Slavia – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.) | Třinec – Zlín 2:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:2 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Chomutov 4:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 8:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 1:2 (kon.)
HC Kometa Brno
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Piráti Chomutov
Neděle 08.12.2013, 17:00 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Tipsport extraliga

To je z KAJOT ARENY pro dnešek všechno přeji vám příjemný zbytek druhé adventní neděle. (19:21:29)

Brněnské tribuny ještě vyvolaly jméno Tomáše Divíška, který byl klíčovým mužem brněnského tažení za stříbrem v předminulé sezoně. Nyní už ale fanoušci Komety slaví se svými favority tříbodový zisk.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni domácí kapitán Leoš Čermák a hostující brankář Martin Růžička.

Nečekaně dramatický zápas končí předpokládaným výsledkem, tři body zůstanou na jihu Moravy. Ve třetí třetině poslali Brno do vedení Čermák s Němcem, deset minut před koncem ale ještě dokázal vstřelit kontaktní gól Bomersback. Žádný další tlak si ale hosté vytvořit nedokázali, při hře bez brankáře naopak sami inkasovali z hole Buriana. Kometa tak zaokrouhluje svůj bodový zisk na padesátku, Chomutov stále zůstává na dvaceti jedna bodech.

60:00

59:32
    Zápas se už jen dohrává.

59:04
    Chomutovští hokejisté už s vyrovnáním nepočítají, je na nich znát zklamání. Teď navíc zahráli zakázané uvolnění.

58:45
    Kometa právě vstřelila branku!
    Powerplay hostům vůbec nevyšla a domácí jsou blízko třem bodům. VILÉM BURIAN nejdřív ze středního pásma prázdnou branku netrefil, poté před ní ale dostal pas od Hynka Zohorny a ze dvou metrů už opuštěnou klec minout nemohl. Asistence: Hynek Zohorna.

58:26
    Žižka dostal puk do středního pásma.

58:21
    Hostující trenér Josef Turek si logicky vyžádal oddychový čas. Martin Růžička už zůstává na střídačce, Piráti to zkusí v šesti.

58:21
    Teď ale Kometa zahrála zakázané uvolnění, což hraje Severočechům do karet.

57:59
    Kometa stále drží puk hodně daleko od své branky, žádný tlak Pirátů se nekoná.

57:22
    Důkazem předchozího příspěvku je zakázané uvolnění, které nyní předvedl Chomutov.

57:16
    Chomutov se trápí při přechodu středního pásma, Kometa ho brání velmi pozorně.

56:45
    Zaútočili i domácí, Čermákova střela z plné rychlosti končí na vyrážečce Růžičky.

56:26
    Rutta vypálil od modré čáry hodně prudce, mířil ale přímo na hruď Marka Čiliaka.

55:51
    Hosté se na chvíli dokázali usadit v útočném pásmu, Čiliaka ale ani nyní ohrozit nedokázali.

55:24
    Kometa hraje přesně to, co potřebuje. Puk drží ve své moci, sama se s ním ale nikam nehrne.

Dnešní utkání sleduje 6608 diváků.

54:42
    Tomáš Svoboda si sjel za hostující obranu, kam mu nahrával Nosek. Domácí forvard ale pas nezpracoval a je z toho zakázané uvolnění.

54:20
    Další snaha Pirátů o rozjetí útočné akce končí ofsajdem. Čas se pomalu krátí, v komerční pauze ale můžou hosté probrat taktiku před závěrem třetí třetiny.

53:37
    Novákova rána od modré nezamířila mezi tři tyče, hosté ale opět zvedají tempo své hry.

52:32
    Elán, který ukázali hosté krátce po Bomersbackově gólu už trochu vyprchal, nyní se jim nedaří držet puk v pásmu.

51:54
    Kempného dělovka od modré skončila na betonu Růžičky, odkud se vznesla vysoko do vzduchu a brankář hostí nevěděl, kde je puk. Ten ale nakonec dopadl kousek vedle jeho branky.

51:18
    Kometa se už ale oklepala a opět sledujeme vyrovnanou hru. Je ale jasné, že domácí se už nebudou pouštět do bezhlavého útočení, na tahu jsou Severočeši.

50:48
    Kämpfův pokus z pravého křídla postrádala razanci, Čiliak přikryl puk pod lapačku.

50:27
    A Piráti jsou najednou na koni, puk teď neopouští jejich hole.

49:38
    Piráti právě vstřelili branku!
    Povedená akce hostí dramatizuje zápas. Na konci rychlého útoku se po sérii přihrávek na jeden dotek zjevil osamocený na pravém křídle MARK BOMERBSACK, který dokázal zblízka přesně najít skulinku mezi betony domácího brankáře. Hostům ještě zbývá dost času na vyrovnání skóre. Asistence: Martin Šagát, Angel Krstev.

49:08
    Kämpfovu střelu z velké dálky přizvedl Nosek vysoko nad branku, bude se vhazovat po pravici Marka Čiliaka.

48:31
    Ruttovu střelu z pravého křídla nedokázal Čiliak zkrotit, nikdo v modrém ale nebyl připraven dorážet.

47:55
    Ostrá Pulpánova rána prosvištěla jen okolo domácí svatyně.

47:38
    VOJTĚCH NĚMEC znovu ukázal, jak šikovné má ruce, a Kometa je náhle v dvougólovém vedení. Domácí útočník předvedl povedený blafák do forhendu, který zakončil přesně pod víko Růžičkovy branky.

47:38
    Vojtěch Němec ujížděl sám na branku a byl hákován Novákem. Následuje tedy trestné střílení, které provede sám brněnský nájezdový specialista.

47:14
    Kubinčákova střele z levého křídla rozvlnila jenom ochrannou síť, následuje komerční přestávka.

46:56
    Piráti se snaží odpovídat aktivitou, daří se jim držet puk v útočném pásmu.

46:14
    Tak přeci jen dokázala Kometa svou převahu přetavit ve vedoucí gól. Krstevovu špatnou rozehrávku vystihl ve středním pásmu LEOŠ ČERMÁK, rozjel se směrem k brance, obešel dalšího chomutovského beka a z pravé strany zamířil přesně k bližší tyči. Kapitán to tedy vzal na sebe. Bez asistence.

45:12
    Kometa stále nepůjčuje soupeři puk, chybí ji ale větší tah na branku. A tak se toho mnoho zajímavého na ledě neděje.

44:37
    Burianovo nahození tečoval Němec, puk z jeho hole ale zamířil k Růžičkovi jen pomalým obloučkem.

43:58
    A hned vzápětí následuje další chomutovský icing.

43:49
    Platonický tlak Komety pokračoval i při hře pěti proti pěti, Piráti vyhazují puk jenom na zakázané uvolnění.

43:10

43:02
    Další ofenzivní snažení domácích končí jenom ofsajdem.

42:50
    Proti další slabé střele si připisuje Růžička další snadný zákrok, přesilovce Brna chybí drajv.

42:39
    Kubošovu střelu od modré zablokoval Josef Straka, Piráti se pozorně brání.

42:18
    Žižka tentokrát pálil z velkého úhlu a na prostředek branky, to nebylo pro Růžičku obtížné.

41:52
    Po dalším vyhození Krsteva domácí fanoušci pískají.

41:31
    Nezačíná ale vůbec dobře, hosté drží puk daleko od své branky.

41:10
    Ta ale nakonec ve výhodě nepřišla. Každopádně Štěpán Hřebejk je vyloučen na dvě minuty za podražení a začíná pátá domácí přesilovka.

41:08
    Brňané rozvážně kombinují v útočném pásmu a čekají na šanci.

40:51
    Kometa hraje v šesti. Má totiž výhodu, hosté budou vyloučeni.

40:21
    Šagátova rána od levého hrazení zapadlo přímo do lapačky Marka Čiliaka.

40:15
    Třetí dvacetiminutovka začíná zakázaným uvolněním domácího týmu.

40:01

I druhá třetina zápasu mezi Kometou a Piráty nabídla zábavnou podívanou, šancí bylo k vidění hojně na obou stranách. Opět z nich ale padl jediný gól, tentokrát k radosti domácích. Po Čermákově pasu se prosadil obránce Tomáš Žižka. Před třetí dvacetiminutovkou tedy mají oba týmy stejné šance k zisku tří bodů, dá se očekávat solidní drama.

Další třetina začne přibližně v 18:42.

40:00

39:36
    Zakázané uvolnění v podání Pirátů, šance pro brněnské vstřelit gól do šatny.

39:24
    Do ofenzivy se vrhají domácí hokejisté, ke střelbě se však v tuto chvíli nedostávají.

38:59

38:54
    Čermák s Koreisem našetřili další cenné sekundy.

38:24
    Kometě se daří vyhodit kotouč až za branku Chomutova.

38:04
    Divíšek hledal mezi kruhy Mrázka, tomu se ale zamotal puk mezi nohy.

37:39
    Už se hraje před Čiliakem, hosté rozjíždí přesilovkou kombinaci.

37:10
    Růžička špatně rozehrál a k puku se za brankou dostal Němec. Než ale zpracoval kotouč, stihl se brankář Chomutova do branky vrátit.

36:59
    Po delší době vyloučení na domácí straně. Jan Hanzlík je vyloučen na dvě minuty za sekání.

36:50
    Dočekal přenechával do dobré pozice puk Burianovi, ten ale nedokázal kotouč zpracovat.

36:05
    Kämpfovu střelu z levého křídla srazil za branku Kováčik.

35:40
    Hra se přesunula do středního pásma.

35:15

34:56
    Brněnské střely teď létají kolem branky Chomutova, tlak je ale poměrně drtivý.

34:42
    Divíšek vyvezl puk a šetří cenný čas.

34:27
    Noskovu ránu od modré drží Růžička ve výstroji. Chomutovský gólman se dnes rozhodně nenudí.

34:08
    Kempného střelu se snažil dorážet Jan Hruška, puk mu ale přeskočil hokejku, navíc sám upadl.

33:51
    Už se hraje před Martinem Růžičkou v brance Pirátů.

33:36
    Přesilovku musí Kometa rozjet z vlastního obranného pásma.

33:15
    Žižka se jako obránce ocitl sám před Růžičkou v další velké šanci, byl ale hákován Mrázkem, který ho zastavil. Chomutovský zadák odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici, tento faul byl ale potřebný.

32:25
    Dočekal se po buly ve středním pásmu prodral ke střele, zamířil ale mimo tři tyče.

32:19
    Puk opustil ledovou plochu a následuje tedy druhá komerční přestávka v prostřední třetině.

32:03
    Do útoku se ale opět vrhají hosté, zatím bez střelby.

31:25
    Přeci jen se dnes budou radovat i domácí, chomutovská obrana je prolomena. Leoš Čermák podržel puk za brankou odkud nabil na levý kruh TOMÁŠI ŽIŽKOVI. Domácí zadák se nerozpakoval a z voleje málem protrhl síť chomutovské branky. Asistence: Leoš Čermák, Pavel Brendl.

30:57
    Josef Straka mohl navýšit vedení Pirátů. Po pasu do Šagáta jel zprava sám na Čiliaka, střela zblízka ale končí jen v lapačce domácího gólmana, který drží svůj tým.

30:30
    Chomutov pečlivě střeží střední pásmo, přechod útočné modré je v podání Komety křečovitý.

29:53
    Domácím tribunám se vývoj zápasu nelíbí a začínají to dávat svým oblíbencům najevo.

29:14
    Žižka hledal křížným pasem v dobré pozici Tomáše Svobodu, tomu ale puk přeskočil hokejku.

28:45
    Nyní jsou pro změnu domácí rádi za komerční přestávku, chvíli se ocitli na rychlém kolotoči, ze kterého se jim motala hlava.

28:38
    Chomutovský tlak pokračuje. David Hruška dostal před branku pas od Krsteva, než ale zpracoval kotouč, dokázali se k němu vrátit domácí beci.

28:06
    Na delší čas se v útočném pásmu usazují Piráti, Šagátova rána z mezikruží byla sice prudká, chyběla jí ale přesnost.

27:24
    Pulpánovo nahození za středního pásma také Čiliaka nepřekvapilo, hra teď moc zábavy nepřináší.

26:31
    Hraje se nahoru dolů, několik situací smrdělo zakázaným uvolněním, sudí ale nepřerušují hru.

25:57
    Divíšek hledal před brankou volného Hřebejka, do přihrávky ale dobře padl Žižka.

25:23
    Tomáš Svoboda z pravé strany cpal puk k bližší tyči, nakonec ale minul branku a puk končí jen v ochranné síti.

24:58
    Na druhé straně si Čiliak připisuje mnohem snadnější zákrok po Kubinčákově nahození.

24:39
    Trochu chaotická pasáž hry končí, Růžička po nahození ze středního pásma přerušil hru. Před malou chvílí předvedl chomutovský gólman skutečně znamenitý zákrok.

23:55
    Přečíslení na brněnské straně. Zohorna nahrával k levé tyči úplně volnému Jenyšovi, proti jeho voleji se ale bleskově přemístil Růžička a přízemní střelu vykopl betony.

23:14
    Novákovu dalekonosnou ránu Čiliak dobře viděl a drží puk bezpečně v lapačce.

23:02
    Dočekalův pas na Buriana nakonec končí místo na jeho holi na domácí střídačce.

22:54
    Start druhé třetiny navazuje na konec té první, hraje se v solidním tempu.

22:03
    Tři na jediného beka Komety se řítili Piráti. Divíšek z levého křídla nahrál mezi kruhy Hřebejkovi, tomu ale volej moc nesedl a Čiliak vyráží.

21:44
    David Hruška přečetl domácí rozehrávku a jel zleva na branku, dobře se ale stihl vrátit Kováčik a puk zablokovat.

21:25
    Po Divíškově nahození raději drží Marek Čiliak puk pod lapačkou, bude se tedy vhazovat před ním.

20:58
    Brno vstupuje do druhé třetině hodně aktivně, s Chomutovem doma rozhodně nechce prohrát.

20:26
    Jan Hruška nabil na levý kruh úplně volnému Čermákovi, na kterého zívala prázdná branka. Domácí kapitán ji ale z voleje minul.

20:06
    Šest sekund ještě trvala přesilovka hostí, teď už se ale opět hraje v pěti na obou stranách.

20:01

Po vlažném startu zápasu jsme nakonec viděli docela zajímavou první třetinu. Po většinu času byli aktivnější domácí, poměr střel 15:6 o tom jasně vypovídá. Většina pokusů Komety ale mířila na Růžičku z poměrně velké dálky a chomutovský brankář se tak dostal do laufu. Trochu paradoxně tak po dvaceti minutách hry vedou hosté, když za Čiliaka propadla tečovaná Kubinčákova střela. V závěru první periody pak Piráti hráli celé dvě minuty v pěti proti třem, jejich střely ale většinou míjely domácí branku.

Další třetina začne přibližně v 17:53.

20:00

19:37
    Tomáš Svoboda zpět na ledě, hosté nevyužili dvouminutovou přesilovku pěti proti třem.

19:30
    Rutta si sjel až do blízkosti Čiliaka vypálil ale jen na prostředek branky.

19:14
    Kometě se daří držet hru mimo vlastní obranné pásmo.

18:54
    Pulpánovu přízemní dělovku likviduje Čiliak pravým betonem.

18:46
    Už se ale zase hraje před Čiliakem.

18:26
    Chomutovu chyběla střelba a nakonec dostává puk z obranného pásma Čermák.

18:02
    Novákova rána mířila o několik decimetrů výš, než je potřeba.

17:42
    Po vyhraném domácím buly odpaluje Žižka puk přes všechny čáry.

17:37
    Veliká šance pro Chomutov. Za podražení je totiž vyloučen Tomáš Svoboda a celé dvě minuty budou hrát domácí jen ve třech. Pokud tedy Piráti početní výhodu nevyužijí.

17:15
    Hosté si vytvořili solidní tlak, znovu ukazují, že přesilovky nejsou tím důvodem, proč jsou poslední v tabulce.

16:50
    Pulpánovo nahození proklouzlo domácí brankáři mezi betony, puk ale nezamířil do branky.

16:28
    Úvod přesilovky Chomutovu nevyšel, teď je tady ale další vhazování před Čiliakem.

16:07
    Po Čiliakově zákroku a přerušení trefil Koreis Kubinčáka vysokou holí do obličeje. Vyloučen bude na dvě minuty, v obličeji Piráta se totiž objevila i krev. Hosté si tak poprvé zahrají v početní převaze.

15:49
    Hosté řeší nastalé zmatky vyhozením na zakázané uvolnění.

15:42
    Kováčikovo nahození se snažil dorážet Brendl a vznikla velmi nepřehledná situace v brankovišti Pirátů. Puk ale nakonec zamířil jen do rohu hřiště.

15:23

15:08
    Čermák nyní clonil při Brendlově ráně tak mocně, až mu sudí odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti a Kometa musí opustit útočné pásmo.

14:43
    Stále se hraje u branky Pirátů, puky na ni ale nelétají.

14:11
    Efektním zákrokem vyrážečkou zlikvidoval Růžička dalekonosnou Kubošovu střelu.

13:36
    I na začátku tohoto oslabení se Severočechům daří vyhodit puk přes všechny čáry.

13:23
    Potřetí se otevírají vrátka na trestné lavici Pirátů. Jaroslav Mrázek je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

13:11
    Po přerušení se lehce poškorpili Wasserbauer s Kämpfem, zatím se ale jednalo skutečně jen o víceméně přátelský rozhovor.

12:48
    Od hokejky Pavla Brendla zamířil puk z obranného pásma Chomutova mezi diváky a po komerční přestávce se bude vhazovat mezi modrými čarami.

12:26
    David Hruška to zkoušel z velkého úhlu, rána mu ale vůbec nesedla.

11:56

11:53
    Žižkovu prudkou ránu z mezikruží chomutovský brankář vyráží do rohu hřiště.

11:21
    Kubinčák vyvezl puk a následně hosté ušetřili cenný čas za brankou Komety. Té tato přesilovka vůbec nevychází.

10:51
    Nakonec se z něj ale vlastní nepřesností vyhánějí a musí zase začít od Čiliaka.

10:39
    Teď už Brňané kombinují v útočném pásmu.

10:18
    Úvod oslabení Chomutovu vychází, puk je daleko od jejich branky.

09:56
    Podruhé v utkání jdou hosté do čtyř. Za sekání je vyloučen Jakub Trefný.

09:47
    Kempného dalekonosný pokus Růžička dobře viděl a v klidu zasáhl.

09:17
    Kometa se hned vrhá do další ofenzivy, střelu z dálky ale Růžička drží ve výstroji.

08:52
    Jenže zničehonic hřmí na druhé straně. Chomutov se raduje z branky do brněnské sítě vůbec poprvé v sezoně. Nenápadnou střelu VOJTĚCHA KUBINČÁKA od modré čáry tečoval svou výstrojí jeden z domácích beků a Marek Čiliak už nestihl zareagovat. Bez asistence.

08:24
    Pořád to vypadá, jakoby Kometa hrála přesilovku, Jejímu tlaku teď ale chybí střelba.

07:51
    První komerční pauza zápasu teď přišla Pirátům vhod, poslední minuty strávili pod tlakem, nejen v oslabení.

07:36

07:24
    Růžička jenom před sebe vyrazil další Svobodovu ránu a následná Němcova dorážka končí pravděpodobně na tyči chomutovské branky.

06:55
    Tentokrát Svoboda z pravého kruhu už rozvlnil brankovou síť, avšak jenom z vnější strany.

06:35
    Tomáš Svoboda to zkusil od pravého mantinelu, puk ale nakonec končí jenom v ochranné síti a Piráti můžou v klidu vystřídat.

06:25
    Kempného střelu tečoval Brendl, puk od něj ale zamířil nad branku.

05:59
    Nosek mocně napřáhl na modré čáře ale následně jen zlomil hokejku.

05:46
    Domácí po buly udrželi pásmo a kombinují.

05:36
    Domácí si ale vysloužili aspoň početní převahu. Za krosček je na dvě minuty vyloučen Angel Krstev.

05:28
    Domácí si vytvořili drtivý tlak. Třikrát pálil Kováčik, ani jednou se ale jeho rána neujala.

04:52
    Káňa se elegantně protáhl okolo hostujících beků a zleva jel sám na Růžičku, namísto střely ale ještě mezi kruhy hledal Noska, kterému puk přeskočil hůl.

04:32
    Utkání je zatím hodně rozkouskované. Momentálně se nehraje kvůli icingu Pirátů.

04:14
    Protiakce Jihomoravanů končí jenom ofsajdem.

04:02
    David Hruška chvíli motal hlavy domácím obráncům, nakonec ale mezi přesilou ztratil puk bez toho, aby ohrozil Čiliaka.

03:31
    Obránce Rutta projel celé hřiště a od pravého hrazení vyslal střelu, ta ale netrefila cíl.

03:07
    Kempného rozehrávku nezachytil na útočné modré Brendl a je z toho první zakázané uvolnění dnešního duelu.

02:43
    Kotouč se dostal mezi diváky, následuje buly po levici domácího brankáře.

02:19
    Nosek dvakrát zkoušel ohrozit hostující branku. Jeho první ránu Růžička vyrazil, podruhé domácí zadák netrefil branku.

02:03
    Zápas začíná rozvláčně, tempo není nijak strhující. Nyní se přerušuje kvůli sevření puku a vhazuje se před Růžičkou.

01:37
    Koreis se doslova probil až k bekhendové střele z mezikruží, Růžička likviduje jeho pokus vyrážečkou.

01:05
    Druhá domácí formace na chvíli zatlačila Piráty před Růžičku, ten ale zatím zasahovat musel jen proti Svobodově nahození ze středního pásma.

00:32
    Domácí si přihráli rukou a vhazuje se ve středním pásmu.

00:22
    Bomersback to zkusil z pravého křídla, jeho rána ale od hole domácího hráče zamířila jen do ochranné sítě.

00:07
    Zápas začal před méně zaplněnými tribunami, než je v KAJOT ARENĚ běžné.

00:01

Oba týmy už jsou nastoupeny na ledové ploše, utkání začne v plánovaný čas.

Na rozbruslení byl s domácím týmem i Štěpán Novotný, který přišel v týdnu z Plzně. V zápise ale jeho jméno uvedené není, možná tak jen využil možnosti se sklouznout po ledě, který je pro něj nově domácím.

Návrat Libora Pivka do brněnské sestavy se ještě odkládá a nejspíš naskočí až po reprezentační pauze. Piráti dnes přijeli jenom se třemi kompletními lajnami, o jejich marodce už jsem se zmiňoval.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – Brendl, Čermák (C), Hruška J. – Svoboda T., Němec, Káňa – Dočekal, Koreis, Burian – Jenyš, Zohorna H., Wasserbauer.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

Piráti Chomutov: Růžička (Hanuljak) – Pulpán (C), Mrázek, Krstev, Novák, Trefný, Rutta, Šulák – Hruška D., Divíšek, Hřebejk – Bomersback, Straka, Šagát – Kaše, Kämpf, Kubinčák – Račuk, Kůs.
    Trenér: Josef Turek.

Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Lučan.

Piráti Chomutov se v letošní sezoně stále hledají. Tým, který v létě ohlásil příchod několika zajímavých posil, se s jednadvaceti body krčí na posledním místě extraligy s jedenáctibodovou ztrátou na předposlední Karlovy Vary. Nepomohla zatím ani výměna trenéra, kdy Jiřího Čelanského nahradil Josef Turek, ani nová akvizice na pozici brankáře Martin Růžička. Právě defenziva Piráty trápí nejvíc, se sto osmi inkasovanými góly jsou v soutěži jasně nejhorší.

Naposledy hostil Chomutov v domácím prostředí nejlepší tým letošní extraligové sezony Spartu Praha. A ta nedala soupeři z opačného pólu tabulky žádnou šanci. Pražané nasázeli do chomutovské sítě sedm kousků, Tomáš Pöpperle naopak neinkasoval ani jednou. Chomutovská deprese se tak jenom prohloubila.

Piráty navíc trápí i marodka, chybí jim několik důležitých hráčů. Shodou okolností právě ti, kteří ještě v nedávné minulosti nastupovali v dresu Komety. Mezi zraněnými jsou Jaroslav Svoboda, muž s nejlepší úspěšností střelby v týmu, Jozef Balej, autor pěti gólů v přesilovkách, a Tomáš Malec, obětavý obránce, který v Brně strávil tři poslední sezony. Krom nich do utkání nenaskočí ani kapitán Luboš Bartečko a další útočník Marek Sikora. Obranným řadám bude chybět Tomáš Bartejs.

HC Kometa Brno okupuje v extraligové tabulce momentálně pátou příčku se ziskem čtyřiceti sedmi bodů. Hned třicet dva z nich získala Kometa na ledě KAJOT ARENY, což z ní dělá po suverénní Spartě druhý nejlepší tým na domácím ledě. Z posledních devíti utkání na vlastním ledě prohrálo Brno jedinkrát, jinak vždy slavilo plný bodový zisk.

O něco hůř se ale Kometě daří na kluzištích soupeřů, což se potvrdilo i ve čtvrtek, kdy se brněnská výprava vydala na cestu do Prahy, kde na ni čekala Slavia. Kometě se na ledě O2 Areny vůbec nedařilo, nevstřelila ani gól a naopak domácí se prosadili třikrát. Před vlastním publikem chtějí tedy brněnští hokejisté na tento nezdar zapomenout.

Pomoci by jim k tomu měl i navrátilec do sestavy Libor Pivko. Předsezonní posila se hned zkraje ročníku zranila, včera už ale zkušený forvard trénoval zařazen do čtvrté formace s Hynkem Zohornou a Pavlem Jenyšem. Naopak do utkání pravděpodobně nezasáhne nejnovější brněnská posila Štěpán Novotný, který v týdnu přišel výměnou do konce sezony za Miroslava Holce. Novotný trénoval společně s rekonvalescentem Jakubem Svobodou jen v černém dresu.

Přeji vám příjemnou druhou neděli adventní. I ve sváteční čas pokračuje hokejová Tipsport extraliga. Na jihu Moravy soubojem Komety Brno a Pirátů Chomutov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 32. Žižka (Čermák, Brendl), 47. Čermák, 48. Němec (TS), 59. Burian (Zohorna) – 9. Kubinčák, 50. Bomersback (Šagát, Krstev)

Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Lučan