Jihoafrická republika – USA 3:20 (kon.) | Černá Hora – Španělsko 6:8 (kon.)
Kazachstán – Srbsko 5:19 (kon.) | Itálie – Řecko 6:6 (kon.)
Japonsko – Maďarsko 11:16 (kon.) | Austrálie – Chorvatsko 11:8 (kon.)
Itálie – Řecko

6:6

(1:1, 1:1, 0:4, 4:0)

Úterý 27.07.2021, 08:30 • Tatsumi Water Polo Centre, Tokio • Olympijské hry - Vodní pólo (muži) • Skupina A
Sledujte:

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemné sledování Her a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (09:34:05)

Utkání je u konce a my i ve druhé půli sledovali napínavý zápas. Ve třetí čtvrtině se Řecko dostalo do čtyřbrankového náskoku a vše vypadalo jasně. Jenže Itálie nesložila zbraně, v poslední čtvrtině se pustila do velkého náporu a dokázala srovnat. Italové mohlo dokonce v poslední minutě výsledek dokonale otočit, Zerdevas však pro svůj tým zachránil alespoň bod. Dramatický zápas tak skončil výsledkem 6:6.

Konec utkání.

32
    Střela byla tak trochu na náhodu a Del Lungo neměl problém ji chytit. Tento duel vítěze nepozná.

32
    Pět sekund před koncem si Řecko bere oddechový čas. Poté bude mít čas na poslední akci.

32
    Deset vteřin před koncem vyráží Zerdevas prudkou střelu Figlioliho.

32
    Del Lungo chytá střelu z dálky a posílá své soupeře na zteč. Italové budou moci dokonat velký obrat.

31
    Itálie právě vstřelila branku! A skutečně se tak děje! Italové se stáhli před branku, na pravou stranu dostal příhru GONZALO ECHENIQUE a křížným pokusem upravil na 6:6.

31
    Řekům vypršel čas na útok a Itálie může z protiútoku vyrovnat!

30
    Itálie právě vstřelila branku! Teď už byl ale krátký na střelu MATTEA AICARDIHO, kterého neuhlídal obránce a dal mu prostor pro střelu z bezprostřední blízkosti – 5:6.

30
    Zerdevas drží náskok svého celku, nyní dokázal vykrýt prudkou střelu Presciuttiho z levé strany.

29
    Střela z levé strany šla mimo, Itálie už pospíchá kupředu.

29
    Je tu i přerušení ze strany řeckého trenéra, ten si bere oddechový čas.

29
    Řecko v postupném útoku, soupeř se snaží tyto výpady co nejvíce přerušovat.

28
    Itálie právě vstřelila branku! Je tu zdramatizování zápasu. PIETRO FIGLIOLI se na pravé straně vyklonil. okolo obránce vyslal střelu o hladinu a prostřelil i Zerdevase – 4:6.

27
    Ale i Zerdevas pokračuje ve skvělých výkonech a i když se Italové stáhli až před jeho branku, tak střelu Figlioliho zvládl vytěsnit.

26
    Řekové chtěli odpovědět po rychlé kombinaci a střele z levé strany, Del Lungo ale švih zvládl vyrazit.

26
    Itálie právě vstřelila brankuItalové dostali po faulu soupeře k dispozici trestný hod a PIETRO FIGLIOLI jej ranou k tyči hravě proměnil – 3:6.

25
    Střela Řecka z levé strany trefila tyč, všichni teď rychle plavou na opačnou stranu.

Aleš Pur

Buch (ESP, Ivanovski (MNE)
    Sestavy
    Itálie: Del Lungo - Di Fulvio, Luongo, Figlioli (C), Presciutti, Velotto, Rinzuto Iodice, Echenique, Figari, Bodegas, Aicardi, Dolce.

Řecko: Zerdevas - Genidounias, Skoumpakis, Kapotsis, Fountoulis (C), Papanastasiou, Dervisis, Argyropoulos Kanakakis, Mourikis, Kolomvos, Gkiouvetsis, Vlachopoulos,

Branky: 2. Aicardi, 12. Luongo, 26. Figlioli, 28. Figlioli, 30. Aicardi, 31. Echenique - 6, Mourikis, 15. Papanastasiou, 20. Genidounias, 21. Kapotsis, 21. Argyropoulos Kanakakis, 22. Vlachopoulos.