Mytišči – Petrohrad 3:1 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 3:2 (kon.) | Lev – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
HC Slovan – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Lev Praha
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
CSKA Moskva
Neděle 24.02.2013, 17:00 • Tipsport Arena, Praha, Holešovice • Play-off KHL

Je rozhodnuto! Lvi měli skvělý start do utkání, vytvořili si tlak, ale nedokázali jej zužitkovat. CSKA pak rozhodlo zápas využitou dvojnásobnou přesilovkou. Já se s Vámi loučím a těším se zase zítra při čtvrtém zápasu této série. (19:14:58)

58:08
    Lvi tvrdě ostřelují Staňovu branku ale hostující gólman je dnes prostě skvělý.

57:22
    Danielsson tvrdě pálil od modré. Sražená střela do ochranné sítě a buly ve středním pásmu.

57:09
    Pöpperle rovnou zůstává na střídačce a Lev to zkusí v šesti proti čtyřem.

57:09
    Viktor Kozlov vyloučen na dvě minuty, time out pro Lev.

56:45
    Staňa vyráží puk do ochranné sítě, bude se vhazovat po jeho levici. Lvům zbývají tři a čtvrt minuty, ve kterých musí dát dvě branky.

54:45
    Ofsajd domácích.

52:56
    A se Lvem to vypadá hodně špatně. Dvě branky v hokeji nejsou sice nějaký neřešitelný problém, nicméně v předchozích dvou zápasech Staňu prostřelili vždy pouze dvakrát.

52:14
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Moskva odskakuje do dvoubrankového vedení. NIKOLAJ PROCHORKIN v jízdě prostřelil Pöpperleho. Asistence: Kvaša.

51:17
    Lvi se teď pohybovali v útočném pásmu, k lepší střele se ale nedostali.

49:54
    Další střela aktivního Širokova. Pöpperle vyráží do rohu.

49:09
    CSKA se skvěle brání a Lev k ničemu velkému nepouští.

47:56
    Širokov poslal oba obránce jednoduchou kličkou na párek, na zakončení ale už neměl dost místa.

46:23
    Igor Radulov vyzkoušel Pöpperleho pozornost.

44:56
    Krejčíkova nabídka na teč nebyla využita.

44:08
    Klepišova palba od modré Staňu nezaskočila.

42:49
    Střela Prochorkina letěla mimo dosah Pöpperleho.

42:17
    Lev přesilovku nevyužil, Širokov je na ledě.

41:30
    Němec nezachytil puk na modré, a tak Lev znovu opouští útočnou třetinu.

41:10
    Lvi se vyhnali z pásma nepřesnou přihrávkou.

40:48
    Staňa se skvěle přesunul a vytáhnul betonem puk nad branku.

40:19
    Lvi se hed derou do útočného pásma, mají ještě dvě minuty početní výhody.

40:01

Lvům se hned v první minutě podařilo otevřít skóre, když se trefil Novotný. Pak už ale byla hra v režii hostujícího CSKA. Ruský celek dostal nabídnutou šanci v podobě dvojnásobné přesilovky, kterou náležitě využil. Z následného tlaku po skončení početní výhody skóroval i podruhé. Lev ke konci promarnil pětiminutovou přesilovku po faulu Davise, i následnou minutu přesilovky ve třech. Do třetí třetiny domácím zbývá ještě dvě minutky a deset vteřin početní výhody z faulu Širokova. Sledujte třetí dvacetiminutovku zajímavého duelu! Pokračujeme v 18:44, buďte u toho!

40:00

39:58
    Další velká šance pro Surového, ten ale dnes nemá štěstí na střely z první!

39:35
    A teď domácí zastavuje ofsajd.

39:05
    Hosté už alespoň ve čtyřech.

38:37
    Němec si sjel na přihrávku do mezikruží, odtud ale trefil jen Staňu.

38:10
    Za obličej se chytá jeden z padajících Lvů. Je jasné, že se bude vylučovat za vysokou hůl. Sergej Širokov dostává 2+2 minuty. Lev teď bude hrát šestapadesát vteřin v pěti proti třem.

37:41
    Oystrick trefil Staňu do masky, bude se vhazovat v útočném pásmu Lvů.

37:25
    Střela Mäenpääho nepřesná, a další vyhození CSKA.

36:50
    Další střela Oystricka do Stani. Bude se vhazovat po levici slovenského gólmana.

36:28
    A hosté se osvobozují.

36:13
    První přesilovková střela z hole Oystricka skončila ve výstroji Stani.

36:00
    Ale Lvi nemají kudy projít do útočného pásma.

35:18
    Další vyhození, minuta a čtvrt pryč.

34:54
    A znovu, Lev se zatím k ničemu nedostal.

34:33
    Další vyhození CSKA.

34:12
    Hosté se osvobozují.

34:06
    Za faul na Sekáče pro dnešek dohrál střelec zatím rozdílového gólu Patrick Davis. Obdržel pět minut plus do konce utkání. Pro Lev obrovská šance na vyrovnání.

33:36
    Mikko Mäenpää nebezpečně vypálil na Staňu a získal útočné vhazování.

33:07
    Lev se snaží o vyrovnání, hosté ale skvěle zamykají vlastní modrou čáru, přes kterou Pražany momentálně příliš často nepouštějí.

32:48
    Střela Širokova mířila vedle.

32:19
    Klepiš to zkoušel z otočky ale nepřesně.

32:00
    Vhazování před Pöpperlem.

30:58
    Obrovská šance pro Surového, který dorážel těsně před Staňou. V gólové šanci ale nechal pouze vyniknout gólmana CSKA.

30:22
    Řepík nebezpečně tečoval puk před Staňou. Slovenský gólman po měl delší době zase nějakou práci.

29:21
    Hostům hodně pomohla dvojnásobná početní výhoda, kdy se po faulech Novotného a Mäenpääho dostali do kýženého tlaku. Ten také náležitě zužitkovali a ujímají se vedení 2:1.

28:51
    A Moskvě se daří skvělý obrat! PATRICK DAVIS se uvolnil a bekhendovým blafákem překonal Pöpperleho. Asistence: Sprukts, Kozlov.

28:12
    Hostům se nakonec daří využít jednoduchá přesilovka. IGOR OŽIGANOV si nabruslil mezi kruhy, odkud nekompromisně prostřelil Pöpperleho. Asistence: A. Radulov.

27:51
    Střelu Ožiganova Pöpperle vytěsnil pohledem mimo tři tyče, Lev se osvobozuje.

27:17
    Dlouhá kombinace, a nakonec zblokovaná střela, kterou Pöpperle nemusel řešit. Novotný je na ledě, Lev je z nejhoršího venku.

26:46
    Ajaj, domácí Mäenpää to teď přehnal s aktivitou a je vyloučen. Pro CSKA se naskýtá neopakovatelná šance na skŕování v podobě dvaatřiceti vteřin dvojnásobné početní výhody.

26:16
    Domácí znovu vyhazují. Moskvané zatím nevystřelili.

25:42
    Lev se osvobozuje. Porseland si počkal na Perssona ve středním pásmu a poslal ho tvrdě a čistě k zemi.

25:18
    Publikum je znovu ve varu. Nicméně Lev čekají další dvě krušné minuty v oslabení. Ruská mašina už se rozjíždí.

25:18
    Za ostrý hit u mantinelu se jede posadit kapitán Novotný na dvě minuty. Na ledě se pak strhla větší potyčka několika hráčů.

25:10
    Střela Kvašy se otřela o tyčku!

24:38
    CSKA začíná kousat, po nevyužité přesilovce má teď Pöpperle plné betony práce.

23:08
    Širokov nebezpečně pálil, to už je Lev v plném počtu.

21:22
    Persson nebezpečně tečoval před Pöpperlem. Puk letěl jen těsně vedle horního růžku branky,.

21:08
    Němec vyloučen, CSKA bude mít šanci na rychlou odpověď.

20:46
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    To byl start! Oystrick si vybruslil z rohu útočného pásma, odkud přesně před prázdnou bránu nahrál JIŘÍMU NOVOTNÉMU. Ten už měl jednoduchý úkol. Asistence: Oystrick.

20:01

Hráči už se trousí z kabin, druhá třetina začne za minutku.

V úvodní třetině jsme gól neviděli, nicméně je důležité zmínit, že prvních třináct minut byl na ledě pouze jeden tým - HC LEV Praha zamknul hosty z Moskvy, kteří se téměř k ničemu nedostali. Pöpperle nemusel řešit žádnou větší šanci. Na druhé straně se Lev činil. Zatím skvělý Staňa však za svá záda žádný puk nepustil, a tak je po první třetině stav utkání bezbrankový. Druhá třetina začíná v Tipsport Areně v 17:50, buďte u toho.

20:00

19:40
    CSKA v plném počtu.

18:58
    Krejčíkovi na modré přeskočil puk hokejku, a tak se Lvi sami vykázali z útočného pásma.

18:26
    Lvi se nemohou dostat do útočného pásma.

17:55
    Hosté se ae hned osvobozují.

17:38
    Igor Radulov vyloučen - Lev si zahraje přesilovku.

17:31
    V obrovské šanci se octnul Surový, když dostal puk přímo před Staňovu bránu. Slovenský gólman skvěle zakročil.

17:15
    Po Vránově střele končí puk v ochranné síti, bude se vhazovat před Staňou.

16:33
    Utkání se nám hodně přiostřuje. Na ledě je k vidění mnoho ostrých soubojů. Každý osobní souboj se dohrává.

16:11
    Pöpperle si sáhnul pro vysoký kotouč, do masky ho přitom rukavicí trefil Oleg Kvaša, který se hed vyslechl své od Nakládala s Oystrickem. Lev je v plném počtu.

15:42
    Další vyhození Lvů. Alexandr Radulov střídá.

15:00
    Hossa teď získal cenné vteřinky dalším odesláním puku do neutrální zóny.

14:29
    Po rozpačité kombinaci hostí se puk dostává do středního pásma.

14:05
    Za veliké nelibosti publika i domácí lavičky je teď za útočné držení protihráče vyloučen kapitán Novotný. CSKA si zahraje přesilovku.

13:22
    Gyngeho střela skončila na Staňově betonu.

12:35
    Zblokovaná střela končí v ochranné síti za Pöpperlem, bude se vhazovat v útočném pásmu CSKA.

11:50
    Brejkovou situaci zmařil hostům až skvěle se vracející Vrána včasným vypíchnutím přihrávky.

11:34
    Další ofsajd Lvů.

11:27
    No po jedenácti minutách musíme konstatovat, že se zatím hraje jen na jednu bránu, a to na tu, kterou zatím velice odolně střeží Rastislav Staňa. Lev hraje skvělé a má tlak.

11:27
    Danielsson s Klepišem už směřovali na jediného obránce CSKA, zastavil je ale hvizd čárového pro ofsajd.

10:54
    Novotný v další šanci nechal vyniknout Staňu.

10:20
    Velice solidně naplněná Tipsport Arena "chce gól"

09:54
    Do protiútoku mířil Kozlov se dvěma spoluhráči, přihrávku ale zkazil a vyhnal tak svůj tým z útočného pásma.

09:21
    Grigorenko se dral do šance, zakončit za vyjetého Pöpperleho se mu ale nepodařilo.

08:30
    Šance pro Řepíka, který si udělal prostor pro střelu. Ta nakonec na branku nedolétla.

07:42
    Další střela aktivního Danielssona po Lvím tlaku letěla mimo branku. Publikum je ve varu.

05:43
    Širokov si udělal místo pro střelu, kterou ale poslal těsně nad Pöpperleho bránu.

05:00
    Rachůnek pálil z křídla, Staňa vyráží.

04:29
    Pěkný závar teď před Staňou vyrobil útok kolem Danielssona. Finální střelu švédského útočníka schoval Staňa ve výstroji a počkal na hvizd sudích.

03:40
    Po střele Kondratěva si domácí gólman připsal první úspěšný zákrok.

03:35
    Po sražené střele jednoho z hostujících útočníků se bude vhazovat před Pöpperlem. Ten zatím ještě nemusel zasahovat.

03:14
    Síly na ledě se srovnají. Oleg Kvaša vyloučen za hákování. Pokračujeme ve čtyřech.

03:03
    Po krátké kombinaci elitní přesilovkové formace vedené Alexem Radulovem se k puku dostal Krejčík a vyvezl jej pryč.

02:16
    Oystrick se postavil do trajektorie přihrávky a hned z první puk odpálil až ke Staňovi.

02:01
    Lvům se daří vyhodit.

01:53
    Za hru vysokou holí v útočném pásmu je vyloučen domácí Tomáš Surový. Teď si patrně zachytá i Tomáš Pöpperle.

01:38
    Hossův pokus byl nepřesný, Lvi přesto zůstávají v útočném pásmu.

01:25
    Po Rachůnkově dorážce se bude vhazovat před Staňou, Lev je zatím aktivnější.

01:13
    Vrána byl na ledě dlouho, a tak raději hned po přechodu modré čáry vypálil na Staňu.

00:33
    První zákrok si připsal Staňa po střele Němce, kterou vyrazil do středního pásma.

00:27
    Snaha vysunout rozjetého Alexandra Radulova do úniku skončilo znovu icingem CSKA.

00:16
    Po nepřesné přihrávce Rylova se však píská také první zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Staňou.

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté a hned rozjíždějí první akci.

00:01

Na led už nastupují hráči obou mužstev, utkání začne za malý okamžik..

Tipsport Arena už se sympaticky plní. Oproti zápasům v Moskvě, kde zápasy nenavštívilo vždy více než tři tisíce diváků, by dnes mohla být k vidění pěkná hokejová atmosféra.

Do brány Lva se znovu postaví Tomáš Pöpperle, na druhé straně kluziště se žádné překvapení nekoná, Rastislav Staňa je jasnou jedničkou CSKA i pro dnešní zápas.

Jednoznačně nejvetším tahounem ruského velkoklubu je Alexandr Radulov, respektive útok kolem něj. S bratrem Igorem a Samem Nicklasem Perssonem platí za největší hrozbu pro pražský Lev. Ve dvou utkáních nasbírala moskevská sedmačtyřicítka čtyři kanadské body za jednu branku a tři přesné přihrávky. V průměru strávil na ledě 33 minut na zápas, což svědčí o jeho chuti. Pokud Lev dnes Radulovův útok uhlídá, bude mít dobrou šanci na zisk prvního zápasu v sérii.

Zdravím všechny fanoušky dobrého hokeje! Rozjelo se nám play-off Kontinentální hokejové ligy a veškeré zraky českých fanoušků se ubírají k souboji nováčka pražského Lva s moskevským CSKA. Ruský celek vstupoval do série v roli jasného favorita. V prvních dvou domácích utkáních to však neměl proti Lvům vůbec jednoduché. Pražané hodně kousali a obě utkání dotáhli až do prodloužení. V nastaveném čase však CSKA dokázalo dvakrát rozhodnout, a tak do Prahy přijíždí za stavu 2:0 na zápasy.

Pro Lev by však mohlo hrát domácí prostředí. Pražský celek by mohl hosty v Tipsport Areně zaskočit a srovnat sérii na 2:2. V týmů Lvů panuje dobrá nálada, "Necháme tam všechno a společně se porveme o postup," shodli se hráči před třetím zápasem v sérii.

Získá CSKA třetí výhru v sérii, nebo Lev sníží na 1:2. To zjistíte, když se budete dívat. V Tipsport Areně startujeme od 17:00, buďte u toho!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Oliver Sálus

Branky a nahrávky: 21. Novotný (Oystrick) - 29. Ožiganov (Radulov), 29. Davis (Sprukts, Kozlov), 53. Prochorkin (Kvaša)

Lev Praha: Pöpperle (Štěpánek) - Oystrick, Nakládal, Krejčík, Němec, Mikuš, Mäenpää, Porseland - Danielsson, Novotný, Klepiš - Rachůnek, Vrána, Řepík - Cipulis, Surový, Hossa - Sekáč, Cingel, Niživijs - Gynge.
    CSKA Moskva: Staňa - Rjasenskij, Rylov, Morrisonn, Denisov, Markov, Ožiganov, Marčenko, Kondratěv - I.Radulov, Persson, A.Radulov - Širokov, Kvaša, Grigorenko - Davis, Sprukts, Kozlov - Ljubimov, Prochorkin, Kugryšev.

Rozhodčí: Rönn, Belov - Mikhel, Shikhanov