Trnava – Topoľčany 5:2 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.) | Michalovce – Detva 7:8 (kon.)
Spišská N. Ves – Pov. Bystrica 5:1 (kon.) | Bardejov – Prievidza 7:3 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Středa 23.10.2013, 17:00 • Spišská Nová Ves • 1. liga (SR)

Jednoznačný výsledok, jednoznačný priebeh. Spišiaci po najlepšom výkone sezóny bez väčších problémov zdolali Považskú Bystricu. (19:02:15)

60:00

59:38
    Kokymu dnes nie je súdené streliť gól. Opäť diváci skvelej akcii zatlieskali. Po ňom Smotrila zahodil veľkú šancu.

58:56
    Vylúčený hráč hostí Valach.

58:23
    Spišská Nová Ves dala gól!
    A opäť dobrá kombinácia domácich, strela od modrej a sklepnutie puku Romanom IHNAŤOM. Asistencie: Pavol Gurčík, Radovan Cútt.

55:59
    Jednoznačný záver zápasu. Novovešťania hrajú s chuťou, doteraz ich najpohodovejší zápas sezóny.

55:26
    Koky mal gól na hokejke, po sérii výborných prihrávok, diváci tlieskajú.

54:26
    Padol gól, ale domáci hráč trafil puk skôr ako tenista z veľkej výšky.

53:39
    Spišiaci sa bavia hokejom. Aj počas presilovky dobré kombinujú a hrajú veľmi dobre.

52:27
    Vylúčený hráč hostí Dubeň.

52:17
    Konečne to domácim vyšlo. Dobrá kombinácia na konci ktorej bol Miroslav ŠKOVIRA. Asistencie: Richard Smotrila.

51:12
    Puk na hokejkách domácich, ktorí sa snažia niečo vymyslieť pred Hričinom, zároveň aby aj pobavili divákov.

49:36
    Giľák sa dostával do dobrej šance, no mieril len presne do Hričinu.

48:09
    Šikovne to skúšal cez obrancu navrátilec Smotrila, no akciu nedotiahol do gólového konca.

46:16
    Žrďka zazvonila na Hričinovej bráne, po strele Džerengu.

45:13
    V poslednej tretine to vyzerá, ako keby Spišiaci hrali presilovku. Stále sa točia okolo brány hostí. Findura mohol pridať štvrtý gól.

42:08
    Tlak domácich ustal, hostia na krátkej návšteve pred Smikom.

41:00
    Spišiaci od začiatku vybehli na súpera, jedna šanca za druhou, no Hričina teraz čaruje v bráne.

40:01
    Začala tretia tretina.

Až v závere druhej tretiny zaujali šance domácich. Najbližšie mal k tomu Škovira z trestného strieľania. Domáci kontrolujú priebeh zápasu, no dvadsať minút v hokeji je ešte veľmi veľa.

Patrik Petruška

Branky a nahrávky: 4. Škovira (Koky, Smotrila), 13. Cútt (Findura, Vartovník), 17. Škovira (Gurčík, Smotrila), 53. Škovira (Smotrila), 59. Ihnaťo (Gurčík, Cútt) – 2. Bustin (Rosenberg)

HK Spišská Nová Ves: Smik – Vartovník, Janovčík, Gurčík, Koky, Giľák, Škovira, Hofman, Zakopjan, Gonda, Ihnaťo, Džerenga, Weselenyi, Hamrák, Horváth, Rojkovič, Cútt, Ištocy, Findura, Smotrila, Kucirko.
    HK 95 Považská Bystrica: Hričina – Hriňa, Leško, Dubeň, Kršjak, Rsenberg, Bustin, Valach, Palák, Vokulič, Koleda, Hričina, Kudlej, Sluka, Slávik, Balušík, Ligas.

Rozhodčí: Vojtek – Šoltés, Frimmel