Rio Ave – Setúbal 2:0 (kon.) | Nacional – Guimarães 1:1 (kon.) | Benfica – Gil Vicente 2:1 (kon.)
Arouca – Estoril 1:2 (kon.) | Porto – Marítimo 3:0 (kon.)
FC Arouca
1:2 (0:2)
GD Estoril Praia
Neděle 25.08.2013, 19:00 • Estádio Municipal de Arouca • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Portugalská liga má dnes na programu zápasy teprve druhého kola, v tomto přenosu se budeme věnovat zápasu FC Arouca a GD Estoril Praia.

Nováček v portugalské nejvyšší soutěž FC Arouca měla v prvním kole velmi těžký los, zajíždět na půdu Sportingu Lisabon není nikdy jednoduché a výsledek 5:1 tomu také odpovídá.

To Estoril přivítal v prvním kole doma Nacional a po vítězství 3:1 si tak zapsal první tři body do ligové tabulky, kromě toho bojuje Estoril také v Evropské lize, kde již vyřadil Hapoel Maccabi Ramat Gan a nyní bojuje proti Paschingu. První zápas doma fotbalisté tohoto klubu zvládli a po výhře 2:0 jsou blízko postupu do základní skupiny.

Souboj nováčka s ostříleným soupeřem má plánovaný výkop v 19:00 a jistě se bude jednat o velmi zajímavý zápas, ve kterém předem není nic jistého. Hosté jsou sice favority, ale náročný program z Evropské ligy se na nic může projevit.

FC Arouca: Rui Sacramento – Tinoco, Diego, Mika, Luis Dias – Bruno Amaro, Nuno Coelho – Paulo Sergio, David Simao, Pintassilgo – Roberto. Trenér: Pedro Emanuel.

GD Estoril Praia: Vagner – Mano, Yohan Tavares, Bruno Miguel, Anderson Luis – Diogo Amado, Gonçalo – João Pedro Galvão, Evandro, Carlitos – Sebá. Trenér: Marco Silva.

Rozhodčí: Manuel Mota – Vieira, Oliveira.

1

1
    První poločas zahájil Estoril.

4
    Ačkoliv měl Estoril míč na svých kopačkách, hrál především ve středu hřiště. Teď míč získali konečně pod svoje držení i domácí.

7
    Paulo Sergio Dias se pokusil překvapir Vagnera, ale ten vytasil ze své sbírky fantasický zákrok a střelu domácího hráče zneškodnil.

10
    Bruno Miguel zasáhl Paula Sergia loktem do obličeje, hlavní sudí tento zákrok však neviděl, hra tedy pokračuje, ač domácí hráči vehementně protestují.

13
    João Pedro Galvão dostává za protesty žlutou kartu. Předtím nešetrně fauloval Bruan Amara.

16
    Další domácí střela v podání Mika.

19
    Až v 19. minutě se poprvé osmělili hosté, ale Rui Sacramento v brance domácích změnu stavu nepřipustil.

21
    Po přímém volném kopu z levé strany viděl hlavní sudí faul ve vápně domácích.

21
    Byla nařízena penalta.

21
    Žlutou kartu dostává Nuno Coelho (FC Arouca).

21
    Paulo Sergio ještě protestoval a tak viděl rovněž žlutou kartu.

22
    Nuno Coelho se rovněž pustil do protestů a odbržel druhou žlutou kartu a jde se osprchovat, zápas pro něj dnes skončil.

23
    Estoril právě vstřelilo branku!
    Penaltu proměnuje EVANDRO GOEBEL.

26
    Trenér domácích se snaží své svěřence uklidnit.

28
    JOAO PEDRO GALVAO zahrával přímý volný kop a překvapil Ruie Sacramenta.

30
    Domácí trenér, chtěl oživit šance svého týmu tím, že by přišel na hřiště Soares, ale po brance na 02 jej nechal opět na lavičku posadit.

39
    Žlutou kartu dostává Diogo Amado (GD Estoril Praia). Diogo Amado poslal na zem Davida Simãa.

42
    Estoril u míče, domácí jsou zcela bezmocní a nemohou se dostat do hry.

45
    Hlavní sudí nastaví 2 minuty.

45+1
    Vagner takticky zdržuje hru ve vlastním pokutovém území. Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí.

První poločas jednoznačně ovlivnilo vyloučení Nuna Coelha, který ve vápně fauloval hráče Estorilu, za což viděl žlutou kartu, následné protesty mu vynesly druhou žluto a tím červenou kartu. Penalty se ujal brazilský internacionál Evandro a nemýlil se. Než se domácí hráči vzpamatovali, již prohrávali o dvě brany, když se ujal přímý volný kop Galvaa.

46

46
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází João Pedro Galvão, přichází Balboa.

50
    Křižný pas Tinoca na Roberta, domácí útočník míč nezpracoval ideálně.

54
    Domácí Arouca vstoupila do druhého poločasu aktivně, ale zatím si nevypracovala žádnou vyloženou šanci.

55
    Na hřiště se možná za několik okamžiků podívá brazilský útočník Romário.

58
    Očekáváné střídání je tu. odchází domácí Paulo Sergio a nahradí jej Romário Correa de Souza.

60
    Ve druhém poločase je odehráno 15 minut a žádný tým vážněji neohrozil soupeřovu branku.

62
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Carlitos, přichází Luís Leal.

65
    Bruno Miguel neobelstil Ruie Sacramenta.

66
    Hlasatel oznámil, že utkání sleduje 1408 diváků.

67
    Žlutou kartu dostává Sebá (GD Estoril Praia).

67
    Žlutou kartu dostává Tinoco (FC Arouca).

68
    Rychlý protiútok Estorilu, na jehož konci byl Diogo Amado, ale ten v šanci za zvýšení náskoku selhal.

71
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Pintassilgo, přichází Sérginho.

71
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Roberto, přichází Claro.

76
    Arouca právě vstřelila branku!
    Střídání a zvýšená aktivita ve druhé půli domácím nese ovoce. Na rozdíl jediné branky snižuje MIKA, který prodloužil hlavičku jednoho ze svých spoluhráčů.

77
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Diogo Amado, přichází Filipe Gonçalves.

79
    Poblíž pokutového území Estorilu vznikla trma vrma, ze které vyšel nejlépe Bruno Amaro, ale střelou se neprosail.

80
    Mika zastavil nedovoleně unikajícího Luíse Leala.

82
    Žlutou kartu dostává Sérginho (FC Arouca).

84
    Arouca se usadila před vápnem Estorilu a touží po remíze.

87
    Rui Sacramento podržel svůj tým, když se neprosadil Sebá, kterého našel výborně Balboa.

88
    Balboa míjí cíl, který se snažil hráč Estorilu trefit.

89
    Romário drží míč a šetří vteřinky, zdá se, že hráči Arouci jsou s výsledkem spokojeni.

90
    André Claro se neprosadil proti Vagnerovi.

90
    Rozhodčí nastaví ještě 4 minuty.

90+1
    Vagner se srazil s vlastním obráncem Bruno Migelem a musí být ošetřen, o se pramálo líbí domácím fanouškům.

Do druhého poločasu šli aktivně domácí a to se jim vyplatilo, po sérii střídání se ujal roh, který usměrnil za záda Vagnera Mika a drama bylo na světě. Pak mohl rozhodnout Diogo Amado a po něm v závěru i Sebá, ale ani jeden z hráčů Estorilu nebyl úspěšný. Drama vyvrcholilo závěrečným hvizdem, domácí se však vyrovnat nepodařilo, i tak je výsledek odbivuhodný, když téměř 70 minut hráli v oslabení o jednoho hráče. (20:57:43)