Toronto – Anaheim 4:2 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 4:5 (po pr.) | Columbus – New Jersey 4:1 (kon.)
Montreal – Edmonton 3:4 (kon.) | Florida – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Washington 4:5 (3:4 po s.n.)
Minnesota – Nashville 2:0 (kon.) | Arizona – Calgary 4:2 (kon.)
Montreal Canadiens
3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
Edmonton Oilers
Středa 23.10.2013, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (04:18:43)

Tomáš Plekanec (MTL) 0+2, 5 střel, čas na ledě 14:32

Nutno dodat, že dnes vítězí tým, který si triumf zasloužil.

Je tu konec, kanadské derby ovládl na ledě Montrealu Edmonton, který vítězí 4:3. V první třetině jasně dominovali domácí a vedli 2:0. Zbylé dvě třetiny ale jasně patřily hostům, kterým se také podařilo sebrat oba dva body z dnešního utkání.

60:00

59:57
    Montreal právě vstřelil branku!
    Pouze kosmetická úprava skóre přichází v závěru. Plekancovu střelu z pravého kruhu doráží do prázdné branky kapitán Habs BRIAN GIONTA. Asistence: Tomáš Plekanec, P.K. Subban.

59:22
    Hemský mohl rozhodnout do prázdné branky, to by jí ale musel trefit...

56:47
    Edmonton nyní hraje už jen na výsledek, což je pochopitelné. Podaří se Habs zdramatizovat utkání?

55:50
    Icing Oilers.

55:29
    Nepovedlo se to ani domácí "kid line", tedy mladé první formaci.

54:52
    Montreal se ne a ne dostat do šancí.

52:27
    Oilers nyní dobře brání, Montreal se nemůže dostat do tlaku.

51:36
    Zpoza branky rozehrává Diaz.

50:40
    Subban musí rozehrát z obranné třetiny.

49:57
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Edmonton drtí domácí Montreal a stále více ho obírá o naděje na srovnání. Vypadalo to na jednoduchý zákrok stojícího Price, domácímu brankáři puk ale vypadl. Do prázdné branky tak ve zmatku zakončil RYAN JONES. Asistence: David Perron, Mark Arcobello.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 17. Plekanec (Markov, Bournival), 19. Gallagher, 60. Gionta (Plekanec, Subban) – 33. Hemský (Arcobello), 36. Šmíd (Nugent-Hopkins, Eberle), 48. Petry (Nugent-Hopkins, Eberle), 50. Jones (Perron, Arcobello)

Montreal Canadiens: Price – Subban, Markov, Diaz, Gorges, Beaullieu, Bouillon – Gallagher, Eller, Galchenyuk – Gionta, Plekanec, Bournival – Bourque, Desharnais, Moen – Holland, White, Blunden.
    Edmonton Oilers: Dubnyk – Ference, Schultz, Petry, Šmíd, Bělov, Schultz – Jakupov, Nugent-Hopkins, Eberle – Hemský, Arcobello, Perron – Pitlick, Gordon, Jones – Eager, Acton, Gazdic.

Rozhodčí: Joannette, Walsh – Barton, Cormier

Diváci: 21 273