Omsk – HC Slovan 2:3 (po s.n.) | Barys – Lev 5:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Spartak Moskva – N.Novgorod 2:1 (po pr.) | Riga – Mytišči 4:5 (kon.) | Doněck – Jaroslavl 3:4 (kon.)
Dinamo Riga
4:5 (0:1, 1:3, 3:1)
Atlant Mytišči
Neděle 20.01.2013, 16:00KHL

Přestože to ještě deset minut před koncem utkání vypadalo na jasnou záležitost pro hosty, když Gluchov přidal pátou branku, domácí se jen tak nevzdali. Rekis nastartoval svojí trefou stíhací jízdu, kterou podpořili Jekabs Redlihs a Karsums. Bohužel pro domácí už Dinamo nedokázalo vsítit onu vyrovnávací branku, i tak se ale jeho hráči nemají za co stydět. Dalo by se však říci, že výsledek spravedlivě odráží obraz utkání, které většinou kontrolovali právě hosté. Já se s vámi loučím a zase někdy u přenosů z KHL na shledanou. (18:24:33)

60:00

59:59
    Obrovská mela se teď strhla před brankou Davydova po nahození Cibulskise. Domácím však už zbývá jen jediná vteřina.

59:50
    Domácí hrají opět v šesti!

59:33
    Riga právě vstřelila branku!

Už je to jen o gól a máme zaděláno na pořádné drama. MARTINS KARSUMS si sjel mezi kruhy, dostal přesnou přihrávku a z první překonal Davydova. 4:5!
    Asistence: Miks Indrašis, Krisjans Redlihs.

59:15
    Džeriňš byl faulován v dobré střelecké pozici. Za držení si jde sednout Ignatuškin (MYT) a domácí to zkusí v šesti.

58:38
    Krikunov pláchl domácí obraně, ale Jucers předvedl fantastický zákrok. Následně dokázal také vybruslit dalšího hráče hostů, který se chopil vyraženého puku.

57:59
    Majorovův pokus vyráží Jucers betony do rohu kluziště. Čas se domácím krátí.

57:13
    Indrašis s Szczechurou se dostali do zajímavého přečíslení, ale nedokázali s ním naložit úspěšně. Druhý jmenovaný netrefil kotouč ideálně a hosté vyhazují do středního pásma.

56:48
    Sotnijeks nahazuje kotouč za branku hostů.

56:12
    Džeriňš zavezl puk do útočného pásma. U mantinelu mu ještě pomáhá Krisjans Redlihs.

55:48
    Střelcem předchozí branky je nakonec označen Jekabs Redlihs. Mezitím utržil ránu holí do obličeje Arvids Rekis, ale vypadá to, že bude v pořádku. V každém případě se nebude vylučovat, což je obrovská škoda pro domácí.

55:03
    Karsums to zkoušel z ostrého úhlu, ale Davydov byl připravený.

54:42
    Domácí pochopitelně ožili a tlačí se do útoku.

53:45
    Branka Szczechury je uznána!

53:45
    Dnešní utkání sleduje 5 150 diváků.

53:45
    Vypadá to, že Szczechura zahrál vysokou holí, ale rozhodčí stále telefonují.

53:45

Hala bouří a náskok Atlantu se tenčí. JEKABS REDLIHS nahazoval na branku od mantinelu a Paul Szczechura dokázal puk ztečovat mezi nohy dezorientovaného Davydova. 3:5!
    Asistence: Martins Karsums, Paul Szczechura.

52:37

Jako blesk z čistého nebe teď udeřil ARVIDS REKIS, který puk vyvážel z vlastní třetiny. Nikdo se mu nenabízel, a tak už ve středním pásmu napřáhl k fantastické ráně, kterou zastavila až síť za Davydovem. 2:5!
    Bez asistence.

52:04

51:29
    Giroux se probíjel do třetiny přes Jašina, puk ale vylétl mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:04
    Navíc ještě povedenou kombinací ušetřili dalších zhruba dvacet vteřin.

50:46
    Indrašis z kruhu nezamířil přesně a hosté se dostávají k puku.

50:04
    Skorcovs zavezl kotouč na útočnou třetinu a vykoledoval si faul. Provinil se Ilja Kablukov (MYT). Následuje přesilovka pro domácí.

47:49
    Mytišči právě vstřelilo branku!

Po krásné kombinaci v útočném pásmu se prosazuje MICHAIL GLUCHOV, který zužitkoval skvělou zadovku od Kablukova a z první překonal Jucerse. Dinamu už se bodový zisk z dnešního utkání pořádně vzdaluje. 1:5!
    Asistence: Ilja Kablukov, Konstantin Kolcov.

47:41
    Bičevskis bojoval v útočném pásmu domácích o kotouč, ale neuspěl a hosté jdou do protiútoku.

46:43
    Majorov teď uspěchal přechod do útočného pásma a rozhodčí přerušují.

45:53
    Hosté opět získávají herní převahu a tlačí se před branku Jucerse.

44:42
    Po delší době se dostali k puku domácí, ale hned po pár vteřinách ho odevzdávají zpět na hůl Ozolinše.

43:57
    Porejsova přihrávka na Pavlovse byla moc prudká a celá situace končí zakázaným uvolněním.

42:29
    Ignatuškin se dostal osamocený k puku mezi kruhy, Jucerse ale nepřekvapil.

41:41
    Višněvskij posílá puk na Krikunova do útočného pásma.

40:50

40:01

Dinamu se ve druhé třetině povedlo vyrovnat už po pouhých jedenácti sekundách, jak rychle se ale jeho hráči radovali, tak rychle o vyrovnaný výsledek přišli. Hned v další minutě totiž skóroval na druhé straně Engvist a vrátil hostům vedení. To pak ještě navýšil dvěma trefami Maxim Majorov, který byl ve druhé části k nezastavení. Svoji druhou branku přidal dokonce v početní nevýhodě, kdy vypíchl domácím kotouč při ledabylé rozehrávce a řádně je za lehkovážnost potrestal.

40:00

39:26
    Následuje nepřesná rozehrávka Atlantu, jehož hráči chtěli využít střídání domácích. Namísto toho se píská icing a vhazovat se bude před Davydovem.

39:24
    Dinamo vyhazuje.

38:50
    Za držení si jde sednout Jamie Johnson (RIG).

38:21
    Osipov s Engvistem teď při signalizované výhodě točí domácí obránce.

37:19
    Gluchovovu střelu vyráží Jucers do ochranné sítě za svojí brankou.

36:29
    Indrašis se snažil střelou zápěstím překvapit Davydova, ale jeho branku minul.

36:05
    Krikunovova přihrávka byla sražena mimo hrací plochu. Bude se pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

35:14
    Po nepřesné kombinaci domácích kolem branky Davydova se hnal do útoku opět Majorov. Jeho zadovka na útočné modré ale žádného ze spoluhráčů nenašla.

33:41

33:02

Tak to je obrovská chyba domácích. MAXIM MAJOROV vystihl nepřesnou rozehrávku hráčů Dinama a v rychlém brejku přesnou střelou překonal Jucerse. 1:4!
    Asistence: Jaroslav Dyblenko.

32:40
    Krisjanis Redlihs vyváží kotouč zpoza vlastní branky.

31:41
    Bude se opět vylučovat. Meija se v rychlém kontru tlačil před bránícího Kablukova (MYT), který se uchýlil k nedovolenému zákroku. Přesilová hra pro domácí.

30:18
    Jekabs Redlihs si vybruslil v útočné třetině oblouk na střed hřiště a z mezikruží zkoušel štěstí střelou na bližší tyč. Ránu mu ale srazil jeden ze spoluhráčů, který ztratil rovnováhu.

29:37
    Domácím se nedaří vyjet s pukem z vlastního pásma.

28:24
    Domácí v plném počtu. Meijovi teď moc nechybělo k vyhozenému puku, který projížděl kolem boxu trestoměřičů, nakonec však zamířil na střídačku.

28:01
    Osipov zakopl na modré čáře, ale hosté zůstávají u kotouče.

26:53
    Karsums ukradl hostům nepřesnou přihrávku a vydal se s pukem až do útočné třetiny, tam o něj však bez podpory spoluhráčů přišel.

26:24
    Meija (RIG) dostává menší trest a hosté budou moci ještě navýšit své vedení.

24:57

A je to o dvě branky! MAXIM MAJOROV pláchl po levé straně, vyměnil si puk s Engvistem a bekhendovou kličkou překonal Jucerse. 1:3!
    Asistence: Andreas Engvist.

23:18
    Icing posouvá hru do obranného pásma domácích.

20:50

Hosté si ale rychle berou své vedení zpět. Majorov nahazoval od mantinelu a ANDREAS ENGVIST dokázal kotouč ztečovat mimo dosah Jucerse. Podobná situace jako před malou chvílí na druhé straně. 1:2!
    Asistence: Maxim Majorov, Alexander Ševčenko.

20:11

Bleskové vyrovnání přichází už po několika sekundách po nahození z hole MIKSE INDRAŠISE. Puk ještě před brankou možná tečoval Krisjanis Redlihs, ale Davydov na kotouč každopádně nedosáhl.
    Asistence: Krisjanis Redlihs, Paul Szczechura.

20:01

Moc šancí jsme v první dvacetiminutovce neviděli, protože oba týmy poměrně zodpovědně bránili. Atlant začal ve větším tempu, ale trochu ho přibrzdilo oslabení po faulu Osipova. Dinamo se však nedokázalo prosadit ani v přesilové hře, ani při trestném střílení, nařízeném po faulu na Ankipanse, a tak udeřili v závěru první třetiny hosté. Višněvskij vyslal při přesilové hře na Jucerse bombu, kterou brankář domácích neudržel, a Krikunov dorážkou otevřel skóre dnešního utkání.

20:00

19:06

Střelu Višněvského od modré ještě dokázal Jucers vyrazit, bohužel pro hosty ale jen k číhajícímu ILJOVI KRIKUNOVOVI, který z mezikruží střelou tahem našel místo pod horní tyčkou branky domácích a posílá Atlant do vedení. 0:1!
    Asistence: Ivan Višněvskij, Nikita Točickij.

18:14
    Přesilovku si v závěru první třetiny zahrají také hosté. Trest dostávají domácí za příliš mnoho hráčů na ledě.

18:10
    Ševčenko si nepohlídal přechod do útočného pásma, a místo možné šance se tak píská ofsajd.

17:15
    Rekis a Johnson teď vyzkoušeli pozornost brankáře Davydova.

16:55
    Giroux bojuje o kotouč za brankou Atlantu.

16:00
    Další střelu Indrašise už brankář Atlantu chytá. Bude se vhazovat v obranné třetině hostů.

15:33
    Ščechura zavezl puk do pásma, přenechal ho Karsumsovi, který skvělou křižnou přihrávkou našel volného Indrašise. Davydov si však celou situaci pohlídal a střelu z brankoviště vyráží.

14:30
    Situaci tři na jednoho teď domácí prováhali. Zakončovat měl zřejmě Pavlovs, ale ten se už ke kotouči vůbec nedostal.

13:34
    Girts Ankipans se nijak nerozmýšlel a zkusil překonat Davydova střelou z mezikruží nad lapačku. Netrefil se ale ideálně, a stav tedy zůstává 0:0.

13:34
    Ankipans se dostal do samostatného úniku, byl faulován a na řadu musí přijít trestné střílení.

12:24
    Rekis vybojoval kotouč v souboji se dvěma napadajícími hráči hostů a Dinamo jde dopředu.

11:57
    Rukavišnikov se dostal k zakončení na druhé straně, ale ani on neuspěl, a bezgólový stav tak i nadále trvá.

11:36
    Domácí se usídlili před Davydovem a ostřelují jeho branku ze všech stran. Čisté konto brankáře Atlantu ale zatím odolává.

10:40

10:12
    Hosté zatím brání poměrně zodpovědně a vyhazují.

08:40
    Je tu první přesilovka a zahrají si ji domácí. Za podražení míří na trestnou lavici Alexander Osipov (MYT).

08:21
    Engvistova střela prostor mezi třemi tyčemi nenalezla.

07:38
    Sotnieks vyváží kotouč na útočnou polovinu.

07:02
    V domácím pásmu zase tvrdě zaúřadoval Cibulskis.

06:18
    Kosmačov opět prokázal skvělý přehled za vlastní brankou a hned přesouvá hru před Jucerse.

05:38
    Ta nakonec končí zakázaným uvolněním. I tak jsou ale zatím aktivnější hosté.

05:32
    Kosmačov rozehrává další akci hostů.

04:37
    Ilja Krikunov se hnal do úniku, ale stihl se s ním vrátit jeden z obránců domácích a celá situace skončila jen posunutím branky.

04:26
    Giroux nerozehrál přesně a hosté téměř zdarma získávají kotouč.

03:35
    Ofsajd zastavil přechod Atlantu do útočné třetiny.

03:05
    Domácí se dostali až před Davydova, přímo ho ale ještě neohrozili.

01:12
    Bojuje se za brankou domácích.

00:28
    Puk vylétl ze hřiště. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

00:01

Dinamo Riga: Jucers (Tellqvist) – Rekis, K. Redlihs, Sotnijeks, J. Redlihs, Cibulskis, Porejs – Karsums, Indrašis, Szczechura – Giroux, Johnson, Ankipans – Meija, Džeriňš, Pavlovs – Ivanas, Skvorcovs, Bičevskis – Bijezajs.

Rozhodčí: Běljajev, Olenin - Medvěděv, Sivov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 21. Indrašis (K. Redlihs, Szczehura), 53. Rekis, 54. J. Redlihs (Karsums, Szczechura), 60. Karsums (Indrašis, K. Redlihs) - 20. Krikunov (Višněvskij, Točickij), 21. Engvist (Majorov, Ševčenko), 25. Majorov (Engvist), 34. Majorov (Dyblenko), 48. Gluchov (Kablukov, Kolcov)

Atlant Mytišči: Davydov (Galimov) – Batyršin, Kosmačov, Višněvskij, Dyblenko, Ozolinš, Petrov, Rukavišnikov, Osipov – Gluchov, Kablukov, Kolcov – Engkvist, Majorov, Ševčenko – Točickij, Krikunov, Michnov – Ignatuškin, Jašin, Šmeljov.

Rozhodčí: Běljajev, Olenin - Medvěděv, Sivov

Diváci: 5 150