Toronto – Anaheim 4:2 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 4:5 (po pr.) | Columbus – New Jersey 4:1 (kon.)
Montreal – Edmonton 3:4 (kon.) | Florida – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Washington 4:5 (3:4 po s.n.)
Minnesota – Nashville 2:0 (kon.) | Arizona – Calgary 4:2 (kon.)
New York Islanders
4:5 (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Vancouver Canucks
Středa 23.10.2013, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Tímto se s vámi loučím a děkuji za pozornost. Přeji příjemný středeční den. (03:54:14)

1. Daniel Sedin (VAN) 1+1
    2. Matt Moulson (NYI) 2+0
    3. Ryan Kesler (VAN) 1+1

Střely na branku v prodloužení: 0:4.
    Střely na branku celkem: 33:32.

Prodloužení nabídlo po opatrné první minutě strhující podívanou, korunovanou vítězným gólem hostů. Paradoxně jim k němu musel pomoci domácí hráč, který v pádu zblokoval přihrávku do vlastní branky. Štastným gólem tak hosté z Vancouveru získávají druhý bod, vyhrávají 5:4 a již před posledním zápasem mohou tento trip jistě považovat za úspěšný.

62:16
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Poslední půlminutu se hrálo hodně nahoru dolů, až jeden rychlý přechod do útoku hostům vyšel! Santorelli zavezl puk po levé straně, předal Richardsonovi a jeho přihrávku na brankoviště na Bieksu si srazil do branky padající bek! Autorem vítězné branky tak je BRAD RICHARDSON. Asistence: Mike Santorelli, Alexander Edler.

61:23
    Cizikas nepřebruslil beka a byl odvezen za branku.

61:10
    Higginsovu střelu schoval Nabokov do lapačky.

60:56
    V prodloužení se zatím hraje dost opatrně.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 9:8.

Infarktový závěr! Hosté velmi dlouho nepouštěli domácí do šancí, kontrolovali výsledek, ale nakonec stoupajícímu tlaku Islanders podlehli. Jdeme do prodloužení.

60:00

58:48
    Islanders právě vstřelili branku!
    Základem gólu bylo vyhrané buly. MacDonaldova střela od modré byla padajícím bekem jen zblokována a FRANS NIELSEN měl před odkrytou brankou velmi lehkou úlohu. Islanders to nakonec zvládli a těsně před koncem vyrovnávají! Asistence Andrew MacDonald, Kyle Okposo.

58:40
    Nakonec to zvládli a Moulson měl dobrou šanci. Vhazuje se před Luongem.

58:30
    Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny.

57:58
    Útoky Islanders jsou stále zoufalejší.

57:19

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 3. Nelson (Regin, Clutterbuck), 5. Moulson (Nielsen, Tavares), 25. Moulson (Okposo, Nilesen), 59. Nielsen (MacDonald, Okposo) – 5. Kesler (Hamhuis, Tanev), 10. D. Sedin (Hansen, Tanev), 33. H. Sedin (D. Sedin, Bieksa), 40. Higgins (Bieksa, Kesler), 63. Richardson (Santorelli, Edler)

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – MacDonald, Hamonic, Strait, Donovan, Carkner, Hickey – Okposo, Tavares, Moulson – Bailey, Nielsen, Bouchard – Clutterbuck, Regin, Nelson – McDonald, Cizikas, Martin
    Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Hamhuis, Garrison, Tanev, Edler, Bieksa, Stanton, Albert – H. Sedin, Kessler, D. Sedin – Hansen, Santorelli, Higgins – Kassian, Dalpe, Richardson – Sestio, Walsh, Weise

Rozhodčí: Hasenfratz, Hebert – Grandt, Driscoll