Charleroi – Waasland-Beveren 1:1 (kon.) | Waregem – Kortrijk 1:0 (kon.) | Leuven – Genk 1:4 (kon.)
Lokeren – Mons 2:1 (kon.)
SV Zulte-Waregem
1:0 (0:0)
KV Kortrijk
Sobota 03.08.2013, 20:00 • Regenboogstadion • Belgická Jupiler Pro League

Máme u konce utkání 2. kola belgické nejvyšší soutěže, které rozhodla jediná branka. V 83. minutě Skaluson rozhodl, že 3 body zůstanou doma. Ve třetím kole se Waregem utká s Club Bruggy a Kortrijk bude hostit na své půdě Lokeren. Já Vám děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou! (22:02:26)

90+2
    Hosté ještě rychle střídají. Brecht Capon přenechá své místo Baptistu Martinovi.

90+1
    Capon z poslední velké šance utkání posílá míč těsně vedle tyče!

90
    Veliká šance se naskytuje hostům po faulu Hazarda 20 metrů od branky Bossuta!

88
    Hosté zvyšují svůj tlak a snaží se ještě odvést alespoň jeden bod za remízu.

87
    Santini stahuje k zemi Hazarda. Míč mají na svých kopačkách domácí.

86
    A málem jsme měli vyrovnáno! Rohový kop krásně kroutí Capon a nachází hlavu Ramana, který posílá míč o břevno do zámezí!

83
    Waregem právě vstřelil branku!
    Nově příchozí muž na hřišti OLAFUR SKALUSON dává první branku utkání po asistenci dalšího nového hráče na trávníku Habiboua.

81
    Za ostrý skluz zezadu vidí žlutou kartu Mustapha Oussalah.

79
    Druhé střídání Kortrijku. Teddy Chevalier bude chtít vyvážit misku vah na stranu hostí místo Brechta Dejaegherea.

78
    De Mets se pokouší najít nějakého svého spoluhráče ve vápně, avšak nenachází nikoho.

77
    Další roh pro domácí, ale Keet vyskakuje nejvýše a míč chytá ze vzduchu a ihned míč posílá do hry.

75
    Domácí rozehrávají svůj šestý roh utkání, ale hostující obrana si sním vypořádá bez problémů.

73
    Domácí kontrují taktéž střídáním. Jako druhý nový hráč domácích se na hřišti objevuje Olafur Skulason místo Francka Berriera.

71
    Také hosté poprvé střídají. Stijm de Smet přepouští své místo Benitu Ramanovi.

70
    Malanda posílá míč z rohu přímo do Keetovi náruče.

69
    Na druhé straně se díky odraženému míči po centru Habiboua bude zahrávat rohový kop.

67
    Po ošetření Berriera hra už pokračuje. Po rychlé rozehrávce hostí nebezpečně z dálky střílí Pavlovič, avšak míč posílá mimo.

64
    Po rozehrávce volného kopu Thomas Matton tvrdě zasahuje loktem do hlavy Berriera a vidí za to žlutou kartu.

63
    Na hranici pokutového území se útočného faulu dopouští Santini.

61
    Domácí poprvé v tomto utkání střídají, trávník opouští Ibrahima Conte a místo něj nastupuje Mouhamadou Habibou.

60
    Po špatné přihrávce Hazarda autové vhazování provádí Pavlovič.

58
    Okolo pravé postranní čáry se prodírá Chanot, ale jeho centr končí v rukavicích Bossuta.

56
    Míč posílá do hry Pavlovič. Míč se ve skrumáži odráží od hostujícího hráče za brankovou čáru.

55
    De Mets nachází Mattona a ten zatahuje míč po levé straně hřiště, kde posílá míč na přední tyč. Domácí obrana míč tečuje na rohový kop.

54
    Centr Oussalaha je moc dlouhý a končí nad brankou domácího týmu.

52
    Kortrijk rozehrává svůj útok až od brankáře Keeta.

50
    Hazard přebírá míč od D'Haenea, ale jemu ho ihned bere Chanot.

49
    Přihrávka Verbooma na Leye končí v zámezí.

47
    Domácí začínají druhý poločas velmi slibnou akcí Berriera, který nachází Hazarda a z bodu pokutového kopu přestřeluje branku.

46

Skončil nám první poločas, který nám zatím žádnou fotbalovou krásu nepřinesl. Viděli jsme akorát žlutou kartu za hraní rukou pro Hazarda. Doufejme, že druhá půle začínající okolo 21:05 přinese zlepšení.

45
    Domácí brankář rozehrává míč na krátko.

44
    Další pokus z dálky hostí. Nyní v podání Pavloviče, ale jeho střela míjí branku.

42
    Samostatnou akci předvádí Naessens, ale Reynaud ho připravuje před vápnem o míč.

40
    Hazard se dostává ke střele po přihrávce de Fauwa, míč je tečován na druhý roh domácích.

38
    Zulte-Waregem si házenkářsky přihrává na hranici svého vápna.

37
    Po další střele hostí bude Bossut vykopávat.

36
    Z velké dálky posílá Oussalah svou střelu mimo tři tyče Bossutovi branky.

34
    Útočný faul Dejaegere po rychlé rozehrávce domácího celku.

32
    Copan rozehrává čtvrtý roh hostí, ale míč je přetažen a končí v zámezí.

30
    Míč z kopačky Verbooma končí v náručí Keeta.

29
    Domácí zahajují svůj útok rozehrávkou od brankáře Bossuta, který nachází Malandu a ten po rychlém zpracováním posílá míč na branku hostí, kde Keet vyráží na první roh domácího celku.

27
    Další faul domácího hráče. Conte ve výskoku trefil loktem do hlavy Mattona.

25
    Thorgan Hazard vidí za hraní rukou žlutou kartu.

23
    U postranní čáry svádí souboj o míč Berrier s Pavlovičem, ale prvně jmenovaný svého soupeře fauluje.

21
    U rohového praporky si míč připravuje Matton. Z jeho kopačky míč nachází hlavu de Smeta, ale ten přestřeluje.

20
    Po rychlé kombinaci hostí na pravé straně se ke střele dostává de Smet, ale Bossut vyráží míč na roh.

17
    Opět rohový roh rozehrává Capon z pravé strany, avšak D'Haene mocným odkopem posílá míč daleko od branky.

16
    Capon rozehrává první roh zápasu. Domácí obrana hlavičkou posílá míč do zámezí a hosté budou zahrávat další roh.

15
    Po faulu Hazarda na středu hřiště Kortrijk rychle rozehrává volný kop.

13
    Přihrávka Contea na Leye končí odpískáním postavení mimo hru.

11
    De Metsovi se chytrým lobem daří obelstít ofsajdovou past domácích a do slibné šance vysílá Santiniho, míč se odráží od jeho nohou do zámezí.

10
    Hra se odehrává nyní na středu hřiště, kdy hostující hráči hledají skulinku v domácí obraně.

8
    První střela Kortrijku v podání Ramana končí mimo branku.

6
    Další útok domácích se valí. Verboom po levé straně hřiště zatahuje míč, ale jeho kličku vystihují obránci hostí.

4
    Verboom nachází centrem Leye, ale ten hlavičkou míří mimo branku.

3
    Domácí budou zahrávat autové vhazování díky chytrému naražení Hazarda.

1

SV Zulte-Waregem: Bossut – de Fauw, Colpaert, D'Haene, Verboom – Berrier – Conte, Hazard, Skulason – Habibou, Leye
    Tr.: F. Dury

KV Kortrijk: Keet – Capon, Chanot, Reynaud, Oussalah – de Mets, Pavlovič – Matton, Dejaegere, Raman – Chevalier
    Tr.: H. Vanhaezebrouck

Rozhodčí: P. Vervecken – J. Walschap, M. Demaeseneer.

Přeji krásný sobotní večer a vítám Vás u 2. kola nejvyšší belgické soutěže. KV Kortrijk zavítá na trávník SV Zulte-Waregem. Utkání je naplánované na 20:00.

Domácí v prvním kole sehráli utkání s SK Lierse a odvezli si výhru 2:1. Ve 33. minutě se trefil Habibou a ve druhé minutě nastavení první půle potom Hazard.
    V týdnu ještě sehráli 3. předkolo Ligy mistrů na hřišti nizozemského PSV a do odvety na svém hřišti si vezou prohru 0:2.

To hosté začínali svou sezonu na domácím hřišti, kde přivítali OH Leuven a díky brance Santiniho ze 84. minuty vyhráli 1:0 a zaznamenali první vítězství v prvním zápase nové sezony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.