Opava – Val. Meziříčí 4:2 (kon.) | Řisuty – Bílina 3:2 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:2 (kon.)
Frýdek-M. – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Karviná (Baník) – Přerov 1:3 (kon.) | Technika Brno – Žďár n/S 4:1 (kon.)
SHK Hodonín – Nymburk 9:1 (kon.) | Klatovy – Tábor 6:3 (kon.) | Vsetín – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Milevsko – Klášterec nO 2:4 (kon.) | Jablonec n/N – Kobra 6:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Kolín 0:2 (kon.)
Pelhřimov – Chotěboř 4:10 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
6:5 (1:4, 4:1, 1:0)
HC Kobra Praha
Sobota 06.10.2012, 18:00 • Zimní stadion, Jablonec • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu z druhé hokejové ligy. V šestém kole na sebe narazí Jablonečtí Vlci, kteří budou hostit Kobru Praha. Utkání začíná v 18:00.

Po pěti odehraných zápasech se hosté z hlavní města nachází na osmé místě tabulky. Na svém kontě mají 5 bodů za jednu výhru a dvě porážky v prodloužení. Onen jediný tříbodový zisk přišel před týdnem v domácím utkání proti Klášterci, ve kterém jasně zvítězila Kobra poměrem 5:1.

Domácí Vlci jsou pouze o jediný bod před svým dnešním soupeřem. V tabulce figurují na sedmém místě, které získali za jednu výhru, vítězství v prodloužení a prohru v prodloužení. Jablonec se v posledním utkání představil na kluzišti Bíliny a odvezl si alespoň bod za výsledek 4:3pp.

HC Jablonečtí Vlci: Hanousek (Nedvídek) - Petrmichl, Kadeřábek, Zeman, Abraham, Červený, Klement, Duda, Zákoutský, Šulc, Bříška, Tondr, Kinkor, Kedršt, Stehno, Mulač, Brokeš, Hájek, Vašek, Peřina, Měrtl "C".

HC Kobra Praha: Malík (Krch) - Ton, Cafourek, Verbík R., Čtveráček, Verbík J., Švaříček, Fejt, Příhoda, Kocman, Jakeš, Strnad, Sekerka, Kouřil, Novák, Žáček "C", Bláha, Paris, Suchan.

00:01

00:20
    Domácí hokejisté sice vyhráli vhazování, ale následná rozehrávka byla příliš dlouhá a končí na zakázaném uvolnění.

00:57
    Hosté začali aktivně a hned se nastěhovali před domácí branku. Brankář Hanousek si připsal první úspěšný zákrok a bude se vhazovat po jeho levici.

01:13
    Dvě minuty pro domácího Stehna (JAB) za hákování.

01:53
    Kobře se přesilovka moc nedaří a domácí se osvobozují.

02:33
    První branku utkání měl na holi Jakub Verbík, ten však netrefil odkrytou klec a hostující přesilovka bude pokračovat.

03:13
    Jablonečtí Vlci jsou kompletní.

03:48
    Hra se ihned stěhuje před branku Malíka. Tam se ale domácí hokejisté příliš dlouho neohřáli a Kobra se osvobozuje.

04:25
    Kombinace domácích zatím hodně skřípe a na nějakou větší šanci Vlci stále čekají. Tentokrát je zastavilo postavení mimo hru.

05:03
    Další úspěšný zákrok Hanouska. Ten raději přikryl kotouč a bude se opět vhazovat v obranném pásmu domácích hokejistů.

05:59
    I hosty přibrzdil ofsajd a hra je přerušena. V úvodních pěti minutách hry byli aktivnější hosté z Prahy, kteří několikrát ohrozili domácí svatyni.

06:37
    Kobra právě vstřelila branku!
    Hosté se ujímají vedení. Do zápasu vstoupili lépe a jsou po zásluze odměněny. MIROSLA CAFOUREK se dostal až ke střele z mezikruží a překonal domácí Hanouska. Asistence: Jakeš Jiří, Strnad Luděk.

07:34
    Hosté jdou do trháku o dvě branky. Prosadil se hostující JIŘÍ JAKEŠ, po přihrávce Kocmana. Asistence: Kocman Martin.

08:08
    Vyloučení Kobry. Paris (KOB) bude pykat za hákování.

08:45
    Domácím hokejistům se zatím přesilovka příliš nedaří. Zatím se hra odehrává pouze na polovině kluziště a k ohrožení mají Vlci daleko.

09:31
    Hosté jdou do tří. Na trestnou lavici míří Jakeš (KOB) za sekání.

10:08
    Hosté jsou již ve čtyřech. Domácím se přesilovka vůbec nedaří.

10:21
    Střelu domácí Zákoutkého zastavil beton Malíka a Kobra se osvobozuje.

10:55
    Další snaha Jabloneckých končí ofsajdem. Vlkům se nedaří přechod do útočného pásma.

11:45
    I hosté se provinili ofsajdem a hra se tak stěhuje opět do kruhu pro vzahování. Hosté jsou mezitím kompletní.

12:38
    Gólovku měl na hokejce domácí Tondr. Ten ale nedokázal zacílit přesně do odkryté branky a tak Vlci stále prohrávají o dvě branky.

13:33
    Hostující akci brzdí ofsajd. Jablonečtí mohou být v klidu a znovu se seskupit.

14:15
    Kobra se nastěhovala do domácího obraného pásma. Tam zatím její kombinace zdárně pokračuje, ale k žádné vážnější střele nedošlo.

15:46
    Domácí se osvobodili a míří na útočné tažení. To ale skončilo hned záhy, když jeden s domácích hokejistů o kotouč přišel.

15:57
    Hosté vedou už o tři branky. MARTIN SEKERA nahodil puk na branku, který doputoval až za záda překvapeného Hanouska. Asistence: bez asistence.

16:55
    Domácí hokejisté jsou hodně opaření a tří brankové manko se jim bude smazávat hodně těžko. Uvidíme jakou odpověď si Vlci připraví.

17:15
    Rychlý brejk hostů 3 na 2 nedopadl podle představ. Hosté sice získali pásmo, ale z rychlého kontru mohli vytěžit mnohem více.

17:43
    Hostující kolotoč pokračuje. Další branku Pražanů přidává ZBYNĚK NOVÁK, který se prosazuje přímo k pravé tyči. Asistence: Kouřil Tomáš, Verbík Jakub.

19:03
    Hra se přesunula do obranného pásma Kobry. Domácí hokejisté ale zatím krouží v útočném pásmu marně.

19:14
    Jablonec si zahraje přesilovku. Bláha (KOB) dostává dvě minuty za podražení.

19:21
    Vlci právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovku hned po sedmi sekundách hry. MAREK ČERVENÝ se prosazuje po přihrávce Daniela Stehna. Asistence: Stehno Daniel.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Domácí zatím jasně nestačí na Kobru a prohrávají o tři branky. Uvidíme zda se Vlkům podaří nepříznivý stav alespoň zdramatizovat.

20:01

20:35
    Domácí se ihned po vyhraném vhazování vrhli do útoku. Jejich první střela ve druhé třetina však příliš práce hostům nenadělala.

20:43
    Domácí budu hrát v oslabení. Tondr (JAB) dostává dvě minuty za hákování.

21:07
    Kobra se hned chopila příležitosti a její hra se odehrává v domácím obranném pásmu.

21:53
    Jabloneckým se nedaří vyhodit. Kobra se sama připravila o pásmo špatnou rozehrávkou.

22:43
    Domácí družina je už v pěti.

22:48
    Domácí Jablonec využil Tondra, který se zapojil ihned z trestné lavice. Ten před brankou ještě přihrál volnému KAMILU KINKOROVI, který překonal Malíka. Asistence: Tondr Lukáš, Abrahám Lukáš.

23:49
    Domácí klub druhá branka hodně nakopla a už mohli přidat třetí. Tentokrát ale zasáhl dobrým zákrokem Malík a choutky po domácím třetím gólu odložil na neurčito.

24:25
    Hosté nejsou ve své kůži a vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

25:02
    Kobra mohla znovu vést o tři branky. Přečíslení 2 na 1, ale špatně vyřešila a s páté branky tak zatím sešlo.

25:59
    Pražané vedou opět o pět branek. Kapitán JAROSLAV ŽÁČEK se obtočil kolem svého strážce a pohotově vypálil. Asistence: Bláha Jan.

26:30
    Domácí neotálejí a hned si připravili gólovou odpověď. O tu se postaral KAMIL BŘÍŠKA, který poslal koutouč přesně do růžku branky. Asistence: Tondr Lukáš, Petrmichl Jan.

27:17
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před Malíka.

28:19
    Stehno mohl přihrávat do velké příležitosti Šulcovi. Domácí hráč ale zapříčinil ofsajd a hra je přerušena.

28:30
    Domácí nerozehráli přesně a hlavní rozhodčí odpískal icing.

29:00
    Šance domácích volala po čtvrté brance. Malík vůbec netušil, kde má kotouč a stačil ho jen poslal do odkryté klece. To se ale žádnému jabloneckému hráči nepovedlo.

29:47
    Domácí jsou zpátky ve hře. O kontaktní branku se postaral JAKUB MULAČ, který posílá domácí na kontakt o jedinou branku. Asistence: Kinkor Kamil.

30:26
    Hned je to pro domácí fandy veselejší. Vlci dokázali snížit na rozdíl jediné branky a vypadá to, že ani to jim stačit nebude a touží přidat další přesné trefy.

31:00
    Pátý gól na hokejce měl domácí Zákoutský. Ten ale nedokázal překonat Malíka, který střelu pokryl lapačkou.

31:20
    Hosté se musí bránit a pouze vyhazují. Zakázané uvolnění to ale nebude, protože se kotouč až za poslední čáru nedošourá.

31:25
    Vlci jsou hodně při chuti. Další šanci na vyrovnání měl Kinkor. Ten ale trefil pouze betony připraveného Malíka.

32:35
    Kobra se znovu pouze brání. Domácí Vlci jsou aktivnější a dělají hostům velké problémy.

33:07
    Domácí budou mít k dispozici přesilovku. Za krosček odchází na trestnou lavici Čtveráček (KOB).

33:30
    Hosté se ubránili a vyhazují přes všechny čáry.

33:57
    Hra je přerušena. Puk byl zalehnut jedním z hráčů a bude se vhazovat ve středním pásmu.

34:16
    Vlkům se přesilovka nedaří. Další útočné snažení zastavuje ofsajd.

35:07
    Hosté jsou kompletní. Jablonec nic z přesilové hry nevytěžil.

35:59
    Jablonec je na koni a vyrovnává. Zeman vyslal do brejku DANIELA STEHNA, který blafákem ošálil brankáře a procedil puk mezi betony. Asistence: Zeman Tomáš.

36:45
    Hra je teď poněkud nepřesná a oba týmy se střídají v držení kotouče.

37:33
    Nedvídek musel na zem a předvedl pěkný zákrok, kterým uchránil domácí od pohromy.

38:10
    Kobra se znovu osmělila a vyslala na Nedvídka další střelecký pokus. Ten však nebyl vůbec razantní a domácí brankář si s ním poradil.

38:12
    Domácí se budou muset bránit. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Abrahám (JAB).

39:20
    Jablonec se ale dobře ubránil a vyhazuje kotouč do bezpečí.

39:40
    Hosté z Prahy už toho příliš nestihnout. Vlci opět vyhodili přes všechny čáry.

40:00

Domácí ve druhé třetině hodně přidali a dokázali vyrovnat. Zatím to vypadá v Jablonci na hodně gólové hody. Uvidíme co nám přinese třetí dějství.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:12
    Domácí jsou kompletní.

40:25
    Dále se bude pokračovat s pěti hráči na obou stranách. Kobře se poslední přesilovka vůbec nezdařila.

41:26
    I domácí si zkusí hru v přesilovce. Na trestnou lavici usedá hostující Verbík Jakub (KOB) za podražení.

41:43
    Jablonec začal dobře přesilovou hru a usídlil se v útočném pásmu.

42:20
    Hostům se ale daří vyhodit zásluhou Kouřila. Vlci musí začít až z vlastní poloviny.

43:00
    Kobra se znovu osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry.

43:25
    Domácí budou mít sekundovou přesilovku 5 na 3. Na trestnou lavici usedá hostující Jakeš (KOB) na dvě minuty za vysokou hůl.

43:26
    Kobra je už ve čtyřech a zatím se pohodlně brání.

44:09
    A je po domácí přesilovce. Jablonec měl na kluzišti šest hráčů. Trest odchází odpykat Brokeš (JAB).

45:25
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich zhruba čtyřiceti sekundová přesilová hra.

45:33
    Nedvídek dobře na dvakrát zakročil a uchránil domácí od branky.

46:08
    Kobra teď hodně svírá domácí družinu. Té se nedaří vyhodit a tak Nedvídek raději kotouč přikryl.

46:09
    Jablonec je kompletní a přežil oslabení bez úhony.

47:15
    Jablonečtí se zdárně ubránili a podnikli další útočný výpad. Ten nakonec skončil až přerušenou hrou, kdy byl kotouč ztečován do ochranné sítě.

47:49
    Další zákrok Nedvídka, který v poklidu kotouč sebral do lapačky. Neměl však komu rozehrát a tak se bude vhazovat po jeho levici.

48:06
    Domácí si zahrají přesilovku dlouho pět minut. Jakeš (KOB) dostává trest 5 minut + do konce utkání.

48:20
    Jablonec už roztočil v útočném pásmu hodně divoký kolotoč a vyčkává na vhodný moment k zakončení.

48:59
    Hostující brankář Malý chytil kotouč a s rozehráním dlouho váhal. Hra bude tedy pokračovat dále v obranném pásmu Kobry.

49:29
    Hosté se osvobozují a vyhazují až za branku Nedvídka.

49:52
    Hra je přerušena. Hosté se dopustil přihrávky rukou. Vhazovat se bude po levici Malíka.

51:03
    Jablonec bude hrát přesilovku 5 na 3. Na trestnou odchází hostující Žáček (KOB) na dvě minuty za sekaní.

51:07
    Domácí hokejisté se ale o útočné pásmo připravili. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:52
    Domácí Vlci nakonec využívají přesilovou hru 5 na 3. KAMIL KINKOR se prosazuje před brankou přesně přízemní střelou, na kterou Malík špatně zareagoval. Asistence: Červený Marek, Kedršt Jaroslav.

52:38
    Hosté se snaží o vyrovnávací branku. Jejich útok však končí po ofsajdovém postavení jednoho z pražských hráčů.

53:03
    Hosté jsou kompletní a mají sedm minut na to, aby vyrovnali.

54:12
    Kobře se ale rozehrávka vůbec nedaří a o kotouč přišla. Ten je teď v držení domácích hokejistů, kteří nikam nespěchají.

55:00
    Máme před sebou posledních tři sta sekund hry a domácí Jablonec stále vede o jedinou branku.

55:52
    Kobra se dostala až před domácí branku. Tam vše vyřešil gólman Nedvídek, který puk chytil a hru přerušil.

56:03
    Hájek měl na hokejce zřejmě rozhodující branku. Střelou však Malíka nepřekonal a tak musí domácí bojovat i nadále.

57:17
    Kobra je v posledních minutách aktivnější týmem a nemá daleko od vyrovnávací branky. Domácí Vlci však hodně dobře brání a zatím nic hostům nedovolili.

58:00
    Na jabloneckém zimním stadionu byly ohlášeny poslední dvě minuty.

58:35
    Hosté dohrají utkání v převaze. Na trestnou lavici usedá domácí Klement (JAB), který inkasuje dvě minuty za sekaní.

58:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:39
    Kobra kombinuje v obranném pásmu domácích. Celou akci přerušil Nedvídek, který puk podržel v rukavici.

58:55
    Další zákrok domácí brankáře, který drží jablonecké akcie zatím hodně vysoko.

59:00
    Vlci se osvobozují a vyhazují přes všechny čáry.

59:15
    Hra se znovu stěhuje před Nedvídka. Kobra má posledních pár sekund na vyrovnávací branku.

59:40
    Jablonec se osvobozuje a míří za třemi body.

60:00
    Konec zápasu. (20:23:08)

Jakub Martínek

Branky a nahrávky: 20. Červený (Stehno), 23. Kinkor (Tondr, Abrahám), 27. Bříška (Tondr, Petrmichl), 30. Mulač (Kinkor), 36. Stehno (Zeman), 52. Kinkor (Červený, Kedršt) - 7. Cafourek (Jakeš, Strnad), 8. Jakeš (Kocman), 16. Sekerka, 18. Novák (Kouřil, Verbík J.), 26. Žáček (Bláha)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hanousek (16. Nedvídek) - Petrmichl, Kadeřábek, Zeman, Abraham, Červený, Klement, Duda, Zákoutský, Šulc, Bříška, Tondr, Kinkor, Kedršt, Stehno, Mulač, Brokeš, Hájek, Vašek, Peřina, Měrtl "C".