Slavia – Chomutov 5:4 (po pr.) | Olomouc – Jihlava 5:2 (kon.) | Motor ČB – Zlín 2:3 (po pr.)
Třinec – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 1:2 (kon.) | Sparta – HC Kladno 2:1 (po pr.)
Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 2:1 (po s.n.)
HC Olomouc
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 06.10.2012, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (14:08:54)

Tři body z tohoto souboje si nakonec připisuje Olomouc, které projevila větší chladnokrevnost před bránou, i když některé ještě vyloženější šance neproměnil. Jihlava i přesto, že byla vyrovnaným sokem, odjede domů s prázdnou.

60:00

59:59
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavě se podařilo vteřinu před koncem snížit, MARTIN GREGAR spolu se sirénou ukončující duel vsítil svůj druhý gól v utkání! Asistence: Roman Mikeš, Tomáš Střecha.

59:27
    Oba týmy jsou kompletní.

58:57
    Lehečka se už mohl málem radovat z gólu po rychlé střele do levé šibenice, jenže v tu chvíli zaúřadovala Šťastného lapačka!

57:27
    Martin Gregar a Patrik Machal se do sebe pustili u hrazení, hlavní sudí je na dvě minuty za hrubost odeslal na trestnou, aby se zchladili. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

56:12
    Štěpánovi se povedlo překonat Lukáše, toho ale podržela jeho pravá tyč!

55:46
    Hanáci jsou kompletní.

55:01
    Přestože je Jihlava v obranném pásmu Mory, tak Kohouti zatím pečlivě brání.

53:46
    Za vysokou hůl putuje na trestnou David Škůrek (OLO).

53:46
    Dva hráči Jihlavy byli sami před Lukášem, Gregar svým zakončením zasáhl jen olomouckého brankáře!

52:30
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté v oslabení nechali mezi kruhy příliš moc prostoru JAKUBU SCHEJBALOVI, který nemilosrdně propálil Šťastného! Asistence: Jakub Lehečka, Lukáš Králík.

52:04

51:44
    Číp se přidal ke svým kolegům, kteří neproměnili samostatný únik na Šťastného! Jeho střelu totiž zastavila tyč!

51:09
    Oba celky jsou ve čtyřech.

50:33
    Nakonec se bude hrát chvíli ve třech proti třem! Martin Prokš odjel na trestnou za nedovolené bránění.

50:04
    Dukla bude hrát přesilovku 4 proti 3. Za hákování vyinkasoval dvě minuty Daniel Kunce, který se ale však kvůli zranění byl na trestné nahrazen Jindřichem Zítkou.

49:09
    Po velké skrumáži před hostující klecí se do potyčky dostali Milan Ostřanský a Jiří Šťastný, který ze své pozice gólmana rychle vystartoval proti olomouckému forvardovi. Ostřanský byl nakonec vyloučen na dvě minuty za sekání, Šťastný na stejně dlouhou dobu za hrubost. Trest brankáře Jihlavy však odpyká Miroslav Žáček. Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

48:33
    Lukáš se začíná opět pomalu rozehřívat, Dukla ho vyzkoušela několika propagačními střelami.

47:51
    Už to vypadalo, že bude muset Šťastný dvakrát zasahovat, ale první rána domácích byla sražena hostujícím obráncem nad, druhá ke gólmanovi Dukly ani nedoletěla.

47:04
    Oba brankáři nemají v posledních minutách příliš moc práce, už dlouho se k nim puk nedostal.

45:11
    Lehečka unikl jihlavským bekům a mířil si to sám vstříc Šťastnému. Nájezdy ale v tomto duelu olomouckým hokejistům příliš nejdou, což potvrdil i Lehečka, jehož zakončení minulou hostující svatyni!

44:27
    Chvíli se jezdilo splašeně od jedné branky k druhé, až nakonec uklidnil hru podržením kotouče Lukáš.

43:03
    Střela Štěpána byla zblokována Schejbalem.

41:17
    I úvod poslední části přinesl menší plácanou ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:33.

Prostřední dvacetiminutovka byla opět poměrně vyrovnaná, ale Hanáci se přesto utrhli až do čtyřbrankového vedení. Hosté však snížili v početní výhodě pěti proti třem zásluhou Grigara. Pro Jihlavu tak není stále ještě nic ztraceno.

40:00

39:38
    Kohouti jsou v pěti.

38:33
    Jihlava přece jen využívá dvojnásobnou přesilovku! MARTIN GREGAR se po Mikešově přihrávce prosadil z mezikruží, Lukáš jeho střelu jen zbrzdil, avšak nezastavil! Asistence: Roman Mikeš, Erik Polívka.

37:56
    Olomouci se podařilo dostat kotouč do středního pásma.

37:38
    Mora půjde na minutu do tří! David Brančík si odpyká menší trest za podražení.

37:18
    Nahození Polívky sice Lukáš pořádně neviděl, ale přesto dokázal skvěle zakročit levým betonem.

36:37
    Za nedovolené bránění se dvě minuty na trestné posedí Daniel Kunce (OLO).

36:12
    Kohouti zatlačili svého soka, za což byli nakonec odměněni gólem! JAKUB SCHEJBAL si vybruslil do mezikruží, odkud se mu podařilo překonat Šťastného! Asistence: Patrik Machala, David Škůrek.

34:19
    Jihlava v početní výhodě přece jen zahrozila! Tobolovu rána vyrazil Lukáš jen k Dundáčkovi, který ale dorážkou zasáhl jen betony olomouckého brankáře!

33:13
    Zatím drželi touš jen Hanáci, kteří šetřili cenné vteřinky.

32:32
    Jiří Jergl (OLO) na ledě dlouho nepobyl a už znovu si to namířil na trestnou. Tentokrát vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

32:09

31:11
    Dukla se sice usadila v útočné třetině, ale stále se trápí s tím, jak dostat kotouč alespoň před Lukáše. I když by se určitě nezlobila ani za to, kdyby puk skončil za ním.

30:09
    Za hákování na dvě minuty oslabuje svůj tým Jiří Jergl (OLO).

28:52
    Z gólu se tak raduje Mora! Čípova přízemní střela zaletěla k tyčce hostující klece! Asistence: Aleš Jergl, Jiří Jergl.

28:06
    Mikeš už měl mnohem lepší pozici, jenže z bezprostřední blízkosti jen trefil Lukášův pravý beton, od kterého kotouč doputoval do rohu kluziště.

26:59
    Jihlavě se nedá upřít snaha její dravost a snaha o vstřelení branky, ale opět ohrožuje Lukáše jen střelami z dálky.

25:06
    Dukla je v pěti.

23:42
    Mora dlouho kombinoval v útočném pásmu, než se někdo z olomouckých hokejistů odhodlal vypálit. Kovářova rána ale Šťastného příliš nezaměstnala.

23:06
    Na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl putuje Roman Čermák (JIH).

22:59
    Hra je nyní trochu neohrabaná, ani jedno mužstvo si nedokáže pořádně přihrát.

21:27
    Vaculín zkoušel propasírovat puk mezi betony Šťastného, jihlavský strážce svatyně však touš za svá záda nepustil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:46.

V úvodní části klání byl vidět velmi pohledný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Kdyby byl stav 4:4, vůbec nikdo by se nemohl divit. Jihlava však zatím vždy ve své koncovce selhala, takže Olomouc bude do dalšího dějství vstupovat s dvougólovým vedením.

20:00

19:03
    Králík znovu sám tváří v tvář Šťastnému, ale jihlavský brankář opět zakončení olomoucké útočníka zlikvidoval!

18:49
    Ti se v honbě za svou první trefou v zápase dopustili postavení mimo hru.

17:49
    V posledních desítkách sekund puk létá z jednoho obranné třetiny do druhé, stále jsou ale mírně aktivnější hosté.

16:35
    Hanáci zmírňují nápor soupeře, nyní se snaží udržet se co nejdéle v útočném pásmu.

16:07
    Mikeš ve stoprocentní šanci neuspěl! Lukáš jeden z mnoha jihlavských projektilů odrazil právě k Mikešovi, který ale z bezprostřední blízkosti olomouckou klec bekhendem přestřelil!

15:02
    Dudáčkova rána rozezvonila brankovou konstrukci Mory!

14:20
    Dukla je nyní ve velkém tlaku, domácí hokejisty od inkasovaní branky drží gólman Lukáš!

13:16
    Jícha si dobře vybruslil do mezikruží, odkud vypálil švihem. Jeho pokus jen těsně minul levou tyčku!

12:49
    Zatím se jedná o vyrovnaný duel, rozdíl je ale v tom, že Olomouc má nebezpečnější akce, přičemž ze dvou dokázala skórovat.

12:11

11:37
    Dukla se dlouho držela v pásmu soupeře, ale Lukáše se jí nepodařilo překonat. Mora vyhazuje.

10:11
    Jihlava má šanci na snížení, menší trest za podražení obdržel Petr Vondra.

09:28
    Šťastný sice skvěle zneškodnil Čípův projektil, jenže kotouč mu vypadl z výstroje! ALEŠ JERGL pak už měl snadnou práci s doklepnutím puku do hostující klece! Asistence: Radek Číp, Jakub Lehečka.

07:56
    Jenže Lehečkova klička byla příliš nápadná, Šťastný si v klidu pohlídal svou levou tyčku!

07:56
    Lehečka byl při dalším domácím úniku nedovoleně zastaven Žáčkem, hlavní arbitr nařídil trestné střílení!

07:35
    Velká šance pro Králíka, který sám ujížděl vstříc Šťastnému! Ten ale jeho zakončení schoval do lapačky!

06:50
    Zahrozit se snažil z levé strany Prokš, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

05:38
    Kohouti se hnali do přečíslení dvou proti jednomu, RICHARD VACULÍN na puku se nakonec rozhodl pro samostatnou akci, ze které rezultoval úvodní gól duelu! Asistence: Milan Ostřanský.

04:51
    Z pravého kruhu Lukáše prověřil Gregar, domácí gólman byl na střelu jihlavského hráče připravený.

03:42
    Hosté v plném počtu, Olomouc se nedostala k žádnému výraznějšímu zakončení.

02:23
    Hanáci se hnali do útoku, ale byli příliš zbrklí. Nakonec jim jeden z čárových odpískal ofsajd.

01:41
    Ostřanský se snažil protlačit za hostující defenzivu, nakonec ho však fauloval Erik Polívka. Hokejista Dukly obdržel dvě minuty za hákování.

00:01

HC Olomouc: Lukáš (Kochta L.) – Škůrek, Schejbal, Jergl J., Kovář, Vondra, Brančík, Rašner, Pšeja – Machala, Králík, Kunce – Lehečka, Číp, Jergl A. – Hes J., Ostřanský, Vaculín – Nedopil, Fibrich, Zítka.

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Fučík) – Tobola H., Čermák, Vítek, Dundáček, Žáček, Jícha – Kuchta, Mikeš, Gregar, Port, Štěpán, Polívka, Vantuch, Pěška, Vlček, Prokš, Střecha, Horký.

Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Čech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 6. Vaculín (Ostřanský), 10. Jergl A. (Číp, Lehečka), 29. Číp (Jergl A., Jergl J.), 37. Schejbal (Machala, Škůrek), 53. Schejbal (Lehečka, Králík) - 39. Gregar (Mikeš, Polívka), 60. Gregar (Mikeš, Střecha)

HC Olomouc: Lukáš (Kochta) – Škůrek, Schejbal, Jergl J. (C), Kovář, Vondra, Brančík, Rašner, Pšeja – Machala, Králík, Kunce – Lehečka, Číp, Jergl A. – Hes J., Ostřanský, Vaculín – Nedopil, Fibrich, Zítka.
    HC Dukla Jihlava: Šťastný (Fučík) – Tobola H. (C), Čermák, Vítek, Dundáček, Žáček, Jícha – Kuchta, Mikeš, Gregar, Port, Štěpán, Polívka, Vantuch, Pěška, Vlček, Prokš, Střecha, Horký.

Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Čech