Olomouc – Motor ČB 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:4 (po s.n.) | Zlín – HC Plzeň 4:2 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Sparta – Chomutov 2:5 (kon.) | Pardubice – HC Kladno 4:2 (kon.)
Vítkovice – Ústí n/L 5:4 (po pr.)
HC Olomouc
5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 15.12.2012, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

59:36
    Kochta nyní drží svůj celek, proti soupeřovým střelám předvedl několik důležitých zákroků!

58:47
    Emil Švec příliš moc dotíral po odpískání na Kochtu, za což si vysloužil dvě minuty za sekání.

58:16
    Jihočesi hrají bez gólmana!

58:16
    Oddechový čas pro České Budějovice!

58:16
    O udržení si svého vedení nakonec budou muset Kohouti ve třech! Jakub Lehečka obdržel menší trest za držení protihráče.

58:04
    Přichází ale ještě šance pro Jihočechy. Milan Ostřanský odjel na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl.

57:23
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci předvedli veliký důraz před soupeřovou svatyní, za což byli odměněni gólem! Kotouč za Bláhova záda dotlačil JINDŘICH ZÍTKA! Asistence: Daniel Kunce, Jiří Jergl.

56:59
    Oddechový čas pro Olomouc!

56:59
    Po nahození z levé strany se puk docela šťastně odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů Mory do pozice mezi kruhy na hůl volného Cibocha, který ale svým zakončením trefil jen hruď Kochty!

50:44
    Tentokrát se vylučuje i na druhé straně, za sekání vyfasoval menší trest Radek Číp.

49:54
    Jihočeské mužstvo se v pěti na ledě dlouho neohřálo, znovu půjde do čtyř. Jan Štěpán odputoval na dvě minuty na trestnou za hákování.

47:50
    Ale ne na moc dlouho, dvě minuty za držení protihráče si odpyká Martin Brabec.

47:25
    Čípova přihrávka přes brankoviště našla Lehečku, který ale promáchl!

46:26
    I České Budějovice si v tomto klání vyzkouší hru ve třech! Menší trest za podražení vyinkasoval Emil Švec.

45:32
    Za vysokou hůl se na dvě minuty na trestnou odporoučel Petr Janásek (CEB).

42:57
    Mountfield právě vstřelil branku!
    České Budějovice opět o něco více dramatizují duel! DAVID CIBOCH z mezikruží přidává třetí trefu svého týmu! Bez asistence.

39:05
    A i hanáckému celku se podařilo v krátké době dvakrát rozšířit svůj gólový účet! Při přečíslení dvou proti jednomu Lehečka předložil touš LUKÁŠI KRÁLÍKOVI, který ho střelou zápěstím umístil mezi tři tyče! Asistence: Jakub Lehečka, Radek Číp.

37:44
    Kohouti se v zápase znovu ujímají vedení! Těsně před Bláhou zamířil pod horní tyčku DOMINIK NOVOTNÝ! Asistence: Milan Ostřanský, Richard Vaculín.

34:15
    Za faul loktem byl na dvě minuty na trestnou odeslán Jiří Jergl (OLO).

Olomoucký útočník si sice díky bekhendové kličce položil soupeřova gólmana, nedokázal však přes jeho levý beton přehodit kotouč!

30:40
    Ostřanský vyrazil do brejku, ve kterém byl ale nedovoleně atakován! Hlavní sudí nařídil trestné střílení!

24:23
    To je opravdu pořádná vzpruha pro České Budějovice, které dvěma trefami během necelé minuty vyrovnaly! Z mezikruží se do touše opřel EMIL ŠVEC, jehož ránu zastavila až síť v Kochtově kleci! Asistence: Martin Brabec, Luboš Rob.

23:50
    Navíc se jim při jejich útočení povedlo snížit! JAN BŘEZINA dokázal protlačit kotouč přes Kochtu! Asistence: David Ciboch.

19:46
    Dvě minuty za držení protihráče vyfasoval Tomáš Prokop (CEB).

18:19
    Kohouti svou početní výhodu využívají! Aleš Jergl si zpoza jihočeské klece vybruslil do mezikruží, odkud ještě přihrál JAKUBU LEHEČKOVI, který již neměl problém s doklepnutím puku do odkryté klece! Asistence: Aleš Jergl, Radek Číp.

17:45
    Poprvé v utkání putuje na trestnou i jeden z hostujících hráčů. Za podražení dostal dvě minuty Karel Plášil.

15:31
    Šťastný vyslal z pravého kruhu štiplavou střelu, kterou Bláha dokázal reflexivním zákrokem výtečně zneškodnit!

09:50
    Situace se pro Kohouty komplikuje, půjdou totiž do tří! Lukáš Králík (OLO) vyfasoval menší trest za vysokou hůl.

09:42
    Brabec si skvěle vybruslil zpoza olomoucké svatyně, ale ani nadvakrát nepřekonal Kochtu!

08:25
    Úvodní vyloučení duelu, dvě minuty za podražení obdržel Jakub Schejbal (OLO). Ten se ale při nedovoleném zákroku poranil, jeho trest tak odpyká Šimon Beták.

06:52
    Prokopovu bombu od modré vytěsnil Kochta jen před sebe, kde číhal Záhora! Ten byl ale dobře tísněn jedním z domácích beků, takže se mu nakonec nepovedlo doklepnout puk do odkryté klece!

05:03
    LUKÁŠ KRÁLÍK si s kotoučem najel do pozice mezi kruhy, odkud bekhendem překonal Bláhu! Asistence: David Šťastný, David Brančík.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 6. Králík (Šťastný, Brančík), 19. Lehečka (Jergl A., Číp), 38. Novotný (Ostřanský, Vaculín), 40. Králík (Lehečka, Číp), 58. Zítka (Kunce, Jergl J.) - 24. Březina (Ciboch), 25. Švec (Brabec, Rob), 43. Ciboch

HC Olomouc: Kochta (Venkrbec) – Jergl J. (C), Vondra, Kovář, Brančík, Schejbal J., Hradil Z. – Jergl A., Číp, Lehečka – Kunce, Králík, Šťastný – Vaculín, Novotný, Ostřanský – Beták, Zítka, Heža O.
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Žáček, Štěpán, Janásek, Plášil, Prokop, Škopek, Kolařík (C) – Turek, Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Rob, Březina, Reiniš, Pašek, Trummer.

Rozhodčí: Vaněk – Dučák, Vožda