Zlín – Litoměřice 4:1 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:3 (kon.) | Vsetín – Prostějov 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Slavia 7:2 (kon.) | Pardubice B – Kolín 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 1:0 (kon.)
Šumperk – Přerov 4:3 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
HC Baník Sokolov
Středa 05.10.2022, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 8. kolo

Je tu konec utkání mezi Duklou a Sokolovem. Sokolov se dokázal otřepat z gólu do šatny z hole Tobiáše Handla, který tím poslal Duklu poprvé v utkání do vedení. Do třetí třetiny nastoupil Sokolov velmi odhodlaný utkání otočit. Tři minuty po začátku třetí třetiny se v přesilové hře dokázal prosadit bývalý spoluhráč hráčů Dukly Jan Pohl. Následně se o deset minut později podařilo Jaromíru Kverkovi svým druhým gólem v utkání vzít vedení na svou stranu. Dukla to následně zkoušela se šesti hráči v poli, avšak marně.

Sokolov jede domů se třemi důležitými body, které ho posouvají na šestou pozici v tabulce. Dukla naopak po dnešní prohře padá minimálně na devátou pozici.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště! (19:49:14)

59:45
    Vracovský naposled vyhodí puk.

58:30
    Miškář to zkouší po pravé straně a nahazuje puk zpět do pásma poté, co se Sokolovu podařilo vyhodit.

58:00
    Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Dukla mačká Sokolov v pásmu.

57:40
    Čachotský kombinuje s Kočím, který číhá na modré čáře a čeká na pravý okamžik ke střele z první.

57:10
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune k Cichoňově kleci.

56:49
    Beran je již na střídačce. Dukla to zkusí se šestí hráči v poli.

56:30
    Nahození na branku Cichoně si jmenovaný gólman pohlídal a přikrytím puku přerušuje hru.

55:50
    Domácí Dukle čas ubíhá velmi rychle a Adam Beran už pomaličku pokukuje po střídačce, zda nemá do hry pustit šestého hráče.

55:15
    Haman nepřesně rozehrával na Miškáře, u puku je opět Baník.

54:40
    Skořepa pouze nahazuje do pásma, kde doufá, že najde někoho ze svých spoluhráčů první lajny.

53:40
    Dukla je teď jako opařená. Nemůže najít žádný recept na skvěle hrající Sokolov, kterému tento výsledek už hraje do karet.
    52:13 Jaromír KVERKA - 2:3

52:13
    Baník právě vstřelil branku! Sokolov si bere vedení zpět. Je vidět, že spolupráce Safina s JAROMÍREM KVERKOU funguje na jedničku. Safin opět našel Kverku volného na ose hřiště, který střelou mezi nohy dokázal překonat Adama Berana – 2:3! Asistence: Ostap Safin.

51:20
    Tomi se pokusil o střelu z úhlu, k ohrožení ale nedošlo.

Dnešní utkání sleduje 516 diváků.

49:40
    Na ledě je opět vidět spolupráce Vracovský – Kverka – Safin, kteří nyní motají obranu Dukly jako na kolotoči.

48:45
    Miškář to zkusil sám, branku Cichoně ale přestřelil. Dukla je ale stále u puku.

48:25
    Za brankou Dukly se nyní perou o puk čtyři hráči.

47:40
    Rulík zavezl kotouč do pásma a zkusil překvapit Berana bekhendem. Střela šla minimálně metr vedle brány a dopředu můžou domácí.

46:50
    Jáchym hledal ze středního pásma rozjetého Čachotského, k tomu se ale puk nedostal. Přihrávka neměla dobré parametry.

46:20
    Zakázané uvolnění Sokolova přesune hru do vlastního pásma.

46:08
    Střela Kowalczyka z modré končí znovu v lapačce Oldřicha Cichoně.

45:10
    Dukla zakládá svůj útok až od vlastní klece. Nyní je na ledě znát mírná převaha Sokolova, který po vstřeleném gólu jakoby znovu ožil v tomto zápase. Výkon je znovu srovnatelný s tím z první půlky první třetiny.

44:20
    Kočí se snažil najít Beránka ve středním pásmu, tomu však puk skočil u puku je opět Sokolov.

43:34
    Kowalczyk to zkusil z modré, kotouč skončil pouze v ochranné síti a vhazovat se bude opět před Cichoněm.

43:10
    Handl se dostal k odraženému kotouči a vystřelil z mezikruží. Zasahuje Cichoňova lapačka.
    42:25 Jan POHL - 2:2

42:25
    Baník právě vstřelil branku! JAN POHL sice nejprve vyhnal svůj tým z pásma, na podruhé mu to však sedlo parádně. Rána z modré do pravého vinglu a v Pelhřimově je opět srovnáno – 2:2! Asistence: Ostap Safin, Tomáš Vracovský.

42:00
    Nepřesná rozehrávka Pohla vyhání Sokolov z pásma pryč.

41:40
    Weinhold vypálil příklepem, Beran zůstává klidný a přerušuje akci Sokolova.

41:20
    Dvořák nestihl vyhodit puk a Sokolov je opět u puku.

40:50
    Haman se dostal k puku ve vlastním pásmu a vyváží ho pryč.

40:45
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Patrik Miškář – 2 min., podrážení.

40:05
    Třetí zahajovací buly nyní vyhráli domácí a snaží se rychlým přechodem přejít do útoku.

40:01

Hráči se již dostavili na led, třetí třetina začne během pár minut.

Druhá třetina je minulostí. Oba celky se dostaly do dvou přesilových her, žádná ale nedospěla ke vstřelení gólu. Vypadalo to, že se týmy dostaví do kabin za stále nerozhodného stavu z první třetiny, to ale odmítl ve 38. minutě Tobiáš Handl, který akcí jako přes kopírák překonal Cichoně a poslal Duklu poprvé v zápase do vedení.

Třetí třetina začne zhruba v 19:10.

40:00

39:40
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět před Berana.

39:00
    Je hlášena poslední minuta druhé třetiny a Dukla se snaží vypořádat s tlakem, který Sokolov vyvíjí v útočném pásmu.

38:20
    Sokolov se snaží usadit v pásmu Dukly.
    37:19 Tobiáš HANDL - 2:1

37:19
    Dukla právě vstřelila branku! U šance je opět TOBIÁŠ HANDL, který se podruhé dostal rychlým výpadem po pravé straně do pásma a podruhé střelou po ledě překonává Oldřicha Cichoně – 2:1! Asistence: Filip Dundáček.

36:40
    Skvěle nyní zapracovala jihlavská defenzíva. Beran tak vůbec nemusel zasahovat, neboť nebezpečnou střelu zblokoval Dundáček.

35:55
    Opět Šik u puku a sbírá čas pro svůj celek.

35:20
    Otakar Šik dokázal vystihnout rozehrávku a vyhazuje puk až k brance Cichoně.

34:40
    Kverka vyhrál buly a u puku na modré je Safin. Hru ale přerušuje opět posunutá branka Adama Berana.

34:35
    Miloslav Jáchym – 2 min., krosček.

33:50
    Čachotský se dostal do brejku Pořízkem dva na jednoho. Čachotkého finální přihrávku ale vystihl Tomek a zabránil tak velikému ohrožení vlastní branky.

33:35
    Beran po střele Kverky svírá puk v lapačce. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

32:45
    Hra je přerušena, rozhodčí spatřili posunutou branku Berana.

32:40
    Nahozený puk sbírá za brankou Beran a rychle rozehrává na Máchu.

32:00
    Beran vyráží střelu Hausera do rohu.

31:10
    Ani Sokolovu se nedaří využít přesilovou hru, Dukla je opět v plném počtu.

30:15
    Weinhold se dostal ke střele z kruhu, střela se však otřela o hokejku Dundáčka a puk směřuje do ochranné sítě.

30:00
    Tomi kombinuje se Zadražilem na pravé straně.

29:15
    Sokolov vyhrál buly v útočném pásmu a staví se do postavení na přesilovku.

29:07
    Tomáš Čachotský – 2 min., vysoká hůl.

28:10
    Handl se snažil prokličkovat obranou, ale poslední kličkou, která by ho dostala až k brance vlastně obral o puk sám sebe a dopředu jde Sokolov.

27:25
    Tomek už je na ledě a Dukla prodlužuje svou šňůru neúspěšných přesilových her.

26:25
    Harkabus nyní vyslal tvrdou pumelici z levého kruhu.

25:45
    Kočí kombinuje s Čachotským, který mu to neustále vrací na modrou. Kočí stále pálí a stále trefuje prvního blokujícího hráče.

25:30
    Kočího tvrdá rána se pouze otřela o hokejku bránícího hráče a puk končí v ochranné síti za Cichoněm.

25:24
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Tomáš Tomek – 2 min., podrážení.

24:45
    Ostap Safin se sice dokázal dostat s pukem až k brance Berana, tam s ní však nic nevymyslel pouze ho odevzdal obráncům Jihlavy.

23:50
    Pořízek našel křižnou přihrávkou najíždějícího Jáchyma, ten ihned vypálil z první. Cichoň se roztáhl a vyrazil puk svým betonem do rohu.

23:10
    Osmík už je na ledě. Dukla se letos při vlastních přesilovkách stále trápí a nemůže najít ten pomyslný recept.

22:30
    Dukla musí začít úplně od začátku až od svojí vlastní klece.

22:00
    Dukla stále drží útočné pásmo, Cichoň ale zatím žádnou práci neměl.

21:15
    Dukla se nyní bude snažit využít přesilovku a trošku zlepšit statistiky úspěšnosti v početní výhodě.

21:09
    Martin Osmík – 2 min., podrážení.

20:50
    Tečovaný puk prošel z k brance Cichoně, který musel vyjet a rozehrát.

20:30
    Baláž to zkusil z vrcholku levého kruhu, jeho střelu ale Beran jasně viděl a zasahuje svojí lapačkou.

20:05
    Zahajovací buly druhé třetiny vyhráli hosté, ale pouze hned nahazují puk do útočného pásma, kde ho sbírá Dundáček.

20:01

Hráči už jsou na ledě. Druhá třetina začne za malý okamžik.

První velice vyrovnaná třetina je u konce. V 10. minutě se podařilo Sokolovu otevřít skóre po střele Kverky, kterého skvěle našel Safin. Netrvalo ale ani minutu a Dukla odpověděla. Rychlý přechod do pásma využil Handl a střelou po ledě vyrovnal stav, který zůstal až do konce nezměněn.

Druhá třetina začne zhruba v 18:20.

20:00

19:55
    Kočí pouze nahodil do pásma a čeká se na hvizd, který ukončí první třetinu.

19:15
    Zadražil se prokličkoval až k Beranovi, ale na střelu již neměl puk dostatečně pod kontrolou.

18:50
    Oba celky jsou opět v plném počtu. Do konce první třetiny zbývá minuta a nějaké drobné.

18:20
    Dundáčkova střela z kruhu se pouze otřela o boční síť branky Cichoně.

17:50
    Kverka v šanci po přihrávce od Tomka, střelu Beran v klidu vyráží do rohu a dopředu jde Dukla.

16:25
    Hosté již jsou v plném počtu a ihned si to hráči první lajny štrádují na branku, kterou stráží Adam Beran.

15:30
    Miškář posunul puk na Hamana, který na nic nečekal a vyslal střelu z modré. Ta minula branku Cichoně a u puku jsou hosté.

15:00
    Hostům se podařilo vyhodit puk až k Beranovi a mohou v klidu vystřídat.

13:55
    Kočí nalil Harkabusovi na střelu z první, kterou je Harkabus znám. Jeho střela ale pouze orazítkovala blokujícího obránce.

13:50
    Střela Fabiena Kočího z modré čáry končí v lapačce Cichoně, vhazování na levém kruhu se bude opakovat.

13:40
    Ondřej Baláž – 2 min., podrážení.

13:10
    Cachnín nyní natlačený za brankou Cichoně svírá bruslemi v moci a čeká na pomoc od spoluhráčů.

12:20
    Sokolov má puk v držení za vlastní klecí a zahajuje další útok.

11:45
    Tomi se po rychlém výpadu dostal do pásma po pravé straně a zkusil rychlou střelou překvapit Berana. Ten sklapl betony a přerušuje hru. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

10:45
    Čachotský to zkusil naslepo bekhendem z pravého kruhu, kotouč se pouze odráží od betonu Cichoně zpět do rohu a puku jsou hosté.

10:15
    Čachotský nyní forčekuje v útočném pásmu a snaží se o získání puku na domácí stranu.

10:03
    Střelu Kowalczyka sice Cihchoň neviděl, ale měl štěstí, neboť mu puk přistál po pokusu z levého kruhu přesně v lapačce.
    09:30 Tobiáš HANDL - 1:1

09:30
    Dukla právě vstřelila branku! Velice rychlá odpověď a je srovnáno! TOBIÁŠ HANDL se rychle dostal do pásma po pravé straně a střelou po ledě srovnává na 1:1! Asistence: Vítězslav Brož.
    08:35 Jaromír KVERKA - 0:1

08:35
    Baník právě vstřelil branku! Ostap Safin našel skvěle JAROMÍRA KVERKU na ose hřiště, který střelou k levé tyči překonává Adama Berana a posílá Sokolov do vedení – 0:1! Asistence: Ostap Safin.

07:40
    Petr Ton přebruslil Matějíčka a jel sám na branku. Ke střele se k jeho smůle nedostal, Matějíček skvěle zapracoval hokejkou a zablokoval pokus Tona.

07:20
    Puk skončil na střídačce Dukly, vhazovat se bude na pravém kruhu před Beranem.

07:00
    Kočí se snaží založit útok zpoza vlastní branky.

06:20
    Oba týmy nyní bojují o kotouč ve středním pásmu.

05:45
    Harkabus nahazuje puk do pásma a také si ho sám dojíždí za brankou Cichoně.

05:00
    Beránek nahodil puk na zadní mantinel, od kterého se odrazil přesně na hůl Patriku Miškářovi, ale ten v konečné fázi selhal a skákavý puk nedokázal usměrnit do prázdné klece!

04:20
    Sražená střela skončila v ochranné síti, vhazovat se bude před Adamem Beranem.

03:40
    Pořízek se dostal ke střele na mezikruží po zavezení puku do pásma, které měl na svědomí znovu Tomáš Čachotský.

02:30
    Opět nepřesná rozehrávka Sokolova ve středním pásmu vyústila pouze ve ztrátu kotouče a dopředu se dostává domácí Dukla.

01:45
    Také Adam Beran na druhé straně si připisuje první zákrok po střele z modré čáry.

01:15
    Haman prověřil Cichoně z modré a ten si připisuje první zákrok v zápase.

01:00
    Martin Osmík vyhodil puk přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění.

00:20
    Nepřesnou rozehrávkou Sokolov přichází o držení kotouče a Čachotský zaváží ze středního pásma puk k brance Cichoně.

00:05
    Zahajovací buly vyhráli hosté a zakládají svůj první útok dnešního klání.

00:01

HC Dukla Jihlava: Beran (Wolf) – Dundáček, Matějíček, A. Dvořák, Haman, M. Jáchym, F. Kočí, Kowalczyk – Čachotský (A), Skořepa (C), Pořízek – Beránek, Miškář, Šik – Harkabus (A), Seman, Mácha – Cachnín, Handl, V. Brož.
    Trenér: Ujčík

HC Baník Sokolov: Cichoň (Michajlov) – Jan Novák (C), Klejna, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka (A), Safin – Osmík, Zadražil, Hauser – Švec, Jurčík (A), Tomi – Ton, Vrhel, Stehlík.
    Trenér: Štrba

Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Jindra, Štofa.

Krásný večer ze zimního stadionu v Pelhřimově, dočasného domova Dukly Jihlava. V dnešním utkání vyzve Dukla doma Sokolov, který si už v minulosti zahrál i v Pelhřimově, když hrál druhou hokejovou ligu.

Dukle se vůbec nepovedl vstup do sezony, kdy z úvodních tří kol ani jednou nevyhrála. Tým se ovšem dokázal zvednout a následovaly tři výhry, nejprve si Dukla odvezla ze Šumperka tři body za výhru 4:1, vyhrála v Prostějově 4:2 a doma jako první tým v sezoně porazila Vsetín 2:1. Radost fanouškům Dukly ze série tří výher v řadě přerušila porážka v posledním odehraném kole na ledě Litoměřic 5:3. Jihlava se aktuálně nachází s 11 body na 5. místě a v případě výhry může poskočit až na pomyslné medailové pozice.

Sokolov podobně jako Dukla zahájil sezonu špatně. Po prvních třech kolech měl na kontě jediný bod a propadl se dokonce až na poslední místo. Poté se ovšem Baník dokázal zvednout a vyhrál ve Frýdku-Místku 2:1 a stejným rozdílem porazil i Zlín. Poté sice doma prohrál s Porubou 4:2, do středečního souboje ovšem půjdou hráči Sokolova v dobré náladě, protože v posledním odehraném kole porazil i druhého giganta ze Zlínského kraje Vsetín na svém ledě 3:2. 10 bodů aktuálně Sokolovu stačí na průběžné 8. místo.

Vzájemné zápasy

Jihlava a Sokolov spolu bojovaly naposled minulou sezonu v semifinále play-off. Jihlava zvládla úvodní tři zápasy a Sokolov musel na svém ledě odvracet hrozbu vyřazení. To se mu nakonec povedlo a ve čtvrtém zápasu série doma porazil Duklu 4:2 a série se tak ještě jednou vrátila do Jihlavy. Pátý zápas si už Jihlava pohlídala, zvítězila 3:0 a mohla se chystat na velké finále proti Vsetínu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Milan Horák

Branky a nahrávky: 10. Handl (V. Brož), 38. Handl (Dundáček) – 9. Kverka (Safin), 43. Pohl (Safin, Vracovský), 53. Kverka (Safin)

Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Jindra, Štofa