeme zaujímavý hokej, ale gólovo bohatý nieje. Oba celky hrali už veľmi veľa presiloviek, ale ani jedna nebola využitá.

Uvidíme, čo nám ponúkne posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 21:16.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:22
    Chybná rozohrávka domácich, puk dostal do útočného pásma hostí Kytnár a získal tak veľmi cenné sekundy.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

38:45
    Znova sa vylučuje, je to presilovka pre Nitru. Tak čo, padne konečne gól pri nerovnomernom počte hráčov?

38:35
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Maier – 2 min., hákovanie).

38:05
    Ani táto presilovka nebola využitá. Druhá tretina sa čoskoro naplní, zatiaľ to vyzerá, že na prestávku pôjde spokojnejší Slovan.

37:38

37:12
    Teraz už Noskovič musel zasahovať, ale puk vyrazil do bezpečia a Slovan sa znova pohodlne oslobodil.

36:39
    Finlay dostal puk do útočného pásma, ale Valach dostal puk do bezpečia.

36:10
    Nitra hrá presilovku a to je šanca na vyrovnanie. Zatiaľ sa však domáci poriadne nedostali do pásma, tie presilovky sú dnes pre oba tímy trápením.

35:38
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Bortňák – 2 min., hákovanie).

35:15
    Opäť sú tak na rade domáci, ktorí musia doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Sme už v záverečnej časti druhej tretiny.

34:15

Nebolo to síce v presilovke, ale to hosťom nevadí! Slovan ide znova do vedenia o jeden gól, k puku sa dostal Harris, ktorý od modrej čiary vystrelil a úspešným tečom sa presadil PETER ŠIŠOVSKÝ – 1:2!
    Asistencie: Brant Harris, Martin Štajnoch.

34:03
    Domáci v plnom počte.

33:49
    Presilovka hostí sa čoskoro bude končiť. Domáci sa bránia úspešne, aj keď sú pod veľkým tlakom.

33:04
    Ofsajd hosťujúceho celku.

32:47
    K puku sa dostal Harris, jeho tvrdá strela bola tečovaná mimo domácej bránky. Slovan je však ešte v útočnom pásme.

32:13
    A opäť sa vylučuje. Slovan si zahrá presilovku a bude dúfať, že si už aspoň vypracuje nejakú zaujímavú šancu.

32:03
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Šiška – 2 min., držanie).

31:46
    Ďalšia presilovka, ktorá zostala nevyužitá. Na gól v druhej tretine tak naďalej čakáme.

31:36

30:49
    Stále sa domácim v presilovke nedarí, opäť sa hostia dokázali oslobodiť.

30:12
    Slovák nahodil puk pred hosťujúcu bránku, ale nikto ho netečoval a Slovan sa následne oslobodil.

29:46
    Teraz je tu vylúčenie na strane hostí. No uvidíme, či sa Nitre podarí prelomiť tú presilovkovú smolu.

29:36
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ališauskas – 2 min., držanie).

28:41
    Slovan teda nevyužil ani túto presilovku. No, početná výhoda dnes nejde zatiaľ ani jednému celku.

28:31

27:24
    Cowley si pripisuje úspešný zákrok, spolupráca Šišovský – Sersen nebola gólová.

27:05
    Je tu prvá presilovka v druhej tretine a to pre hosťujúci celok. Slovan kombinuje v útočnom pásme, ale zatiaľ je to bez strely.

26:31

26:31
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Slovák – 2 min., sekanie).

26:09
    Teraz sa hra presúva z jedného pásma do druhého. Na ďalšie presné zásahy však čakáme od 8. minúty.

25:38
    O'Donnell sa dostal k puku, jeho zakončenie niekde od modrej čiary len tesne míňa domácu bránku.

25:12
    Šanca pre domáci celok! Po nahodení puku zostal pred Noskovičom sám Šiška, ale nedokázal puk už upratať do siete a brankár Slovana si pripisuje výborný zákrok!

24:53
    Kollár zachytil rozohrávku hostí, následne Nitra kombinovala pred hosťujúcou bránkou, ale neviedlo to k presnému zakončeniu.

24:16
    Sledovali sme rýchly prechod hostí do útočného pásma, strela od Sersena len preverila to, či brankár Cowley dáva pozor.

23:46
    Nitra postupne vytlačila svojho dnešného súpera preč z útočného pásma, hostia sú stále pri puku.

23:19
    Slovan sa usadil v útočnom pásme, ale nepodarilo sa mu nič zaujímavé vymyslieť. Pri puku však hostia ešte zostávajú.

22:51
    Gól na hokejke mal teraz Šiška! Prebral si prihrávku a miesto pohotovej strely ešte puk premiešal, čo využil Noskovič a rýchlo sa presunul, aby zabránil puku dostať sa do siete!

22:26
    Nitra vybojovala puk vo svojom obrannom pásme, domáci sa potom skúsili presunúť do toho útočného, ale bez úspechu.

21:32
    Po vyhratom buly sa k strele dostal Zigo, jeho pokus zastavila konštrukcia bránky domáceho celku!

21:18
    Broddzinski zachytil prihrávku domácich, následne sa odhodlal k stele, ale puk smeroval mimo troch žrdí.

20:43
    Rozhodcovia museli krotiť vášne, hneď viacero hráčov sa pri striedačkách pustilo do seba. Rýchlo sa to vyriešilo a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

20:10
    Druhá tretina v Nitra Aréne je už v plnom prúde, buly vyhrali domáci a ihneď sa dostali pred Noskoviča, brankár hostí úspešne zasiahol.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodná tretina v Nitra Aréne je už minulosťou. Napokon sme v nej videli po jednom presnom zásahu na oboch stranách, skóre stretnutia otvoril v 2. minúte hosťujúci Zigo, ale už v 8. minúte vyrovnal domáci Dauda. Oba tímy mali viaceré presilovku v prvej tretiny, dokonca aj o dvoch hráčov, ale zostali nevyužité a tak je stav po prvej tretine v Nitra Aréne 1:1!

Druhá tretina sa začne približne o 20:22.

18:09
    Žitný sa dostal k puku, ale jeho strela bola tečovaná na ochrannú sieť.

17:37
    Slovan dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.

17:10
    Už tretie vylúčenie na strane Slovana. Domáci majú šancu ísť na prestávku s tesným vedením, podarí sa im to?

16:44

16:44
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Štajnoch – 2 min., nedovolené bránenie).

16:15
    Oba celky tak nedokázali využiť svoje presilovku. Záver prvej tretiny pokračuje za vyrovnaného stavu 1:1!

16:05

15:46
    Nitre sa vôbec nedarí usadiť sa v útočnom pásme, znova je pre Slovan puk v bezpečí.

15:10
    Ani presilovka o jedného hráča však teraz domáci nevychádza tak ako by mala, oba tímy teraz striedajú.

14:24
    Urbánek je späť na ľadovej ploche, pokračuje ešte skrátená presilovka domácich o jedného hráča.

14:10
    Skrátená presilovka 5 na 3 aj pre domáci celok! Slovan teraz prežíva rovnako veľmi náročné chvíle v oslabení.

14:05
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Bačik – 2 min., hákovanie).

13:53
    Výborná kombinácia domáceho celku, ale gólom to nekončí! Žitný sa dostal k puku a pokúsil sa v dobrej pozícii vystreliť, Noskovič bol ďalej z bránky, ale puk napokon v sieti nekončí!

13:16
    Slovanu sa však takisto darí oslabenie zvládať, hostia dostávajú puk cez všetky čiary do bezpečia.

12:34
    Teraz je tu prvá presilovka pre Nitru v tomto zápase. Uvidíme, ako s ňou domáci naložia.

12:24
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Urbánek – 2 min., nedovolené bránenie).

12:10
    Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny. Zatiaľ platí nerozhodný stav 1:1, zatiaľ je to celkom zaujímavý hokej z oboch strán.

11:48
    Veľká škoda pre hostí. Hrali už tri presilovky, jednu dokonca o dvoch hráčov, no ani jedna nebola využitá.

11:28

11:05
    K odrazenému puku sa pred domácou bránkou dostal Žiga, ale vo veľkej šancu nedokázal presne zakončiť!

10:40
    Bodák je späť na ľadovej ploche, Nitra hrá so 4 hráčmi.

10:26
    Sersenova strela od modrej nebola presná, domáci sa opäť oslobodili. Presilovka 5 na 3 sa Slovanu zatiaľ nedarí.

09:38
    Krušné chvíle pre Nitru! Domáci idú do dvojnásobného oslabenia a hostia majú veľkú šancu streliť gól.

09:28
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., držanie).

08:50
    Je tu druhá presilovka pre hostí v tomto zápase. Podarí sa hosťom ísť znova do vedenia?

08:40
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., krosček).

08:21
    Hostia dostali puk do domácej siete po druhýkrát, ale Zigo ho tam kopol nohou a po telefonáte s videorozhodcom gól správe nebol uznaný!

07:51

Je vyrovnané! Domáci hokejisti predsa len pomerne rýchlo vyrovnávajú, autorom vyrovnávajúceho gólu je ADAM DAUDA, ktorý si prebral prihrávku od Finlaya a strelou z prvej trafil odkrytejšiu časť bránky – 1:1!
    Asistencie: Liam Finlay, Marek Tvrdoň.

06:04
    Prvá veľká šanca pre Nitru! Žitný sa natlačil pred brankár hostí, ale jeho bekhendové zakončenie Noskovič pokryl!

05:36
    Hosťom nevyšiel rýchly prechod do útočného pásma, k puku sa dostala Nitra, ktorá to skúša cez postupnú rozohrávku.

05:13
    Cowley musel pokryť nahodenie od modrej čiary. Slovan získava ešte buly v útočnom pásme.

04:28
    Slovan len potvrdil svoje štatistiky, že v presilovke sa mu nedarí. Aj napriek tomu, však hostia mali výborný vstup do zápasu a stále sú vo vedení.

04:12

03:58
    Opäť Nitra dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia. Slovanu je v tejto presilovky bezzubý.

03:10
    Zatiaľ sa však domácim darí držať puk ďaleko zo svojej tretiny, domácim sa nepodarilo ešte ohroziť brankára Cowleyho.

02:22
    Hostia majú šancu navýšiť svoje vedenie. Slovan hrá svoju prvú presilovku v tomto zápase.

02:12
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., napadnutie).

01:21

No na prvý gól v tomto zápase sme nemuseli dlho čakať! Slovan sa ujíma vedenie po chybe domácej obrany, ktorá nechala preniknúť prihrávku na TOMÁŠA ZIGA a ten svoj únik na Cowleyho zakončil presnou strelou pomedzi brankárove betóny – 0:1!
    Asistencie: Michalel Allen Broddzinski, Michal Sersen.

01:07
    Na ľade teraz máme tretie formácie. K puku sa dostáva Slovan a pokúša sa o prienik do útočnej tretiny.

00:31
    Je tu prvá zaujímavá situácia v tomto zápase! Po 30 sekundách hry sa k puku dostal hosťujúci Rapáč, natlačil sa pred Cowleyho, ale domáceho brankára sa mu prekonať nepodarilo.

00:10
    Prvá tretina tohto stretnutia sa naplno rozbehla, buly vyhral Slovan, ktorý dnes hrá v bielych dresoch, domáca Nitra v modrých.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne!

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom slovenského hokeja. Dnes je na programe 37. kolo Tipos Extraligy a v Nitra Aréne sa proti sebe stretnú domáca Nitra a hosťujúci Slovan Bratislava. Určite nás čaká zaujímavý súboj, oba tímy od seba v tabuľke delí len 5 bodov, v poslednom vzájomnom zápase zvíťazil Slovan v dramatickej prestrelke 4:3. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, krátko pred úvodným buly sa znova prihlásime.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Cowley (Beržinec) – Mezei, Vitaloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Hřebíček, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Finlay – Fominykh, Dauda, Foget – Molnár, Kollár, Žitný – Minárik, Šiška, Múčka

HC Slovan Bratislava: Noskovič (Beke) – Sersen, Broddzinski, Bačik, Štajnoch, Maier, Ališauskas, Beňo, Valach – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Zigo, Harris, Urbánek – Ranford, Bortňák, Rapáč – Uram, Jendek, Kundrik

Rozhodca: Martin Korba, Marek Žák – Lukáš Kacej, Adam Jurčiak – Juraj Konc st.

V 37. kole hokejovej Tipos Extraligy sa v Nitra aréne predstaví HC Slovan Bratislava. Nitra je aktuálne so ziskom 64 bodov na šiestom mieste, Slovan je tretí a má o 5 bodov viac. V poslednom vzájomnom zápase pod Zoborom vyhrali hráči Slovana 3:4 po samostatných nájazdoch. Nitra hrá a boduje ako na hojdačke a pomaly klesá v tabuľke. Navyše aj výkony mužstva nie sú také ako by fanúšikovia očakávali. V utorok Nitra prehrala s Banskou Bystricou 1:6, v jej bránke si premiéru v seniorskom hokeji zažil Juraj Beržinec, ktorý po treťom inkasovanom góle vystriedal Cowleyho. Pripísal si 23 zákrokov a dosiahol 88.5% úspešnosť. Jeden z obdržaných gólov sa zapísal do historických štatistík, kedy ho vsietil najmladší hráč v histórii Dalibor Dvorský vo veku 15 rokov, 7 mesiacov a 18 dní.
    Slovan po dvoch prehrách bodoval v nedeľu naplno v zápase s Trenčínom, ktorý zdolal 4:3. O výhre Slovana rozhodol v 57. minúte Harris a prerušil Trenčanom šesťzápasovú víťaznú sériu.
    Nitra má so Slovanom horšiu bilanciu vzájomných zápasov, či sa jej túto štatistiku podarí vylepšiť alebo budú v stretnutí úspešnejší hráči Slovana sa dozviete aj z nášho textového prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 8. Dauda (Finlay, Tvrdoň), 53. Slovák (Mezei) – 2. Zigo (Broddzinski, Sersen), 35. Šišovský (Harris, Štajnoch), 42. Bortňák (Rapáč, Ranford), 57. Valach

Rozhodčí: Martin Korba, Marek Žák – Lukáš Kacej, Adam Jurčiak – Juraj Konc st.