Jihlava – Třinec 0:0 (kon.) | Líšeň – Chrudim 0:0 (kon.) | Prostějov – Vlašim 3:2 (kon.)
Příbram – Dukla Praha 2:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
0:0 (0:0)
FK Třinec
Sobota 09.04.2022, 15:30 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 22. kolo

22. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Duel moc fotbalové krásy nenabídl, byl plný nepřesností. Více nadějných šancí ke vstřelení branky bylo k vidění v prvním poločase, ale neujalo se nic. Oba celky si tak po rmíze 0:0 připíší každý po jednom bodu. Vysočina jich tak na svém kontě má 27 a Třinec 24. (17:26:51)

90+3

90+3
    Jan Javůrek rozehrál standardní situaci, poslal míč do vápna, ale gólman Vejmola zasahovat nemusel.

90+3
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Matěj Hýbl.

90+1
    Domácí se snaží o dlouhé centry do vápna, ale míč je na Talla nepřesný.

90
    Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

89
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Jakub Bolf, přichází Michal Szewieczek.
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Václav Juřena, přichází Michal Petráň.

89
    Žlutou kartu dostává Tijani Belaid (FC Vysočina Jihlava).

88
    Kapitán domácích byl na polovině hřiště faulován, Vysočina zůstane u míče.

87
    Tjani Belaid posílal centr do vápna, ale obrana hostí byla pozorná.

86
    Domácí kombinovali nějakých 25 metrů od brány soupeře, ale nikdo se ke střele neodhodlal.

84
    Hosté na levé straně poblíž rohového praporku vhodili aut, ale obrana domácích byla pozorná.

83
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Imrich Bedecs.
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Ondřej Machuča, přichází Aleš Nešický.

82
    Z pravé strany letěl centr na Talla, ale míč byl pro něj dlouhý.

80
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Filip Vedral.
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Adam Ritter, přichází Lukáš Fila.

78
    Lukáš Zoubele se mohl dostat do zakončení, ale už byl moc v úhlu.

77
    Žlutou kartu dostává Jan Javůrek (FK Fotbal Třinec).

75
    Vojtěch Křišťál poslal centr z pravé strany do vápna, ale svého spoluhráče Talla nenašel.

74
    Jakub Selnar z pravé strany rozehrál rohový kop, ke střele se sice dostal Adam Ritter, ale trefil prvního hráče před sebou.

Dnešní utkání sleduje 386 diváků.

72
    Ondřej Machuča rozehrál z pravé strany rohový kop, ale obrana domácích si poradila.

71
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Mame Tall.

70
    Akce Vysočiny byla opět přerušena, Jakub Selnar se ocitl v ofsajdu.

68
    Nepřesnost v rozehrávce Vysočiny, v pohodě se tak k míči dostanou hosté.

66
    Domácí rozehráli rohový kop, ale ohrozit branku hostí se jim nepodařilo.

64
    Do rychlého brejku se dral Jakub Bolf, obešel sice Dávida Krčíka, ale na Tomáše Vlčka si již nepřišel.

62
    Ve vápně se dostal ke střele Jakub Habusta, ale ta neměla potřebnou razanci, Luděk Vejmola tak neměl problém zasáhnout.

61
    Útočná akce Vysočiny zastavena neb se hráč domácích ocitl v ofsajdu.

60
    Žlutou kartu dostává Jakub Habusta (FK Fotbal Třinec).

59
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Tijani Belaid.
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Jakub Selnar.

55
    Domácí se po pravé straně dostali do vápna, Lukáš Zoubele pustil míč na Adama Rittera, který se ocil osamocený na penaltě a v jasné šanci přestřelil bránu.

53
    Jaroslav Peřina zpoza velkého vápna vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

51
    Standardní situaci rozehrál Jan Javůrek přímo na bránu, ale Luděk Vejmola se překvapit nenechal.

50
    Žlutou kartu dostává Matyáš Písačka (FC Vysočina Jihlava).

50
    Matyáš Písačka chtěl z levé strany poslat centr do vápna, ale míč místo doprava letěl rovně.

49
    Tomáš Omasta vystihl přihrávku Krčíka na Písačku, ale měl to na dlouhou nohu, jinak by mohl jít sám na Vejmolu.

47
    Nepřesná rozehrávka hostí, na polovině hřiště tak budou vhazovat domácí.

46
    Radek Křivánek se provinil útočným faulem, na své polovině tak bude mít míč Třinec.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:34.

První poločas je v Jihlavě minulostí. Gólu jsme se prozatím nedočkali. Více ze hry měli domácí, který si vypracovali mírný tlak.

45+2

45+1
    Jaroslav Peřina se snažil prodrat po levé straně k vápnu, ale neuspěl.

45
    První poločas bude o dvě minuty delší.

45
    Miroslav Tureček rozehrál z pravé strany rohový kop, ale míč do bezpečí vyboxoval Lukáš Hasalík.

44
    Hosté se na polovině hřiště provinili faulem. K míči se tak dostane Vysočina.

41
    Adam Ritter se chopil rozehrávky, ale jeho centr byl hodně nepřesný.

39
    Na opačné straně šel na zem Luděk Vejmola a rodící se náznak šance zneškodnil.

38
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Adam Ritter, ale na jeho centr nikdo ze spoluhráčů nereagoval.

36
    Jaroslav Peřina se provinil ve vápně útočným faulem. Od své brány tak rozehraje Lukáš Hasalík.

34
    Jaroslav Peřina se k míči přes Tidianeho Ba nedostal. Od své brány tak rozehraje Lukáš Hasalík.

33
    Vojtěch Křišťál posílal z pravé strany centr do vápna, ale míč jen proletěl pokutovým územím.

32
    Ondřej Machuča rozehrál standardní situaci, ale jeho centr do vápna šel přímo k Vejmolovi.

29
    Nepřesnosti na obou stranách, takže prozatím jsme neviděli nějakou šanci.

27
    Nepřesný centr Adama Rittera na Jarolava Peřinu. Od své brány tak rozehraje Lukáš Hasalík.

26
    Hosté chtěli z pravé strany posílat centr do vápna, ale nepovedlo se. Od své brány rozehraje Luděk Vejmola.

24
    Domácí budou poblíž rohového praporku vhazovat.

23
    Lukáš Zoubele chtěl obejít Javůrka, ale míč si příliš předkopl.

22
    Ale ani Lukáš Hasalík nebyl s rozehrávkou přesný.

22
    Nepřesná přihrávka Vojtěcha Křišťála, u míče jsou tak hosté.

19
    Domácí přežili šanci Třince a hnali se do brejku, Jaroslav Peřina z levé strany nedokázal dobře odcentrovat.

17
    Hosté se po odmlce dostali k balónu a snaží se jej chvíli udržet na svých kopačkách.

15
    Z následného rohu již domácí nedokázali bránu hostí ohrozit.

15
    Adam Ritter rozehrál rohový kop z pravé strany nakrátko, míč se ve vápně dostal na kopačky Matyáše Písačky a Lukáš Hasalík musel předvést své umění.

14
    Dva rohy v krátkém sledu z pravé strany zahrával Miroslav Tureček, ale hosté tento krátký tlak přestáli.

13
    Miroslav Tureček se chopil rozehrávky, vystřelil k pravé tyči Lukáše Hasalíka a ten vyráží na roh.

12
    Zajímavou standardku budou mít domácí, hosté se v rohu těsně před hranicí vápna provinili faulem.

10
    Z pravé strany přiletěl centr do vápna, ale zdále se, že se Jaroslav Peřina míče spíše zalekl.

10
    Centrem do vápna neměl Luděk Vejmola sebemenší problém.

9
    Lukáš Zoubele se ve vápně dostal k hlavičce, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

7
    Útočným faulem se provinili i hosté, míč tak rozehraje Luděk Vejmola.

6
    vysočina měla možnost rychlého brejku, ale nakonec je jim na hranici vápna odpískán útočný faul.

5
    Třinec se dostal na útočnou polovinu, na pravé straně bude vhazovat.

3
    Rozehrál jej Miroslav Tureček, ale obrana hostí neměla s odvrácením centru žádný problém.

3
    Vysočina bude zahrávat z pravé strany rohový kop.

1
    Duel rozehráli domácí, jenž nastupují v modré sadě dresů, hosté z Třince poté v červené.

1

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

Deset minut do začátku duelu a oba celky jsou již v kabinách, kde si hráči poslechnou poslední pokyny.

Do začátku duelu chybí 25 minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, T. Vlček, D. Krčík, Písačka – Peřina, Lacko (C), Tureček, Zoubele – Křivánek, Ritter.
    Náhradníci: Jágrik – Vedral, Belaid, Selnar, T. Svoboda, Tall, Fila.
    Trenér: Jan Kameník

FK Fotbal Třinec: Hasalík – Bolf, Foltyn, T. Ba, Javůrek – Omasta, Machuča, Habusta (C), Kania – Juřena, Dedič.
    Náhradníci: Paleček – Hýbl, Nešický, Weber, Bedecs, Szewieczek, Petráň.
    Trenér: Martin Zbončák

Rozhodčí: Batík – Mikeska, Pospíšil.

Trenér Martin Zbončák neudělal oproti zápasu s Táborksou žádnou změnu. Naopak Jan Kameník učinil oproti zápasu na Dukle tři změny, místo Jágrika bude chytat Vejmola. Po karetním trestu se vrací kapitán Lacko, jenž nastoupí místo Belaida a místo Svobody zaujme Písačka.

Zápas jako hlavní rozhodčí bude řídit Tomáš Batík. Na čarách mu budou asistovat Karel Mikeska a Pavel Pospíšil. Delegátem asociace je Jaroslav Beneš a technickým delegátem Ludvík Urbanec.

Oba celky se spolu naposledy utkaly v sobotu 18. září. Duel skončil remízou 1:1 (0:0). Do vedení poslal hosty v 51. Vedral. Za domácí srovnal v 66. minutě Ba.

Třinec nastoupil v této sestavě: Adamuška – Bolf (74. Szewieczek), Bedecs (C), Ba, Hýbl – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Javůrek (56. Puchel) – Juřena (86. Ntoya), Petráň

Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Štefánek, Křišťál – Peřina, Tureček (86. Tall), Lacko (C), Selnar – Vedral (86. Ritter), Arroyo (74. Araujo-Wilson)

A jak si oba celky vedly v posledním kole? Třinec doma 2. dubna přivítal Táborsko. Do vedení poslal domácí v 5. minutě Dedič. Hosté srovnali krok v 51. minutě zásluhou Koska. V 65. minutě už Třinec znovu vedl, když se trefil Omasta. O dvě minuty později uzavřel brankové skóre Kania.

Třinec nastoupil v této sestavě: Hasalík – Bolf, Foltyn, Ba, Javůrek (90. Szewieczek) – Omasta, Machuča (83. Hýbl), Habusta , Kania (83. Bedecs) – Juřena (89. Petráň), Dedič

Vysočina ve středu 6. dubna dohrávala duel 17. kola v Praze na Dukle. Ve 23. minutě poslal hosty do vedení Krčík. O tři minuty později bylo srovnáno, o což se postaral Červenka. Jihlavané si vzali o pět minut později vedení zpět. Na konečných 2:1 stanovil skóre Peřina.

Vysočina nastoupila v této sestavě: Jágrik – Krčík, Belaid (88. Písačka), Křišťál, Peřina (63. Arroyo), Tureček, Svoboda, Zoubele (76. Vedral), Vlček, Křivánek (63. Selnar), Ritter

V rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá jedenáctá Vysočina čtrnáctý Třinec. Hosté mají odehráno plný počet kol. Z dvacet jedna zápasů jich dokázali třetinu vyhrát a dva duely skončily nerozhodně. Na svém kontě tak mají dvacet tři bodů. Doposud vstřelili dvacet tři branek a třicet sedm jich inkasovali.

Jihlava má odehráno o zápas méně. Z dvaceti zápasů jich dokázali domácí sedm vyhrát a v pěti případech remizovali. Jihlavané tak získali o tři body více než jejich sobotní soupeř. Doposud vstřelili osmnáct branek a dvacet pět jich obdrželi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.