Philadelphia – Arizona 1:2 (kon.) | Carolina – Los Angeles 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – Pittsburgh 6:3 (kon.)
Chicago – NY Islanders 3:2 (kon.) | Winnipeg – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – New Jersey 3:2 (kon.)
Columbus – Boston 1:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Carolina Hurricanes
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Los Angeles Kings
Sobota 12.10.2013, 01:10 • PNC Arena, Raleigh, NC • NHL

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji pěkný víkend! (03:53:43)

Andrej Sekera (CAR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 24:34

Vyrovnané utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil Jeff Carter a rozhodl tak o vítězství pro Los Angeles.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je JEFF CARTER!

0 - 1
    Nathan Gerbe (CAR) se rovněž pokoušel o backhandový blafák, Quick ale zůstal stát a počkal si na jeho střelu do lapačky, je rozhodnuto!

0 - 1
    Jeff Carter (LOA) to provedl narozdíl od Sjomina parádně!

0 - 0
    Alexandr Sjomin (CAR) a pokus o blafák do bakchandu – neúspěšný.

0 - 0
    Anze Kopitar (LOA) se pokoušel poslat puk mezi roztaženého Warda, to mu ale nevyšlo úplně ideálně.

0 - 0
    Jeff Skinner (CAR) posílá puk backhandem mimo.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme se branky nedočkali a tak o vítězi zápasu rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Sjomin vystřelil ještě ve středním pásmu,střelu tečovali hosté a puk končí v ochranné síti za brankou.

64:22

64:12
    Skinner s kotoučem na holi šetří vteřinky v útočném pásmu.

63:52
    Faulk posílá kotouč podél mantinelu ven z obranného pásma.

63:30
    Domácí dobře brání a opět vyhazují až ke Quickovi.

63:11
    Teď to "králům" nevyšlo a posílají kotouč na icing.

63:00
    Domácí vyhazují puk do středního pásma.

62:37
    Kotouč se odrazil na Richardse stojícího před brankou, ten ale prováhal správný moment pro zakončení.

62:22
    Vyloučen Jay Harrison (CAR) za hákování, dobrá šance pro hosty rozhodnout o svém vítězství.

62:22
    Richards se tlačil do domácí branky, ale byl faulován.

61:55
    Regehr pálí od modré, Ward vyráží.

61:48
    Carterova rána možná mířila mimo domácí klec, Ward si ale raději stáhl kotouč do své lapačky.

61:15
    Střelu Vojnova od modré chytá Ward.

60:20
    Doughty poslal zleva kotouč před branku hledajíc Richardse, ten byl ale dobře obsazený.

60:01

Dlouho trvalo, než se hráči obou týmů dokázali gólově prosadit, dočkali jsme se až v 54.minutě, kdy King poslal hosty do vedení ve vlastním oslabení, domácí ale v pokračující přesilové hře srovnali zásluhou Skinnera. Za stavu 1:1 tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:32
    Ti ale zahráli na zakázané uvolnění, buly před Wardem.

59:25
    Králové teď jen odevzdali kotouč domácí hokejistům.

58:40
    Domácí s kotoučem na svých holích se ještě snaží rozhodnout.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Regehr z první pálí od modré, Ward vyráží svými betony.

56:07
    Jarett Stoll mohl být hrdinou Los Angeles, když se k němu odrazil kotouč v prostoru mezi kruhy, hráč hostí jej ale poslal jen přímo do chráničů domácího gólmana!

55:25
    Další útok domácích je zastaven ofsajdem.

55:00
    Sjomin střílí z pravé strany, mimo hostující klec.

54:31
    Domácí ve snaze rychle rozehrát chybovali a poslali puk přes všechny čáry až na icing.

54:06
    Carolina právě vstřelila branku!
    Andrej Sekera střílel od modré čáry, Quick dobře vyrazil, avšak pouze na hůl JEFFA SKINNERA, jenž srovnává stav zápasu! Asistence: Andrej Sekera, Nathan Gerbe.

53:26
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Velká minela domácích na obranné modré, kde je o puk obral DWIGHT KING a sám před Wardem zasunul kotouč backhandem mezi betony domácího brankáře! Bez asistence.

52:58
    Hosté se osvobozují, domácí musí začít od Warda.

52:44
    Jarret Stoll (LOA) vyloučen za hákování, domácí mají šanci strhnout vítězství na svou stranu v přesilové hře.

52:40
    Tečovaná střela Sekery od modré čáry jen těsně minula pravou tyč Quickovy branky!

51:50
    Tlustý pálí z levého kruhu, Quick vyráží betony.

51:11
    Greene tvrdě pálí od modré, Ward vyráží v rozkleku.

50:12
    Hosté pokračují v akci, Brown střílí mimo.

50:07
    Rihards pálí z pravé strany, po Wardově zákroku doráží Richards, i tady byl úspěšnější brankář domácího týmu.

49:57
    Vojnov pálí z uctivé vzdálenosti, jeho pumelici ale raději Ward drží ve své výstroji.

49:26
    Lewis byl zablokován domácími obránci, stejně tak rána z jeho hole.

49:18

49:05
    Až teď musel Quick zasahovat, Jordan Staal trefil pouze chrániče hostujícího brankáře.

48:55
    Naopak na druhé straně ujel Williams, Ward si poradil s jeho pokusem.

48:40
    Domácím se nedaří udržet v útočné třetině.

48:19
    Sjominova střela sražena obráncem Kings, buly před Quickem.

48:04
    Ani teď se nepodařilo domácím hráčům se rozestavit v pásmu a hosté vyhazují.

47:35
    Faulk pálí od modré čáry, pokus je zblokován a hosté vyhazují.

47:18
    Domácí obléhali branku Los Angeles, Skinnera zastavil jen za cenu faulu Trewor Lewis (LOA), dvě minuty za sekání.

47:00
    Utkání sleduje 16.353 diváků!

46:58
    Icing hostí, následovat bude buly před Quickovou svatyní.

46:42
    Snahu domácích o založení útočné akce zastavuje ofsajdové postavení Skinnera.

46:25
    Mitchellova střela sražena domácí obranou.

45:41
    Richards si sjel před branku na pas zpoza branky, z první ale pouze vyprášil Wardovy betony.

45:25
    Quick vleže zastavuje další domácí střely, opět byl u toho Sjomin, kdo se snažil dorazit puk za ležícího brankáře hostí.

45:21

44:54
    Bowmanova rána od modré sražena za hostující klec.

44:41
    Sjomin si nabruslil do útočného pásma z levé strany a vypustil na Quicka ostrou střelu příklepem, brankář LA ale odolává.

44:04
    Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

43:21
    Hosté se dopouští faulu v útočné třetině, vyloučen Justin Williams (LOA) za sekání, bude se hrát ve čtyřech.

43:00
    Tlak hostů ale roste, Ward vyráží pokus Williamse z levého kruhu.

42:40
    Domácí opět posílají kotouč ven ze třetiny, za ním se ještě žene Gerbe a šetří tak cenné vteřinky.

42:12
    Střelu Vojnova od modré vyráží Ward betony, domácí následně vyhazují.

42:04
    Vyloučen domácí Jay Harrison (CAR) za nedovolené bránění, přesilová hra pro LA.

41:57
    Icing teď posouvá hru blíže k brance Los Angeles.

41:47
    Další střela Browna, tentokrát z prostoru levého kruhu, ale i tentokrát vychází vítězně ze vzájemného souboje domácí gólman.

41:27
    Hned po buly před domácí brankou vystřelil Dustin Brown, Ward jeho pokus chytá do lapačky.

41:08
    Dwyer to zkouší příklepem, na Quicka ale nevyzrál.

41:02
    Problémy dostat kotouč ven ze třetiny mají ale i domácí hráči, nakonec se jim však povedlo vyvézt puk.

40:21
    Špatná rozehrávka hostů stěhuje hru před brankáře Quicka.

40:01

Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 17 – 21
    Vhazování: 11 – 29
    Vyloučení: 1 – 2
    Hity: 16 – 31

Hra i ve druhé třetině pokračuje v dobrém tempu, oba týmy měly šance na skórování, ale dnešnímu zápasu zatím vládnou brankáři. Zda se dočkáme branek ve třetí třetině či bude muset rozhodnout prodloužení nebo nájezdy, budeme sledovat opět přibližně v 02:53.

40:00

39:38
    Quick chytá jak střelu Gerbeho, tak Jordana Staala.

39:30

39:15
    Kopitar následně vyvezl kotouč z pásma a ještě hledal před brankou Kinga, jeho střelu vyráží Ward betony.

39:05
    Kopitar zastavuje střelu domácího obránce.

39:00
    Poslední minuta druhé části.

38:26
    Na druhé straně v šanci Richards, pálí mimo.

38:02
    Skinner v bezprostřední blízkosti nepřekonal Quicka backhandovým pokusem.

37:35
    Hosté rychle vyhazují až k Wardovi.

37:30
    Robyn Regehr (LOA) vyloučen za hákování, přesilová hra pro Hurricanes.

37:30
    Gerbe si na levém kruhu stáhl kotouč pod sebe a následně vypálil švihem, puk míjí hostující klec.

37:00
    Hosty teď v rozletu zastavil hvizd čárového rozhodčího – offside.

36:10
    Hosté se rychle vracejí do pásma a střílí právě Clifford, Ward vyráží.

35:59
    Clifford vybojoval puk, jeho zpětná přihrávka na modrou nenašla žádného adresáta.

35:20
    Střelu Komisarka od modré zastavuje Martinez bruslí.

34:30
    Dwyer vypálil dobře z pravého kruhu, Quick kotouč pouze vyrazil před sebe, na dorážku se domácí hráči natahovali marně.

33:55
    Přečíslení dvou proti jednomu v domácím podání, Eric Staal ale přihrál Sjominovi na paty a tomu už se zakončovalo hodně špatně.

33:20
    Ward zasahuje po ráně Doughtyho z pravého kruhu.

33:09
    Komisarek krásným hitem sestřelil u mantinelu Clifforda.

32:40
    Lewis vypálil kotouč z levého kruhu, domácí brankář Ward jeho střelu vyrazil pravým betonem.

32:20
    Opět mezihra ve středním pásmu, kdy se hráči nemohou dostat za útočnou modrou.

31:30
    Kopitar bojoval za domácí brankou, hráči Caroliny ho ale připravili o kotouč.

31:00
    Domácí první formace se neprosadila v obranném pásmu soupeře a odchází střídat.

30:10
    Martinezova střela od modré čáry zastavena domácím hráčem.

30:01
    To se děje až teď, co vypálil hostující King a donutil Warda puk podržet.

28:45
    Quick zasahuje po ráně Jiřího Tlustého, hraje se dál bez přerušení.

28:25
    Kopitar se zkoušel mezi kruhy protlačit až před Warda, na poslední chvíli ho zastavila domácí obrana.

28:15
    Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok brankář Quick.

28:05
    Richardsova rána od modré sražena jedním z domácích hráčů.

27:43
    Domácí se po neúspěšně založeném útoku budou bránit, vhazovat se totiž po icingu bude před jejich brankou.

26:25
    Kopitar si sjel z levé strany až před Warda, ten ale zůstal v brance a dobře vykryl střelu slovinského útočníka i jeho následnou dorážku.

25:44
    Hráči Caroliny teď zasypávají Quicka střelami, ten vyrazil jak pokus Hainseyho, tak i následnou střelu Westgartha.

25:01
    Green střílí od modré mimo domácí klec.

24:56
    Další zásahy domácího gólmana, nejprve kryje střelu Cartera, následně si poradil i s pokusem Mitchella, jenž vystřelil z mezikruží.

24:28
    Carcillo si sjel s kotoučem na hranici levého kruhu, jeho ostrá rána končí na Wardových chráničích.

23:43
    Doughty vypálil od modré, jeho pokus netrefuje domácí branku.

23:03
    Hodně vidět jsou dnes hráči čtvrté formace Los Angeles, z pravé strany pálil King, domácí gólman vyráží.

21:51
    Hosté obléhají domácí klec, Carter pálí mimo.

21:35
    Tak minimálně v úvodu druhé části to vypadá, že oba týmy budou pokračovat ve stejném aktivním stylu, jakým se prezentovaly v úvodní dvacetiminutovce.

20:46
    Na druhé straně se ke střele dostal Williams, i Ward si připisuje první zásah ve druhé třetině.

20:36
    Dwyer pálí na Quicka, brankář LA vyráží.

20:15
    Domácí hodně vysunuli svůj forčeking, což hostům činí velké potíže při rozehrávce.

20:01

Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 9 – 8
    Vhazování: 6 – 16
    Vyloučení: 1 – 1
    Hity: 7 – 14

Máme za sebou zajímavou první třetinu, ve kterém se oba týmy prezentovaly aktivní hrou a dobrým bruslením. Jediné, co tak zápasu zatím chybí, jsou branky. Zde se jich dočkáme už ve druhé třetině sledujte přibližně v 02:01.

20:00

19:40
    Quick rozehrál za brankou, kotouče ale ujímají domácí..

19:19
    Stejně dopadl i pokus Richardse na druhé straně.

19:00
    Od modré pálil domácí Hainsey, kotouč míjí hostující klec.

18:06
    Hosté se prezentují střelou Stolla, kterou však domácí obránce srazil do ochranné sítě za brankou.

17:26
    Dvořák zpoza branky vyslal pas na Skinnera, jenž si sjel na pravý kruh a z první vypálil na Quicka, ten dobře zasahuje!

17:08
    Kopitarova rána od modré čáry je přizvednuta a končí mimo hrací plochu.

16:38
    Brown mířil do pravého horního rohu domácí branky, Ward jeho ránu vyráží lapačkou.

16:28
    A znovu. Tentokrát už ale špatná kombinace končím až vyhozením na zakázané uvolnění, buly před Quickem.

16:00
    Ale opět rychle odevzdávají kotouč domácím hokejistům.

15:43
    Další pokus o rozehrávku mají hráči Los Angeles.

15:11
    Žádný z týmů se teď nemůže dostat do obranné třetiny soupeře, bojuje se převážně ve středním pásmu.

14:03
    Williams pálí mimo domácí branku.

13:33

13:20
    Hodně obětavý výkon domácích hráčů při oslabení,.

12:47
    ..domácí ale po velkém boji nakonec vyhazují puk do středního pásma.

12:20
    Hosté bojují o kotouč v rohu útočného pásma...

11:46
    Jordan Staal ujel po levé straně hostující obraně, počkal si na padajícího obránce před sebou a vystřelil švihem, Quick ale chytá!

11:33
    První početní výhoda pro hosty, vyloučen Eric Staal (CAR), dvě minuty za podražení.

11:05
    Doughty nahazoval vedle domácí branky, kde se ještě pokoušel dorážet Carcillo neúspěšně.

10:56
    Carolina se bude muset bránit, po icingu se vhazuje před Wardem.

10:42
    Brankář hostů tak musí zasahovat až po ráně Bowmana, kdy jeho pokus chytá do lapačky.

10:33
    Dalekonosná střela Suttera končí mimo branku Los Angeles.

10:21
    Domácí ve snaze založit rychlý útok posílají puk přes všechny čáry, vhazovat se bude před Wardem.

09:40

09:40
    Sjomin se dostává ke střele v těsné blízkosti branky, trefuje ale pouze dobře postaveného Quicka.

09:06
    Domácí se snažili vytvořit přesilovkový zámek, hosté jim ale jejich snahu hatí a vyhazují kotouč ven z pásma.

08:12
    Hra se rychle vrátila před branku Kings, střelu zápěstím Gerbeho vyráží Quick.

08:00
    Na druhé straně v šanci Kopitar, i tady ale vládne brankář.

07:44
    Tvrdá Skinnerova rána z pravého kruhu, Quick vyráží levým betonem.

07:39
    První vyloučení zápasu má na svědomí Drew Doughty (LOA), dvě minuty za krosček.

07:09
    Teď ale hosté nerozehráli dobře a podruhé v krátké době se píská zakázané uvolnění, buly před Quickem následuje.

06:53
    Králové hýří aktivitou a ostřelují domácí klec, po dalším pokusu z hole Doughtyho přerušuje hru Ward.

06:40
    Ránu Richardse od modré kryje Ward v domácí brance.

06:31
    Hosté nahazovali puk do útočné třetiny, stalo se tak ale těsně před červenou čarou a po icingu se hra stěhuje před Quicka.

05:51
    Akci Jordana Staala zastavuje obrana Kings.

05:25
    Vojnov pálil švihem od modré, kotouč proletěl kolem pravé tyče domácí branky.

04:35
    Velká šance hostů, King se Stollem se tlačili ve dvou hráčích na Wardovu branku, domácí brankář ale dokázal udržet kotouč před brankovou čarou!

03:53
    Regehr střílel zápěstím od modré, Ward vyráží betony mimo tři tyče.

03:11
    Eric Staal se opět tlačil do zakončení, Quick nejprve puk přikryl, ale poté rychle rozehrál.

03:01
    Další zákrok domácího brankáře po střele Lewise z pravého kruhu.

02:35
    Stoll pálí od levého hrazení, Ward vyráží betony do rohu kluiziště.

01:36
    Eric Staal pálí z levého kruhu, Quick vyráží ramenem.

01:24
    Další útok hostí zastavuje ofsajd.

00:53
    Na druhé straně se snažil Anze Kopitar obkroužit domácí branku a zasunout kotouč k tyči, Ward měl levou tyč dobře pokrytou.

00:39
    Střelu Jeffa Skinnera od modré čáry srazil jeden z domácích hráčů do ochranné sítě za brankou.

00:01

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk – Bellemore, Hainsey – Harrison, Murphy – Sjomin, Staal E. (C), Tlustý – Dwyer, Staal J. (A), Gerbe – Dvořák, Nash, Skinner – Lindholm, Sutter, Bowman.

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Doughty, Regehr – Mitchell, Vojnov – Greene (A), Martinez – Brown (C), Kopitar (A), Williams – Carter, Richards, Carcillo – Clifford, Lewis, Frattin – Nolan, Stoll, King.

Rozhodčí: Hasenfratz, Peel – Murphy, Sericolo.

Češi a Slováci v akci

V domácím dresu budeme sledovat, jak si povedou útočníci Jiří Tlustý (0+0) a Radek Dvořák (2+0), v obraně nastoupí slovenský bek Andrej Sekera (0+2). V týmu hostí žádného hráče s českými či slovenskými kořeny nenajdeme.

Vzájemné zápasy

V loňské sezoně zkrácené výlukou se tyto dva týmy neutkaly, jejich poslední souboj se tak datuje do sezóny 2011/2012, ve kterém uspěli hráči vyznávající červenobílou kombinaci barev.

04.02.2012 Carolina – Los Angeles 2:1

Domácí tým Carolina Hurricanes je na tom o jeden bodík lépe než jeho dnešní soupeř, bilance 2-1-1 vynesla "hurikánům" pět bodů, což řadí Carolinu na pátou pozici v tabulce Východní konferenece.

Nathan Gerbe 3 (3+0)

Hráči Los Anegeles Kings mají po čtyřech odehraných zápasech vyrovnanou bilanci dvou vítězství a stejného počtu porážek, získané čtyři body je řadí na průběžnou devátou pozici na Západě.

Los Angeles – Ottawa 4:3p
    Los Angeles NY Rangers 1:3
    Winnipeg – Los Anegeles 5:3

Jeff Carter 5 (1+4)
    Anze Kopitar 4 (0+4)
    Mike Richards 3 (0+3)

Krásný dobrý večer při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém budeme sledovat souboj ttýmů Carolina Hurricanes a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.