Philadelphia – Arizona 1:2 (kon.) | Carolina – Los Angeles 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – Pittsburgh 6:3 (kon.)
Chicago – NY Islanders 3:2 (kon.) | Winnipeg – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – New Jersey 3:2 (kon.)
Columbus – Boston 1:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Carolina Hurricanes
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Los Angeles Kings
Sobota 12.10.2013, 01:10 • PNC Arena, Raleigh, NC • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Krásný dobrý večer při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém budeme sledovat souboj ttýmů Carolina Hurricanes a Los Angeles Kings.

Hráči Los Anegeles Kings mají po čtyřech odehraných zápasech vyrovnanou bilanci dvou vítězství a stejného počtu porážek, získané čtyři body je řadí na průběžnou devátou pozici na Západě.

Mike Richards 3 (0+3)

Domácí tým Carolina Hurricanes je na tom o jeden bodík lépe než jeho dnešní soupeř, bilance 2-1-1 vynesla "hurikánům" pět bodů, což řadí Carolinu na pátou pozici v tabulce Východní konferenece.

Vzájemné zápasy

V loňské sezoně zkrácené výlukou se tyto dva týmy neutkaly, jejich poslední souboj se tak datuje do sezóny 2011/2012, ve kterém uspěli hráči vyznávající červenobílou kombinaci barev.

04.02.2012 Carolina – Los Angeles 2:1

Češi a Slováci v akci

V domácím dresu budeme sledovat, jak si povedou útočníci Jiří Tlustý (0+0) a Radek Dvořák (2+0), v obraně nastoupí slovenský bek Andrej Sekera (0+2). V týmu hostí žádného hráče s českými či slovenskými kořeny nenajdeme.

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk – Bellemore, Hainsey – Harrison, Murphy – Sjomin, Staal E. (C), Tlustý – Dwyer, Staal J. (A), Gerbe – Dvořák, Nash, Skinner – Lindholm, Sutter, Bowman.

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Doughty, Regehr – Mitchell, Vojnov – Greene (A), Martinez – Brown (C), Kopitar (A), Williams – Carter, Richards, Carcillo – Clifford, Lewis, Frattin – Nolan, Stoll, King.

Rozhodčí: Hasenfratz, Peel – Murphy, Sericolo.

00:01

00:39
    Střelu Jeffa Skinnera od modré čáry srazil jeden z domácích hráčů do ochranné sítě za brankou.

00:53
    Na druhé straně se snažil Anze Kopitar obkroužit domácí branku a zasunout kotouč k tyči, Ward měl levou tyč dobře pokrytou.

01:24
    Další útok hostí zastavuje ofsajd.

01:36
    Eric Staal pálí z levého kruhu, Quick vyráží ramenem.

02:35
    Stoll pálí od levého hrazení, Ward vyráží betony do rohu kluiziště.

03:01
    Další zákrok domácího brankáře po střele Lewise z pravého kruhu.

03:11
    Eric Staal se opět tlačil do zakončení, Quick nejprve puk přikryl, ale poté rychle rozehrál.

03:53
    Regehr střílel zápěstím od modré, Ward vyráží betony mimo tři tyče.

04:35
    Velká šance hostů, King se Stollem se tlačili ve dvou hráčích na Wardovu branku, domácí brankář ale dokázal udržet kotouč před brankovou čarou!

05:25
    Vojnov pálil švihem od modré, kotouč proletěl kolem pravé tyče domácí branky.

05:51
    Akci Jordana Staala zastavuje obrana Kings.

06:31
    Hosté nahazovali puk do útočné třetiny, stalo se tak ale těsně před červenou čarou a po icingu se hra stěhuje před Quicka.

06:40
    Ránu Richardse od modré kryje Ward v domácí brance.

06:53
    Králové hýří aktivitou a ostřelují domácí klec, po dalším pokusu z hole Doughtyho přerušuje hru Ward.

07:09
    Teď ale hosté nerozehráli dobře a podruhé v krátké době se píská zakázané uvolnění, buly před Quickem následuje.

07:39
    První vyloučení zápasu má na svědomí Drew Doughty (LOA), dvě minuty za krosček.

07:44
    Tvrdá Skinnerova rána z pravého kruhu, Quick vyráží levým betonem.

08:00
    Na druhé straně v šanci Kopitar, i tady ale vládne brankář.

08:12
    Hra se rychle vrátila před branku Kings, střelu zápěstím Gerbeho vyráží Quick.

09:06
    Domácí se snažili vytvořit přesilovkový zámek, hosté jim ale jejich snahu hatí a vyhazují kotouč ven z pásma.

09:40
    Sjomin se dostává ke střele v těsné blízkosti branky, trefuje ale pouze dobře postaveného Quicka.

09:40

10:21
    Domácí ve snaze založit rychlý útok posílají puk přes všechny čáry, vhazovat se bude před Wardem.

10:33
    Dalekonosná střela Suttera končí mimo branku Los Angeles.

10:42
    Brankář hostů tak musí zasahovat až po ráně Bowmana, kdy jeho pokus chytá do lapačky.

10:56
    Carolina se bude muset bránit, po icingu se vhazuje před Wardem.

11:05
    Doughty nahazoval vedle domácí branky, kde se ještě pokoušel dorážet Carcillo neúspěšně.

11:33
    První početní výhoda pro hosty, vyloučen Eric Staal (CAR), dvě minuty za podražení.

11:46
    Jordan Staal ujel po levé straně hostující obraně, počkal si na padajícího obránce před sebou a vystřelil švihem, Quick ale chytá!

12:20
    Hosté bojují o kotouč v rohu útočného pásma...

12:47
    ..domácí ale po velkém boji nakonec vyhazují puk do středního pásma.

13:20
    Hodně obětavý výkon domácích hráčů při oslabení,.

13:33

14:03
    Williams pálí mimo domácí branku.

15:11
    Žádný z týmů se teď nemůže dostat do obranné třetiny soupeře, bojuje se převážně ve středním pásmu.

15:43
    Další pokus o rozehrávku mají hráči Los Angeles.

16:00
    Ale opět rychle odevzdávají kotouč domácím hokejistům.

16:28
    A znovu. Tentokrát už ale špatná kombinace končím až vyhozením na zakázané uvolnění, buly před Quickem.

16:38
    Brown mířil do pravého horního rohu domácí branky, Ward jeho ránu vyráží lapačkou.

17:08
    Kopitarova rána od modré čáry je přizvednuta a končí mimo hrací plochu.

17:26
    Dvořák zpoza branky vyslal pas na Skinnera, jenž si sjel na pravý kruh a z první vypálil na Quicka, ten dobře zasahuje!

18:06
    Hosté se prezentují střelou Stolla, kterou však domácí obránce srazil do ochranné sítě za brankou.

19:00
    Od modré pálil domácí Hainsey, kotouč míjí hostující klec.

19:19
    Stejně dopadl i pokus Richardse na druhé straně.

19:40
    Quick rozehrál za brankou, kotouče ale ujímají domácí..

20:00

Máme za sebou zajímavou první třetinu, ve kterém se oba týmy prezentovaly aktivní hrou a dobrým bruslením. Jediné, co tak zápasu zatím chybí, jsou branky. Zde se jich dočkáme už ve druhé třetině sledujte přibližně v 02:01.

20:15
    Domácí hodně vysunuli svůj forčeking, což hostům činí velké potíže při rozehrávce.

20:36
    Dwyer pálí na Quicka, brankář LA vyráží.

20:46
    Na druhé straně se ke střele dostal Williams, i Ward si připisuje první zásah ve druhé třetině.

21:35
    Tak minimálně v úvodu druhé části to vypadá, že oba týmy budou pokračovat ve stejném aktivním stylu, jakým se prezentovaly v úvodní dvacetiminutovce.

21:51
    Hosté obléhají domácí klec, Carter pálí mimo.

23:03
    Hodně vidět jsou dnes hráči čtvrté formace Los Angeles, z pravé strany pálil King, domácí gólman vyráží.

23:43
    Doughty vypálil od modré, jeho pokus netrefuje domácí branku.

24:28
    Carcillo si sjel s kotoučem na hranici levého kruhu, jeho ostrá rána končí na Wardových chráničích.

24:56
    Další zásahy domácího gólmana, nejprve kryje střelu Cartera, následně si poradil i s pokusem Mitchella, jenž vystřelil z mezikruží.

25:01
    Green střílí od modré mimo domácí klec.

25:44
    Hráči Caroliny teď zasypávají Quicka střelami, ten vyrazil jak pokus Hainseyho, tak i následnou střelu Westgartha.

26:25
    Kopitar si sjel z levé strany až před Warda, ten ale zůstal v brance a dobře vykryl střelu slovinského útočníka i jeho následnou dorážku.

27:43
    Domácí se po neúspěšně založeném útoku budou bránit, vhazovat se totiž po icingu bude před jejich brankou.

28:05
    Richardsova rána od modré sražena jedním z domácích hráčů.

28:15
    Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok brankář Quick.

28:25
    Kopitar se zkoušel mezi kruhy protlačit až před Warda, na poslední chvíli ho zastavila domácí obrana.

28:45
    Quick zasahuje po ráně Jiřího Tlustého, hraje se dál bez přerušení.

30:01
    To se děje až teď, co vypálil hostující King a donutil Warda puk podržet.

30:10
    Martinezova střela od modré čáry zastavena domácím hráčem.

31:00
    Domácí první formace se neprosadila v obranném pásmu soupeře a odchází střídat.

31:30
    Kopitar bojoval za domácí brankou, hráči Caroliny ho ale připravili o kotouč.

32:20
    Opět mezihra ve středním pásmu, kdy se hráči nemohou dostat za útočnou modrou.

32:40
    Lewis vypálil kotouč z levého kruhu, domácí brankář Ward jeho střelu vyrazil pravým betonem.

33:09
    Komisarek krásným hitem sestřelil u mantinelu Clifforda.

33:20
    Ward zasahuje po ráně Doughtyho z pravého kruhu.

33:55
    Přečíslení dvou proti jednomu v domácím podání, Eric Staal ale přihrál Sjominovi na paty a tomu už se zakončovalo hodně špatně.

34:30
    Dwyer vypálil dobře z pravého kruhu, Quick kotouč pouze vyrazil před sebe, na dorážku se domácí hráči natahovali marně.

35:20
    Střelu Komisarka od modré zastavuje Martinez bruslí.

35:59
    Clifford vybojoval puk, jeho zpětná přihrávka na modrou nenašla žádného adresáta.

36:10
    Hosté se rychle vracejí do pásma a střílí právě Clifford, Ward vyráží.

37:00
    Hosty teď v rozletu zastavil hvizd čárového rozhodčího – offside.

37:30
    Gerbe si na levém kruhu stáhl kotouč pod sebe a následně vypálil švihem, puk míjí hostující klec.

37:30
    Robyn Regehr (LOA) vyloučen za hákování, přesilová hra pro Hurricanes.

37:35
    Hosté rychle vyhazují až k Wardovi.

38:02
    Skinner v bezprostřední blízkosti nepřekonal Quicka backhandovým pokusem.

38:26
    Na druhé straně v šanci Richards, pálí mimo.

39:00
    Poslední minuta druhé části.

39:05
    Kopitar zastavuje střelu domácího obránce.

39:15
    Kopitar následně vyvezl kotouč z pásma a ještě hledal před brankou Kinga, jeho střelu vyráží Ward betony.

39:30

39:38
    Quick chytá jak střelu Gerbeho, tak Jordana Staala.

40:00

Hra i ve druhé třetině pokračuje v dobrém tempu, oba týmy měly šance na skórování, ale dnešnímu zápasu zatím vládnou brankáři. Zda se dočkáme branek ve třetí třetině či bude muset rozhodnout prodloužení nebo nájezdy, budeme sledovat opět přibližně v 02:53.

40:21
    Špatná rozehrávka hostů stěhuje hru před brankáře Quicka.

41:02
    Problémy dostat kotouč ven ze třetiny mají ale i domácí hráči, nakonec se jim však povedlo vyvézt puk.

41:08
    Dwyer to zkouší příklepem, na Quicka ale nevyzrál.

41:27
    Hned po buly před domácí brankou vystřelil Dustin Brown, Ward jeho pokus chytá do lapačky.

41:47
    Další střela Browna, tentokrát z prostoru levého kruhu, ale i tentokrát vychází vítězně ze vzájemného souboje domácí gólman.

41:57
    Icing teď posouvá hru blíže k brance Los Angeles.

42:04
    Vyloučen domácí Jay Harrison (CAR) za nedovolené bránění, přesilová hra pro LA.

42:12
    Střelu Vojnova od modré vyráží Ward betony, domácí následně vyhazují.

42:40
    Domácí opět posílají kotouč ven ze třetiny, za ním se ještě žene Gerbe a šetří tak cenné vteřinky.

43:00
    Tlak hostů ale roste, Ward vyráží pokus Williamse z levého kruhu.

43:21
    Hosté se dopouští faulu v útočné třetině, vyloučen Justin Williams (LOA) za sekání, bude se hrát ve čtyřech.

44:04
    Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

44:41
    Sjomin si nabruslil do útočného pásma z levé strany a vypustil na Quicka ostrou střelu příklepem, brankář LA ale odolává.

44:54
    Bowmanova rána od modré sražena za hostující klec.

45:21

45:25
    Quick vleže zastavuje další domácí střely, opět byl u toho Sjomin, kdo se snažil dorazit puk za ležícího brankáře hostí.

45:41
    Richards si sjel před branku na pas zpoza branky, z první ale pouze vyprášil Wardovy betony.

46:25
    Mitchellova střela sražena domácí obranou.

46:42
    Snahu domácích o založení útočné akce zastavuje ofsajdové postavení Skinnera.

46:58
    Icing hostí, následovat bude buly před Quickovou svatyní.

47:00
    Utkání sleduje 16.353 diváků!

47:18
    Domácí obléhali branku Los Angeles, Skinnera zastavil jen za cenu faulu Trewor Lewis (LOA), dvě minuty za sekání.

47:35
    Faulk pálí od modré čáry, pokus je zblokován a hosté vyhazují.

48:04
    Ani teď se nepodařilo domácím hráčům se rozestavit v pásmu a hosté vyhazují.

48:19
    Sjominova střela sražena obráncem Kings, buly před Quickem.

48:40
    Domácím se nedaří udržet v útočné třetině.

48:55
    Naopak na druhé straně ujel Williams, Ward si poradil s jeho pokusem.

49:05
    Až teď musel Quick zasahovat, Jordan Staal trefil pouze chrániče hostujícího brankáře.

49:18

49:26
    Lewis byl zablokován domácími obránci, stejně tak rána z jeho hole.

49:57
    Vojnov pálí z uctivé vzdálenosti, jeho pumelici ale raději Ward drží ve své výstroji.

50:07
    Rihards pálí z pravé strany, po Wardově zákroku doráží Richards, i tady byl úspěšnější brankář domácího týmu.

50:12
    Hosté pokračují v akci, Brown střílí mimo.

51:11
    Greene tvrdě pálí od modré, Ward vyráží v rozkleku.

51:50
    Tlustý pálí z levého kruhu, Quick vyráží betony.

52:40
    Tečovaná střela Sekery od modré čáry jen těsně minula pravou tyč Quickovy branky!

52:44
    Jarret Stoll (LOA) vyloučen za hákování, domácí mají šanci strhnout vítězství na svou stranu v přesilové hře.

52:58
    Hosté se osvobozují, domácí musí začít od Warda.

53:26
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Velká minela domácích na obranné modré, kde je o puk obral DWIGHT KING a sám před Wardem zasunul kotouč backhandem mezi betony domácího brankáře! Bez asistence.

54:06
    Carolina právě vstřelila branku!
    Andrej Sekera střílel od modré čáry, Quick dobře vyrazil, avšak pouze na hůl JEFFA SKINNERA, jenž srovnává stav zápasu! Asistence: Andrej Sekera, Nathan Gerbe.

54:31
    Domácí ve snaze rychle rozehrát chybovali a poslali puk přes všechny čáry až na icing.

55:00
    Sjomin střílí z pravé strany, mimo hostující klec.

55:25
    Další útok domácích je zastaven ofsajdem.

56:07
    Jarett Stoll mohl být hrdinou Los Angeles, když se k němu odrazil kotouč v prostoru mezi kruhy, hráč hostí jej ale poslal jen přímo do chráničů domácího gólmana!

57:34
    Regehr z první pálí od modré, Ward vyráží svými betony.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:40
    Domácí s kotoučem na svých holích se ještě snaží rozhodnout.

59:25
    Králové teď jen odevzdali kotouč domácí hokejistům.

59:32
    Ti ale zahráli na zakázané uvolnění, buly před Wardem.

60:00

Dlouho trvalo, než se hráči obou týmů dokázali gólově prosadit, dočkali jsme se až v 54.minutě, kdy King poslal hosty do vedení ve vlastním oslabení, domácí ale v pokračující přesilové hře srovnali zásluhou Skinnera. Za stavu 1:1 tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:20
    Doughty poslal zleva kotouč před branku hledajíc Richardse, ten byl ale dobře obsazený.

61:15
    Střelu Vojnova od modré chytá Ward.

61:48
    Carterova rána možná mířila mimo domácí klec, Ward si ale raději stáhl kotouč do své lapačky.

61:55
    Regehr pálí od modré, Ward vyráží.

62:22
    Richards se tlačil do domácí branky, ale byl faulován.

62:22
    Vyloučen Jay Harrison (CAR) za hákování, dobrá šance pro hosty rozhodnout o svém vítězství.

62:37
    Kotouč se odrazil na Richardse stojícího před brankou, ten ale prováhal správný moment pro zakončení.

63:00
    Domácí vyhazují puk do středního pásma.

63:11
    Teď to "králům" nevyšlo a posílají kotouč na icing.

63:30
    Domácí dobře brání a opět vyhazují až ke Quickovi.

63:52
    Faulk posílá kotouč podél mantinelu ven z obranného pásma.

64:12
    Skinner s kotoučem na holi šetří vteřinky v útočném pásmu.

64:22

64:58
    Sjomin vystřelil ještě ve středním pásmu,střelu tečovali hosté a puk končí v ochranné síti za brankou.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme se branky nedočkali a tak o vítězi zápasu rozhodnou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

0 - 0
    Jeff Skinner (CAR) posílá puk backhandem mimo.

0 - 0
    Anze Kopitar (LOA) se pokoušel poslat puk mezi roztaženého Warda, to mu ale nevyšlo úplně ideálně.

0 - 0
    Alexandr Sjomin (CAR) a pokus o blafák do bakchandu – neúspěšný.

0 - 1
    Jeff Carter (LOA) to provedl narozdíl od Sjomina parádně!

0 - 1
    Nathan Gerbe (CAR) se rovněž pokoušel o backhandový blafák, Quick ale zůstal stát a počkal si na jeho střelu do lapačky, je rozhodnuto!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je JEFF CARTER!

Vyrovnané utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil Jeff Carter a rozhodl tak o vítězství pro Los Angeles.