Slavia – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.) | Třinec – Zlín 2:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:2 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Chomutov 4:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 8:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 1:2 (kon.)
HC Kometa Brno
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Piráti Chomutov
Neděle 08.12.2013, 17:00 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Tipsport extraliga

41:10
    Ta ale nakonec ve výhodě nepřišla. Každopádně Štěpán Hřebejk je vyloučen na dvě minuty za podražení a začíná pátá domácí přesilovka.

36:59
    Po delší době vyloučení na domácí straně. Jan Hanzlík je vyloučen na dvě minuty za sekání.

33:15
    Žižka se jako obránce ocitl sám před Růžičkou v další velké šanci, byl ale hákován Mrázkem, který ho zastavil. Chomutovský zadák odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici, tento faul byl ale potřebný.

17:37
    Veliká šance pro Chomutov. Za podražení je totiž vyloučen Tomáš Svoboda a celé dvě minuty budou hrát domácí jen ve třech. Pokud tedy Piráti početní výhodu nevyužijí.

16:07
    Po Čiliakově zákroku a přerušení trefil Koreis Kubinčáka vysokou holí do obličeje. Vyloučen bude na dvě minuty, v obličeji Piráta se totiž objevila i krev. Hosté si tak poprvé zahrají v početní převaze.

13:23
    Potřetí se otevírají vrátka na trestné lavici Pirátů. Jaroslav Mrázek je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

09:56
    Podruhé v utkání jdou hosté do čtyř. Za sekání je vyloučen Jakub Trefný.

05:36
    Domácí si ale vysloužili aspoň početní převahu. Za krosček je na dvě minuty vyloučen Angel Krstev.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 32. Žižka (Čermák, Brendl), 47. Čermák, 48. Němec (TS), 59. Burian (Zohorna) – 9. Kubinčák, 50. Bomersback (Šagát, Krstev)

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – Brendl, Čermák (C), Hruška J. – Svoboda T., Němec, Káňa – Dočekal, Koreis, Burian – Jenyš, Zohorna H., Wasserbauer.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

Piráti Chomutov: Růžička (Hanuljak) – Pulpán (C), Mrázek, Krstev, Novák, Trefný, Rutta, Šulák – Hruška D., Divíšek, Hřebejk – Bomersback, Straka, Šagát – Kaše, Kämpf, Kubinčák – Račuk, Kůs.
    Trenér: Josef Turek.

Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Lučan