4:5 (1:2, 0:3, 3:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 05.10.2012, 19:15 • Messestadion Dornbirn • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Pěkný den, český zástupce v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize, Orli Znojmo, odcestoval už ve čtvrtek na západ Rakouska do města Dornbirn, kde se vůbec poprvé utká s místním nováčkem ligy. Za rakouským celkem stojí finančně silný nápojový koncern Rauch, Buldoci tak mohli pro letošní ročník sestavit téměř zcela nový kádr. Ten zatím podává nevyzpytatelné výkony, v posledních kolech se ale zlepšuje a v tabulce mu patří osmé místo.

Znojmo je v tabulce ligy třetí, z posledních dvou utkání si ale připsalo jediný bod. V Dornbirnu chtějí Orli uspět, i když ještě nebudou moci využít služeb své nové posily z NHL, útočníka Bryana Bickella. Otazník se vznáší nad starty mladých útočníku Adama Havlíka a Tomáše Komínka, do sestavy se ale určitě vrátí kanadský obránce Burke Henry.

Dornbirner EC: DesRochers (Enzenhofer) – Magnan-Grenier, D´Aversa, Henrich, Aarssen, Fussenegger, Slivnik, Häußle, Trummer – Aquino, MacMillan, Bois – Mitchell, Kozek, Hecimovic – Glanznig, MacLean, Petrik – Putnik, Feichtner, Wilfan.

Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) – Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Štach, Sova, Bořuta, Škadra – Beránek, Fiala, Strömberg – Uram, Pucher, Rožník – Beroun, Šeda. Jarůšek – Lattner, Bartoš, Komínek.

Rozhodčí: Gebei (HUN), Kellner – Hollenstein (oba AUT), Kovac (HUN).

Podle zápisu o utkání by se ve znojemské brance měl poprvé v letošní sezóně od začátku objevit Filip Landsman. Do sestavy se vrací už zmíněný Burke Henry a také útočník Tomáš Komínek. Mimo zůstává Adam Havlík.

00:01

01:10
    První vyloučení, Juraj Rožník (ZNO) odchází pykat za podražení.

01:48
    Landsman si reflexivním zákrokem poradil se střelou Aquina.

02:41
    Ofsajd domácího celku posouzen jako úmyslný, vhazování před brankářem DesRochersem.

03:10
    Znojmo je kompletní.

03:37
    Dornbirn se dostal do přečíslení tří na jednoho, ale Landsman dokázal pohotově zakročit.

05:05
    První šance Orlů, střela Štacha od modré těsně míjí branku.

06:53
    Dornbirn právě vstřelil branku!

Druhý nejproduktivnější hráč ligy Aquino našel přesným pasem před brankou LOGANA MACMILLANA, který doklepl do sítě. Asistence: Luciano Aquino.

08:14
    Znojmo se tlačí agresivněji do útoku ve snaze o vyrovnání.

08:49
    Domácí dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odpyká Feichtner (DOR).

09:58
    Dornbirn se osvobozuje a první minutu oslabení zvládl skvěle.

10:35
    DesRochers si poradil se střelou Puchera k bližší tyči.

10:49

12:40
    Orli právě vstřelili branku!

Je vyrovnáno. Šeda našel přesnou dlouhou přihrávkou osamoceného RICHARDA JARŮŠKA, a ten nedal brankáři DesRochersovi šanci. Asistence: Jan Šeda.

13:27
    Nepříjemná chvíle pro Aleše Sovu, který inkasoval ránu pukem do obličeje. Z ledu ale odjíždí po svých.

14:20
    Landsman úspěšně zasahuje proti střele D´Aversy.

17:12
    Danny Bois (DOR) vyloučen za podražení. Přesilovka Znojma.

18:07

Znojmo skóruje v přesilovce. Prosazuje se PETER PUCHER, jehož střelu DesRochers propustil za svá záda. Asistence: Burke Henry a Juraj Rožník.

19:20
    Magnanovu tvrdou ránu od modré zastavuje Landsman.

19:52
    Domácí v poslední minutě zasypali branku Orlů sprškou střel.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 20:05. Domácí začali aktivně a po mírném tlaku se také po sedmi minutách ujali vedení. Orli ale odpověděli nejlepším možným způsobem a zásluhou Jarůška a Puchera odchází do kabin spokojenější.

20:01

20:43
    DesRochers vyráží nebezpečný pokus Kylea Whartona.

22:24
    Znojmo vstoupilo do druhé části velmi dobře a tlačí svého soupeře k vlastní brance.

24:52

Slovenská útočná formace ve službách Znojma se prosazuje dnes podruhé. Uram našel o devatenáct let mladšího krajana JURAJE ROŽNÍKA, který po chybě domácích zvyšuje na 3:1 a využívá znojemský tlak z úvodu třetiny. Asistence: Marek Uram.

26:45
    Jarůšek nabil do šance Šedovi, ten ale přestřelil.

27:49
    Orli jsou v tuhle chvíli na ledě jasně lepší, domácí mají velké problémy s kombinací.

29:33
    Landsman si poradil s rychlým kontrem Dornbirnu, Znojmo vzápětí vyhazuje na zakázané uvolnění.

29:46
    Nahození do útočné třetiny způsobilo velké zmatky před DesRochersem.

30:12
    Feichtner (DOR) dostává 2 minuty za držení hole.

30:30
    D´Aversa (DOR) vyloučen za podražení. Orly čeká dlouhá přesilovka pět na tři.

31:18
    Henry svou střelou míjí branku a Dornbirn vyhazuje.

32:02

Znojmo využívá dvojnásobnou přesilovku. Svůj první gól v Erste Bank lize střílí PETR BERÁNEK. Asistence: Kim Strömberg a Kyle Wharton.

32:38

Osm vteřin po konci početní výhody proměňuje trvající tlak v pátý gól Znojma DAVID BARTOŠ! Asistence: Lubomír Štach a Jan Lattner.

34:15
    Po dlouhé době v útoku domácí, střela z levého křídla není přesná.

36:03
    Patrick DesRochers nepůsobí v brance Buldoků nejjistějším dojmem, lehká střela mu nyní vypadla z rukavice.

38:12
    Pucher byl sám před brankou, puk z jeho hole však minul levou tyč.

38:48
    Po skrumáži za Landsmanovou brankou míří na trestnou lavici Nicolas Petrik (DOR), který inkasuje 2 minuty za držení + 2 minuty za hrubost + desetiminutový osobní trest.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 20:54. Skvělá dvacetiminutovka pro znojemský tým, který navýšil své vedení do pohodlného čtyřbrankového náskoku. Na pěti brankách Orlů se podílely všechny čtyři útočné formace.

40:01

41:16
    Domácí začínají třetinu v oslabení, nyní se osvobozují.

41:40
    Aquino se vydal na samostatnou akci v oslabení, znojemští obránci jej však dokázali zastavit.

40:01
    Patricka DesRocherse nahrazuje v brance Dornbirnu pro třetí třetinu Hannes Enzenhofer.

41:57
    Znojemská přesilovka končí, Rožník (ZNO) dostává 2 minuty za držení hole.

42:48

43:20

Nejnebezpečnější hráč domácích LUCIANO AQUINO je tentokrát v roli střelce, když v přesilové hře využívá Slivnikovu přihrávku od modré čáry. Asistence: Michael Henrich.

44:36

Tak pozor, ještě není po zápase, V signalizované výhodě skóruje střelou z velké dálky ALEXANDER FEICHTNER a už je to jen o dvě branky. Bez asistence.

45:28
    Domácí jsou nyní na koni. Probudili se také fanoušci a ženou svůj tým dopředu.

46:27
    Landsman zastavuje rychlý protiútok domácích.

47:31
    První těžký zásah si po skrumáži před brankou připisuje Enzenhofer.

49:29

Během šesti minut střílí domácí třetí gól a znojemské vedení se smrsklo na jediný gól. ANDREW KOZEK překonává Landsmana a v hale panuje velká euforie. Asistence: John Hecimovic.

50:12
    Domácí se ženou do útoku, Znojmo je v těžkém útlumu.

50:50
    Znovu spolupráce Hecimovic - Kozek, druhý jmenovaný tentokrát míjí branku.

52:15
    Orli jsou pod velkým tlakem, proti nadšeným domácím je nyní čekají velmi těžké chvíle.

53:35
    Přeci jen trochu uklidnění na hostující hokejky přináší pobyt v útočném pásmu.

53:41
    Je tu ale icing a další buly před Landsmanem.

54:15
    Juraj Rožník mohl vnést klid na znojemskou střídačku, ve velké šanci ho ale vychytal Enzenhofer.

56:02
    Slivnik (DOR) vyloučen na 2 minuty za zdržování hry. To se domácím vůbec nelíbí.

56:02
    Dale Mitchell (DOR) dostává osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

56:15
    Domácí vyhazují.

57:08
    Nyní znovu a více jak minutu oslabení už Dornbirn zvládl úspěšně.

58:02

58:30
    Zakázané uvolnění Dornbirnu. Vhazuje se před Enzenhoferem.

58:53
    Domácí si berou oddechový čas.

58:53
    Enzenhofer zůstává na střídačce, domácí v šesti.

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

59:22
    Icing Dornbirnu, Enzenhofer musí zpátky do branky.

59:43
    Marek Uram (ZNO) vyloučen za hákování. Dá se očekávat přesilovka 6 na 4.

59:43
    Enzenhofer zpátky na střídačce, Dornbirn v šesti.

59:53
    Velký závar před Landsmanovou klecí.

60:00

Je konec! Po dramatickém průběhu Znojmo nakonec z Dornbirnu odváží oba body, přestože nezvládlo poslední třetinu a z jasného utkání se stalo obrovské drama. Orli tak mají nad čím přemýšlet. Nejdůležitějším faktem ale je, že si připisují už třetí letošní vítězství na soupeřově ledě a v tabulce si upevňují třetí příčku.

V neděli od 17:30 hostí Znojmo na domácím ledě Olimpiji Lublaň, v sestavě už by neměla chybět ani nová posila z NHL, útočník Bryan Bickell. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (21:35:50)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 7. MacMillan (Aquino), 44. Aquino (Henrich), 45. Feichtner, 50. Kozek (Hecimovic) - 13. Jarůšek (Šeda), 19. Pucher (Henry, Rožník), 25. Rožník (Uram), 33. Beránek (Strömberg, Wharton), 33. Bartoš (Štach, Lattner)

Dornbirn Bulldogs: DesRochers (41. Enzenhofer) – Magnan-Grenier, D´Aversa, Henrich, Aarssen, Fussenegger, Slivnik, Häußle, Trummer – Aquino, MacMillan, Bois – Mitchell, Kozek, Hecimovic – Glanznig, MacLean, Petrik – Putnik, Feichtner, Wilfan.
    HC LERAM Orli Znojmo: Landsman – Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Štach, Sova, Bořuta, Škadra – Beránek, Fiala, Strömberg – Uram, Pucher, Rožník – Beroun, Šeda. Jarůšek – Lattner, Bartoš, Komínek.

Rozhodčí: Gebei (HUN), Kellner – Hollenstein (oba AUT), Kovac (HUN)