Slavia – Chomutov 5:4 (po pr.) | Olomouc – Jihlava 5:2 (kon.) | Motor ČB – Zlín 2:3 (po pr.)
Třinec – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 1:2 (kon.) | Sparta – HC Kladno 2:1 (po pr.)
Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 2:1 (po s.n.)
HC Olomouc
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 06.10.2012, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

59:59
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavě se podařilo vteřinu před koncem snížit, MARTIN GREGAR spolu se sirénou ukončující duel vsítil svůj druhý gól v utkání! Asistence: Roman Mikeš, Tomáš Střecha.

58:57
    Lehečka se už mohl málem radovat z gólu po rychlé střele do levé šibenice, jenže v tu chvíli zaúřadovala Šťastného lapačka!

57:27
    Martin Gregar a Patrik Machal se do sebe pustili u hrazení, hlavní sudí je na dvě minuty za hrubost odeslal na trestnou, aby se zchladili. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

56:12
    Štěpánovi se povedlo překonat Lukáše, toho ale podržela jeho pravá tyč!

53:46
    Za vysokou hůl putuje na trestnou David Škůrek (OLO).

53:46
    Dva hráči Jihlavy byli sami před Lukášem, Gregar svým zakončením zasáhl jen olomouckého brankáře!

52:30
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté v oslabení nechali mezi kruhy příliš moc prostoru JAKUBU SCHEJBALOVI, který nemilosrdně propálil Šťastného! Asistence: Jakub Lehečka, Lukáš Králík.

51:44
    Číp se přidal ke svým kolegům, kteří neproměnili samostatný únik na Šťastného! Jeho střelu totiž zastavila tyč!

50:33
    Nakonec se bude hrát chvíli ve třech proti třem! Martin Prokš odjel na trestnou za nedovolené bránění.

50:04
    Dukla bude hrát přesilovku 4 proti 3. Za hákování vyinkasoval dvě minuty Daniel Kunce, který se ale však kvůli zranění byl na trestné nahrazen Jindřichem Zítkou.

49:09
    Po velké skrumáži před hostující klecí se do potyčky dostali Milan Ostřanský a Jiří Šťastný, který ze své pozice gólmana rychle vystartoval proti olomouckému forvardovi. Ostřanský byl nakonec vyloučen na dvě minuty za sekání, Šťastný na stejně dlouhou dobu za hrubost. Trest brankáře Jihlavy však odpyká Miroslav Žáček. Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

45:11
    Lehečka unikl jihlavským bekům a mířil si to sám vstříc Šťastnému. Nájezdy ale v tomto duelu olomouckým hokejistům příliš nejdou, což potvrdil i Lehečka, jehož zakončení minulou hostující svatyni!

38:33
    Jihlava přece jen využívá dvojnásobnou přesilovku! MARTIN GREGAR se po Mikešově přihrávce prosadil z mezikruží, Lukáš jeho střelu jen zbrzdil, avšak nezastavil! Asistence: Roman Mikeš, Erik Polívka.

37:38
    Mora půjde na minutu do tří! David Brančík si odpyká menší trest za podražení.

36:37
    Za nedovolené bránění se dvě minuty na trestné posedí Daniel Kunce (OLO).

36:12
    Kohouti zatlačili svého soka, za což byli nakonec odměněni gólem! JAKUB SCHEJBAL si vybruslil do mezikruží, odkud se mu podařilo překonat Šťastného! Asistence: Patrik Machala, David Škůrek.

34:19
    Jihlava v početní výhodě přece jen zahrozila! Tobolovu rána vyrazil Lukáš jen k Dundáčkovi, který ale dorážkou zasáhl jen betony olomouckého brankáře!

32:32
    Jiří Jergl (OLO) na ledě dlouho nepobyl a už znovu si to namířil na trestnou. Tentokrát vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

30:09
    Za hákování na dvě minuty oslabuje svůj tým Jiří Jergl (OLO).

28:52
    Z gólu se tak raduje Mora! Čípova přízemní střela zaletěla k tyčce hostující klece! Asistence: Aleš Jergl, Jiří Jergl.

23:06
    Na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl putuje Roman Čermák (JIH).

19:03
    Králík znovu sám tváří v tvář Šťastnému, ale jihlavský brankář opět zakončení olomoucké útočníka zlikvidoval!

16:07
    Mikeš ve stoprocentní šanci neuspěl! Lukáš jeden z mnoha jihlavských projektilů odrazil právě k Mikešovi, který ale z bezprostřední blízkosti olomouckou klec bekhendem přestřelil!

14:20
    Dukla je nyní ve velkém tlaku, domácí hokejisty od inkasovaní branky drží gólman Lukáš!

13:16
    Jícha si dobře vybruslil do mezikruží, odkud vypálil švihem. Jeho pokus jen těsně minul levou tyčku!

10:11
    Jihlava má šanci na snížení, menší trest za podražení obdržel Petr Vondra.

09:28
    Šťastný sice skvěle zneškodnil Čípův projektil, jenže kotouč mu vypadl z výstroje! ALEŠ JERGL pak už měl snadnou práci s doklepnutím puku do hostující klece! Asistence: Radek Číp, Jakub Lehečka.

07:56
    Jenže Lehečkova klička byla příliš nápadná, Šťastný si v klidu pohlídal svou levou tyčku!

07:56
    Lehečka byl při dalším domácím úniku nedovoleně zastaven Žáčkem, hlavní arbitr nařídil trestné střílení!

07:35
    Velká šance pro Králíka, který sám ujížděl vstříc Šťastnému! Ten ale jeho zakončení schoval do lapačky!

05:38
    Kohouti se hnali do přečíslení dvou proti jednomu, RICHARD VACULÍN na puku se nakonec rozhodl pro samostatnou akci, ze které rezultoval úvodní gól duelu! Asistence: Milan Ostřanský.

01:41
    Ostřanský se snažil protlačit za hostující defenzivu, nakonec ho však fauloval Erik Polívka. Hokejista Dukly obdržel dvě minuty za hákování.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 6. Vaculín (Ostřanský), 10. Jergl A. (Číp, Lehečka), 29. Číp (Jergl A., Jergl J.), 37. Schejbal (Machala, Škůrek), 53. Schejbal (Lehečka, Králík) - 39. Gregar (Mikeš, Polívka), 60. Gregar (Mikeš, Střecha)

HC Olomouc: Lukáš (Kochta) – Škůrek, Schejbal, Jergl J. (C), Kovář, Vondra, Brančík, Rašner, Pšeja – Machala, Králík, Kunce – Lehečka, Číp, Jergl A. – Hes J., Ostřanský, Vaculín – Nedopil, Fibrich, Zítka.
    HC Dukla Jihlava: Šťastný (Fučík) – Tobola H. (C), Čermák, Vítek, Dundáček, Žáček, Jícha – Kuchta, Mikeš, Gregar, Port, Štěpán, Polívka, Vantuch, Pěška, Vlček, Prokš, Střecha, Horký.

Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Čech